Skocz do zawartości

Karty graficzne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Skończyłem pierwszego Wiedźmina, zainstalowałem drugiego, chodzi, ale raczej gra w niego nie będzie wielką przyjemnością. A że do masochistów nie należę, to chyba trzeba się rozejrzeć za lepszą kartą graficzną (tak mi się wydaje).

 

Konfiguracja kompa:

- mobo: ASRock G31M-GS (złącze PCI-E)

- pamięć: 4GB DDR2

- procek: Pentium I5300 2.6GHz

- obecna grafika: GeForce 9500GT 128-bit 1024 MB DDR2

- zasilacz - Tacens Radix 350W plus dwa dyski twarde.

 

Z góry dziękuję za usuń konto propozycje wymiany komputera na nowy. Budżet niewielki, zapewne koło 100,-. Konieczne wymagania nowej karty to dwa wyjścia wideo.

 

Ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza

karta ktora masz do gier sie srednio nadaje, cos mocniejszego za ok 100zł kupisz, ale zasilacz nie da rady

 

mozesz szukac radeon 7750/7770 - tutaj nawet zasilacz moze by dal rade, trzeba poczytac - mozesz przeczytac ile masz Watt na linii 12v?

obie karty beda na pewno drozsze, dzis pewnie ograniczane przez procesor, ale beda w Twoim przypadku pewnie na lata

 

alternatywnie moze byc 6850 - tutaj koniecznie zmiana zasilacza

 

gf 9600gt na kosciach ddr3 bezie w budzecie, zasilacz imho tez raczej do wymiany

 

8800gt powinno sobie dac rade - cena 50zł? zasilacz raczej zamiana. wada gf 8800 i 9600 jest ew. kontakt z piekarnikiem, czyli luty się rozpadaja i karta wyswietla artefakty, kilka razy mozna ja ratowac a potem na smietnik

 

podaj na poczatek zasilacz

 

 

druga rzecz, ktora mnie zastanawia to dwoj procek, on jest minimum ponizej wymagan minimalnych Wieśka 2(core 2 duo to nie to samo co pentium ;) )

 

nie myslales nad zainwestowaniem jednak wiekszej kwoty juz w druga generacje i5? sama karta moze nie styknac(choc moze warto od niej zaczac)


edyta podowiada, ze to powinno podolac Twojemu zasilaczowi

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=lm_v4_hou_sqm_sw-ele-1-1-0923&search_scope=&string=radeon%205750

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest taka - jak mam zainwestować 500 zł w upgrade komputera, który obecnie mi odpowiada, a jedynym celem ma być udźwignięcie Wieśka, to chyba sobie wolę kupić Xboxa i W2 na niego ;) :P

 

Ogólnie od kupna ps3 perspektywa grania na kompie do mnie za mocno nie przemawia (oprócz strategii wszelakich, ale i tak nie mam mocno na nie czasu) i mi się priorytety zmieniły. W perspektywie kilku lat kupię zapewne PS4, więc W3 sobie tam przejdę, więc nie widzę sensu pakowania kasy w pc.

 

Zasilacz to jak pisałem - Tacens Radix 350W. Kupiłem niedawno, bo się przesiadłem na mniejszą obudowę. Wg tej specyfikacji ma na +12V 216W. Wolałbym nie zmieniać.

 

A co do karty graficznej - a coś z Nvidii? :> :P ;) Zapewne tak jak piszesz - kupię kartę, a jak to nie pomoże, to upgrade odłożę na ad Kalendas Graecas...

