Skocz do zawartości

Przywrócić sławę!


Donkey

Rekomendowane odpowiedzi

5.2.2011

 

Dzisiaj do Newcastle przyjeżdża rozczarowanie roku jakim jest Manchester United. Ta drużyna to mistrz z zeszłego roku a obecnie zajmuje niewiele wyższą pozycję niż my bo dopiero 9 lokatę. Nie wiadomo co jest przyczyną tak słabej lokaty "Czerwonych Diabłów" jednak nie jest ona zadowalająca dla kibiców, managera, piłkarzy i na prezesie kończąc. Trudno powiedzieć co jest tego przyczyną. Obecni mistrzowie przed sezonem nie osłabili się gdyż sprzedali graczy z zaplecza drużyny a jeszcze się wzmocnili. Czy zatem Sir Alex Ferguson nie potrafi zebrać drużyny do kupy i coś z nimi zrobić? Lepiej dla nas. Najlepszym strzelcem w drużynie Manchesteru jest Wayne Rooney który ma na swoim koncie już 19 bramek i wciąż chce więcej. Latem mówiło się o przejściu tego zawodnika do Realu Madryt jednak sądzę, że nigdzie się nie wybiera gdyż to ikona "Czerwonych Diabłów". U nas do składu powróci Jonas i mam nadzieję, że lepiej się zaprezentujemy niż w ostatnim meczu z West Brom gdyż przeciwnik jest wyśmienity a więc dobra gra na niego nie wystarczy. Jaki cel na dziś? Urwać jakiś punkt.

 

Gdy w 3 minucie Rooney zdobył gola wiedziałem już, że o wygranej możemy pomarzyć. Manchester wciąż atakowało i niezbyt widziałem szansę na zdobycie gola. Gdy w 29 minucie Spear był faulowany w polu karnym i został dla nas podyktowany rzut karny, nie mogłem uwierzyć we własne szczęście. Okazję wykorzystał Kadlec i było po 1. Do przerwy pomimo ataków drużyny z jednej i drugiej strony nie zmienił się wynik i dociągnęliśmy ten remis do przerwy. Po przerwie nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej jednak kontuzji doznał Borysiuk a zastąpić musiał go Guthiere. Gdy w 69 minucie gola zdobył Rooney wiedziałem już, że jest po meczu. Jednak ponownie szczęście uśmiechnęło się do nas i w 77 faulowany w polu karnym był Vuckic. Szybko wykorzystał to Kadlec strzelił drugiego gola i uzyskaliśmy w tym meczu korzystny remis tak więc jestem zadowolony z wyniku chociaż samo spotkanie rozczarowało.

 

Mecz Ligowy Premiership (27/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(13) 2-2 Manchester United(9)

Frekwencja:52387

0-1 - Wayne Rooney (3)

1-1 - Vaclav Kadlec kar. (29)

1-2 - Wayne Rooney (69)

2-2 - Vaclav Kadlec kar. (77)

MoM - Wayne Rooney 8.6

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Bronislav Prokop

Pomoc - Haris Vuckic

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Simpson/Guthiere 6.1

 

Po meczu okazało się, że lekkiej kontuzji doznał Spear i nie będzie trenował przez 5 dni, natomiast co do Borysiuka fizjoterapeuta nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości.

 

11.2.2011

 

Zmiana zarządu coraz mniej realna. Vladeta Vejlovic nie przedstawił jakiś dokumentów i obecny zarząd wątpi, żeby miał on wymagane fundusze.

13.2.2011

 

Zmiana zarządu jednak realna. Całymi negocjacjami koordynuje nasz prezes i już niedługo dojdą oni prawdopodobnie do porozumienia.

14.2.2011

 

Dzisiaj zmiana jest mnie realna. Nie wiem komu wierzyć bo do prezesa się nie idzie dodzwonić.

Odnośnik do komentarza

@Gesio a tak się już pilnuję żeby błędów nie robić, ale nie zawsze się udaje :P

 

19.2.2011

 

Dzisiaj ponownie gramy mecz przed własną publicznością. Do Newcastle przyjeżdża ekipa Stoke City. Zajmuje ona obecnie 11 pozycję więc jest 2 oczka wyżej ode mnie jednak to my jesteśmy w wyraźnie lepsze formie w ostatnich meczach. Na naszą sytuację wpływa niekorzystnie zawierucha związana z zarządem klubu przez co każdy drży o swoją posadę. Może parę słów o drużynie Stoke. Jest to drużyna podobna do nas. Bez większych gwiazd, taki typowy średniak. Najlepszy strzelec Ricardo Fuller zdobył w tym sezonie już 15 bramek i to on jest głównym ojcem sukcesu Stoke. Drużyna była typowana do spadku w przedsezonowych dywagacjach, jednak pokazała siłę i nie zamierza się poddawać. To dobrze lubię drużyny z charakterem które zawsze walczą. A my ? My będziemy starali się zdobyć dzisiejszego dnia 3 punkty jednak wiem, że Stoke to silna drużyna i będzie nam ciężko o to. Wiem, że rozmowy na temat prezesury wkurzają chłopaków, ale mam nadzieję będzie to kwestia dni. Więc do boju Newcastle.

