Skocz do zawartości

Heroes of Might and Magic (cała seria)


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję grać we wszystkie wersje, najbardziej do gustu przypadła mi część III, brakowało mi z czasem tylko jedej rzeczy z IV, a mianowicie większej aktywności główengo bohatera. Jedyną serią, której nie tknałęm jest najnowszy egzemplarz, okraszony numerkiem V, na screenach prezentuje się świetnie, ale jak jest z grywalnością i przede wszystkim czy ta wersja nadal trzyma klimat tych poprzednich?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Heroes V oferuje bardzo ciekawą opcję o nazwie duel, która polega na pojedynczym pojedynku dwóch bohaterów, którzy z góry mają określony poziom, czary, manę i wojsko. W sumie tylko tutaj skupiała się moja uwaga w H5. Jestem jednak pewien, że lepiej grało by mi się duele w H3 :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

H3 druga moja ulubiona gierka po FM-ie. Pamiętam do dziś jak w młodości zbieraliśmy sie w sześć osób, dzieliliśmy sie na dwa teamy i graliśmy na wychodzenie by nie widać było swoich ruchów. Jedna rozgrywka trqwała nawet z 30-40 godzin, a w przerwie świetne narady ;]

Odnośnik do komentarza
H3 druga moja ulubiona gierka po FH-ie. Pamiętam do dziś jak w młodości zbieraliśmy sie w sześć osób, dzieliliśmy sie na dwa teamy i graliśmy na wychodzenie by nie widać było swoich ruchów. Jedna rozgrywka trqwała nawet z 30-40 godzin, a w przerwie świetne narady ;]

lol. Fajnie to musiało wyglądać, jak wychodziliscie z pokoju, by nie podglądać ruchów innych gracze :keke: Pograłbym z kimś prez neta, ale gdzieś zapodziałem płytę z hirołsami. Oczywiście mówię o trójeczce, bo piątka mi nie pójdzie na kompie :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 6 miesięcy później...

Słuchajcie, mam taki dość kretyński problem z Herosami Piąteczką... Pożyczyłem właśnie od kumpla podstawkę, oryginalną zwykłą edycję (tj. nie kolekcjonerską itd.) i problem w tym, że jak chcę zainstalować patcha (próbowałem z 1.4 1.5), to przy instalacji wyrzuca mi komunikat, że nie widzi zainstalowanej gry. Spotkał się ktoś z tym?

Odnośnik do komentarza
Słuchajcie, mam taki dość kretyński problem z Herosami Piąteczką... Pożyczyłem właśnie od kumpla podstawkę, oryginalną zwykłą edycję (tj. nie kolekcjonerską itd.) i problem w tym, że jak chcę zainstalować patcha (próbowałem z 1.4 1.5), to przy instalacji wyrzuca mi komunikat, że nie widzi zainstalowanej gry. Spotkał się ktoś z tym?

 

 

Też tak miałem :) Jest jeden powód, musisz instalować wyszystkie patche od początku. Wsyzsktie. Odopiero ten bedzie działac

 

Od. Hero V :)

 

Szukam Map do rozgrywki wielo osobowej na 1 kompie ;)

Odnośnik do komentarza
Słuchajcie, mam taki dość kretyński problem z Herosami Piąteczką... Pożyczyłem właśnie od kumpla podstawkę, oryginalną zwykłą edycję (tj. nie kolekcjonerską itd.) i problem w tym, że jak chcę zainstalować patcha (próbowałem z 1.4 1.5), to przy instalacji wyrzuca mi komunikat, że nie widzi zainstalowanej gry. Spotkał się ktoś z tym?

 

A nie jest tak, że ta polska edycja DVD (bo chyba tą wersję pożyczyłeś) musi bytć patchowana łatką polsko-węgierską?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za pomoc, okazało się faktycznie, że tak jak napisał kraśny - trzeba instalować w kolejności 1.1 - 1.11 - 1.4 - 1.41 - 1.5 - 1.6. Trochę mnie to zdziwiło, bo pierwszy raz sie spotykam, żeby łatki nie były kompatybilne wstecz, ale koniec końców działa. Faktycznie jest to jakaś polsko - wegierska łatka.

Odnośnik do komentarza

co tu duzo pisac....HoM&M 3- szczegolnie WOG- to jedna z najlepszych gier wszechczasów- moje osobiste TOP 3- obok serii CM/FM i Ciwilizacji...