Odnośnik do komentarza

500zł to zdecydowanie za niski prog dla inwestycji pod W3 ;) o jakąś jedynkę przed tą kwotą

 

 

zasilacz nie pociagnie lepszej karty grafiki moim zdaniem.

gts250 do 100zł kupisz, gf 9600/9800 rowniez

 

problem tylko jest taki ze pobor samej karty z tych polek to od 250 do 350W(max). a gdzie reszta podzespolow, nowsze karty oferuja niz pobor przy jeszcze wiekszej wydajnosci, ale to juz w niskich budzetach raczej radeon 5750 wyglada rozsadnie(max. 70W), z geforce kryteria poboru mocy powinien spelniac Geforce 440(na allegro sa i ponizej 100zł oferty


w jakiej rozdzielczości grasz?


generalnie wszystkie te karyy maja chyba pamiec ddr3(Twoja ma ddr2, poniżej ddr5 bym nie kupował raczej, nawet do wieśka - jest ryzyko jest zabawa)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Gajs, powoli czas na upgrade za rozsądne piniondze złomka.

 

Na pierwszy rzut pójdzie dysk SSD i karta graficzna.

 

Płyta główna

 

Aktualna karta graficzna

 

Nie chcę się pakować w jakieś makabryczne koszty, bo jedyne do czego mi to potrzebne, to NBA2k. Powiedzmy, że do 400-450 zł byłbym w stanie poświęcić :)

 

Aktualna karta graficzna

 

Obczaiłem te dwa zasilacze, które wrzuciłeś i pierwszy w ogóle nie pyknie, bo jest tylko jeden 8-pin.

 

Coś takiego będzie? https://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/

Odnośnik do komentarza

a w tej karcie masz 6+8? ten antec ma 6+2 PIN chyba tylko, nie widze informacji, na video nie widac drugiej wtyczki, wiec mozna zrobic przejsciowke z 2x molex na 6 pin jesli karta tego wymaga

 

zasilacz jest spoko, w takim budzecie

 

Tak, na karcie jest 8+6. W tej chwili mam 6 z zasilacza i 2xmolex->8, ale nie jestem przekonany do tego rozwiązania.

 

I ten Antec ma 2 x 6+2, więc pójdzie jeden na płytę, jeden na kartę i złączka molexowa też na kartę.

Odnośnik do komentarza

karta graficzna weźmie w stresie 150W, procek pewnie ponad 100, ten ma 300(linia 12V - najważniejsza) ja bym tego antka kupił na Twoim miejscu :)

 

rozwiązanie 2x molex -> 6pin / 8 pin w niczym nie szkodzi, a ten zasilacz teraz to lekki strach do poprzedniej grafiki co brała w szczycie 50W albo i mniej to jeszcze można z czymś takim żyć, moim zdaniem ten Antec to dobry wybór.

 

to też dobre PSU:

https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-tr2-450w-japan-cap-w0432ne-712960/

Odnośnik do komentarza

jaką ty masz podstawke., 1155 czy 1150?


Ilość złącz SATAjest następująca: 4

. Ilość złącz PCI-E 6+2-pin wynosi 1.

Jaka jest ilość złącz 4+4-pin 12V: 1.

 

Wymiary sprzętu wynoszą odpowiednio: 86 x 150 x 140 mm. Ilość złącz MOLEX: 3.

 

czyli z molexa bierzesz 6+8 pin i masz komplet, o co kaman? o wtyczce 4+4 w zasadzie żaden sklep internetowy nie napisze(to ta, która idzie do płyty głównej)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

z używek w tej cenie to geforce 770gtx koniecznie w wersji 4gb

 

alternatywnie nowa karta geforce 1050(2gb)

 

lub dokładka do 1050 ti z 4gb ram

 

karta z 2gb ram do mniej wymagajacych gier i czegos nowszego w nizszych detalach spokojnie starczy. karty 1050/1050ti będą miały dłuższe wsparcie w sterownikach.

 

zasilacz da radę, procesor nie będzie ograniczał karty

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ma ktoś pojęcie może czy gdzieś w panelu Nvidii da ustawić się aby wspierała ona nagrywanie przez takie programy jak OBS (kodek NVENC)? Normalnie ustawiałem to w OBSie, ale po ostatniej aktualizacji sterowników zwyczajnie się nie da. Może w ustawieniach karty coś się zblokowało?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...