 

Początek nudy, dalej nudy. W 30 minucie zdobyliśmy gola sędzie nie zaliczył. W 40 minucie powinien być karny sędzia nie odgwizdał. Więc? NUDY. Te spekulacje medialne źle wpływają na chłopaków i ich grę niestety nic nie mogę na to poradzić. W drugiej połowie również powinien być podyktowany rzut karny dla nas jednak sędzie ponownie nie odgwizdał. Tak więc chłopaki póki co grają do kitu. W całym meczu mogę być zadowolony z całej drużyny oprócz Vuckica. Niedopuszczalne, aby tak grał jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia. Co do zaskoczeń na "plus" mogę powiedzieć: "Prokop to był transfer w 11!". Ten chłopak gra wciąż świetnie i na wysokim poziomie. Stara się, gryzie trawę i to widać! Pomimo remisu nie jestem zły na chłopaków rozumiem ich i sam się boję co to będzie jak przyjdzie nowy prezes. Tak więc w Newcastle remis i jest póki co dobrze.

 

Mecz Ligowy Premiership (28/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(12) 0-0 Stoke City(11)

Frekwencja:52387

MoM - Jonas 8.1

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Tamas Kadar

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Haris Vuckic 5.9

 

21.2.2011

 

A jednak nie dogadali się i konsorcjum zerwało umowę. Tak więc wszystko zostaje po staremu.

Odnośnik do komentarza

@Xaerok w perspektywie zwolnienia mnie jeśli przejęli by klub zdecydowanie wole dług

 

26.2.2011

 

Dzisiaj przed nami ważny mecz. Czemu? Bo jest okazja, aby odbić się od ligowej przeciętności. Dzisiejszy mecz zagramy z 16 drużyną Premiership którą jest Birmingham. Drużyna radzi sobie dosyć przeciętnie, a ich najlepszy strzelec zdobył 7 bramek. Jest to mój były podopieczny Christian Benitez. Ten mecz pomimo iż jest na wyjeździe powinniśmy gładko wygrać i taki mamy zamiar. Do drużyny powraca Steven Taylor który pauzował wcześniej za kartki i zastąpi on w teamie Dannego Simpsona dla którego póki co nie ma miejsca w Newcastle. Jeślu nie poprawi chęci do gry i pracy na treningach nie ma nawet o czym rozmawiać. Jestem ciekaw jednego. Czy konsorcjum odpuściło sobie walkę czy może niedługo nas zaskoczą czymś. Oby to pierwsze bo widmo wywalenia mnie z pracy to niezbyt ciekawa wiadomość. Jednak póki co jest po wszystkim i przemy do przodu. Cel jak już mówiłem chcemy wygrać i będziemy do tego dążyć.

 

Od początku dominowaliśmy w tym meczu. Jednak brakowało nam skuteczności. Los się do nas uśmiechnął i w 19 minucie jeden z naszych zawodników został sfaulowany w polu karnym i sędzie wskazał na "wapno". Karnego wykorzystał Kadlec i wyprowadził nas na prowadzenie. Fenomenalna gra naszych chłopaków sprawiła, że 6 minut później po akcji całego zespołu gola zdobył Kadlec i prowadziliśmy spokojnie 2-0. Fantastyczną połowę rozegrała cała drużyna i tylko należy się cieszyć, że tak gramy. Na drugą połowę nie zmieniałem ustawienia a nasi grali jak z nut. Akcja za akcją i spokojne ataki braki rywala nie przynosiły skutku i do 90 minuty nie udało nam się zdobyć większej ilości bramek. Tak więc mecz w Birmingham udany i należy się cieszyć z takiego zwycięstwa gdyż mecz rozegraliśmy w wyśmienitym stylu.

 

Mecz Ligowy Premiership (29/38)

Stadion: St.Andrews

Birmingham(16) 0-2 Newcastle(11)

Frekwencja:27751

0-1 - Vaclav Kadlec kar.(19)

0-2 - Vaclav Kadlec (25)

MoM - Vaclav Kadlec 9.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

 

Podsumowanie Luty 2011

Bilans: 19-9-10

BPL:

Miejsce - 11

Bilans bramkowy - 38-36

Puchary -

2 Runda Curling Cup Carlisle 0-2 Newcastle

3 Runda Curling Cup Fulham - Newcastle 0-1

4 Runda Curling Cup Newcastle - Everton 2-3 wyeliminowany

3 Runda FA Cup Newcastle - West Ham do rozegrania

Finanse: około 11 milionów in minus

Nagrody:

Piłkarz miesiąca - 2 miejsce Vaclav Kadlec

Młody piłkarz miesiąca - 2 miejsce Vaclav Kadlec

Odnośnik do komentarza

@Xaerok : Wolę nie ryzykować :P

7.3.2011

 

Dostałem propozycję prowadzenia drużyny Valladolid. To miłe, ale Newcastle to mój klub i tu jestem sercem tak więc odrzuciłem.

 

13.3.2011

 

Po długiej przerwie w lidze wracamy do rywalizacji. Nie dość, że gramy na wyjeździe to na dodatek z liderem tabeli. Chelsea bo to o tym klubie mowa jest obecnie jednym z najlepszych klubów w Anglii. Drużyna gra równo co jak widać skutkuje świetną pozycją w lidze. Obecnie mają 7 punktów przewagi nad drugą drużyną oraz 1 rozegrany mecz więcej. Za tą drużyną stoją potężne pieniądze, świetny trener oraz wyborne zaplecze treningowe. To wszystko składa się na wyśmienite wyniki tego klubu. W Chelsea wciąż nie może dojść do siebie Didier Drogba. Ten zawodnik jest co rusz kontuzjowany i od zeszłorocznych wakacji praktycznie nie gra. Szkoda bo pomimo, że został mu sezon/dwa gry to wciąż mógłby trochę namącić w piłce europejskiej. A co u nas? Gramy ostatnio wybornie i nie zamierzamy zwalniać tempa. Pomimo, że to jest drużyna Chelsea nie przestraszymy się i chcemy wygrać! Będzie ciężko, ale nie odpuścimy.

