Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin tematu:

 

1) Udzielamy tylko konstruktywnych odpowiedzi wnoszących coś do tematu.

2) Posty w stylu "twoja taktyka jest super", "przetestuj moją taktykę" będą natychmiast usuwane.

3) Dyskusje w stylu "podaj link do swojej taktyki", "zamieść ją na serwerze X" również będą usuwane, prosimy takie rzeczy załatwiać na PW, a ewentualne linki z taktyką wklejać do działu.

4) Słabo opisane taktyki, nie poparte wiarygodnymi wynikami będą usuwane.

5) Prośby o podanie zawodników/taktyki do konkretnego zespołu będą usuwane.

 

Nieprzestrzeganie któregoś z powyższych punktów będzie odpowiednio nagradzane, szczególnie radzimy zwracać uwagę na punkt 1.

Odnośnik do komentarza

Witam,przepraszam za zła nazwe tematu, ale potrzebuje pomoc z taktyką.Mój zespół:

http://img149.imageshack.us/img149/8917/sklad1.png

http://img602.imageshack.us/img602/375/sklad2.png

Niby taki średni,lecz przegrywam mecz za meczem,przegrałem nawet z Ruchem Chorzów(0:1)

Bardzo mi zależy na wejście do Bundesligi,lecz mój zespół nie umie grać w każdej taktyce.Mam nadzieje że ktoś poradzi w sprawie taktyki,co mam zrobić kogo wypożyczyć a kogo sprzedać.Moje gg gdyby ktoś był z łaski napisać:10998423

 

Liczę na wszą pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,przepraszam za zła nazwe tematu, ale potrzebuje pomoc z taktyką.Mój zespół:

http://img149.imageshack.us/img149/8917/sklad1.png

http://img602.imageshack.us/img602/375/sklad2.png

Niby taki średni,lecz przegrywam mecz za meczem,przegrałem nawet z Ruchem Chorzów(0:1)

Bardzo mi zależy na wejście do Bundesligi,lecz mój zespół nie umie grać w każdej taktyce.Mam nadzieje że ktoś poradzi w sprawie taktyki,co mam zrobić kogo wypożyczyć a kogo sprzedać.Moje gg gdyby ktoś był z łaski napisać:10998423

 

Liczę na wszą pomoc.

Pozdrawiam.

 

Moje spostrzeżenie: zbyt szeroka kadra, tzn. zbyt wielu zawodników w pierwszym zespole, sam miałem nieprzyjemność tego doświadczać gdy w pierwszym zespole mając grubo ponad 30 zawodników zespól grał słabiej niż gdy kadra pierwszego zespolu była wezsza. Widze masz juz 2 sezon - zawodnicy juz powinni byc nieco zgrani jednak i nie powinienes zbytnio rotowac skladem, a grac zelazna jedenastka ktora bedzie zgrana bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

proponujecie ile zostawić?Znaczy ile bramkarzy, ile obrońców ile pomocników i napastników.I jak wam się wydaje jaka formacja byłaby najlepsza ? Ja preferuje zwykłe 4-4-2 z tym że 2 skrzydłowych jest bardziej wysunięta w stronę napastników. A i kadra ile powinna się zgrywać pół sezonu?

Zazwyczaj mam ok 30 zawodnikow w pierwszym zespole. 25 zawodników mniej więcej równorzędnych plus paru młodzików dostających czasem szanse. Taktyka jest Twoim indywidualnym wyborem sam gram 1-4-4-2 i nieźle mi zaczęło iść, no ile się ze soba zgrywac beda to zalezne jest od roznych aspektów, przedsezonowe sparingi ustalane przez asystena uzupelniam jeszcze swoimi, na pewno nie zaszkodzi (oczywiscie zachowujac umiar ) niepotrzebnych zawodnikow sie pozbywaj raz, ze zabieraja kase to i zabieraja miejsce i psuja czesto morale w zespole.

Odnośnik do komentarza

Staram się nie przekraczać 25-28 zawodników w pierwszym składzie. Tworzę dwa zespoły niejako. Jeżeli mam 6 napastników, a gram trzema to pomimo, że trzech mam nieco słabszych, jeżeli wystawiam słabszych to i tak razem. Podania lepiej im wychodzą i w ogóle gra. A składy mocny i słabszy mieszam tylko w razie kontuzji lub kartek.

