Skocz do zawartości

Przywrócić sławę!


Donkey

Rekomendowane odpowiedzi

@ Faktycznie mój błąd. Zdarza mi się dosyć często, ale pracuje nad tym. Przepraszam i póki mnie problem nie opuszczą to będzie się tak zdarzać. Nerwy to nie są dobrym sprzymierzeńcem w pisaniu. Jednak staram się wszystko wyeliminować i obiecuję, że nie powtórzy się już więcej.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.12.2010

 

Drużyna w kryzysie, bramek strzelać nie chcą a do nas przyjeżdża jedna z najsilniejszych drużyn Premiership. Dzisiaj w Newcastle zagramy z drużyną Manchesteru City. Jakie mamy szansę? Minimalne. W tą drużynę szejkowie wpakowali setki milionów i manager ma praktycznie nieograniczony budżet na transfery. Jak mamy konkurować z drużyną która ma w składzie takie gwiazdy jak Robinho, Adebayor, Jovetic, Tevez i wielu wielu innych. Ta drużyna to zbiorowisko wyśmienitych piłkarzy. Zajmują oni dopiero 5 miejsce i jednak jak na drużynę tej klasy jest ona wyjątkowo niska. Ogólnie drużyna z Manchesteru wydała w przeciągu dwóch lat 70.000.000 Ł na transfery. Jest to kwota niewyobrażalna i jestem ciekaw jak sobie my poradzimy z zawodnikami tej klasy. Niestety nie posiadamy takiego budżetu jak ten klub i opieramy się na tanich aczkolwiek wyśmienitych piłkarzach. Świetnym przykładem jest Denchuk za którego zapłaciłem 500.000 Ł i póki co spisuje się wyjątkowo dobrze. Jaki mamy cel na dzisiaj ? Z drużyną tej klasy byłbym zadowolony chociaż ze zdobytego punktu. Wiadomo, że będzie ciężko jednak nie poddajemy się łatwo.

 

Mecz zaczął się dosyć "wyjątkowo". Spytacie dla czego? Prawie 50 tysięcy ludzi wygwizdało Givena który w ich mniemaniu zdradził klub. Nie mi to oceniać bo to nie za czasów mojej kadencji jednak dosyć ciekawie to wyglądało. Sam mecz od początku niczym się nie wyróżniał. Graliśmy dobry futbol na który można było z przyjemnością popatrzeć. Śmiem twierdzić, że to był najlepszy początek od dosyć dawna. Gdy w 13 minucie Kadlec strzelił gola byliśmy w 7 niebie. Jednak drużyna nie odpuściła. Manchester wyglądał przy Newcastle jak statyści i naprawdę dziwiłem się chłopakom, że tak fenomenalnie rozgrywają ten mecz. Bez strachu przed bardziej renomowanymi zawodnikami, bez zazdrości o ich kontrakty po prostu "Sroki" włożyły w ten mecz całe serce. Pomimo wyśmienitej gry nie potrafiliśmy zdobyć więcej goli i do szatni schodziliśmy z jedno bramkową zaliczką. Co mogłem powiedzieć chłopakom w szatni? Tylko tyle, że byłem z nich zadowolony i tyle. Nic więcej mi nie zostało a oni wiedzieli najlepiej co robić. Gdy wyszliśmy na drugą połowę kibice Newcastle dopingowali jeszcze lepiej i głośniej niż kiedykolwiek. Myślę, że ten mecz był póki co najpiękniejszy w którym graliśmy. Gdy 9 minut później gola strzelił Lovenkrands stadion oszalał. Na ten czas na świecie nie było szczęśliwszych kibiców niż Ci z Newcastle. Graliśmy wyśmienicie i tylko pozostało mi się cieszyć. W ostatniej akcji przed końcowym gwizdkiem umiejętnościami popisał się Borysiuk i przepięknie strzelił zza pola karnego. Wygraliśmy więc 3-0 a Denchuk rozegrał po raz kolejny fenomenalny mecz.

 

Mecz Ligowy Premiership (16/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(14) 3-0 ManchesterCity(7)

Frekwencja:49412

1-0 - Vaclav Kadlec (13)

2-0 - Peter Lovenkrands (54)

3-0 - Ariel Borysiuk (90+4)

MoM - Jonas 8.9

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Fabricio Collocini

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

8.12.2010

 

Przed samym mecze z Liverpoolem dowiedziałem się, że nasz Prezes zamierza sprzedać klub. PRZED SAMYM MECZEM. Czy on jest poważny? Gramy z trudnym rywalem a on w szatni nam mówi takie rzeczy. No pojebało go do reszty. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na koncentrację chłopaków.

Odnośnik do komentarza

Gierobak pewnie tak bo raz grając również Newcastle wykupił nas Włoski miliarder. W przeciągu dwóch lat zbudowałem zespół który wygrywał wszystko przez 7 lat. W końcu sam odeszłem bo w składzie miałem 22 zawodników z światowej czołówki. Gdybym wystawił w lidze Newcastle I i Newcastle II to miałbym pierwsze i drugie miejsce. Jednak zobaczymy jak to się tutaj rozwinie sam jestem ciekaw więc dzisiaj możecie oczekiwać jeszcze parę meczy.