 

Od początku gramy z Chelsea jak równy z równym i widać, że nie wystraszyliśmy się tego giganta. Wyborowa gra każdej z formacji dawała mi i kibicom wiele radości. Fenomenalnie zagrał dziś Krul którego obsypałbym kwiatami gdybym tylko mógł. Świetne parady, refleks i co najważniejsze myślał on jak grać. To wszystko złożyło się na to, że do przerwy był bezbramkowy remis. Powiedziałem chłopakom, żeby grali tak jak dotychczas a wtedy będzie dobrze. Starczy nam nawet remis. Przecież Chelsa to potentat na rynku Angielskim i remis z tak renomowaną ekipą to póki co świetny wynik. W 50 minucie gola spoza pola karnego strzelił Jonas i bramka fuksem wpadła do bramki. Fuksem, ale prowadziliśmy! Broniliśmy się wyśmienicie, ale przy okazji potrafiliśmy wyprowadzić ładną akcje więc nie można powiedzieć, że druga połowa byłoa nudna. Gdy w 79 minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Steven Taylor myślałem, że już po meczu. Myliłem się chłopaki pokazali co to futbol i do 90 minuty nie dali sobie wbić gola. Wygraliśmy z Chelsea w paszczy lwa! Chciałbym, żeby chłopaki tak grali w każdym meczu.

 

Mecz Ligowy Premiership (30/38)

Stadion: Stamford Bridge

Chelsea(1) 0-1 Newcastle(11)

Frekwencja:39301

0-1 - Jonas (19)

MoM - Tim Krul 9.2

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Tamas Kadar

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

Odnośnik do komentarza

@Gesio: a dziękować ;)

@Xaerok ciężko będzie i wątpię chociaż może jak się "zepniemy"

 

19.3.2011

 

Dzisiaj zagramy mecz przed własną publicznością która jest złakniona tego "nowego" Newcastle. Widocznie nasze ostatnie poczynania odbiły się szerszym echem i nasze akcję poszły w górę. Znany i lubiany redaktor "Gesio" wychwalał już Newcastle za ostatnią wygraną a znany z marudzenia "Xaerok" na swoim blogu skrytykował prezesa, że nie doprowadził negocjacji do końca przez co jego ulubione Newcastle wciąż jest "pod kreską". To by było na tyle ze świata "show biznesu". Wracamy do dzisiejszego spotkania. Do Newcastle przyjeżdża drużyna Blackburn która jest jedno miejsce za nami w ligowej tabeli i zrobi dzisiaj wszystko, aby nas dogonić. Najlepszy zawodnik to Nicolai Kalinic który w tym sezonie zdobył już 10 bramek. To nic w porównaniu do naszej "czeskiej perełki" która zdobyła w tym sezonie oszałamiającą liczbę 20 bramek. Przed meczem manager Blackburn chciał wywrzeć presję na Jonasie i w mediach gadał różne bzdury jednak nasz pomocnik nie przejął się tym i powiedział, że zagra swoje. Tak więc jaki cel na dzisiaj mamy? Chcemy wygrać chociaż może być trudno bez naszego czołowego obrońcy Stevena Taylora.

 

Początek należał do nas i wyśmienicie radziliśmy sobie w roli gospodarza. Graliśmy pewnie bez strachu , że przegramy i nasze cudowne akcje mógł zepsuć jedynie pech. W 36 minucie z rzutu wolnego gola zdobył Jonas! Jest! Prowadzimy! Do końca połowy nie potrafiliśmy więcej razy pokonać bramkarza gości, ale byliśmy zadowoleni. Druga połowa to cały czas atak drużyny Blackburn Świetne parady Krula ratowały nasz tyłek. Jednak nie potrafiliśmy przeprowadzić żadnej porządnej akcji i skończyło się na tym, że straciliśmy bramkę. W 80 minucie strzelił Steven N'Zonzi i niestety doprowadził do remisu. Ciężka sprawa jednak i morale opadły. Modliłem się, aby drużyna dotrwała do końca z tym remisem. I stało się. W doliczonym czasie bramka! Bramkę strzelił Vaclav Kadlec i dzięki niemu wygraliśmy. Tak więc Newcastle wciąż do przodu.

 

Mecz Ligowy Premiership (31/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(11) 2-1 Birmingham(15)

Frekwencja:49957

1-0 - Jonas (36)

1-1 - Steven N'Zonzi

2-1 - Vaclav Kadlec (90+2)

MoM - Steven N'Zozi 8.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Tamas Kadar

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Bronislav Prokop 5.9

 

20.3.2011

 

Dzisiaj treningi wznowił Stuart Maxwell po blisko 2 miesięcznej przerwie ponownie zobaczymy go na boisku.

 

Podsumowanie Marzec 2011

Bilans: 12-9-10

BPL:

Miejsce - 10

Bilans bramkowy - 41-37

Puchary -

2 Runda Curling Cup Carlisle 0-2 Newcastle

3 Runda Curling Cup Fulham - Newcastle 0-1

4 Runda Curling Cup Newcastle - Everton 2-3 wyeliminowany

3 Runda FA Cup Newcastle - West Ham do rozegrania

Finanse: około 13 milionów in minus

Nagrody:

Piłkarz miesiąca - 2 miejsce Jonas

Manager miesiąca - 2 miejsce Ja

Odnośnik do komentarza

@Kraha nie oglądałem, ale śledziłem wynik na livesports. I póki co do "realnego" Newcastle nawiązać nie mogę, ale staram się.

