Skocz do zawartości

Snooker, bilard, pool...


Kamtek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...
  • 6 miesięcy później...
  • 4 miesiące później...

O'Sullivan pokonuje Ebdona 10-4 i przechodzi dalej. Szczególnie w pamięci zapada dogrywka już w pierwszym frejmie, szkoda jednak, że Ebdon nie powalczył bardziej w tym spotkaniu. Nie oglądam snooker od stuleci, więc powiedzcie mi, zawsze miał takie problemy z opanowaniem emocji, jak dzisiaj/wczoraj, o finale MŚ z 2002 nie wspominając?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
Po mistrzostwach świata O'Sullivan ogłosił półroczny rozbrat ze snookerem. Kibice "Rakiety" obawiali się, że skłócony z władzami światowej federacji przejdzie na sportową emeryturę.

Wtorkowe oświadczenie World Snooker rozwiewa te wątpliwości. "Mistrz świata Ronnie O'Sullivan potwierdził powrót do zawodowego cyklu przed Bożym Narodzeniem" - podała strona federacji.

- Spotkaliśmy się z Ronniem wczoraj wieczorem i w następstwie rozmowy podpisał kontrakt. Oczywiście bardzo cieszymy się, że Ronnie zdecydował się wrócić do snookera, którego tak kocha. To wspaniała wiadomość dla jego licznych fanów z całego świata. Witamy go z otwartymi ramionami - powiedział prezes światowej federacji Barry Hearn.

Na razie Ronnie O'Sullivan zgłosił się do dwóch turniejów. Na przełomie października i listopada zagra w nowym turnieju rankingowym International Championship. Zakochanego w Chinach Anglika mogła też skusić największa w historii azjatyckich eventów pula nagród 600 tys. funtów. Zwycięzca zgarnie jedną czwartą tej sumy. "Rakietę" zobaczymy też w rozpoczynającym się 1 grudnia UK Championship w Yorku.

- Wziąłem sześć miesięcy wolnego, a teraz nie mogę się doczekać rywalizacji w dalszej części sezonu. Cieszę się, że jestem z powrotem i że wkrótce zobaczę wszystkich moich fanów - skomentował Ronnie.

za eurosport.pl

 

Bardzo się cieszę, bo snooker bez O'Sullivana to nie ten sam sport :).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 6 miesięcy później...

A Ronnie wraca dopiero tera, zamierza bronić tytułu Mistrza Świata, lecz jak po takiej przerwie sie zaprezentuje tego nie wie nikt. Na papierze murowanym faworytem wydaje sie Robertson i Selby (ja jednak w Anglika nie wierzę), Trump jest zbyt nierówny, aby powalczył o sukces w tak długim turnieju, choć nie twierdze moze dojśc daleko. Z innych graczy to nie nalezy lekceważyć Shauna Murphy'ego ani Dinga, złotówki nie postawiłbym natomiast na Williamsa

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

W sobotę zaczynamy mistrzostwa świata w snookerze. Tytułu z 2014 roku broni Selby, który w finale pokonał O'Sullivana. Faworytem bukmacherów jest własnie The Rocket, a za nim Judd Trump i Neil Robertson. W mojej opinii, szczególnie młodszy z Anglików może zrobić furorę.

 

Mark Selby v Kurt Maflin

Stephen Maguire v Anthony McGill

Joe Perry v Zhang Anda

Shaun Murphy v Robin Hull

Barry Hawkins v Matthew Selt

Mark Allen v Ryan Day

Ali Carter v Alan McManus

Neil Robertson v Jamie Jones

Ding Junhui v Mark Davis

John Higgins v Rob Milkins

Marco Fu v Jimmy Robertson

Judd Trump v Stuart Carrington

Ricky Walden v Graeme Dott

Stuart Bingham v Robbie Williams

Mark Williams v Matthew Stevens

Ronnie O’Sullivan v Craig Steadman

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...
  • 3 miesiące później...

Na początku mistrzostw świata mówiłem, że trzeba uważać, bo to mogą być przełomowe mistrzostwa dla Azjatyckich snookerzystów. Dzisiaj mamy pierwsze ćwierćfinały i zostało ich dwóch, przy czym zarówno Ding, jak i Fu są w b.dobrej formie, a Ding już rozegrał 8 frejmów z Williamsem i 6 z nich wygrał. Fu gra z Hawkinsem, który co prawda pokonał O'Sullivana, ale pod koniec meczu wygladał już na lekko wyczerpanego. Co przyniesie los? Kto wie
Poza tym cieszę się że o'Sa odpadł. Megalomania jego i jego fanów przerasta już wszystkie dopuszczalne normy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...