Skocz do zawartości

Mafia


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Zdziwił mnie brak takiego topicu w tym dziale, więc najwyższy czas go założyć. Po zabawie z demem zapewne zdecyduje się na kupno pełnej wersji II, która ukaże się już w piątek.

Wrażenia z krótkiej wersji demonstracyjnej zrobiły na mnie duże wrażenie. Grafika (nawet bez PhysX-a, wybitnie tnącego FPS-y) prezentuje się rewelacyjnie, szczegółowość imponuje. Trzeba to zobaczyć na własne oczy. Nadmienię, że optymalizacja jest świetna, nie jest to port z konsoli (pozdro GTA IV). Ścieżka audio jest równie wyśmienita. Muzyka doskonale oddaje klimat lat 50. XX-wieku. Cieszą detale, np. po zabiciu sprzedawcy zamykany jest jego sklep, można przekupić policję, modyfikować samochód, a rozbicie przy większej prędkości kończy się śmiercią bohatera (w przeciwieństwie do GTA IV). Największy plus to moim zdaniem jednak klimat, jedyny w swoim rodzaju, unikalny, przedstawiający mafię jaką znamy z lepszych tytułów filmowych.

Zmartwiły mnie opinie recenzentów, że fabuła zawiera się w około 12-13h. Może to jednak plus, zachęcający do czekania na dodatki?

 

Poniżej krótki opis tytułu:

 

Mafia 2 to kontynuacja najlepszej gry akcji, opowiadającej o mafijnych perypetiach. Podobnie jak pierwowzór, produkcja powstaje w studio Illusion Softworks, natomiast wydaniem programu zajęła się firma 2K Games.

 

Mafia 2 przenosi gracza do fikcyjnego miasta. Akcja toczy się na przełomie czterdziestych i pięćdziesiątych lat XX wieku. Głównym bohaterem jest młody mężczyzna, który ze zwykłego faceta powoli przemienia się w prawdziwego mafijnego bossa. Fabuła, podobnie jak w części poprzedniej, opowiadana jest przy pomocy bardzo dobrze opracowanych cut-scenek, które swoim charakterem nawiązują do filmowych produkcji rodem z Hollywood.

 

Miasto w Mafia 2 jest w pełni żywe i oferuje całkowitą swobodę zwiedzania. Gracz nie jest zmuszony do podążania drogą fabuły, może więc robić to, na co ma ochotę. Do tego celu autorzy opracowali mnóstwo świetnie odwzorowanych samochodów oraz dziesiątki kilometrów ulic.

 

Na potrzeby Mafia 2 został przygotowany nowy silnik graficzny, mogący generować zaawansowaną, pełną efektów oprawę wizualną. Silnik wykorzystuje bardzo dobrze możliwości nowoczesnych komputerów oraz konsol Xbox 360 i PS3.

 

miastogier.pl

Odnośnik do komentarza

Kilka spostrzeżeń jeszcze przed samym odpaleniem gry. Wydanie jest żenujące. Za 130 PLN (cena z gram.pl) otrzymujemy Mafię II zapakowaną w tandetne, plastikowe pudełko, krótką instrukcję liczącą 12 stron (6 po polsku, 6 po czesku) i na osłodę mapę Empire Bay. Gra współpracuje z platformą steam. Odpalam ją zatem i niemiłe zaskoczenie. Muszę pobrać ~600MB aktualizacji, bez których nie da się włączyć gry (przy internecie mobilnym jest to pewien problem). Według komentarzy graczy Cenega nie zadbała odpowiednio o spolszczenie i napisy nie działają. Z tego co czytam na opakowaniu pozostaje wsłuchiwać się w... czeski dubbing. Szerszy komentarz zamieszczę po włączeniu gierki.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wersję PS3 więc sytuacje z dubbingiem może być inna, ale u mnie wszystko działa ładnie. Głosy są po angielsku (nie da się tego zmienić), a napisy mamy (do wyboru): polskie, czeskie i chyba rosyjskie. Co do wydania to moim zdaniem to zwykły standard więc nie wiem czy jest na co narzekać pod tym względem. Trzeba było kupić edycję kolekcjonerską.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie ma takiej możliwości. Demko i pełna wersja w pełni współpracują z platformą steam i nie da się tego w żaden sposób ominąć. Wersja demonstracyjna jeśli mnie pamięć nie myli waży ~1,1GB, więc potworna waga jak na mobilny internet.

EB zimą powala na kolana. Ulica żyje, czego nie mogliśmy zupełnie powiedzieć w przypadku GTA IV. Policjanci zatrzymują kierowców, wlepiają im mandaty, przechodnie się wykłócają, dyskutują, facet rozdaje prasę. Początek fabuły niezły, ciekawie pomyślano krótki prolog w trakcie II WŚ, gdzie bohater służy w oddziale Pattona. Zacieram ręce na dalszy rozwój akcji ;).

 

Edyta każe dodać, że problem z polską wersją na PC został już rozwiązany. Możemy cieszyć się napisami w ojczystym języku i angielskimi lektorem, czasami (np. w prologu) włoskim ;).

