Skocz do zawartości

Karty graficzne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! To chyba najlepszy temat, na umieszczenie mojej prośby :) Musze sie już na wstępie przyznać, ze w sprawach sprzetowych jestem kompletrnym laikiem :| Potrzebuję najnowszych sterownikow do karty kraficznej: Geforce 4 mx 440 TV OUT Czy ktoś mógłby mi podesłac linka do ściągniecia owych sterwonikow? To chyba jest legalne, prawda?

 

POzDRAWIAM! Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Witam! To chyba najlepszy temat, na umieszczenie mojej prośby :) Musze sie już na wstępie przyznać, ze w sprawach sprzetowych jestem kompletrnym laikiem :| Potrzebuję najnowszych sterownikow do karty kraficznej: Geforce 4 mx 440 TV OUT Czy ktoś mógłby mi podesłac linka do ściągniecia owych sterwonikow? To chyba jest legalne, prawda?

 

POzDRAWIAM! Z góry dzięki za pomoc :)

 

Do kraficznej powiadasz, to jest nielegalne :kekeke:

 

 

Dla graficznej znajdziesz na www.nvidia.pl

Odnośnik do komentarza

Jak jesteśmy wszyscy doskonale świadomi zbliżają się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Jako że łapię się jeszcze (mam 15 lat) na coś takiego jak prezent gwiazdkowy, to postanowiłem zażyczyć sobie nową grafikę. Mój sprzęt to Athlon XP 2600+ 2Ghz, 1 GB RAM i ATI Radeon 9550 AGP. Grafika w sumie to przeżytek. Zastanawiam się nad Galaxy GeForce 7300 GT (ze względu na cenę), GeForce 7600GS i jakimiś nowymi Radkami. Co poradzicie? Znajomy informatyk radził mi żeby wziąć 7300 GT. Co Wy myślicie?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
"Intel Graphic Media Accelerator 950

wolny slot PCI-E x16"

Ktoś mi może powiedzieć co to, bo na jednej aukcji kompa na allegro jest to wpisane w rubryce "Karta Grafiki" i pierwszy słyszę takie coś ;/

To grafika zintegrowana. Do internetu, oglądania filmów i eFeMa wystarczy, ale jak chcesz pograć w jakiekolwiek bardziej wymagające gry to odpada. Na płycie natomiast jest wolny slot PCI-Ex i w neigo możesz wsadzić oddzielnie zakupioną kartę i z niej korzystać, wyłączając w BIOSie tę zaintegrowaną.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Poszukuję najnowszych sterowników do karty Sapphire Radeon HD3870 (WinXP).. Podczas korzystania z najnowszych gier (vide Wiedźmin) wyświetlają się zielone kwadraciki. Znalazłem jakieś, ale podczas instalacji pojawia się błąd - najprawdopodobniej wynika z tego, że nie są one odpowiednie do tej karty.

 

Edit: Vend, szukałem. Nawet znalazłem: http://www.sapphiretech.com/po/support/drivers.php . Tyle, że jak ściągnąłem, to wyświetlał się wyżej opisany błąd :] . Dzięki ;) .

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Witam mam już złożony zestaw tylko brakuje mi karty graficznej i mam dylemat którą wybrać : czy ?

 

http://www23.tomshardware.com/graphics_200...5&chart=318

We wszystkich testach szybsza jest X1950Pro (wprawdzie ta na wykresach ma taktowanie pamieci wyzsze o 50mhz, ale tak naprawde wiele to nie zmieni) - zreszta mialem ja i bylem zadowolony. Ati 2600 to jakis low costowy produkt - pokastrowany gdzie sie da, a X1950Pro to moze ciut starsza karta, ale przynajmniej ma jakas sensowna wydajnosc

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Zamierzam wymienić swojego Palita 8600GT na coś nowszego i obecnie waham się nad kupnem Asusa 8800GS w wersji Top.

Opinie o karcie, znalezione w sieci, sa przyzwoite, ale czy to na pewno dobry wybór? Czy po wymianie monitora na 22'' karta ta umozliwi mi grę w pełnej rozdziałce 1680x1050?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

nie wiem, czy to dobry temat na moje pytanie, ale nie mam innego pomysłu.

 

otóż w tamtym tygodniu robiłem format dysku i reinstalke windy. na czyściutką nieruszaną, świeżutką windoze wrzuciłem najnowsze catalysty i ... awaria. nie mogę pograć sobie praktycznie w nic. jedyna gra, która mi śmiga to Fable (tzn. jako jedyna nie wywaliła mi się w ciągu ok 30 minut testowania, SpellForce2 i HoMM5 działają średnio 5-8 minut, Kane and Lynch jeszcze krócej). reszta albo wywala się z komunikatem D3DERR_INVALIDCALL (Create D3D Device), albo VPU Recover wywała mi grafikę, albo ewentualnie pojawia się komunikat, że acces violation... ale mechanizm jest zawsze taki sam, najpierw chwilowe przyblokowanie gry, wywala do windy i wraca, działa przez kilka, kilkadziesiąt sekund, znowu robi to samo, znowu działa przez mniej więcej tyle samo, po czym już wywala grę definitywnie, tzn. jest dźwięk, ale mam czarny ekran i nie pozostaje mi nic innego jak wyłączenie "siłowe" aplikacji...

