Skocz do zawartości

Karty graficzne


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od razu mówię, że jestem w tych sprawach prawie zielony :fglob:

 

Szukam karty graficznej. Mam do wydania max. 300 zł, chciałbym żeby ją udźwignął zasilacz 400 W, tak abym nie musiał kupować nowego. Mam złącze AGP. Interesowałyby mnie karty 256 lub 512 MB, choć nie wiem czy te z tą drugą wartością udźwignąłby wyżej wspomniany zasilacz.

 

Proszę o rady :eusa_pray:

Odnośnik do komentarza
Witajcie.

 

Od razu mówię, że jestem w tych sprawach prawie zielony :fglob:

 

Szukam karty graficznej. Mam do wydania max. 300 zł, chciałbym żeby ją udźwignął zasilacz 400 W, tak abym nie musiał kupować nowego. Mam złącze AGP. Interesowałyby mnie karty 256 lub 512 MB, choć nie wiem czy te z tą drugą wartością udźwignąłby wyżej wspomniany zasilacz.

 

Proszę o rady :eusa_pray:

 

 

Megabajty nie maja nic wspólnego z poborem pradu. Prawdę mówiąc ładowanie się teraz w karty AGP to trochę wywalenie kasy błoto. Są sporo droższe niż PCI-E. Ale skoro wymiana sprzętu na razie nie wchodzi w gre to polecam:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=12447

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...50Asu512Sil+BOX

 

Dobra karta z pasywnym chłodzeniem. Cicha i mało prądożerna. Nic lepszego raczej nie znajdziesz. Ta karta to mniej więcej odpowiednik 8600GT ze stajni nVidia.

 

 

Ewentualnie cos troche lepszego:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...063&katid=5

Karta ma DDR3 zamiast DDR2

Odnośnik do komentarza
Dzięki za pomoc, na pewno coś wybiore. Wiem, że MB nie mają nic wspólnego z poborem prądu. Po prostu chciałem wiedzieć czy kupując nową kartę nie będe musiał kupować nowego zasilacza.

 

Sama moc zasilacza nie wiele mówi. Może to być mustang 400W, które należy od razu wywalić do kosza :P, ale może to być równie dobrze coś w stylu Chieftec, Corsair lub ModeCom MC, co w zupełności wystarczy i na lepsze karty.

Pozdrawiam.

 

EDIT: A co do kart to w sumie wszystkie propozycje to ta sama karta. Poza ostatnią, która zamiast ddr2 ma pamieci ddr3 i wantylator zamiast radiatorów. W cenie około 250-300 radeon 3650, to w tej chwili jedyny, tak naprawde, sensowny wybór. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest radeon x1950pro, ale to już wydatek ponad 400zł.

Napewno z radka 3650 bedziesz zadowolony. Niedawno kupowałem zestaw z taką karta na komunie mojej chrześnicy i spokojnie pograłem na tej karcie w takie gry jak Call od Duty4, czyli w dość nowe gry. Poza tym radeon 3650 posiada sterowniki HD Avivo, więc filmy na tej karcie naprawdę fajnie wyglądają, w przeciwieństwie do niektórych kart GeForce.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bez zgłębiania się w lekturę czegokolwiek, bazując na tym co pamiętam, różnica między GT a GTX to jedynie zwiększone taktowanie (fabryczny overclocking). 8800 a 9800 to ta druga obsługuje DX10.1, a pierwsza jedynie DX 10, co więcej to nie pamiętam/nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Bez zgłębiania się w lekturę czegokolwiek, bazując na tym co pamiętam, różnica między GT a GTX to jedynie zwiększone taktowanie (fabryczny overclocking). 8800 a 9800 to ta druga obsługuje DX10.1, a pierwsza jedynie DX 10, co więcej to nie pamiętam/nie kojarzę.

Za to ja juz doczytałem i widzę, że lepiej kupić Radka HD4850 :> niż 9800GTX.

Odnośnik do komentarza

Mam następującą sprawę - otóż karta graficzna mi umiera i muszę kupić nową, ale nie chcę szaleć, tylko chcę kartę, która pozwoli mi przetrwać wakacje, bo po nich będę modernizował komputer całkowicie, zatem chcę najtańszą możliwą do odpalenia na moim komputerze kartę o parametrach porównywalnych do mojej obecnej: http://img378.imageshack.us/img378/5726/pcwi8.jpg Może mi ktoś coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Bez zgłębiania się w lekturę czegokolwiek, bazując na tym co pamiętam, różnica między GT a GTX to jedynie zwiększone taktowanie (fabryczny overclocking). 8800 a 9800 to ta druga obsługuje DX10.1, a pierwsza jedynie DX 10, co więcej to nie pamiętam/nie kojarzę.

Za to ja juz doczytałem i widzę, że lepiej kupić Radka HD4850 :> niż 9800GTX.

