Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie koniecznie. Grałem Borussią, kolega grał Leverkusen z serie A, zawsze pierwsze miejsce. Może źle dobierasz zagrania przeciwko drugiej drużynie? Jak dasz pressing na środkowych pomocników to cała taktyka się sypie, nie można tego robić. Możesz za to dać agresję na obrońców i pomocników.

 

Grałem też Gloucesterem przeciw Barcelonie półfinał ligi mistrzów 2024 i jeżeli ja miałem średnio 3 * to oni mieli średnio 4 *. czyli mieli dużą przewagę i przegrali dwumecz. Potem wysoko wygrałem w Bayernem i zdobyłem puchę mistrzów. Da się więc grac słabym zespołem. Testowałem też na trzecioligowej niemieckiej drużynie, która spada z ligi i czołówka ligi była moja. Tak, że nie tylko gwiazdy grają. Skrzydła są ważne to fakt. Ale da się na nich postawić także średnich grajków.

Odnośnik do komentarza

Da się coś poradzić na impotencję strzelecką napastników? Sytuacje stuprocentowe są, nawet bardzo dużo. Da się, czy taki już urok tej wersji ?:)

 

 

O dziwo da się, trzeba znaleźć odpowiednich napastników (powaga). Miałem takich którzy na 10 szans wykorzystywali 1 a inny potencjalnie gorszy napastnik na 4 strzelał 4. Zauważyłem że skuteczniejsi są napastnicy siłowi czyli ci którzy walą bomby na bramę i nie myślą za dużo, przekombinowani techniczny dużo szans marnują. Mam taką sytuację teraz niekaki Ritcher świetny szybki potrafi minąć 2/3/4 rywali wysokie wykańczanie itp. a jednak sytuacje marnuje seryjnie, i drugi Scorza Urugwajczyk którego sprowadziłem na daleką rezerwę za 20tys funtów, w poprzednich klubach miał problemy z łapaniem się do 1 składu (serie B) ale jest szybki i silny, co robi? Strzela na zawołanie i jest zdecydowanie skuteczniejszy

Odnośnik do komentarza

W przygotowaniach do meczu mam ustawione trenowanie - poruszanie sie w ataku. Jak mialem dane trenowanie zgrania to mialem mnóstwo akcji, ale ich nie wykorzystywałem. Teraz praktycznie w kazdym meczu mam przewage i od 23 meczów mam strzeloną co najmniej jedną bramkę, a od 14 jestem niepokonany.

Odnośnik do komentarza

W przygotowaniach do meczu mam ustawione trenowanie - poruszanie sie w ataku. Jak mialem dane trenowanie zgrania to mialem mnóstwo akcji, ale ich nie wykorzystywałem. Teraz praktycznie w kazdym meczu mam przewage i od 23 meczów mam strzeloną co najmniej jedną bramkę, a od 14 jestem niepokonany.

no ja też strzelam bramki, ale chodzi mi o ta skutecznosc która jest słaba ;)

Odnośnik do komentarza

W przygotowaniach do meczu mam ustawione trenowanie - poruszanie sie w ataku. Jak mialem dane trenowanie zgrania to mialem mnóstwo akcji, ale ich nie wykorzystywałem. Teraz praktycznie w kazdym meczu mam przewage i od 23 meczów mam strzeloną co najmniej jedną bramkę, a od 14 jestem niepokonany.

no ja też strzelam bramki, ale chodzi mi o ta skutecznosc która jest słaba ;)

 

No właśnie to pomaga ;) Ponoć, gdy masz zaznaczoną tę opcję napastnicy są skuteczniejsi.

Odnośnik do komentarza

Z impotencją strzelecka napastników jest sprawa prosta, muszą się zgrać. Jedni zgrywają się szybko, inni powoli, czasem jak masz złe ustawienie to wcale się nie zgrają, nie zaczną strzelać, ale normalnie to trwa około 3 miesiące. Najlepiej wystawiaj ich ile się da w okresie przygotowawczym to tak po około miesiąca sezonu zaczną strzelać.

 

W tym czasie muszą Ci wystarczyć pomocnicy i przy dobrej taksie też sporo nastrzelają.

Odnośnik do komentarza

Z impotencją strzelecka napastników jest sprawa prosta, muszą się zgrać. Jedni zgrywają się szybko, inni powoli, czasem jak masz złe ustawienie to wcale się nie zgrają, nie zaczną strzelać, ale normalnie to trwa około 3 miesiące. Najlepiej wystawiaj ich ile się da w okresie przygotowawczym to tak po około miesiąca sezonu zaczną strzelać.

 

W tym czasie muszą Ci wystarczyć pomocnicy i przy dobrej taksie też sporo nastrzelają.