 

sęk w tym, że przed reinstalacja windozy wszystko śmigało aż miło i oczywiście nic nie zmieniałem w konfiguracji sprzętowej...

 

nie mam wirusów, diagnozowanie directx nie przynosi żadnych odpowiedzi, podobnie odinstalowywanie sterowników do karty, czyszczenie rejestrów i intslowanie innej, starszej (próbowałem 6.5, 7.2, i 8.3) wersji. z omegami to samo (znaczy się te same objawy).

jak przez mgłę przypominam sobie, że miałem jakieś problemy z grafiką przy poprzedniej instalacji windy (jakieś 5-7 miesięcy temu), ale po wstukaniu komunikatu w google po kilku chwilach znalazłem rozwiązanie (chodziło chyba o brak jednego, czy dwóch dll'ów). teraz wstukuję komunikat i pojawia mi się, że moja karta jest za słaba do tych gier, co jakby nie do końca zgadza się z tym, że jeszcze dwa tygodnie temu była w sam raz i wszystko działało...

 

ja już nie mam pomysłów, bo jedyne, co teraz przychodzi mi do głowy to jakiś problem sprzętowy, ale jeśli siadła mi karta, to korelacja z nową instalką systemu wydaje mi się zbyt naciągana.

 

gdyby ktoś miał jakiś pomysł, albo podobne doświadczenia to proszę o jakieś wskazówki.

nie podaję konfiguracji sprzętowej, bo szczerze mówiąc nie pamiętam nawet, jakiego mam radeona (a jestem teraz w pracy) a fakt, ze na starej instalce wszystko działało wyklucza "słabość" grafiki...

Odnośnik do komentarza

tez to robilem.

 

czyscilem wszystko, instalowałem nowe sterowniki, directx'a i nowa instalke gry - w przypadku SpellForce2 (nie miałem już siły testować na innych) spowodowało to, ze przestal sie pojawic komunikat D3DERR_INVALIDCALL (Create D3D Device), zaczął natomiast (nie zawsze ale o tym za chwile) acces violation.. i przygoda kończyła się na dwa sposoby - albo po wywaleniu gry pojawiał się komunikat, że "zostały wprowadzone nowe ustawienia" i żeby zadziałały trzeba zrestartowac komputer, albo pojawia się wzmiankowany wyzej komunikat, grafika sie nie resetuje, wiec moge gre odpalic ponownie bez restartu komputera, ale nadal na kilka minut...

 

mam dwa pomysły - albo awaria hardware'u, albo jakis konflikt software'owy - ale ponieważ daleko mi do bycia w tej kwestii specjalistą, domyślam się, że moje strzały mogą być bardzo nietrafione.

 

acha - wywala mi tylko gry z pixelshaderami - antyki jak Majesty, czy HoMM3 działają bez zarzutu... niestety nijak to się ma do Fable, które pólgodzinny test przeszło bez zarzutu. dzisiaj pożyczam od kumpla CoD3 i Battlefield2 - zobaczę, co o nich sądzi moja maszyna.

Odnośnik do komentarza

uff, problem okazał się być z gatunku trywialnych (choc nie do konca) - upały.

zniechęcony brakiem sukcesu (łącznie z przeinstalowaniem windosy, przejrzeniem wszystkiego kilkoma antyvirami, zainstalowaniu na czystych okienakch tylko sterownikow do grafiki itd...) zrobiłem to co często z PCtami pomaga - rozkręciłem komputer i złożyłem go na nowo sumiennie oczyszczając go z kurzu i o dziwo pomogło, ale moja radość trwała tylko ok godziny - problemy wróciły.

już zacząłem szukać gwaranacji, kiedy przypadkiem dotknąłem karty graficznej - a ona parzyła, dosłownie, radiator miał ok 90 stopni...

nie miałem żadnego porównania, ale uznałem, że warto obniżyc tą temperaturę, sęk w tym , że jestem kompletnie spłukany i zostały mi do końca miesiąca jakieś resztki, więc jedyne na co mnie było stać to kilka miedzianych radiatorków i jeden wiatrak za 12 PLN.

pomyślałem sobie - nie zaszkodzi. radiatorki ponaklejałem na kości pamięci na grafice, wiatraczek zamontowałem tak, żeby chłodził przede wszystkim kartę i zadziałało.

nawet Kane&Lynch śmiga aż miło.

pozostaje tylko pytanie - dlaczego karta zaczeła się nagle tak grzać (nigdy nic nie kręciłem w kompie, bo od grafiki zawsze bardziej ceniłem grywalność i klimat :)) - czy to tylko wynik pogody za oknem, czy moze jednak jakiś objaw problemów ze sprzętem?

niech moja przygoda będzie wskazówką dla innych :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...