 

2.4.2011

 

Dzisiaj do Newcastle przyjeżdża drużyna Sunderlandu. Zajmują oni 18 miejsce i być może w przyszłym sezonie nie zobaczymy ich już na najwyższym ligowym poziomie. Powodów można podawać wiele jednak najprawdopodobniej to manager nie potrafi dobrać odpowiednio drużyny przez co osiągają oni mierne rezultaty. Posiadają oni młody skład z potencjałem jednak nikt nie potrafi tego wykorzystać w tym klubie i takie są tego konsekwencje póki co. "Lekiem na całe zło" miał zostać sprowadzony z Manchesteru Michael Owen. Był on kiedyś wyśmienitym napastnikiem jednak liczne kontuzję cofnęły rozwój tego napastnika i co najwyżej jest ligowym przeciętniakiem który ponownie jest kontuzjowany i nie zagra z nami w dzisiejszym meczu. U mnie z kolei niedysponowany jest Steven Taylor który został zawieszony za kartki. Jednak teraz ciągle gramy najmocniejszym składem i do końca postaramy się grać na najwyższym poziomie. A może coś ugramy więcej niż środek tabeli.

 

Pierwsza połowa od początku należała zdecydowanie do nas. Akcja była co chwilę i zdobycie gola powinno być dla nas tylko kwestią czasu. Faktycznie tak bylo bo w 28 minucie zza pola karnego gola zdobył Jonas i wyprowadził nas na spokojne prowadzenie. Do końca pomimo dobrej gry całego zespołu nie potrafiliśmy strzelić więcej bramek. Pierwszą połowę dobrze zagrali Kadlec ze Spearem jednak dla tego drugiego był to ostatni mecz póki co, gdyż do składu wraca Stuart Maxwell. Na drugą połowę nie poczyniłem większych zmian, lecz drużyna grała słabiej zdecydowanie. Niestety to Sunderland rzuciło się do ataku i tylko dobrej parady Krula uratowały nas od blamażu. Gdy w 76 minucie gola strzelił Kenwyne Jones myślałem, że to koniec meczu dla nas i przegramy. Do końca meczu na całe szczęście wynik nie zmienił się i wychodzimy z tego meczu z twarzą i przynajmniej zdobyliśmy 1 punkt.

 

Mecz Ligowy Premiership (32/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(11) 1-1 Sunderland(17)

Frekwencja:52387

1-0 - Jonas (28)

1-1 - Kenwyne Jones (76)

MoM - Jonas 8.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Tamas Kadar

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

 

Po meczu okazało się, że wyglądająca niegroźnie kontuzja u dos Santosa to tylko błahostka. Jednak raport naszego fizjoterapeuty był inny i nasz meksykański towarzysz nie zagra przez około 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

9.4.2011

 

Dzisiaj wjeżdżamy do "wilczej jamy". Na wyjeździe gramy z drużyną Wolverhampton. Niestety nie jest to dla nas zbytnio wygodny przeciwnik, jednakże chcemy wygrać. Dzisiejsi rywale zajmują zaledwie 19 pozycję i są kandydatami do spadku. Mają co prawda tylko 1 punkt straty do "safe position", ale ciężko im będzie cokolwiek ugrać, gdyż rywale są równie zmotywowani co oni. Najlepszym strzelcem w drużynie rywali jest Sylvan Evans-Blake który w tym sezonie zdobył już 11 bramek i pomimo tego, że już nie wiele meczy zostało do końca chce "dociągnąć" do 20. Natomiast najdroższym piłkarzem u "wilków" jest James Collins którego znawcy wyceniają na 10.000.000 Ł. Są to pieniądze nieadekwatne do jego umiejętności, ale cóż to nie nasza sprawa. U nas natomiast coraz lepiej. Do gry powraca Stuart Maxwell który po fantastycznym debiucie poniósł kontuzję na treningu i nie mogliśmy oglądać tego zawodnika przez blisko 2 miesiące. Widać, że chłopak jest "głodny" gry i dzisiaj o formację napastników obawiać się nie muszę. Mecz będzie ciężki to nie ulega żadnej wątpliwości jednak sądzę, że stać nas na zwycięstwo.

 

Jedna ładna akcja na początku meczu i oddaliśmy inicjatywę. Wolves atakowało ładnie, szybko aczkolwiek nieskutecznie. Skuteczności brakło im do 28 minuty kiedy to gola strzelił Sylvan Evans-Blake. Niestety nie potrafiliśmy odpowiedzieć niczym ciekawym i pomimo przeciętnej gry nie zdołaliśmy stworzyć żadnej nawet dennej akcji. Po przerwie porozmawiałem szczerze z chłopakami o co gramy. Gramy o Ligę Europejską w gdyż na 5 meczy przed końcem do miejsca 10, czyli premiowanego awansem brakuje nam 7 punktów. Wracając do meczu musiałem wpuścić do gry Nolana który wszedł za Borysiuka. Niestety Ariel skarżył się na ból w nodze i nie mogliśmy skorzystać z jego usług w II połowie. Nasza gra w trakcie drugiej połowy wyglądała dużo lepiej i to przy przejęliśmy kontrolę na boisku. Szaleliśmy w Wolverhampton jednak za cholerkę nie mogliśmy zdobyć gola. Udało się to dopiero w 77 minucie Maxwellowi który pięknym strzałem spoza pola karnego zdobył bramkę. Remis nie satysfakcjonował nas i gdy 10 minut po golu faulowany w polu karnym był Kadlec wiedziałem, że los uśmiechnął się do nas. Szansę wykorzystał i mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa, gdyż wynik nie zmienił się do końca meczu. Tak więc Newcastle z tarczą i 7 punktami straty do europejskich pucharów.

