Skocz do zawartości

Karty graficzne


Rekomendowane odpowiedzi

jak taki GF ma się np. do GF 8800GT ?

 

ew. czy nie lepiej dolozyc pare groszy do :

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gainward-geforce-gts-450-gs-goes-like-hell-1gb-ddr5-pci-e-box.0.415572.html?acc=423581

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gts-450-oc-windforce-2x-1gb-ddr5-pci-e-box.0.418252.html?acc=423581

 

i pytanie jaką zasiłkę trzeba mieć? ja pod 8800GT mialem kupić 400W, kupiłem 450W - wystarczy ?

Odnośnik do komentarza

jak taki GF ma się np. do GF 8800GT ?

 

ew. czy nie lepiej dolozyc pare groszy do :

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gainward-geforce-gts-450-gs-goes-like-hell-1gb-ddr5-pci-e-box.0.415572.html?acc=423581

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gts-450-oc-windforce-2x-1gb-ddr5-pci-e-box.0.418252.html?acc=423581

 

i pytanie jaką zasiłkę trzeba mieć? ja pod 8800GT mialem kupić 400W, kupiłem 450W - wystarczy ?

 

Karty polecam porównywać sobie tutaj. Pokrótce mówiąc 450 GTS to generacja 'o jeden w górę' w stosunku do 8800 GT(czyli zgodna z DirectX 11, posiadająca ShaderModel 5.0 i wykonana w technologii 40 nm, co oznacza mniejsze zużycie energii).

 

Jak masz mocny procesor i zamierzasz grać w nowe gry w FullHD, to opłaca się dołożyć nieco do tamtych modeli, są jeszcze szybsze niż Zotac.

 

Markowe 450W powinno wystarczyć spokojnie, szczególnie że 8800 GT zjada jednak minimalnie więcej energii niż nowszy 450 GTS(do mojego 'piecyka' - 9800 GTX+ - własnie tyle wystarcza bez problemu).:)

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to wybór kart graficznych jest obecnie bardzo duży, i zasadniczo to pewnie nie odczujesz totalnie różnicy między różnymi modelami opartymi na chipsecie GTS 450, czy 100zł droższym Radeonem. Razem z e8400(ha, tez posiadam ten model procka właśnie) powinny się one świetnie uzupełniać. Bo mocniejsze gpu będzie już raczej hamowane przez procesor i efekt w grach będzie nijaki. Poszperaj sobie w rankingach Chipa, tam są zazwyczaj ładnie opisane wszelkie szczegóły rożnych modeli.

Odnośnik do komentarza

Pytanie nawet nie tyle tyczące się wydajności, co kompatybilności. Miał ktoś z Was do czynienia z szajsem zwanym Intel HD 3000? Da radę odpalić na tym tryb 3D w FM-ie 2011?

Nie jestem pewien, czy wydanie tej karty w wersji PC i na laptopa będzie się czymś różnić. Jeśli nie, to tutaj masz między innymi rozpiskę FPSów w niektórych grach.

Odnośnik do komentarza

GeForce GTS 450 powinien być całkiem dobry - karta jest bardzo wydajna i szybka, do tego fabrycznie podkręcona. Spokojnie wystarczy, żeby uzupełnić możliwości Twojego procesora i ew. nie spowolni zbytnio nowego po ewentualnej wymianie w przyszłości. Cena też jest całkiem przystępna, szczególnie że można na tym sprzęcie bez problemu w nowe gry na wysokich detalach(i dużych rozdzielczościach) pograć. Pobór mocy rzędu ~85W też prezentuje się nieźle.

PS - oczywiście można tej karty w innym sklepie poszukać, może będzie nieco tańsza(mi w Agito było najwygodniej ją zlokalizować).:)

 

Przed chwilą czytałem o tej karcie i wydaje się rozsądną opcją. Nie mam zamiaru szaleć z rozdziałkami czy super wymagającymi grami, więc spokojnie powinna wystarczyć.

Odnośnik do komentarza

A jeśli chodzi o gry, to która karta sprawdzi się lepiej? GeForce GT 440 czy Radeon 5670? Wybrałem akurat takie dwie, bo nie mogę sobie pozwolić na większe wydatki - akurat te dwie karty mogę kupić za ok 270 zł u mnie na sklepie, a tyle zdołam ubłagać na urodziny :P

W sklepie mi polecał (aż do przesady) Dżiforsa, ale jak czytam różności na necie, wychodzi, że Radek jest lepszy - a niestety nie znam się tak dobrze na kartach :/

 

I czy warto stawiać na DDR3 czy DDR5?

Odnośnik do komentarza

jeszcze takie pytanko, jakie tutaj ma znaczenie 128/192/256 bit?

 

patrzac na to: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html gts 450 a moj 8800gt to okolo 10% zysku na benchmarku - to w sumie nie duzo... moj stary GF jest 256 bit ten GTS to 128bit - jak to sie przeklada na wydajnosc?

 

np. przy tym moc obliczeniowa wzrasta juz o ok. 50% - dobrze rozumiem moc obliczeniowa = wydajnosc?

MSI GeForce GTX 560 TX-Ti Twin Frozr II OC 1GB DDR5 PCI-E BOX

Odnośnik do komentarza

Większa liczba bitów równa się większe możliwości oraz lepsza wydajność (mylę się poprawcie mnie). W karcie 256 bitów i lajcik. Ten GF 8400, padło jedyne dobre karty z serii 8xxx to 8800.

 

Z serii "budżetówek" brać tylko i wyłączne Radki.

Odnośnik do komentarza

Ja mam zboczenie do GF-ów. GTS 450 to nie jest jakieś cudo, ale planowałem kupowania lepszej karty. Za dużo by mnie to kosztowało. Poza tym musiałbym wymienić zasilacz.

Jak na razie z tej mojej 450 jestem bardzo zadowolony. Bardzo fajne chłodzenie ma.

Nie jest to żaden szał, ale wystarczająca karta, zeby pograć w NBA czy Metro 2033 na full detalach. Gry chodzą całkiem płynnie, choć nie mega płynnie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Jak jest z kartą graficzną? Ją się instaluje czy jak? Bo mam nowego kompa i tam, gdzie go kupowaliśmy, mieli wszystko zrobić, a teraz patrzę i jako kartę graficzną pokazuje mi zwykłą VGA 14 Mb. Przez to FM nie chce mi działać. Jak mam zrobić, żeby "widziało" tę kartę, co powinno?

Odnośnik do komentarza

@patryk- wejdź w "Menedżera Urządzeń" i kliknij na "Karty Graficzne" prawym przyciskiem myszy.

pojawi się "Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu". powinno znaleźć nową kartę jeśli takowa jest oraz czy jest sprawna ;)

 

ewentualnie "Panel Sterowania" i "Dodaj Urządzenie". automatyczny skan bądź ręcznie odnaleźć co Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...