 

Jasne, że lepiej, jeżeli lubisz syfiaste ATI ;) Osobiście nie mam zamiaru kupić niczego od ATI, póki nie pokażą, że są lepsi od nv, która ich zdeklasowała ostatnim czasem. Jeżeli patrzysz czysto na osiągi to powinieneś sprawdzić w testach ile fps'ów każda z tych kart osiąga w grach.

Odnośnik do komentarza
Mam następującą sprawę - otóż karta graficzna mi umiera i muszę kupić nową, ale nie chcę szaleć, tylko chcę kartę, która pozwoli mi przetrwać wakacje, bo po nich będę modernizował komputer całkowicie, zatem chcę najtańszą możliwą do odpalenia na moim komputerze kartę o parametrach porównywalnych do mojej obecnej: http://img378.imageshack.us/img378/5726/pcwi8.jpg Może mi ktoś coś polecić?

 

Tanio idzie na allegro wychaczyć Radeona 9800 PRO :) wydajny, tani i na AGP :)

Odnośnik do komentarza
Bez zgłębiania się w lekturę czegokolwiek, bazując na tym co pamiętam, różnica między GT a GTX to jedynie zwiększone taktowanie (fabryczny overclocking). 8800 a 9800 to ta druga obsługuje DX10.1, a pierwsza jedynie DX 10, co więcej to nie pamiętam/nie kojarzę.

Za to ja juz doczytałem i widzę, że lepiej kupić Radka HD4850 :> niż 9800GTX.

 

Jasne, że lepiej, jeżeli lubisz syfiaste ATI ;) Osobiście nie mam zamiaru kupić niczego od ATI, póki nie pokażą, że są lepsi od nv, która ich zdeklasowała ostatnim czasem. Jeżeli patrzysz czysto na osiągi to powinieneś sprawdzić w testach ile fps'ów każda z tych kart osiąga w grach.

 

Tylko, że ATI obecnie jest lepsze od NV. Radeon HD4650 osiąga wyniki bardzo podobne do 9800GTX a jest 300zł tańszy :] ATI zawsze technologicznie było lepsze od "zielonych", jednak zwykle mieli problemy ze sterownikami. Jak widać trening czyni mistrza :]

Odnośnik do komentarza
Jasne, że lepiej, jeżeli lubisz syfiaste ATI ;) Osobiście nie mam zamiaru kupić niczego od ATI, póki nie pokażą, że są lepsi od nv, która ich zdeklasowała ostatnim czasem. Jeżeli patrzysz czysto na osiągi to powinieneś sprawdzić w testach ile fps'ów każda z tych kart osiąga w grach.

Tyle, że wg obecnych testów, najnowszy Radek na łeb i na szyję bije produkty NV. Nie dość, że znacznie tańszy, wydajność na poziomie 8800GTX/9800GTX (czasami jest lepszy) to i energii mniej pożera i nie czyni z kompa pieca. Problem ze sterownikam, wg ludzi z egielda.com.pl także obecnie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pewien problem z komputerem, najprawdopodobniej związany z kartą graficzną. Gry które nie wymagają świetnej karty chodzą mi płynnie, przy czym od czasu do czasu się po prostu wyłączają, natomiast Heroes V w ogóle nie chcą się włączyć, a we Wiedźminie obraz jest zniszczony przez równoległe poziome czarne paski. Moja karta to GeForce 6800, i jeszcze jakiś czas temu wszystko było dobrze. Na czym może polegać problem? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Mam pewien problem z komputerem, najprawdopodobniej związany z kartą graficzną. Gry które nie wymagają świetnej karty chodzą mi płynnie, przy czym od czasu do czasu się po prostu wyłączają, natomiast Heroes V w ogóle nie chcą się włączyć, a we Wiedźminie obraz jest zniszczony przez równoległe poziome czarne paski. Moja karta to GeForce 6800, i jeszcze jakiś czas temu wszystko było dobrze. Na czym może polegać problem? Z góry dziękuję za pomoc.

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki, pokombinuj z ustawieniami. Możesz ją też wyczyścić

Odnośnik do komentarza

Trochę się pogubiłem. Zrobiłem formata Windowsa. Niestety zgubiłem moja płytkę ze sterownikami od karty graficznej. Chciałem sciągnąć sterowniki ze strony nVidia i zainstalować. Wszystko byłoby ok, ale po zainstalowaniu sterowników było tylko gorzej. Mała rozdzielczość, a jakoś kolorów to 4 bity. Po odinstalowaniu wszystko znów było ładnie. Tylko, że "skaczą" mi okna podczas przeglądania witryn internetowych. Czy ktoś może mi wyjaśnić o co kaman?

 

Mam kartę graficzną GeForce 8600 GT 256 MB ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...