 

Mecz Ligowy Premiership (33/38)

Stadion: Molineux

Wolverhampton(19) 0-1 Newcastle(10)

Frekwencja:22017

1-0 - Sylvan Evans-Banks (28)

1-1 - Stuart Maxwell (78)

1-2 - Vaclav Kadlec kar.(88)

MoM - Jonas 8.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Fabricio Coloccini

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Ryan Taylor 5.9

Odnośnik do komentarza

20.4.2011

 

Dzisiaj czeka nas solidna przeprawa z zespołem Arsenalu. Jesteśmy w gazie jednak Londyńczycy są vice liderami tabeli i wyraźnie mają chrapkę na więcej. Do lidera tracą zaledwie 4 punkty przy czym mają rozegrane jedno spotkanie mniej. Najwidoczniej Arsenal chce dokonać czegoś czego nie zrobił od wielu sezonów a mianowicie zdobyć "majstra". Pomimo tego, że nie mają całego teamu złożonego z gwiazd to grają wręcz fenomenalnie a młodość i doświadczenie w tej drużynie wyśmienicie się uzupełniają. Najważniejszym graczem w drużynie gospodarzy jest niewątpliwie Cesc Fabregas który fenomenalnie kreuje grę w środku boiska. Jednak czymże byłaby drużyna bez dobrego napastnika, a najlepszym łowcą bramek w Arsenalu jest Robin van Persie który strzelił tych bramek już 17. Tak więc Arsenal ma dobry skład, ale my dzisiaj walczymy o jak najlepszy wynik i być może uda się nam wywalczyć awans do europejskich pucharów. Tak więc cel? Wygrać!

 

Początek do nas należy początek nasz jest! Tak śpiewali londyńczycy. Newcastle grało bardzo słabo. Mówiąc tu bardzo słabo mam na myśli tragicznie. Gdy w 23 minucie gola strzelił Carlos Vela nie byłem wcale zdziwiony. Gra nie kleiła się i takie były efekty. W doliczonym czasie gry I połowy dobił nas Robin van Persie i do szatni schodziliśmy w nie najlepszych humorach. Fatalnie zagrał Jonas który wg "Daily Live Sports" uzyskał po pierwszej połowie ocenę 3.5. Nikt nie zasłużył na pochwałę i każdego musiałbym w drużynie zgnoić. I tak było w szatni. Na drugą połowę chłopacy wyszli w markotnych nastrojach i wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Gra nie układała się dobrze i ostatecznie dobił nas w 67 minucie Milos Krasic. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i jesteśmy ogólnie "w dupie". Szansa na puchary uciekła i niestety musimy się z tym pogodzić. Trudno się mówi żyję się dalej. Mam nadzieję, że w następnym meczu będzie lepiej.

 

Mecz Ligowy Premiership (34/38)

Stadion: Emirates

Arsenal(2) 3-0 Newcastle(10)

Frekwencja:60031

1-0 - Carlos Vela (23)

2-0 - Robin van Persie (45+1)

3-0 - Milos Krasic (67)

MoM - Robin van Persie 8.6

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona -

Pomoc -

Atak -

Najsłabszy gracz:

cały team

 

Po meczu okazało się, że kontuzjowany na okres 3 tygodni został Tamas Kadar. Cudownie wręcz cudownie.

 

 

Odnośnik do komentarza

23.4.2011

 

Kalendarz rozgrywek nie jest dla nas specjalnie łaskawy, gdyż mamy chyba najtrudniejsze mecze w lidze. Dzisiaj zmierzymy się z Liverpoolem zespołem który gra świetnie, za tydzień z Manchester City zespołem który gra wybornie i ma świetnych piłkarzy i dobrego managera, po tym przyjdzie czas na Tottenham z którym ciężko nam się gra a na sam koniec zagramy z West Ham z którym też specjalnie grać nie lubimy. Wracając jednak do samego spotkania z Liverpoolem nie wiem jak dzisiaj zaprezentują się chłopacy. Jonas grał słabo i w ostatnim meczu uzyskał notę 3.5, reszta też grała dużo poniżej oczekiwań. Jeśli chcemy się jeszcze podnieść w tabeli musimy zdobyć w tych 4 meczach z 6-7 punktów. Tak wiadomo już, że na na miejsce premiowane europejskimi pucharami nie wskoczymy, ale im wyżej tym więcej kasy. A obecnie kasa jest potrzebna nam jak lód. Najlepszy strzelcem w drużynie Liverpoolu jest Fernando Torres który w tym sezonie zaliczył już 15 trafień. Niezły wynik jednak lepszy jest nasz Kadlec który wciąż się rozwija a goli ma na swoim koncie aż 22. Niestety wciąż brak mu równorzędnego partnera w linii ataku a po 2/3 meczach rozegranych przez Maxwella trudno mi się wypowiedzieć o jego grze. Wracając do samego meczu pomimo słabego ostatniego meczu oraz tak trudnego przeciwnika będziemy walczyć o każdy punkt jak lwy. Dobrze jednak, że ten mecz zagramy u siebie przez co może być nam trochę łatwiej.

