Skocz do zawartości

Miniracing


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że mamy trochę czasu, bo możemy się wcześniej zapoznać z najbliższym torem.

 

Tylko, że pewnie dam radę wystąpić tylko w 5 pierwszych wyścigach (wyjazd) :/. Ale trudno - trzeba sobie wcześniej zrobić po prostu taką przewagę, by potem już nikt nie zdołał mnie dogonić :keke:

Odnośnik do komentarza

Ze tak powiem chcialbym podniesc pewna kwestie - te zapisy byly robionie w trybie dosc ekspresowym wiele osob pewnie zdazylo sie wpisac na liste, bo zwyczajnie nie bylo ich w domu...

 

Pewnie bylo by jeszcze wielu chetnych do zabawy i mysle, ze nalezaloby nadal zbierac zgloszenia i ostatecznie podzielic ludzi na kilka grup, przeprowadzac kilka wyscigow w roznych godzinach coby kazdy mogl pojechac kiedy ma ochote i ostatecznie sumowac czasy za dane GP i wtedy przyznawac punkty...

 

Mozna by tez pomyslec nad zmiana systemu punktacji jesli bedzie duzo ludzi - bo wtedy tylko 8 punktowanych miejsc to troche malo.

 

Tak wiec wszystkie powyzsze kwestie, jak i terminarz nalezaloby poddac pod dyskusje do czego zachecam :)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie.

 

A poza tym jestem ciekaw ilu graczy będzie regularnie jeździć za 2 tygodnie. A jeśli chodzi o prowadzenie kilku wyścigów i potem sumowanie puntktów, to naszła mnie jedna myśl - dwóch zawodników z zespołu startuje w dwóch różnych wyścigach i zdobywa 20 punktów. Gdyby startowali razem, zdobyliby max 18. No chyba, że dodamy wszystkie czasy, porównamy je i wtedy przyznamy punkty. Tyle, że wtedy faktycznie 8 miejsc punktowanych będzie zbyt mało, a wyścig wyścigowi będzie nierówny (czyt. w jednym wyścigu będzie dużo łatwiej wygrać niż w innym).

 

Jeśli wprowadzimy większą ilość grup, to dobrym pomysłem jest organizowanie wyścigów o różnych porach, aby ten, kto nie zdoła pojechać o 20:30, będzie mógł pojechać o 21:30. Wtedy jednak ważne będzie podawanie wyników z wyścigu natychmiast po jego zakończeniu, aby nie było możliwości nadużyć... Albo ustalamy na samym początku, że oba wyścigi hostuje np. Henkel i drugi wyścig zacznie się w momencie, gdy zakończy się pierwszy.

 

Zróbmy deadline zgłoszeń, powiedzmy w sobotę o północy, aby mieć niedzielę na przygotowanie systemu, który moim zdaniem będzie trzeba zmienić jeśli zgłosi się więcej zawodników.

Odnośnik do komentarza

Jesli o klasyfikacje chodzi to wchodzilo w gre sumowanie czasow i dopiero wtedy tworzenie ogolnej klasyfikacji. Faktem jest, ze tak czy siak nie bedzie to w 100% sprawiedliwe, bo rywale beda w jednym wyscigu gorsi, a w innym lepsi, ale nie widze sensowniejszego systemu, ktory wprowadzal by bardziej wyrownane zasady - jesli ktos widzi to chetnie poslucham.

 

Co do hostowania to trzeba bedzie pewnie zrobic tak, ze w danym dniu za hosta robi jedna osoba i po prostu rozpoczyna kilka wyscigow o roznych porach. Mysle, ze da sie ustalic kiedy dany gracz bedzie mial caly wolny wieczor i poswieci te kilka godzin na hostowanie. Niemniej jednak na pewno przy takiej ilosci zawodnikow i wyscigow trzeba tych ktorzy beda stawiac serwery wybrac co najmniej kilku.

 

No i przydaloby sie tez wprowadzic zasade, ze wszyscy ktorzy ukonczyli wyscig przesylaja screen z klasyfikacja koncowa do hostujacego - wtedy bedzie wiekszy przeglad sytuacji, bo czasem zdaza sie, ze u jednego z graczy dany zawodnik nie dojechal (na skutek bugow i lagow), a u reszty jest sklasyfikowany.

