Skocz do zawartości

Silent Hunter - seria


Rohan

Rekomendowane odpowiedzi

Jezu, jak można tak przekręcić tytuł tej gry? :rotfl: :doh!: Działam aktywnie na forum U-Bootwaffe. Opinie co do Silent Hunter IV są jednoznaczne - masa efektów, piękna grafika, a jednocześnie gówniany realizm i masa bugów, przy których goły FM2007 to arcydzieło. Lepiej pozostań przy SHIII i ściągnij darmowego moda - Grey Wolves Expansion, w skrócie GWX. Odniesiesz wrażenie jakbyś grał w inną grę :D

 

Prośba do modów - zmieńcie nazwę tematu na "Silent Hunter".

Odnośnik do komentarza

A tak swoją drogą - ostatnio znowu po latach zacząłem czytać "Okręt" Lothara-Gunthera Buchheima i naszło mnie na Silent Huntera III. Jak tylko uporam się z magisterką, od razu zainstaluję ponownie grę i będę topił alianckie statki na Atlantyku. Szkoda tylko że mój komp zmodowanego SHIII ładuje prawie 5 min.!!! Na szczęście sama gra chodzi w miarę płynnie.

 

Dzięki Gabe za zmianę nazwy tematu na sensowniejszą :)

Odnośnik do komentarza
http://www.gry-online.pl/S032.asp?SEARCH=s...ter&Submit= :>

 

A jak widzisz inaczej drogę nabycia, jak nie przez kupno? Przez kradzież z półki? - w takim razie odmawiam, za duże niebezpieczeństwo wykrycia... :keke:

 

 

No ,widzę jeszcze możliwość nienabywania jej na żadnej drodze

 

"Sailent" pewnie napisałem, Przepraszam , ale spałem od 2 dni tylko 4 godziny :), a jak bym był dyslektykiem?

 

A grywasz po sieci?

Odnośnik do komentarza
Mi się SH3 bardzo podoba. Szkoda tylko, że straciłem kilkakrotnie savy ok roku 1943.. Obecnie jestem w grudniu 44 i lada moment skończę grę. A co kiedy nastąpi ten moment? Pewnie zagram w IV. Szkoda tylko, że jest tak wymagająca.

 

Możesz skończyć prędzej niż Ci się wydaje. Sam zresztą wiesz jak pod koniec wojny jest ciężko, praktycznie walczy się o przetrwanie.

Odnośnik do komentarza

Paradoksalnie największe sukcesy odniosłem w kwietniu 1945 r. Pływając wielką krową klasy IXD2 zaatakowałem konwój na południe od Islandii i trzema akustykami (torpedy klasy T-V) posłałem na dno ciężki krążownik klasy Southampton. Z chrapami jest o wiele łatwiej i przy odrobinie umiejętności i szczęścia można przeżyć. Mi farta zabrakło. Podczas tego samego patrolu płynąć na chrapach we mgle nadziałem się na niszczyciela, który mnie staranował i seriami z "jeży" posłał na dno. To było 29 kwietnia 1945 r. - na tydzień przed końcem wojny...

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że ręcznie. Manualnego celowania można się nauczyć w 20 minut. Trzeba tylko skumać sposób działania. Z reguły nie marnuję torped jeśli cel nie jest umiejscowiony na trawersie, tj. nie jesteśmy ustawieni względem siebie pod kątem ok. 90%. Poza tym celowanie torpedami typu TIV Falke i TV jest ułatwione. Wystarczy wymierzyć w okolicę celu, a torpeda sama podąży za dźwiękiem śruby okrętowej.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zacząłem sobie grać w SHIII - na razie bez moda, ani nie na najwyższym poziomie (realizm na 49%), bo marynarz ze mnie średni :keke:

Mam pytanie:

Jak zakończyć patrol? W dwójce podpływało się w okolice bazy i prosiłeś o eskortę. W trójce muszę (a może i nie?) ręcznie wpłynąć do portu, ESC i "opuść patrol". W instrukcji jest oczywiście napisane o eskorcie :-k Może jest później (mam listopad'39) ?

Btw - U-boota IIA to niech se Doenitz wsadzi ;)

Odnośnik do komentarza

Nie graj na "golasie", bo w tą wersję nie da się grać. Złap mnie jutro na GG, to Ci wszystko wytłumaczę odnośnie patchowania i modowania.

 

Ja tymczasem dorwałem czwórkę. Właśnie ściągam patcha 1.3 i mam głęboką nadzieję że załata wszelkie koszmarne bugi jakie dotychczas występowały. W wersji 1.2 gra się już całkiem nieźle, więc nie przyłączę się jednak do tych wszystkich krytycznych głosów odnośnie czwórki.

Odnośnik do komentarza
Nie graj na "golasie", bo w tą wersję nie da się grać

 

Huh? Dlaczego? Na razie jestem po 6 patrolach i gra się całkiem przyjemnie.

Denerwuje mnie właściwie zerowy kontakt z bazą. Na meldunki o kontakcie nawet nie odpisują, a czytałem, że w singlu nie ma też wilczych stad :lol:

Przede mną całkiem ciekawy patrol na południe od Irlandii i mam łamigłówkę czy płynąć przez La Manche w zanurzeniu czy dookoła Wysp :-k

No i niedługo pewnie zacznę patrole atlantyckie, bo już mamy maj'40 :]

Odnośnik do komentarza
Nie graj na "golasie", bo w tą wersję nie da się grać

 

Przede mną całkiem ciekawy patrol na południe od Irlandii i mam łamigłówkę czy płynąć przez La Manche w zanurzeniu czy dookoła Wysp :-k

 

 

Na około wysp, przez kanał jest ciężko. Ja gram na modzie GWX - najlepszy mod do SHIII. Po jego zainstalowaniu otrzymujemy praktycznie inną gre. Jak ktoś się dowiedzieć więcej o instalacji moda niech się zgłasza - pomogę.

Odnośnik do komentarza

Chyba jednak ściągnę to GWX tylko przerażają mnie jego rozmiary (ponad 700 MB) co będzie się ściągać na moim necie milion lat. Z instalacją CHYBA sobie poradzę, ale jakby co to się uśmiechnę. Z resztą dragon już oferował mi pomoc, ale nie miałem gg :)

 

BTW w empiku widziałem dodatek do SHIII "U-boot: Morze Śródziemne" czy coś takiego. Grał ktoś?

 

W golasie bardzo mnie zniechęciło, że zmieniłem U-boota z VIIB na IXC a nie uległ zmianie numer taktyczny :| Niby nic, ale denerwujące.

No i mimo wszystko straszna pustka na oceanie jest i zdecydowanie za dużo staków pływa samopas mimo, że wkraczam w rok 42.

Bitwy konwojowe stoczyłem może ze 5-6? A "zaliczyłem" 17 patroli (w sumie to 13, bo 4 na IIA nie liczę, bo to była pomyłka)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...