 

Nie patyczkuj się tak z zawodnikami. Sprzedaj tak, aby Ci zostali naprawdę potrzebni. Zauważ, że trzymając ich i nie dając grać to tylko im marnujesz karierę, lepiej już niech grają w słabszym zespole. W grze masz wiernie odwzorowaną irytację piłkarza, który nie ma dość szans gry w meczach o punkty i ta irytacja przenosi się także na innych zawodników jak grypa, a przegrane tylko pogłębiają ten stan.

 

Kolejna rzecz, którą być może źle robisz, to ustawienia przedmeczowe (pressing, agresja) i rozmowy motywacyjne. O tym były całe artykuły na cmrev.com więc się nie będę powtarzał.

Odnośnik do komentarza

u mnie o tyle ciężko że kilku jest na prawdę świetnych, i naprawdę nie wiem kogo odrzucić.

i co mam zrobić zarząd nie chce dać mi klubu finalnego lub partnerskiego?A wiem że te gwiazdy będa chciały gigantyczne odszkodowania za zwolnienie ich z kontraktu?II zespół?

 

To tych swietnych zostaw, a tych gorszych od nich sprzedaj, jesli sa dobrzy to znajdziesz na nich kupca ;)Ja co sezon sprzedaje, pozbywam sie zbyt slabych zawodnikow, ale wzmacniajac paroma dobrymi zawodnikami, ktorzy nie wchodza z marszu do pierwszej 11 (no chyba ze to jakis koks:P) Przesuniecie do rezerw, 2 zespolu to jesli masz mlodych zdolnych za duzo ;P no chyba, ze sie nie uda Ci sprzedac tych zawodnikow, wtedy to ostatecznosc ;)

A co do klubu filialnego u mnie rowniez klub nie pozwala, ale za to klub patronacki znalazlem ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Ja staram się mieć w zespole piłkarzy po dwóch na każdą pozycję najlepiej równorzędnych lub jednego dobrego drugiego juniora z perspektywami. Wtedy stosuje rotacje w składzie. Jeden albo dwa mecze gra jeden potem gra ten drugi dzięki czemu nie ma narzekań na brak gry w pierwszym składzie i nie ma zmęczenia.

Odnośnik do komentarza

Czy używacie w ustawieniach zespołu funkcji :L Automatycznie stosuj uwagi asystenta/trenera dotyczące rywala na początku meczu?

Nan też problem a mianiwicie -masowe marnowanie sytuacji przez napastnikow i skrzydlowych. Wyglada to mniej wiecej tak... dojscie podaniami lub dryblingiem w pole karne i konieczny strzal obok, nad, w bramkarza. Sam na sam - jakze by inaczej. Poza tym wejscie w pole karne to jedno, ale najpierw musza tam wejsc... a najczescie konczy sie to strzalami w trybuny z przed pola karnego mimo modyfikacji strzalow z daleka. Co wiecej - ok, niech bedzie, ze bramki wpadaja fartem, ale zlitujcie sie, dlaczego przeciwnicy sadza mi z daleka i wykorzystuja 3/4 sytuacji, jesli moi zawodnicy nie sa w stanie wykorzystac ich nawet w 1/5? Taktyka opanowana na maxa.

Odnośnik do komentarza

Mam tak samo grając Leeds. Przeciwnicy ładują mi takie bramy z dystansu że głowa mała a moi zawodnicy walą wszystko niecelnie co mnie strasznie irytuje. I jeszcze pytanie jak mam ograniczyć strzały z dystansu moich zawodników, wszyscy mają ustawione na rzadko a itak większość moich strzałów to strzały z dystansu.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o strzały z dystansu na moją bramkę to na szczęście tego nie zauważyłem, natomiast bardzo denerwują mnie rzuty wolne i rożne bo tutaj obrona i bramkarz zachowują się tak jakby byli przekupieni :P Więc zastanawiam się jeszcze jak to rozwiązać. Jeśli chodzi o pudła to proponuje zmienić częstotliwość strzałów z dystansu na mniejszą oraz w czasie meczu instrukcja z ławki "podani/piłka w pole karne" i wygląda to troszkę lepiej :)

