Skocz do zawartości

Karty graficzne


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie za 190 zł sie opłaca bardzo, jednak jak mówię, jeśli miałbym w tej samej cenie wybierać między 96GT a 88GTS 320/640 MB, to brałbym tę pierwszą :)

 

 

EDIT: Maku23, jeśli jednak nie masz na tyle dużo pieniędzy, żeby brać 8800GT 512 MB, to weź tego GeForce'a ( http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-630 ), na pewno będziesz zadowolony, a w tej cenie ta karta z takim chłodzeniem to po prostu rarytas ;]

 

Ta karta obsłuży bez problemu GTA IV, i Pesa 09 ? ; ) Wymagania wymaganiami, ale wolałbym mieć pewność, wiecie.

Odnośnik do komentarza
PS. Wcześniej grałem na niej w Crysisa ale tylko pod DX9 i dawała radę na naprawdę niezłych detalach i wszystkich wodotryskach. Myślę, że nie radzi sobie z tymi wszystkimi bajerami, które daje DX10 (shadery i inne cuda)...

 

A grasz z włączonym AA? To bardzo obciąża kartę.

 

Ano AA ustawiony dość wysoko :) No, ale bez tego (albo "postefektów") to nie to samo :)

 

Czas pomyśleć nad czymś nowym. Wiecie może coś na temat planów wielkiej dwójki? Jakiś przełom? Coś co powali na kolana i zmiecie z powierzchni ziemi wszelkie GT280, 9800GTX i inne cienkie karty? :)

Odnośnik do komentarza

Ja wiem o GT300 i RV870 (Lil Dragon). nV planuje ponoć po raz kolejny wypuścić karty powyżej 800 zł, a AMD prawdopodobnie będzie kontynuowało politykę zastosowaną w drugim kwartale tego rok, czyli najlepsze po względem cena/wydajność karty na rynku. Jednak jak dla mnie nie warto czekać, AMD zejdzie na niższy proces technologiczny (40 nm, nV też będzie schodziła niżej, ale AMD i tak prawdopodobnie będzie miało niższy proces), a więc więcej miejsca do zagospodarowania, rozwijanie obecnych chipów [w przypadku Lil Dragona mówi sie o wzroście wydajności ok. 25%], za 430 zł widziałem Radka HD4850 z chłodzeniem Zalmana, Sonic Palita też okolice 470 zł, więc opłaca się brać, póki ceny niskie, bo niedługo święta ;)

 

Aha, no i moje dwie ulubione karty z chipem HD4850, czyli Sapphire Toxic i w Komputroniku widziałem za 600 zł (trochę przegięcie) fabrycznie podkręconego HD4850 od HIS'a ze świetnym chłodzeniem IceQ 4 - jakby obie karty były trochę tańsze...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam wielki kłopot z karta graficzną.

 

Dośc niespodziewanie zaczęła się błyskawicznie przegrzewać. Wszystko niby działa, wiatrak się kręci (nawet specjalnie dałem go na 100% ale to nic nie pomaga), wszystko się wyświetla bez kłopotów, jednak gdy włączę coś z lepsza grafiką niż to co na pulpicie, to temperatura momentalnie skacze z 55 stopni do wysokich 60, a potem stale rośnie aż osiąga 75 (mam alarm i "uciekam" na pulpit by ją schłodzić). Gdy wyłączę ten alarm to temperatura rośnie do pewnie z 90 stopni, ale tego nie wiem, bo się komputer po prostu wiesza :/

Nie wiem co teraz najlepiej zrobić, która opcja najlepsza?

1. Dać sobie spokój z domowymi metodami, bo to poważna awaria i kupić nową/wymienić/dać do naprawy (jest bodaj na 10-letniej gwarancji)

2. Wymienić obecny wiatraczek i/lub ewentualnie dołożyć dodatkowe chłodzenie (np. takie)

 

I pytanie dodatkowe:

czy może być jakiś związek między przegrzewaniem karty a zainstalowaniem nowych sterowników? Albo możliwe, że DriverCleaner pousuwał za dużo plików? Zaczęło się wszystko dzień po czyszczeniu cleanerem i instalce driverów. Wieczorem, jeszcze wszystko działało bez zarzutów (już na nowych driverach). Rano symptomy wystąpiły nie po powiedzmy godzinie użytkowania, tylko po 5 minutach od włączenia kompa...