Aż takim laikiem nie jestem ;) Są zgrani, bo grają już enty sezon razem, strzelają całkiem sporo bramek. Niepokoi mnie tylko statystyka stuprocentowych sytuacji, które nie są wykorzystywane.

Odnośnik do komentarza

Witam po dłużej przerwie :]

 

Gram sobie w FM 11 i natknąłem się na problem taktyczny, którego rozwiązać nie mogę.

O ile u siebie idzie nam całkiem dobrze, tak na wyjeździe już tak różowo nie jest.

 

Tutaj screen z taktyką i ustawieniami:

http://imageshack.us/photo/my-images/600/taktx.jpg/

 

Próbowałem też opcję trochę bardziej ofensywną, mianowicie DP na PŚ i bocznym pomocnikom atak a nie wsparcie; wysunięcie obrony, gra na spalone i ogólnie taktyka bardziej ofensywna ale to nic nie dało.

Skład jak na tą ligę wydaje mi się, że mam dobry a może i bardzo dobry ale jak widać to nie wystarczy( i dobrze).

Prosiłbym kogoś kto zna rozwiązanie tego problemu o pomoc.

Odnośnik do komentarza

W 2011 bardzo grają wysunięci ofensywni pomocnicy. Ty ich nie masz, stąd wg mnie może być problem. Sprawdź moja taksę (podpis) a jak się okaże, że działa to pokombinuj swoją ze skrzydłowymi wtedy. Może coś wymyślisz.

 

Testowałem kilkanaście ustawień i setki poleceń w sumie i w tej wersji gry praktycznie żadna bez OPP/OPL nie grała dobrze, no za wyjątkiem jednej 4-4-2 która faktycznie była niezła.

 

Nie wymyślono jeszcze idealnej taktyki, więc zawsze warto wprowadzać zmiany, choćby na próbę ;)

Odnośnik do komentarza

Nie używam pressingu, bo przy mojej obecnej taktyce środkowi pomocnicy gubią szyk i tracimy dużo bramek. Za to gram agresywnie przeciwko obrońcom i pomocnikom i używam zagrań na słabsza nogę. Czasem na wybitnie dobrego napastnika daje ścisłe krycie.

 

@powene na patchu 11.2 i taktyce maxymili 2.2 (ustawienie 4-3-3) miałem tak, że po pół roku taktyka przestawała grac jak by przeciwnicy ją rozpracowali. Na obecnej taktyce takiego efektu nie zauważyłem jeszcze, ale na razie zaprzestałem gry po dwóch udanych sezonach.

Odnośnik do komentarza

Witam mam takie pytanie jak reagujecie w trakcie meczu jak wam nie idzie np. jak przeciwnik ma większe posiadanie piłki więcej sytuacji. Co zmieniacie w trakcie meczu jakie polecenia dajecie. Może ma ktoś jakiś dobry artykuł jak tak to dajcie link. Proszę o odp.

 

Dodam jeszcze że u siebie gram tą taktyka:

http://www.wrzuc.to/QxH3RbphV.wt

a na wyjazdach tą:

http://www.wrzuc.to/AfqVwN9.wt

Może coś podpowiecie co zrobić aby mój zespół dłużej się utrzymywał przy piłce.

Odnośnik do komentarza

Witam mam takie pytanie jak reagujecie w trakcie meczu jak wam nie idzie np. jak przeciwnik ma większe posiadanie piłki więcej sytuacji. Co zmieniacie w trakcie meczu jakie polecenia dajecie. Może ma ktoś jakiś dobry artykuł jak tak to dajcie link. Proszę o odp.

 

Polecenia z ławki "gra piłką", "agresywny odbiór piłki", te polecenia powinni zniwelować posiadanie piłki przeciwnika. Możesz też zwiększyć pressing, ale to już zależy od Twojego wyczucia i jest zależne kim grasz no i przeciwko komu, jak masz wolnych obrońców, a przeciwko Tobie gra Messi, to tylko pogorszysz sytuację.

 

Co do Twojego drugiego pytania, to nie wiem, co masz zrobić, bo nie wiem jak masz ustawionych graczy, zrób lepiej screeny i wrzuć.

Odnośnik do komentarza

Sorry ale ja nie wiem jak zrobić te screeny. Ma taki problem scaut daje mi raport przed meczem że boisko jest wąskie i gra będzie się toczyć środkiem boiska więc jak wystawiam ustawienie 4-5-1 z jednym DPŚ i 2 ŚP ale i tak przegrywam w środku pola a przeciwnik gra 4-4-2. Gra prostopadłe podani po ziemi i wszystkie prawie ich podania dochodzą i kończą się bramkami. A poza tym strzela z dystansu na 12 strzałów 10 nie trafi ale 2 strzały skończą się bramkami. I nie wiem co mam zrobić jak ustawić obrońców i pomocników aby coś grali w defensywie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...