Odnośnik do komentarza

8.12.2010

 

Dzisiaj mecz z Liverpoolem. Drużyną niezwykle utytułowaną która od wielu lat jest w europejskiej czołówce. W końcu mają takich piłkarzy jak Gerrard, Rodriguez, Fabregas czy Torres. Można powiedzieć, że mamy szczęście gdyż Steven jest kontuzjowany i nie zagra dzisiaj przeciwko nam. Zawsze to jest jakieś osłabienie jednakże reszta drużyny jest zwarta i gotowa do gry tak więc przed nami ciężki bój. Głośno mówi się o kłopotach finansowych drużyny z Liverpoolu i coś w tym musi być gdyż transfery które przeprowadzili nie wydają się spektakularne i manager bazuje raczej na tym co posiada. Pomimo problemów Liverpool zajmuje wysoką 4 pozycję i zamierza bić się o podium tak więc łatwej przeprawy z nim mieć nie będziemy. Ja swojego składu nie zmienię, gdyż należy im się to po poprzednim meczu. Przyjeżdżamy do miasta "beatlesów" po zwycięstwo. Słowa może na wyrost, ale stać nas na to. Fenomenalnie gra Denchuk dla którego nie straszne są znane nazwiska. Ostatnio coś "zatrybiło" w naszym teamie i mam nadzieję, że pociągniemy to również i dziś. Tak więc wygrać w jak najlepszym stylu.

 

Początki całkiem niezłe całkiem niezłe i się zrypało. W 11 Carragher zdobył gola po rzucie rożnym i Liverpool wysunął się na prowadzenie. Denchuk nie miał tutaj żadnych szans i nie można mieć do niego pretensji. Pomimo dobrej gry zespołu słabą pierwszą połoe rozegrali napastnicy. Lovenkrands i Kadlec nie potrafili się odnaleźć na stadionie Anfield i po po prostu rozegrali słaby mecz. Na dobry wynik składa się gra całej drużyny a nie jednostki, tak więc nie możemy odnieść upragnionego celu bez paru graczy. Na drugą połowę nie poczyniłem zmian i wyszło to na dobre, gdyż Newcastle wzięło się do roboty. W 68 minucie po zamieszaniu w polu karnym "niby" sfaulowany był zawodnik The Reds i odgwizdano dla nich rzut karny. Wykorzystał go Kuyt i od tego czasu zaciekle próbowaliśmy wydrzeć zwycięstwo. Jednak brak skuteczności uniemożliwił nam to. Na dodatek pod koniec Borysiuk dostał drugą czerwoną kartkę i mecz kończyliśmy w 10. Przegraliśmy 2-0 jednak gra nie wyglądała fatalnie więc narzekać nie można. W następnym meczu szansę na bramce dostanie Krul i zobaczymy czy przemyślał on swoje postępowanie.

 

Mecz Ligowy Premiership (17/38)

Stadion: Anfield

Liverpool(4) 2-0 Newcastle(14)

Frekwencja:44955

1-0 - Jamie Carragher(11)

2-0 - Dirk Kuty kar. (68)

MoM - Jamie Carragher 8.2

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Giovani dos Santos

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Fabricio Coloccini 6.4

 

11.12.2010

 

Dzisiejszego dnia na treningu kontuzji doznał Kadlec i nie obejrzymy go na boisku przez około 2 tygodnie. Niezbyt to dobra wiadomość lecz musimy się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza

@Skórka to skin_skin_gold

--------------------------------------

18.12.2010

 

Do końca roku zostało już parę dni a my wybieramy się na mecz do Tottenhamu. Drużyna ta ma w tym sezonie świetną formę i utrzymuje kontakt z liderem. Ten team zasługuje na mistrzostwo. Mądrze prowadzona polityka transferowa, kupno piłkarzy za cenę adekwatną do ich umiejętności oraz dobry manager to klucz do sukcesu. Gwiazdami w ekipie Tottenhamu są niewątpliwie Modric i Defoe. Ten pierwszy gra już drugi sezon fenomenalnie na swojej pozycji i bez niego drużyna "Kogutów" radziła by sobie zdecydowanie gorzej. Ten drugi w przeciągu dwóch sezonów strzelił 36 bramek i jego gra wygląda wręcz fenomenalnie. W tym sezonie "Koguty" mają szansę na mistrza muszą tylko wytrwać z formą przez cały sezon. A moje Newcastle? Świetny początek i z samego szczytu na samo dno. Jesteśmy ligowym wyrobnikiem który z tymi "większymi" nie ma dużych szans. Potrafimy jednak zagrać z błyskiem w oku i to się chwali. Zajmujemy 14 pozycję i nie wyobrażam sobie abyśmy spadli w tym roku. Chcę wypełnić swoje przedsezonowe zobowiązania i zająć miejsce w środku tabeli. Grając w Tottenham jaki mamy cel? Jak zawsze wygrać! I dzisiaj zmiażdżymy ich!