Odnośnik do komentarza

Zaczynam już ósmy rozdział. Rozgrywka jest bardzo przyjemna, ale brakuje mi kilku rzeczy z GTA IV. Uderza liniowość. Mamy wykonać zadanie X, Y, Z, bez żadnych misji pobocznych. Jeśli już mówimy o nich to moim zdaniem takim czymś mogłoby być np. rozwożenie fajek, które w głównej fabule trochę dziwi (to zadanie gangstera?). Jest zbyt prosto (przynajmniej na razie). Empire Bay wygląda pięknie, robi wrażenie (szczególnie zimą ;)), ale nie zostało wykorzystane na miarę możliwości. Szkoda.

Odnośnik do komentarza

Mimo kilku niedociągnięć super mi się grało w Mafię II. Cudowny klimat gry z czym żadne GTA nie może się równać. Zakończenie dwójki dla mnie nie najlepsze ale zachodzi podejrzenie, że gra została okrojona z ostatnich trzech rozdziałów gry by potem wydać dlc :picard: Tak samo znaleziono możliwość ustawienia kamery z samochodu, które też zostało wycięte. Takim praktykom mówię stanowcze nie! Robią grę na 10 godzin gry, a potem będą co parę miesięcy wydawać dlc płatne gdzie będzie można pograć 2-3 godziny. Dlc największa zmora współczesnych gier. O ile w Mass Effect czy Dragon Age mogę to jeszcze zrozumieć bo w te gry grało się całkiem długo to Mafia pod względem spędzonego z nią czasu to porażka :/

 

I ciekawy był motyw powiązany z pierwszą częścią

 

to ja z moim kumplem załatwiliśmy głównego bohatera z pierwszej części gry :P

 

Odnośnik do komentarza

No zakończenie gry to ewidentne zostawienie sobie otwartej furtki do kolejnego zarabiania milionów. Gra została strasznie pocięta, wystarczy przeczytać TEN temat, bo to o czym wspominasz to akurat tam są pierdoły. Ponadto główny scenarzysta z jedynki i dwójki odszedł z zespołu i podpisał się pod petycją aby wydali niepociętą grę. Jeśli już taka osoba angażuje się w coś takiego to cięcia musiały być już naprawdę ostre. Szkoda, że w tej generacji konsol wszystko tak poleciało na psy. Nierówna optymalizacja kodów na poszczególne platformy, cięcie gier przed wydaniem (jak by to mało już kosztowały). Najgorsze, że to wszystko jeszcze musiało dotknąć takiej pozycji. Pieprzone 2K widzę, że idzie śladami Activision byle więcej zarobić.

 

Mimo to i tak powstała gra dobra (8/10), ale gdybyśmy dostali to wszystko co powinniśmy to może faktycznie Mafia spełniłaby wszystkie pokładane w niej nadzieje.

Odnośnik do komentarza
No zakończenie gry to ewidentne zostawienie sobie otwartej furtki do kolejnego zarabiania milionów.

 

Dokładnie. Koniec jest rozczarowujący.

Nie wiemy co stało się z Joe, nie wiemy co Leo postanowił zrobić z Vito.

Ta gra musi mieć dalszy ciąg. Cóż, zabawa przednia. Szkoda jedynie, że tak krótka i zabrakło mi bardzo intensywnej strzelaniny. Większość misji opiera się na podróżach z punktu A do B. Mafię 2 przejdę jeszcze raz, dokładniej. Choćby po to, żeby zebrać wszystkie czasopisma, których teraz mam chyba z 18/50 ;).

Edytowane przez Vend
Dodany tag spoiler w odpowiedni miejscu
Odnośnik do komentarza

No,

już się pojawił. I już widać, że dodano w nim pewne elementy, które odnaleziono jako wycięte z podstawki.

 

Trochę też mnie śmieszy fakt, że w grze nie ma żadnej broni białej. Przecież to aż się prosi o jakiegoś baseballa czy inny składany nóż. No i brak Obrzyna to też śmiechu warte, zwłaszcza kiedy "wracamy" się do historii z jedynki.

Odnośnik do komentarza

Bruski jest właścicielem złomowiska. Możesz tam zabierać samochody i je niszczyć w zgniatarce, za co dostaniesz kasę. Szybszym sposobem na zarobienie jest jednak obrabianie sklepów, najlepiej tych z bronią. Wchodzisz, celujesz w głowę sprzedawcy, wyjmujesz broń i strzelasz. Potem tylko wyciągasz pieniądze z kasy i uciekasz zanim przyjedzie policja.

Odnośnik do komentarza

 

Napadanie na odzieżowe to spore ryzyko jeśli nie zwrócisz uwagi kto jest w środku :keke: Po zabiciu sprzedawcy Irlandczycy rzucają się z pięściami (co opóźnia ucieczkę) a afroamerykanie wyjmują pistolety i zwykle cię zabijają zanim zdążysz się zorientować o co chodzi :D

Poza tym nie wiem jak mogłeś zapomnieć kto to jest Bruski, w końcu to jedyny Polak w grze ;)

 

Odnośnik do komentarza

A różnie to bywa z tymi odzieżowym, ale fakt, czasami można trafić na członków gangu. Raz tak miałem i obejrzałem ekran wczytywania. Aaa i jak widzicie, że w sklepie, który przed chwilą obrabowaliście są policjanci to nie wchodźcie do niego. Jedno pytanie do sprzedawcy, gościu was rozpozna no i trzeba dać policji w łapę. No i jak już napadniemy na sklep to można też wyczyścić jego zapasy, z ubraniami włącznie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...