 

Początek meczu wręcz wyborny bo gole zdobyliśmy w 1 i 4 minucie. Pierwszego strzelił Haris Vuckic co może być zapowiedzią jego powrotu do wysokiej formy a drugiego strzelił Stuart Maxwell który jak widać świetnie wkomponował się w drużynę. Późniejsza część gry to przebudzenie się drużyny z Liverpoolu i ich ataki. Nie były one najwyższych lotów, ale po wielu próbach ta sztuka im się udała. W zasadzie udała im się po części gdyż samobójcze trafienie zaliczył Steven Taylor. Do przerwy pomimo wyrównanej gry wynik nie uległ zmianie. Na przerwie musiałem powiedzieć chłopakom, żeby się nie poddawali i grali swoje. No i niestety chyba nie dotarło to w pełni do moich podopiecznych bo w 48 minucie gola strzelił Dirk Kuyt. Gdy w 57 minucie nasi sfaulowali w polu karnym i karnego wykorzystał Kuyt myślałem już, że po meczu będzie. Jednak my mamy szczęście i w 71 minucie w polu karnym został sfaulowany Vaclav Kadlec i sam poszkodowany wykorzystał karnego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie a my pomimo tego, że drugą połowę zagraliśmy wyraźnie słabszą zremisowaliśmy co mnie bardzo cieszy. Cieszy mnie również postawa Stuarta Maxwella który rozegrał dzisiaj ładny meczyk.

 

Mecz Ligowy Premiership (35/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(10) 3-3 Liverpool(4)

Frekwencja:50857

1-0 - Haris Vuckic (1)

2-0 - Stuart Maxwell (4)

2-1 - Steven Taylor sam.(30)

2-2 - Dirk Kuty (48)

2-3 - Dirk Kuty kar.(57)

3-3 - Vaclav Kadlec (71)

MoM - Dirk Kuyt 8.6

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Mike Williamson

Pomoc - Haris Vuckic

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Danny Simpson 5.9

Odnośnik do komentarza

@Kraha: Jestem 10, do 7 miejsca tracę 7 punktów zostały mi do rozegrania 3 mecze. I nic nie zgarnąłem

 

30.4.2011

 

Ostatniego dnia kwietnia zagramy z zespołem który posiada największą siłę rażenia i nie potrafi tego wykorzystać, a jest to Manchester City. Zespół który posiada swoistego rodzaju "dream team" nie potrafi wykorzystać całego potencjału w drużynie i zajmuje zaledwie 5 pozycję. Najlepszym strzelcem w drużynie Manchesteru jest Carlos Tevez który w tym sezonie wbił 16 bramek. Wynik całkiem niezły chociaż po zawodniku takiej klasy moglibyśmy spodziewać się trochę więcej. Niewątpliwie silnym punktem drużyny gospodarzy będzie Kolo Toure który rządzi i dzieli w obronie. Mój były podopieczny to fenomenalny gracz i zapewne Roberto Mancini musi się cieszyć, że posiada takiego zawodnika w drużynie. My natomiast możemy się cieszyć z tego, że mamy świetnych napastników jakimi są Kadlec i Maxwell. Obydwoje dobrze się uzupełniają i widać dogadują się na boisku jak i po za nim. Mecz na 100% będzie trudny i musimy dać z siebie 150%, żeby wygrać. Chciałbym tego dokonać, żeby miłym akcentem rozegrać dobrą końcówkę sezonu. Modlę się również żeby nie było takiego blamażu jak z Liverpoolem, ale o tym trzeba zapomnieć i grać swoje. Tak więc cel? Win!

 

Gdy w 11 minucie kontuzjowany został Carlos Tevez to byłem pewien, że mecz wygramy. Takie szczęście nie przychodzi często i to musiał być znak, że dzisiaj to my mamy zwyciężyć. Jednak pierwsza połowa w wykonaniu obydwóch drużyn to festiwal "przestrzeliwania" znakomitych okazji. Zarówno my jak i Manchester graliśmy słabo więc kibice wynudzili się niemiłosiernie na stadionie "The City of Manchester Stadium". Śmiem nawet twierdzić, że każdy z 47 tysięcy kibiców żałuję każdego wydanego funta. Po wyjściu na drugą połowę gra nie wyglądała wcale lepiej. Co prawda City strzelili nam gola,ale nie został on uznany przez sędziego bo gracze byli na pozycji spalonej. Druga połowa to dobre parady Krula, mierna gra Simpsona i całkiem przeciętna gra reszty. Wynik nie zmienił się do końca my zostaliśmy z 1 punktem który jest dla nas ważny. Jesteśmy zadowoleni chociaż szkoda, że pod koniec ligi chłopacy wyraźnie odpuszczają. No cóż jeszcze dwa mecze i chcemy się zaprezentować jak najlepiej tak więc Newcastle do boju!