 

Całkiem niezły początek jak na nas. Gra wyglądała przyzwoicie do 20 minuty. Wtedy czerwoną kartkę dostał Taylor i wiedziałem już, że zamiast walki o wygraną będziemy bronić się przed blamażem. Ahh zapomniałbym. Krul dzisiaj nie zagrał z powodu złego samopoczucia i bronił ponownie Denchuk. W 38 minucie fenomenalnie strzelił Defoe i wyprowadził on Tottenham na prowadzenie. Do przerwy wynik nie zmienił się i pomimo tego, że graliśmy w 10 nie wyglądało to tak źle. Po przerwie gra układała się do czasu. W 61 minucie gola zdobył Crouch, w 65 Defoe w 67 ponownie Crouch i powtórzył to w 73. Wynik 5-0. Co za hańba. Na sam koniec w doliczonym czasie gry wykończył nas Defoe i mecz zakończył się wynikiem 6-0. Wina? Obrona. Powiem po chłopsku tu nie trzeba wymienić Simpsona. Jego trzeba wypierdolić na zbity ryj. Newcastle leży, i nawet nie ma siły kwiczeć bo tak zostało skopane.

 

Mecz Ligowy Premiership (18/38)

Stadion: White Hart Lane

Tottenham(2) 6-0 Newcastle(14)

Frekwencja:34286

1-0 - Jermain Defoe (38)

2-0 - Peter Crouch (61)

3-0 - Jermain Defoe (65)

4-0 - Peter Crouch (67)

5-0 - Peter Crouch (73)

6-0 - Jermain Defeo (90+3)

MoM - Jermain Defoe 9.6

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Giovani dos Santos

Atak - Andy Caroll

Najsłabszy gracz:

OBRONA!

Odnośnik do komentarza

26.12.2010

 

Święta, święta i po świętach. Po dobrych kolacjach przychodzi czas na dobre spotkania. Dzisiaj zagramy na własnym stadionie z drużyną West Ham. Drużyna ta zajmuje obecnie 6 pozycję i poczynają sobie śmiało w ligowych rozgrywkach. Klucz do sukcesu? Dobry i wyrównany skład w którym brak konfliktów, no i świetny manager. Managerem w drużynie z Londynu jest Gianfranco Zola. Znakomity piłkarz i jak widać świetny manager. Skład ma wyrównany w którym nie ma gwiazd i to jest być może klucz do sukcesu tego ambitnego managera. Wiem, że będzie nam niezwykle ciężko powalczyć z nimi o punkty. Do drużyny wraca Vaclav Kadlec co jest wiadomością dobra. Jednak w naszym składzie zagrać nie może 4 czołowych piłkarzy przez co osłabienie jest bardzo wielkie. Postaramy się zwyciężyć i choć trochę zmazać poprzednią porażkę z Tottenhamem. Na bramkę powróci dziś Krul i mam nadzieję, że pokaże na co go stać i będzie "głodny" gry. Tak więc cel na dziś? Chcemy powalczyć o punkty i przełamać naszą złą passę.

 

Przed samym meczem kontuzji doznał Krul która wykluczyła go z gry na 2 dni. Na mecz z Nottm Forest będzie już gotowy i na 100 % powróci między słupki. Mecz nie rozpoczął się najgorzej dla nas a od początku pozytywne prezentował się Kadlec. W 11 minucie gola strzelił Carlton Cole i niestety wyprowadził on West Ham na prowadzenie. Gra kleiła się na i wiedziałem, że gol będzie kwestią czasu. I tak było bo w 38 minucie gola zdobył Vaclav Kadlec. Do przerwy wynik się nie zmienił i pomimo remisu byłem zadowolony z gry chłopaków. Po przerwie gra wyglądała lepiej dopóki nie straciliśmy gola w 53 minucie którego strzelił Ilan. Wtedy zgubiliśmy rytm i gra nie wyglądała tak dobrze. Prób było wiele aczkolwiek nie udało nam się zdobyć gola. W doliczonym czasie gry dokładnie w ostatniej akcji gola zdobył Kadlec i uratował cenny remis. Tak więc 1 punkt na przełamanie się nie jest tak źle.

 

Mecz Ligowy Premiership (19/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(14) 2-2 West Ham(5)

Frekwencja:52387

0-1 - Carlton Cole (11)

1-1 - Vaclac Kadlec (38)

1-2 - Ilan (53)

2-2 - Vaclav Kadlec (90+3)

MoM - Vaclav Kadlec 8.8

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Mike Williamson

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Fabricio Coloccini 5.8

 