...do tej pory w sieci jest wiele for zrzeszających wiernych milosnikow tej serii- aktywnie tworzone sa dalej mapy- mimo ze gra ma juz ladych pare lat....poprostu KLASYK!

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

nie gralem w V ale sie wypowiem ( ;) )

 

od IV to kazda jest lepsza ;) a czy jest tak dobra jak III to chyba nie choc wielu twierdzi ze to wlasnie III w 3D.

 

moze nie ten tamat ale gra bardzo podoba to sie zapytam :) gral ktos w Kings Bounty - Legenda :> ? czytalem opinie i gra ponoc wymiata :)

Odnośnik do komentarza

HoMMV jest sympatyczne, no Herosy jak Herosy. Pewnie Trójki nie przebije, ale ja nie jestem aż takim fanatykiem, żeby gry nie docenić :] Jesli lubisz serię, nie jestes jakimś maniakalnym wręcz purystą i przeciwnikiem 3D to na pewno będzie Ci się podobało, choć ci, którzy zjedli zęby na cześci trzeciej będą wybrzydzac i mówić, ze to już nie to samo.

Z kolei King's Bounty jest naprawdę świetne. Inaczej niż HoMM (piątka jest dramatycznie sztywna wręcz) posiada do siebie zdrowy dystans idąc po granicy między byciem parodią a poważna grą. Ale to fajna zabawa z bardzo ciekawymi pomysłami w stylu Szkatuła Szału, nieograniczone (omal ;) ) możliwości werbowania wojsk. I do tego jest szaleńczo długa i można przy niej spędzić mnóstwo czasu.

Oczywiście ma tez swoje wady, a mianowicie monotonność na dłuższą metę (bodajże toczy się 500 bitew, a nie każda jest epicka ;) )

 

Jeśli chcesz strategii i Wielkiej Kampanii w Obronie Wszechświata to wybierz HoMMV,a jeśli bardzie interesuje Cię przygoda, rozwój jednej postaci i eksplorowanie świata to skuś się na KB:L.

Odnośnik do komentarza
gral ktos w Kings Bounty - Legenda chytry.gif ? czytalem opinie i gra ponoc wymiata smile.gif

 

Podzielam opinię me_who. Gra wciągnęła mnie na długi czas, z przyjemnością łaziłem po mapach i rozwiązałem prawie wszystkie zadania, kończąc z maksymalnym bodajże dla gry 30 poziomem. Nie jestem wielkim fanem HoMM, ale KB naprawdę mi się spodobało i mogę szczerze polecić.

 

Może i jest ciut monotonne, ale za to walki są trudne, nawet na normalnym poziomie na którym ją ukończyłem. I nie ma tak jak w HoMM, że zbierzesz silną pakę i wszelkie grupy potworów na mapie nawet nie chcą z Tobą walczyć bo jesteś za mocny. Tutaj praktycznie każda bitwa wymaga dobrego wojska i taktyki. A parametr Dowodzenie nie pozwala na dowolne napakowanie armii oddziałami.

Odnośnik do komentarza
nie gralem w V ale sie wypowiem ( ;) )

 

od IV to kazda jest lepsza ;) a czy jest tak dobra jak III to chyba nie choc wielu twierdzi ze to wlasnie III w 3D.

 

moze nie ten tamat ale gra bardzo podoba to sie zapytam :) gral ktos w Kings Bounty - Legenda :> ? czytalem opinie i gra ponoc wymiata :)

 

Wszyscy wieszają psy na czwórce, ale prawda jest taka, że tą grę położyło fatalnie AI, przez co tryb single nie stanowi żadnego wyzwania i jest przeraźliwie nudny i przewidywalny. W momencie gry z kimś innym sprawa wygląda inaczej, i wcale niekoniecznie aż tak strasznie gorzej niż w pozostałych częściach.

Co do "piątki" - tryb single jest dość przyjemny, choć kampania potrafi mocno wkurzyć - osławiona już misja 3 kampanii Warlocków z jej "fantastycznym" startem, zdarzają się też irytujące bugi. Samemu najlepiej mi się grało chyba Necropolis - ciekawy jest sposób rozwiązania nekromancji, nie dający już tak dużej przewagi nad innymi rasami. I faktycznie - dość mocno przypomina "trójkę", widać zdecydowany powrót w kierunku najlepszej części.

Zgadzam się z tym, co pisze kaimado o "dwójce" - tyle samo "fun" co przy trójce, chyba nawet lepiej, że nie ma tylu ras co w "następczyni".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...