 

Mecz Ligowy Premiership (36/38)

Stadion: The City of Manchester Stadium

Manchester City(5) 0-0 Newcastle(11)

Frekwencja:47031

MoM - Kolo Toure 7.5

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Haris Vuckic 5.9

 

Podsumowanie Kwiecień 2011

Bilans: 13-12-11

BPL:

Miejsce - 11

Bilans bramkowy - 47-45

Puchary -

2 Runda Curling Cup Carlisle 0-2 Newcastle

3 Runda Curling Cup Fulham - Newcastle 0-1

4 Runda Curling Cup Newcastle - Everton 2-3 wyeliminowany

3 Runda FA Cup Newcastle - West Ham do rozegrania

Finanse: około 13 milionów in minus

Nagrody:

Młody piłkarz miesiąca - 1 miejsce Vaclav Kadlec

Odnośnik do komentarza

7.5.2011

 

Dzisiaj rozegramy ostatni mecz przed własną publicznością a przedostatni w całej lidze. Naszym dzisiejszym rywalem jest 3 ekipa Premiership a mianowicie Tottenham. Nasz dzisiejszy rywal ma za sobą fenomenalny sezon i już teraz ma zapewnione miejsce na podium. Zwycięstwo raczej nie jest w ich zasięgu jednak drugie miejsce jak najbardziej. Muszą wygrać jednak obydwa mecze które zostały przed nimi. Najlepszym strzelcem w Tottenhamie jest Jermain Dafoe który przewodzi w ekipie z 18 trafieniami na koncie. Dzielnie partnerują mu Modric i Crouch którzy mają odpowiednio 16 i 15 bramek. Pomimo tego, że gramy u siebie będzie to trudny mecz, jednak wierzę w wygraną. Chcemy wejść na co najmniej 9 pozycję i musimy 2 pozostałe mecze wygrać. Oby się nam udało i żebyśmy uzyskali dobry wynik. Pomimo dobrej atmosfery w klubie nie można tego samego powiedzieć o relacjach klub<->prezes. Nasz kochany prezes wciąż chce opuścić klub i wobec takiej postawy trudno nam znaleźć pozytywne aspekty pobytu w klubie. Gramy dla kibiców, dla siebie i swoich rodzin jednak musimy mieć wsparcie "z góry", bo z takim podejściem daleko nie zajdziemy. Co do meczu chcemy wygrać i mam nadzieję, że nam się uda.

 

Początek w wykonaniu obydwóch drużyn bardzo przeciętny. Może to jakieś fatum, ale od początku gra wyglądała podobnie jak z Manchesterem. Parę akcji okraszonych spektakularnymi wpadki nie dodały animuszu z żadnej ze stron. Niestety, ale muszę powiedzieć to, "drużyna wpadła pod koniec sezonu w dołek". Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola, ale za to zawodnicy z obu drużyn zdążyli się skompromitować "przepięknymi" klapami w ataku. Na przerwie nie wiedziałem co powiedzieć chłopakom, ale starałem się ich zmotywować. I udało się! W 51 minucie gola strzelił Vuckic jednak sędzie "kalosz" zadecydował, że był spalony. To już ostatecznie podcięło skrzydła naszym chłopakom i wobec zerowego sprzeciwu Tottenhamu mecz zaledwie zremisowaliśmy. Ciężko jest i przed ostatnim meczem jesteśmy na 12 pozycji. Jednak nie poddajemy się i chcemy wspiąć się w górę! Jednak moim podopieczni muszą grać coś więcej niż przeciętnie, albo słabo. Póki co źle nie jest więc Newcastle, musimy pokazać na co nas stać w ostatnim meczu!

 

Mecz Ligowy Premiership (37/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(11) 0-0 Tottenham(3)

Frekwencja:52387

MoM - Steven Taylor 7.4

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Jonas

Atak - Stuart Maxwell

Najsłabszy gracz:

Ariel Borysiuk 5.9

 

14.5.2011

 

Prezes Newcastle podaje się do dymisji! Ster u władzy przekaże jednemu z członków rady.

Odnośnik do komentarza

15.5.2011

 

Dzisiaj rozegramy ostatni mecz w sezonie 2010/2011. Naszym dzisiejszym rywalem będzie silna w tym sezonie ekipa West Ham. Nasi dzisiejsi rywale zajmują wysokie 5 miejsce i są jedną z rewelacji w tym sezonie. Mają całkiem równy i ciekawie zbudowany skład i to jest być może ich klucz do sukcesu. Najlepszym strzelcem w drużynie gospodarzy jest Carlton Cole który w tym sezonie strzelił, aż 16 bramek. Natomiast najdroższym piłkarzem w ekipie gości jest Titus Bramble który jest wyceniany obecnie na 8.000.000 Ł. Co prawda skład mają ciekawy jednak i my nie zamierzamy dzisiejszego dnia "tanio skóry sprzedać". Co prawda jesteśmy w lekkim dołku, ale musimy się jeszcze jeden raz zmotywować przed końcem sezonu i wygrać dzisiejszy mecz. Nasza wygrana będzie zależeć od postawy napastników którzy grają dobrze jednak brakuje im skuteczności w ostatnich meczach. Mam nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży i poradzimy sobie z West Ham. Tak więc cel na dzisiaj? Wygrać, żeby poprawić sytuację w tabeli.

 

No cóż nasza gra już od początku wyglądała fatalnie. Wiedziałem już, że mecz przegramy bo z taką grą nie mamy co szukać wśród lepszych ekip. Gdy w 19 minucie gola strzelił nam Carlton Cole to nie byłem tym nawet zdziwiony. Został sam na wolnej pozycji i miał odpowiednio dużo czasu by się przyłożyć do strzału i po prostu to wykorzystał. W końcu to nie jest jakiś amator, żeby takie sytuacje tracić. Do końca połowy wynik się nie zmienił a chłopaki do szatni schodzili do szatni ze zwieszonymi głowami. Dzisiaj nie mogłem być ich "kumplem" i musiałem ich po prostu "opierdolić" za to jaką grę prezentują. Widocznie poskutkowało bo gra wyglądała wyraźnie lepiej. Gdy w 60 minucie gola zdobył Giovani dos Santos to wtedy myślałem, że nasza gra się zmieni. I po zdobytym golu gra stała się jeszcze gorsza niż w pierwszej części. No cóż za głupotę się płaci i gdy w 89 minucie dobił nas Diego Buonanotte nie miałem siły już na złość. Trudno się mówi mecz przegrany na własne życzenie i ostatecznie sezon kończymy w niewesołych sezonach. Jednak nie ma co się załamywać i trzeba już myśleć o kolejnej odsłonie Premiership.