Tabela Ligowa na półmetku sezonu

| Poz   | Inf   | Zespół   	|   	| M 	| Z 	| R 	| P 	| ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| 1.	|   	| Chelsea  	|   	| 19	| 13	| 6 	| 0 	| 29	| 9 	| +20   | 45	| 
| 2.	|   	| Tottenham	|   	| 19	| 13	| 3 	| 3 	| 46	| 18	| +28   | 42	| 
| 3.	|   	| Arsenal  	|   	| 19	| 12	| 5 	| 2 	| 28	| 9 	| +19   | 41	| 
| 4.	|   	| Liverpool	|   	| 19	| 12	| 3 	| 4 	| 31	| 15	| +16   | 39	| 
| 5.	|   	| West Ham 	|   	| 19	| 10	| 4 	| 5 	| 26	| 16	| +10   | 34	| 
| 6.	|   	| Man City 	|   	| 19	| 9 	| 6 	| 4 	| 31	| 23	| +8	| 33	| 
| 7.	|   	| Everton  	|   	| 19	| 9 	| 5 	| 5 	| 25	| 14	| +11   | 32	| 
| 8.	|   	| Aston Villa  |   	| 19	| 8 	| 4 	| 7 	| 29	| 22	| +7	| 28	| 
| 9.	|   	| Man Utd  	|   	| 19	| 8 	| 4 	| 7 	| 32	| 28	| +4	| 28	| 
| 10.   |   	| Fulham   	|   	| 19	| 9 	| 1 	| 9 	| 27	| 32	| -5	| 28	| 
| 11.   |   	| Stoke    	|   	| 19	| 7 	| 6 	| 6 	| 30	| 31	| -1	| 27	| 
| 12.   |   	| Bolton   	|   	| 19	| 7 	| 2 	| 10	| 24	| 30	| -6	| 23	| 
| 13.   |   	| Blackburn	|   	| 19	| 7 	| 2 	| 10	| 20	| 28	| -8	| 23	| 
| 14.   |   	| Newcastle	|   	| 19	| 5 	| 5 	| 9 	| 23	| 29	| -6	| 20	| 
| 15.   |   	| Wolves   	|   	| 19	| 5 	| 4 	| 10	| 20	| 28	| -8	| 19	| 
| 16.   |   	| Portsmouth   |   	| 19	| 5 	| 3 	| 11	| 22	| 31	| -9	| 18	| 
| 17.   |   	| West Brom	|   	| 19	| 4 	| 3 	| 12	| 13	| 33	| -20   | 15	| 
| 18.   |   	| Nottm Forest |   	| 19	| 3 	| 4 	| 12	| 15	| 32	| -17   | 13	| 
| 19.   |   	| Sunderland   |   	| 19	| 3 	| 4 	| 12	| 12	| 35	| -23   | 13	| 
| 20.   |   	| Birmingham   |   	| 19	| 1 	| 6 	| 12	| 17	| 37	| -20   | 9 	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

28.12.2010

 

Ostatni mecz tego roku zagramy z drużyną Nottm Forest. Drużyna ta awansowała z nami w zeszłym sezonie z Championship i do pewnego momentu całkiem dobrze poczynała sobie w lidze. Obecnie od 6 meczy nie potrafi zdobyć choćby punktu i dzisiaj liczymy, że ta sztuka uda im się po raz 7. Najlepszy strzelcem drużyny jest Blackstock i przewodzi on w drużynie z 5 strzelonymi golami w przeciągu 19 spotkań. Ostatni mecz który graliśmy z Nottm to był drugi mecz Premiership. Wygraliśmy wtedy w stosunku 3-1. Był to bardzo dobry mecz gdyż grając na wyjeździe uzyskaliśmy świetny wynik poparty świetną grą piłkarzy. Dzisiejszy cel jest podobny do tamtego. Chcemy wygrać ten mecz i zdobyć parę punktów do tabeli gdyż nasza sytuacja taka wesoła nie jest. Do drużyny powraca Borysiuk co jest na pewno wzmocnieniem naszej drużyny. Tak więc wygrać jak największą ilością bramek. Może ta sztuka nam się uda.

 

Gdybyśmy grali w oczko Kadlec by wygrał. Czemu? Bo do siatki drużyny przeciwnej trafił w 21 sekundzie spotkania. Szybkie prowadzenie dało nam komfort psychiczny. Rozgrywaliśmy grę spokojnie dzięki czemu Nottm praktycznie nie dotykało piłki. Pomimo wielu akcji nie zdołaliśmy zdobyć więcej bramek w tej połowie. Jednak jestem zadowolony bo widzę, że chłopaki się starają i chcą jeszcze coś osiągnąć. Niestety, ale na II połowę nie mógł wybiec Kadlec. Po brutalnym sfaulowaniu pod koniec I części gry nie jest on w stanie kontynuować rozgrywki. Na jego miejsce wskoczy młody Spear. Pierwsza połowa w szczególności to popis Borysiuka który zawstydziłby akcjiami nawet "turbodymomena". W drugiej połowie Borysiuk nie spuścił z tonu i równie fantastycznie grał co w pierwszej. Już w drugiej minucie II połowy gry gola strzelił Lovenkrands i było 2-0. Jest wyśmienicie i wciąż konstruowaliśmy wiele wspaniałych akcji jednak nie zdołaliśmy zdobyć więcej bramek. Cieszy wygrana i w końcu może Newcastle weźmie się za siebie i wejdziemy do gry.