 

Zauważyłem również że lepiej się gra systemem 4-5-1. Gra 2 napastnikami wygląda tragicznie, w środku pola zero walki, natomiast przesunięcie napadziora do pomocy sprawia że jest to inna drużyna. Natomiast nie zgadzam się z tym co widziałem chyba tutaj na forum, że gra skrzydłami wygląda słabo. Gram Legią i stwierdzam że Manu oraz Radovic szaleją niesamowicie na bokach. Bólem jest tylko konieczność graniem 1 napastnikiem, więc chcąc nie chcąc część wrzutek lub podań w pole karne jest do nikogo, więc możliwe iż to właśnie jest przyczyna tylu strzałów niecelnych.

 

Jeśli ktoś będzie chciał to mogę wrzucić później moja taktykę po pracy. Może znajdzie się ktoś kto by doradził coś na temat tych rożnych i wolnych.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Mam tak samo grając Leeds. Przeciwnicy ładują mi takie bramy z dystansu że głowa mała a moi zawodnicy walą wszystko niecelnie co mnie strasznie irytuje. I jeszcze pytanie jak mam ograniczyć strzały z dystansu moich zawodników, wszyscy mają ustawione na rzadko a itak większość moich strzałów to strzały z dystansu.

 

Spróbuj instrukcji z ławki:

"Podania w pole karne"

 

Jeżeli chodzi o strzały z dystansu na moją bramkę to na szczęście tego nie zauważyłem, natomiast bardzo denerwują mnie rzuty wolne i rożne bo tutaj obrona i bramkarz zachowują się tak jakby byli przekupieni :P

 

Mam kurcze podobnie i wkurza mnie to niemiłosiernie. Mam 60% posiadania piłki w meczu, strzałów na bramkę przeciwnika, 6 sytuacji 100% i wygrywam 2-1 albo przegrywam 0-1 bo zazwyczaj w pierwszej połowie dostaje bramkę po rzucie rożnym na krotki słupek (chociaż obstawiłem go jak nie wiem) albo rzut wolny 3 dobitki w polu karny i strata bramki :/

 

Dodam, że gram Chorwacką drużyną o nazwie: Cibalia (przewidywali 3 miejsce, ale chyba od końca :P)

 

Poniżej podaje dwie moje taktyki, może ktoś podpowie jak je ulepszyć w pełnej wersji, bo grałem nimi w demie.:

4-4-2-Arsenal

Screeny:

Liga

Terminarz 1

Terminarz 2

 

4-4-2-DiamentBarca

Screeny:

Liga

Terminarz 1

Terminarz 2

Terminarz 3

 

Zachęcam do podawania opinii i uwag ja je można usprawnić.

Odnośnik do komentarza

Kolejny FM w któym taktyka 4-4-2 się nie sprawdza. W poprzednim FM kluczem do sukcesów było zagęszczenie środka pola, atak pozycyjny i prostopadłe podania. W tej odsłonie, jednak próbuję czgoś troszkę innego. 4 obrońców [to standard], dwóch DMC, 3 atakujących pomocników [skrzydła i środek] oraz jeden napadzior. Nastawienie typowo defensywne, ale na razie skuteczne. Po dłuższym pograniu min. pólsezonu przedstawię moje ustawienie.

Co do strzałów z dystansu to mam podobnie jak wy.

Odnośnik do komentarza

Nie zauważyłem tej nauki taktyki przez komputer. W każdym meczu jestem stroną przeważającą, strzały min 18, posiadanie piłki 55-70%. Przykładowo z ŁKSem wygrałem 2:1 (bramka z rożnego dla nich), i jakieś tam słabsze polskie zespoły 7:1 (po rożnym) oraz 4:0, aby w między czasie (chyba po ŁKSie) przegrać z jakimś średniakiem Słowackim 8:2 :P (jeśli dobrze pamiętam to były 3 samobójcze bramki, jedna z kontry, a reszta po stałych fragmentach) niby troszkę zmieniłem taktykę bo cały czas szukam lepszego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...