 

Mecz Ligowy Premiership (38/38)

Stadion: Upton Park

West Ham(4) 2-1 Newcastle(12)

Frekwencja:34980

1-0 - Carlton Cole (19)

1-1 - Giovani dos Santos (60)

2-1 - Diego Buonanotte

MoM - Diego Buonanotte 8.6

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Tamas Kadar

Pomoc - Giovani dos Santos

Atak - Stuart Maxwell

Najsłabszy gracz:

Mike Williamson 5.1

 

Wyróżnienia po sezonie dla graczy Newcastle:

Zawodnik roku - 2 miejsce Vaclav Kadlec

Król Strzelców - 2 miejsce Vaclav Kadlec

 

17.5.2011

 

Bajka pod tytułem "Prezesura w Newcastle", trwa dalej. Tym razem wykupić/przejąć Newcastle chce stowarzyszenie kibiców. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

 

Podsumowanie Maj 2011

Bilans: 13-13-12

BPL:

Miejsce - 12

Bilans bramkowy - 48-47

Puchary -

2 Runda Curling Cup Carlisle 0-2 Newcastle

3 Runda Curling Cup Fulham - Newcastle 0-1

4 Runda Curling Cup Newcastle - Everton 2-3 wyeliminowany

3 Runda FA Cup Newcastle - West Ham do rozegrania

Finanse: około 7 milionów in minus

Nagrody:

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu:

 

| Poz   | Inf   | Zespół   	|   	| M 	| Z 	| R 	| P 	| ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	| M 	| Arsenal  	|   	| 38	| 25	| 8 	| 5 	| 62	| 22	| +40   | 83	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	|   	| Chelsea  	|   	| 38	| 22	| 13	| 3 	| 50	| 17	| +33   | 79	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|   	| Tottenham	|   	| 38	| 23	| 9 	| 6 	| 77	| 36	| +41   | 78	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|   	| Liverpool	|   	| 38	| 20	| 9 	| 9 	| 63	| 36	| +27   | 69	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|   	| West Ham 	|   	| 38	| 19	| 12	| 7 	| 49	| 31	| +18   | 69	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|   	| Man City 	|   	| 38	| 17	| 14	| 7 	| 59	| 41	| +18   | 65	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.	|   	| Everton  	|   	| 38	| 15	| 14	| 9 	| 53	| 40	| +13   | 59	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.	|   	| Aston Villa  |   	| 38	| 17	| 6 	| 15	| 54	| 44	| +10   | 57	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.	|   	| Blackburn	|   	| 38	| 16	| 8 	| 14	| 48	| 46	| +2	| 56	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |   	| Man Utd  	|   	| 38	| 15	| 10	| 13	| 59	| 54	| +5	| 55	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |   	| Stoke    	|   	| 38	| 15	| 8 	| 15	| 58	| 53	| +5	| 53	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |   	| Newcastle	|   	| 38	| 13	| 13	| 12	| 48	| 47	| +1	| 52	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |   	| Fulham   	|   	| 38	| 13	| 4 	| 21	| 51	| 74	| -23   | 43	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |   	| Bolton   	|   	| 38	| 11	| 5 	| 22	| 41	| 58	| -17   | 38	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |   	| Portsmouth   |   	| 38	| 9 	| 10	| 19	| 38	| 60	| -22   | 37	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |   	| Sunderland   |   	| 38	| 9 	| 9 	| 20	| 40	| 64	| -24   | 36	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |   	| Birmingham   |   	| 38	| 8 	| 10	| 20	| 34	| 58	| -24   | 34	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   | S 	| Nottm Forest |   	| 38	| 9 	| 7 	| 22	| 33	| 67	| -34   | 34	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   | S 	| Wolves   	|   	| 38	| 6 	| 10	| 22	| 34	| 63	| -29   | 28	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   | S 	| West Brom	|   	| 38	| 6 	| 5 	| 27	| 29	| 69	| -40   | 23	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Wyniki na świecie

 

LM - Real Madryt 3-1 Manchester United

LE - Olympique Lyonnais d. 4-2 Palermo

SE - FC Bayern 2-1 Real Madryt

KMŚ - Real Madryt 4-0 Estudiantes

Wyniki najlepszych lig

Francja - 1.AS Monaco 2. AS Saint-Etienne 3. PSG

Hiszpania - 1.Barcelona 2.Real Madryt 3.Valencia

Holandia - 1.Ajax 2.AZ 3. FC Twente

Niemcy - 1.FC Bayern 2.Stuttgart 3.Werder Brema

Polska - 1.Legia 2.Lech 3.Śląsk

Portugalia - 1.Sporting CP 2.Benfica 3.Nacional da Madeira

Włochy - 1.Inter 2.Genoa 3.Roma

 

Piłkarz Roku na Świecie 2010

1.Lionel Messi

2.Sergio Aguero

3.Kaka

 

Piłkarz Roku w Europie 2009

1.Lionel Messi

2.Luka Modric

3.Sergio Aguero

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...