 

Mecz Ligowy Premiership (20/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(13) 2-0 Nottm Forest(18)

Frekwencja:44909

1-0 - Vaclav Kadlec (1)

2-0 - Peter Lovenkrands (47)

MoM - Ariel Borysiuk 8.7

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Tamas Kadar

Pomoc - Ariel Borysiuk

Atak - Peter Lovenkrands

Najsłabszy gracz:

Aaron Spear 5.7

Po meczu okazało się, że Kadlec nie zagra przez około 2 tygodnie.

 

Podsumowanie Grudzień 2011

Bilans: 6-5-6

BPL:

Miejsce - 13

Bilans bramkowy - 26-29

Puchary -

2 Runda Curling Cup Carlisle 0-2 Newcastle

3 Runda Curling Cup Fulham - Newcastle 0-1

4 Runda Curling Cup Newcastle - Everton 2-3 wyeliminowany

3 Runda FA Cup Newcastle - West Ham do rozegrania

Finanse: około 8 milionów in minus

Nagrody:

Młody piłkarz miesiąca - 1 miejsce Vaclac Kadlec , 3 miescje Ariel Borysiuk

Piłkarz miesiąca - 2 miejsce Ariel Borysiuk

Piłkarz roku 2010 w Danii - 1 miejsce Peter Lovenkrands

Odnośnik do komentarza

1.01.2011

 

Oprócz dzisiejszego meczu jest jeszcze jedna ważna rzecz. Dzisiaj do naszej drużyny przyszedł jeden z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia. Jak wiemy Czechy stoją krajem za juniorami których mają doprawdy wyśmienitych. Naszym najlepszym nabytkiem jest Kadlec, o ile nasz nowy nabytek dobrze się rozwinie będzie poziomem taki sam jak Vaclav. Pomimo tego, że ma dopiero 15 lat już jest wyśmienitym obrońcą. Wiadomo, że czeka nas z nim wiele pracy, ale nie przejmuję się tym. Spotkałem się z nim osobiście i wiem, że ten chłopak dużo osiągnie bo na ludziach się znam. Bronislav Prokop to nasz najnowszy i najlepszy nabytek i mam nadzieję, że osiągniemy z nim wielkie sukcesy.Ten wychowanek Bohemians 1905 poprowadzi w przyszłości klub do wielkich zwycięstw. Przez media został obwołany jako nowy Tomas Repka.

 

Dzisiaj oprócz przyjścia wspomnianego Prokopa rozegramy mecz w ramach FA Cup. Naszym rywalem będzie West Ham z którym graliśmy zaledwie dwa mecze temu. Dzisiaj wzmocnieni zaledwie 15 latkiem który zadebiutuje dzisiaj będziemy walczyć o zwycięstwo. Martwi nas brak naszego czołowego snajpera jednak co nas nie zabije to nas wzmocni. Już niedługo w Newcastle zagości zawodnik ze Szkocji. Napastnik który może się okazać w przyszłości najlepszym zawodnikiem z tego kraju. West Ham zagra bez swoich 2 podstawowych pomocników co jest dla nas dobrą wiadomością. Osłabienie formacji ofensywnej może okazać się kluczowe w całym meczu. Tak więc jaki cel na dzisiaj mamy ? Zwycięstwo i awans do kolejnej rundy.

 

Początek dobry w naszym wykonaniu jednak po 10 minutach bramkę strzelił nam Ilan. Napastnik skutecznie uprzykrza nam życie jednak co to dla nas odrobienie tej straty. Atakowaliśmy zaciekle i tylko obramowanie bramki chroniło zespół West Ham przed stratą bramki. Najbliżej był Jonas który w 39 fenomenalnym strzałem zza pola karnego chciał pokonać Greena. Piłka odbiła się od poprzeczki zatrzymała się na linii bramkowej jednak któryś z obrońców West Ham zdołał Ją wybić. Po przerwie musiałem wymienić Lovenkrandsa który doznał jakiegoś urazu przez faul zawodnika z Londynu. Druga połowa to jeszcze wścieklejsze ataki Newcastle. Nie poznawałem ich naprawdę dawali z siebie wszystko. Zawiódł mnie Caroll który od dwóch sezonów poza pojedynczymi blaskami nie pokazuje nic ciekawego. W 77 minucie powinniśmy mieć karnego gdyż Spear był faulowany przez Cola w polu karnym jednak sędzia nie dopatrzył się niczego złego. Do końca meczu nie udało się nam nic więcej zrobić i mecz przegraliśmy 1-0. Jak to mówią szczęście sprzyja lepszym. Słowo o Prokopie. Ten zawodnik to istna miazga. Owszem popełnił parę błędów, ale jak na debiut cudownie zagrał. Mam nadzieję, że szybko się podszkoli i już w niedługim czasie będziemy mieli z niego dużo pociechy.