 

Karta to GeForce 7950 GT i do tej pory byłem z niej bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza

No nie, takie podstawy to zrobiłem :] Wyczyściłem, wydmuchałem, wentylatorek zasysa powietrze i się kręci - nie wiem, może to kwestia kilkuset rpmów, ale tego organoleptyczne nie zmierzę. No nic, zainwestuję w tego Accelero S1. Się nie zmarnuje, nawet jak karta jest popsuta. Na razie nie stać mnie na zakup nowej, a oczekiwanie na ewentualną usługę gwarancyjną pewnie się będzie wlokło miesiącami...

Odnośnik do komentarza
No nie, takie podstawy to zrobiłem :] Wyczyściłem, wydmuchałem, wentylatorek zasysa powietrze i się kręci - nie wiem, może to kwestia kilkuset rpmów, ale tego organoleptyczne nie zmierzę. No nic, zainwestuję w tego Accelero S1. Się nie zmarnuje, nawet jak karta jest popsuta. Na razie nie stać mnie na zakup nowej, a oczekiwanie na ewentualną usługę gwarancyjną pewnie się będzie wlokło miesiącami...

Jeśli boisz się sam w tym grzebać, a z takim gigantem jak Accelero trochę trzeba się napracować ;) to możemy zrobić wymianę - mój GeForce 7950GT (+ Accelero, Turbo Module i radiatory na sekcje zasilania i pamięci) za Twojego GeForce'a + jakaś mała dopłata.

 

A jeśli Ci to nie na rękę, to powodzenia w zakładaniu Accelero, na pewno będziesz zadowolony, to prawdziwe bydle ;)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie:

Czy możecie mi polecić jakieś wentylatorki, które mógłbym zamontować na Accelero? Turbo Module jest nie do dostania "od ręki" (nie chce kupować w sklepach netowych) a może i wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Szukam pod "wentylatory VGA" itp to mi wyskakują całe zestawy do chłodzenia. A mi zależy na dwóch wiatraczkach/jednym dużym które wspomogłyby chłodzenie pasywne :-k

Odnośnik do komentarza

W jakiej cenie? Musisz zdawać sobie sprawę, że założenie takiego np 12 cm wentylatora będzie wymagało trochę pracy i niech to Ci zrobią w tym sklepie. Wentyl na Accelero będzie pracował w poziomie, a nie wszystkie radzą z tym sobie odpowiednio dobrze. Moje propozycje w przedziałach cenowych:

 

1. Acutake - 10 zł - tani ale za cichy na maksymalnych obrotach to on nie będzie

2. Scythe Slipstream 800rpm - 23 zł - 800 obrotów Ci w zupełności wystarczy, szczególnie że to najwydajniejsze wentylatory, przy tym może będzie troszkę buczał w racji poziomej pozycji, ale jeśli nie jesteś maniakiem ciszy to Cię to nie przerazi

3. Enermax Warp - 49 zł lub Scythe S-Flex 1200 - 48 zł - te wentyle mają najlepsze łożyska, co oznacza, że najlepiej zniosą pracę w poziomie. To naprawdę świetne wentyle. W przypadku S-Flexa możesz rozważyć jeszcze wersję 800rpm - będzie ciszej. Enermax Warp ma pokrętło regulujące obroty. Ogólnie jest mniej wydajny od Scythe, ale ma też swoje zalety.

 

Accelero jest dość wydajne, i jednak najpierw sprawdziłbym jak sobie radzi w zupełnym pasywie. U mnie radzi sobie świetnie z podkręconym 8600GT Sonic+.

Odnośnik do komentarza

O dzięki za radę :przytul: chciałem po prostu już nie dac karcie szans na przegrzewanie się. "Monterów" już mam umówionych, ale wolę już jechac do Kalisza zaopatrzony we wszystko możliwe, bo tam mam zdecydowanie mniejszy wybór sprzętu niż w Poznaniu.

 

Btw - takie 120 mm smoki?? W Turbo Module są osiemdziesiątki :-k Ja nawet nie mam podkręconej karty, więc ten wentylatorek już dla świętego spokoju chcę założyć :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...