Odnośnik do komentarza

A ja mam taki pomysł : 2 grupy po te 10 czy 12 osób , grupy jeżdżą osobno , mamy dwie osobne kwalifikacje a potem pierwsza piątka z każdej grupy przechodzi do końcowej fazy turnieju (5 race'ów na następnych torach w terminarzu F1) ... Pozatym jakby ktoś inny mógł poprowadzić drugą grupe to by było git bo ja wole skupić się na tym turnieju na 14 osób bo potem było by zamieszanie w organizacji next wyścigów/kwalifikacji głównej itp,itd :)

Odnośnik do komentarza

Boski - to byłby dobry pomysł. Może ktoś, kto nie załapał się do poprzedniego turnieju, albo teraz, a chciałby strasznie zagrać, mógłby wszystko zgrać? Są chętni? :)

 

I ten pomysł z pięcioma najlepszymi wydaje się całkiem fajny, choć pewnie wszystko wyjdzie w praniu :)

Odnośnik do komentarza

Aha jeszcze wszystkie reguły :

 

Dane :

Trening - 30 min

Kwalifikacje - 15 min

wyścig - 20 okrążeń

 

Reguły:

zablokowane ustawienia - wyłączone

wypadki - włączone

symulacja - włączone

zużycie paliwa - włączone

degradacja opon - włączone

utrzymuj strategie - włączone

 

 

A ja mam teraz pytanko do was ;] Gdzie zapisują się filmy z gry ? I czy żeby nagrać co się dzieje na torze trzeba jechać ?

Odnośnik do komentarza
A ja mam taki pomysł : 2 grupy po te 10 czy 12 osób , grupy jeżdżą osobno , mamy dwie osobne kwalifikacje a potem pierwsza piątka z każdej grupy przechodzi do końcowej fazy turnieju (5 race'ów na następnych torach w terminarzu F1) ... Pozatym jakby ktoś inny mógł poprowadzić drugą grupe to by było git bo ja wole skupić się na tym turnieju na 14 osób bo potem było by zamieszanie w organizacji next wyścigów/kwalifikacji głównej itp,itd :)

Ja moge sie zajac druga grupa, ale wtedy opuszcze ten pierwszy turniej i zostaniesz bez jednego zawodnika i teamu :P Dlatego optuje jednak za brakiem podzialow - w sumie jednak nikt z zainteresowanych oprocz dwoch, trzech osob sie nie wypowiada :/

 

Od nagrywania jest taki przycisk na gorze REC DvD. Raczej nie trzeba jechac, choc trzeba to sprawdzic, a filmy zapisuja sie w katalogu \MiniRacingOnline\Repeticiones

 

Robienie jakis grup ktore potem jeszcze beda jezdzic o mistrzostwo po odsianiu slabszych uwazam za sredni pomysl... :-k

Odnośnik do komentarza

Żyłek jedzie i problemy się pojawiają ;P Wypowiem się jako 4 kierowca generalnej klasyfikacji CMF Cup :keke: Henk lepszy jest chyba podział na grupy - bo sa w miare takie same szanse. Wtedy jak na jednej trasie druga grupa jezdzila chyba tylko w 4 osoby mieli mniej szansy na kolizje = wypadniecie z trasy = utrata czasu :). Ale ja nie wiem :P ja sie z wami nie bawie :P. Poza tym pozniej ciezko te czasy porownywac bo czasem kazdy widzi co innego ;] Jedni, ze zawodnika juz nie ma w grze, a drudzy, ze był pierwszy ;]

Odnośnik do komentarza

Albo wychodzi czas z kosmosu :keke: np ostatnio Qubiak miał na czas lapu poniżej 5 sec :D

 

Może pomyślicie ,że jeste egoistą ale my już jedziemy, a jak jeszcze inni chcą pojeździć to niech sobie znajdą kogoś do organizacji turu i hostingu serka ;] Ja wam henka nie oddam ! :eusa_hand:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...