 

3 Rudna FA Cup

Stadion: St.James Park

Newcastle 0-1 West Ham

Frekwencja:46321

0-1 - Ilan (10)

MoM - Ilan 7.4

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Tamas Kadar

Pomoc - Jonas

Atak - Aaron Spear

Najsłabszy gracz:

Haris Vuckic 6.2

Dzisiejszego dnia odszedł od nas Barton. Dzięki Bogu koniec marudzenia w Newcastle! Panu Bartonowi życzymy powodzenia w nowym klubie.

Odnośnik do komentarza

4.1.2011

 

Dzisiaj zagramy z Portsmouth. Jest to jeden z najsłabszych zespołów w lidze. Zajmują jednak 16 pozycję i Bóg wie jak oni zdołali to zrobić. Dzisiaj ponownie gramy bez Kadleca który będzie najprawdopodobniej gotowy dopiero na następny mecz. W wyniku osiągania słabych rezultatów nie wiem na kogo stawiać z naszych napastników. Spear jest wciąż za młody żeby odnosić sukcesy na tak wysokim szczeblu, Caroll cieniuje chociaż umiejętności ma całkiem całkiem a Lovenkrands jest cieniem samego siebie z zeszłego sezonu. Pocieszę jednak siebie i kibiców, że najlepszy strzelec w drużynie Portsmouth ma aż 4 bramki co jak widzimy przychodzi im z wielkim trudem. Dodatkowym utrudnieniem dla nas jest gra na wyjeździe jednak udowadniamy, że potrafimy grać w każdych warunkach. Czy dzisiaj dostanie szansę Prokop? Tak wejdzie już od 1 minuty jeśli będzie sprawował się słabo zawsze możemy go zmienić. Tak więc jaki cel na dziś? Zwycięstwo!

 

Świetny początek i świetna gra naszych. Brakuje nam jednak typowego napastnika który wykończyłby jakąś akcję. Czekamy do 12 kiedy to dojdzie nasz nowy nabytek który zagra w parze z Kadlecem. Wracając do meczu w 26 minucie gola strzelił nam Nadir Belhadj i wyprowadził on Portsmouth na prowadzenie. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie, ale nie byłem zdziwiony. Bez napastników to my świata nie zwojujemy. Na drugą połowę powiedziałem chłopakom, żeby pokazali na co ich stać. Jednak nie wzięli sobie moich słów do serca. Wciąż bardzo słabo napastnicy a reszta drużyny w miarę dobrze. W 78 minucie gola dowalił nam Andrei Ionescu i już było po meczu. Gdy 4 minuty później Jonas strzelił bramkę kontaktową nadzieje odżyły jednak wynik więcej nie uległ zmianie. Po raz kolejny pensję utnę Simpsonowi który gra gówno nie futbol i niech ten chłopak lepiej weźmie się za siebie. Kolejny świetny mecz w wykonaniu Prokopa. Widać, że chłopak chce i stara się na boisku. Oby sodówka nie uderzyła mu do głowy bo może być z niego fenomenalny obrońca.

 

Mecz Ligowy Premiership (21/38)

Stadion: Fratton Park

Portsmouth(15) 2-1 Newcastle(13)

Frekwencja:44909

1-0 - Nadir Belhadj (26)

2-0 - Andrei Ionescu (78)

2-1 - Jonas (82)

MoM - Jonas 7.8

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Bronislav Prokop

Pomoc - Jonas

Atak - Fabrice Pancrate

Najsłabszy gracz:

Kevin Nolan 5.7

Odnośnik do komentarza

8.01.2011

 

Dzisiaj zagramy z kolejnym ligowym średniakiem którym jest Fulham. Drużyna która zajmuje obecnie 10 miejsce i nie można powiedzieć żeby zachwycali w tym sezonie jednak powoli ciągną ten wynik do przodu. Najlepszy zawodnik w drużynie Fulham to Andy Johnson który strzelił w tym sezonie już 12 bramek. Obok Dempseya jest to najbardziej znany zawodnik w drużynie z Londynu. Jako ciekawostkę należy podać, że Fulham to najstarszy klubem założonym w Londynie o statusie zawodowym. Chciałbym powiedzieć coś o naszym teamie. Jesteśmy w dołku. Jak można wygrać bez napastników? Kadlec będzie dostępny dopiero na następny mecz tak więc nie oczekuje po dzisiejszym meczu niczego szczególnego. Do tego cała nasza drużyna zdenerwowana sytuacją w klubie gdyż praktycznie nic nie wiemy kto nas przejmie kiedy i co się z nami stanie. Sam znam prezesa więc mam lekkie fory u niego a u nowego kompletnie mi nieznanego człowieka? Czy pozwalnia nas i zastąpi swoimi ludźmi? Nie wiemy nic kompletnie nic. Wracając do samego meczu. Chcemy zdobyć chociaż punkt.

