Skocz do zawartości

Karty graficzne


Rekomendowane odpowiedzi

A masz 2 GB RAMu i C2D, tak?

 

To się przymierzaj do wymiany, bo na 100% nie udźwignie. Mój Chieftec 500W ledwo daje radę na C2D, 2GB RAMu i GeForce 7950GT, oczywiście proc i RAM z o/c, co nie zmienia faktu, że zasilacz dostaje zadyszki po niecałym roku użytkowania. Komputer się za pierwszym razem nie włącza i takie tam drobnostki. Gorzej, jak będę chciał dokupić RAM, to chyba trzeba będize zmienić zasilacz, bo inaczej kaput :|

Rzeczywiście mam C2D i 2 GB RAM. Proc pobiera jednak max 65 W (aktualnie wyłączyłem OC bo i tak nie wykorzystuję mocy). Ile bierze RAM? 20-30W? Więcej? :|

Do 350W nadal daleko... :-k

 

 

A ja mam pytanie, jaka karta jest w tej chwili najlepsza na rynku? Czy rzeczywiście GeForce Go 7950 GTX SLI tak, jak podaje

ten ranking?? Poszukuję karty graficznej do kompa. (bo w końcu zdecydowałem się na PC, a nie tak jak wcześniej zakładałem, na laptopa :] )

EVGA 8800Ultra Superclocked

Cena to tylko 2800,-

 

http://www.vga.pl/Object.aspx?ObjectID=187&Type=VGAtesty

Odnośnik do komentarza

Dix - a jaką masz grafikę w tym momencie? Pytam, bo też mam tego Fortrona 350 i myślę nad zmianą mojego podstarzałego Radeona na GF choćby 7600. Zastanawiałem się tylko, czy zasilacz pociągnie cały sprzęt wtedy, ale jak Twoje C2D i 2 GB ramu chodzi to mój też da sobie radę, bo mam mniej prądożerne podzespoły (Sempron 2200 i takie tam).

 

Do 350W nadal daleko...

 

Nie mam wielkiego doświadczenia w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że jednak trzeba doliczyć jeszcze napędy, dysk, ewentualnie muzyczną. Pobierają mniej, niż choćby proc, ale jednak ;)

Odnośnik do komentarza
Dix - a jaką masz grafikę w tym momencie? Pytam, bo też mam tego Fortrona 350 i myślę nad zmianą mojego podstarzałego Radeona na GF choćby 7600. Zastanawiałem się tylko, czy zasilacz pociągnie cały sprzęt wtedy, ale jak Twoje C2D i 2 GB ramu chodzi to mój też da sobie radę, bo mam mniej prądożerne podzespoły (Sempron 2200 i takie tam).

O ile wiem to Radeon 9200 lub 9250 :D

 

Do 350W nadal daleko...

Nie mam wielkiego doświadczenia w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że jednak trzeba doliczyć jeszcze napędy, dysk, ewentualnie muzyczną. Pobierają mniej, niż choćby proc, ale jednak ;)

Jasne, ale gdzieś w sieci znalazłem kiedyś licznik Watów wykorzystywanych przez komp i wyszło mi, że mój zużywa maks 220 W. "Luzu" jest więcej przynajmniej 100W. Teoretycznie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
To się przymierzaj do wymiany, bo na 100% nie udźwignie. Mój Chieftec 500W ledwo daje radę na C2D, 2GB RAMu i GeForce 7950GT, oczywiście proc i RAM z o/c, co nie zmienia faktu, że zasilacz dostaje zadyszki po niecałym roku użytkowania. Komputer się za pierwszym razem nie włącza i takie tam drobnostki. Gorzej, jak będę chciał dokupić RAM, to chyba trzeba będize zmienić zasilacz, bo inaczej kaput :|

 

Bo z tego co mi mówił koleś w sklepie jak chciałem wziąć ten sam zasilacz to Chieftec z tej serii jest strasznie awaryjny i mają sporo przynoszonych ich do serwisu. Ja mam zasilacz 500W przy sprzęcie AMD X2 5000, GF 8600, 2GB RAMu i przymiarkę do kupna jeszcze 2GB i nie sądzę żebym musiał zmieniać zasilacz. Czyli moim zdaniem 500W wystarcza w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Jasne, ale gdzieś w sieci znalazłem kiedyś licznik Watów wykorzystywanych przez komp i wyszło mi, że mój zużywa maks 220 W. "Luzu" jest więcej przynajmniej 100W. Teoretycznie oczywiście.

 

No właśnie - teoretycznie. Mój znajomy, którego pytałem o radę przed zakupem tego zasilacza pisał:

 

Ten 350W zasilacz Fortona osiąga realnie 260-270W, Codegeny itp. to góra 240W realnej mocy .Jak więc widać jest lepszy prądowo, ma też mini-zabezpieczenia ktore moga w przyszłosci (spalenie zasilacza) wpłynąć korzystnie na resztę podzespołów.

 

Ten kto to pisał ma dużo większą wiedzę na te tematy ode mnie i mu wierzę ;)

 

O ile wiem to Radeon 9200 lub 9250

 

Ja mam 9000 Pro, czyli podobny poziom. Nie ma co, wlałeś sporo optymizmu w moje serce :D

Odnośnik do komentarza
Ja mam 9000 Pro, czyli podobny poziom. Nie ma co, wlałeś sporo optymizmu w moje serce :D

Cieszę się, ale dalej nie wiem ile Wat ciągną karty graficzne? 30W? 50W? 100W a może 200W?

Nigdzie w sklepach nie ma takie informacji podanej. :-k

 

Edyta: Coś znalazłem i to chyba dobre informacje:

 

"Komputer z 8800GT w idle potrzebował 178W, natomiast w stresie 232W. Taki sam zestaw, lecz z 8800GTS 640MB na pokładzie do pracy wymagał 205W w idle, natomiast w stresie 264W." (LINK)

 

A ów komputer to:

  • Intel Core2 Duo E6700
  • Asus P5B-Plus Vista Edition
  • 2GB Corsair TwinX PC6400 RAM
  • WD Raptor 74GB 10K rpm
  • Acbel iPower Gold 500W
  • Creative SB X-FI Elite-Pro
  • Windows Vista Home Premium OS

IMHO nie jest źle i spokojnie jakieś GF 8600 mogę wsadzić :D

 

Edyta2: To jeszcze polecam to: LINK : bo wynika z tego tekstu, iż "eksperci" trochę bez sensu przekonują o konieczności posiadania zasilaczy wielkiej mocy w przypadku zastosowań domowych.

Odnośnik do komentarza

Co do kwestii zasilaczy to naprawdę dużo zależy od jakości tejże zasiłki. Ja mam Fortrona 400 W z Noisekillerem i sobie chwalę ;). Ale to temat o grafikach, więc zapytam :] co mi radzicie sensownego w przedziale cenowym do 170 zł? Jako fan ATI skłaniał bym się za czymś z tej stajni (teraz już AMD :P), ale jeśli mnie przekonacie do Nvidii ;)

Odnośnik do komentarza

Otóż, istnieją pewne rozbieżności co do siły mojej karty graficznej Nivida GeForce 7300 GS 256TC. Jedne programy podają, zę ma ona 128 MB pamięci inne natomiast, że 512 MB <wink>.

załączam screnny:

 

http://img259.imageshack.us/my.php?image=karta2wy5.jpg (512MB)

 

http://img221.imageshack.us/my.php?image=mohairborne2vl9.jpg (128 MB)

 

Mogę wrzucić jeszcze więcej scrennów jak chcecie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...