 

Początek całkiem ciekawy w naszym wykonaniu. Potrafiliśmy sklecić parę ładnych i ciekawych akcji jednak bez żadnego wykończenia. Gdy w 23 minucie strzelił gola Diomansy Kamara pokazałem chłopakom, że już nie żyją. to wystarczyło by minutę później odpowiedzieć golem. W 24 minucie gola strzelił Caroll. Później standardowo nudy po zdobytym golu drużyna odpuszcza i wali bąki po kontach. Do końca połowy nie potrafiliśmy odpowiedzieć golem ani niczym. Parę ciekawych parad pokazał Krul jednak. Po przerwie gra ani z jednej ani z drugiej strony nie wyglądała lepiej. Mecz nudny i jeśli takie będą na stadionie "Srok" to kibiców my nie ściągniemy. Przez całą druą połowę były może z dwie akcje. Tak więc nie ma co pisać. Wynik do końca się nie zmienił i jestem zadowolony nawet z tego punkciku. Kolejny dobry mecz rozegrał Prokop i widać, że podoba mu się na stadionie Newcastle. Oby tak dalej grał!

 

Mecz Ligowy Premiership (22/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(13) 1-1 Fulham(11)

Frekwencja:51341

0-1 - Diomansy Kamara (23)

1-1 - Andy Caroll (24)

MoM - Diomansy Kamara 7.4

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Haris Vuckic

Atak - Andy Caroll

Najsłabszy gracz:

Jonas 6.1

 

11.01.2011

 

Do drużyny Portsmouth odszedł Ryan Donaldson. Został on sprzedany za 350.000 Ł. Życzymy mu w nowym klubie powodzenia

 

12.01.2011

 

Dzisiaj nasza drużyna została wzmocniona fenomenalnym napastnikiem. Do drużyny doszedł Stuart Maxwell ten zawodnik przeszedł szybką karierę od 0 do bohatera. W lipcu doszedł do drużyny Hearts został wypożyczony do Crystal Palace gdzie został wypatrzony przez naszych scoutów i na początku września podpisaliśmy z nim kontrakt. Ma on być wspaniałym uzupełnienia dla Kadleca. Reszta naszych napadziorów zawodzi w tym sezonie i mam nadzieje, że Maxwell od razu wyśmienicie wkomponuje się w zespół. Tak więc Stuart witamy i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

15.01.2011

 

Przed nami poważne wyzwanie. Gramy dzisiaj z drużyną Boltonu która jest miejsce za nami i jeśli nie chcemy spaść musimy dzisiejsze spotkanie wygrać. Drużyna Boltonu jak i my nie cierpi na nadmiar napastników. Ich najlepszy zawodnik strzelił 6 bramek w 22 meczach. Spotkanie będzie bardzo ciężkie ze względu na to, że gramy na wyjeździe. W drużynie Boltonu największą gwiazdą jest Gary Steinsson który gra tam już 4 sezon. Ogólnie drużyna z Horwich jest podobna pod pewnymi względami do nas. Jak my posługuje się małymi zasobami finansowymi, w drużynie nie ma gwiazd a jej skład jest wyrównany i brak w nim większych gwiazd. W naszej drużynie zadebiutuje nasz młody nabytek Maxwell. Ten niezwykle uzdolniony napastnik powinien być dobrym uzupełnieniem pary dla Kadleca i na pewno ich gra będzie wyglądać dobrze. Póki co będzie to jego pierwszy mecz i nie oczekuje od niego cudów. A my jaki cel mamy jako drużyna? Chcemy wygrać bo kiedyś trzeba się przełamać.

 

Czy Ja powiedziałem, że Kadlec i Maxwell to będzie dobra para napastników i będą się świetnie uzupełniać ? Miałem cholerną racje! Już w 2 minucie fantastycznie podał Kadlec do Maxwella a kiwnął npastnika wyszukał pozycję do strzału i zdobył gola. Czy można wymarzyć sobie lepszy początek? Późniejsza gra to fenomenalne uzupełnianie się naszych napastników. Chyba znalazłem świetnego partnera do gry w polu dla Kadleca. Później do końca połowy nie zdobyliśmy gola to my wyraźnie przeważaliśmy w grze. Na drugą połowę musiałem zmienić Vuckica który dosłownie nic nie grał i prawdopodobnie odpocznie on kolejny mecz na ławce rezerwowych. Druga połowa to ponownie przeważanie naszych graczy i próby zdobycia gola. Pomimo, że wynik meczu do końca się nie zmienił jestem niezwykle zadowolony z fenomenalnej gry całej drużyny. W końcu zagrali na swoim poziomi i wywozimy z Horwich 3 punkty.

 

Mecz Ligowy Premiership (23/38)

Stadion: Reebok Stadium

Bolton(14) 0-1 Newcastle(13)

Frekwencja:25358

0-1 - Stuart Maxwell (3)

MoM - Stuart Maxwell 7.6

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Giovani dos Santos

Atak - FaStuart Maxwell

Najsłabszy gracz:

Haris Vuckic 5.9

Odnośnik do komentarza

19.01.2011

 

Kolejny mecz na wyjeździe. Tym razem rywal trudniejszy gdyż swój mecz rozegramy z dotychczasową drużyną z miejsca 7 a mianowicie Aston Villą. Po wyjeździe do Birmingham nie oczekujemy zbyt wiele gdyż wiadomo, że Aston Villa ma dotychczas świetny sezon i doprawdy ciężko będzie nam wydrzeć jakikolwiek punkt. Mają fenomenalnego strzelca Angobhalora który strzelił już 18 bramek, ale ta liczba nie zaspokaja jego żądzy i zapewne będzie chciał ustrzelić więcej. Kolejnym mocnym punktem będzie van der Vaart który jest wprost fenomenalnym pomocnikiem i wiele klubów chciało być mieć go w swojej formacji ofensywnej. U nas natomiast cieszy udany debiut Maxwella który w swoim pierwszym meczu zdobył bramkę. Nie zauważyłem, żeby Maxwell miał kontuzję a jednak okazało się inaczej. W stercie wiadomości tego nie zauważyłem. Stuart Maxwell ma coś z więzadłami w kolanie i nie ujrzymy go przez 2 miesiące. Po prostu cudownie. Cel na dziś ? Urwać chociażby punkt.

 

Początek meczu to ataki Aston Villi i nieudolne nasze bronienie się. Gdy w 13 minucie gola zdobył Emil Heskey wiedziałem już, że o punkty będzie tu niezwykle ciężko. Dalszy ciąg połowy to akcja za akcją drużyny z Birmingham i po prostu nie wiem jakim cudem nie straciliśmy więcej bramek. W szatni powiedziałem chłopakom jak mają grać i żeby się nie załamywali tylko grali swoje. I poskutkowało! W 53 szansę wykorzystał Kadlec i wyrównał wynik spotkania. Gdy 5 minut później piłkę dobił Spear i trafił do bramki nic więcej nie trzeba było mi do szczęścia. Fenomenalnie zagraliśmy drugą połowę i mogliśmy się cieszyć z sukcesu. Jednak w 83 minucie szanse wykorzystał John Carew i stwierdziłem, że nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło i wystarczy nam punkt. Gdy w 88 minucie sędzie wskazał na wapno, bo Kadlec był faulowany w polu karnym to drżałem ze względu na to czy wytrzyma tę presję. Wytrzymał, strzelił gola i wyprowadził nas na prowadzenie i tym o to sposobem wygraliśmy już 2 mecz z rzędu z czego obydwa na wyjeździe.

 

Mecz Ligowy Premiership (24/38)

Stadion: Villa Park

Aston Villa(7) 2-3 Newcastle(12)

Frekwencja:40053

1-0 - Emil Heskey (13)

1-1 - Vaclav Kadlec (53)

1-2 - Aaron Spear (58)

2-2 - John Carew (83)

2-3 - Vaclav Kadlec kar.(88)

MoM - Vaclav Kadlec 9.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Bronislav Prokop

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

Odnośnik do komentarza

25.01.2011

 

Dzisiaj zagramy z drużyną Evertonu. Ten utytułowany klub zajmuje obecnie 8 pozycję i do lidera ma, aż 18 punktów straty. Nasi dzisiejsi rywale skupili się bardziej na rozgrywkach ligi europejskiej przez co można powiedzieć, że zaniedbali trochę ligę. Najlepszym strzelcem w drużynie Evertonu jest Vaughan który zdobył w tym sezonie 9 bramek. Widać, że drużyna z Liverpoolu oszczędza swoich piłkarzy i zależy jej, żeby zaistnieć na arenie międzynarodowej. Tym lepiej dla nas bo mecze które odpuszczają my możemy wykorzystać i zdobyć komplet punktów. Moja drużyna obecnie całkiem nieźle poczyna sobie na wyjazdach i w trakcie 2 ostatnich meczy zdobyliśmy komplet 6 punktów. Tak więc dzisiaj chcielibyśmy powalczyć o zwycięstwo. Cieszę się, że pomimo młodego wieku dobrze gra Prokop. Ten zawodnik przebojem wdarł się do zespołu Newcastle i póki gra dobrze pozostanie w niej na długo. Mam nadzieję, że gra będzie wyglądać lepiej niż w zeszłym meczu gdzie straciliśmy parę bramek i wywieziemy z Liverpoolu cenne zwycięstwo.

 

Dobry początek meczu jednak wiedziałem, że nie będzie łatwo. Everton to drużyna typowych walczaków którzy nie odpuszczają do samego końca. Tym bardziej ucieszył mnie fakt gdy w 11 minucie do bramki trafił młodziutki Aaron Spear i wyprowadził nas na prowadzenie. Gra od tego czasu szła wyłącznie pod nasze dyktando. Cieszę się z wyśmienitej postawy chłopaków gdyż 2 zwycięstwa na wyjeździe i dążenie do 3 to jest póki co wyśmienity wynik. Gdy w 39 minucie faulowany był Kadlec w polu karnym to wiedziałem, że jeśli strzeli prowadzenia już nie oddamy. I faktycznie zdobył dla nas gola i uzyskał dzięki temu bezpieczną przewagę. Do szatni schodziliśmy w dobrych humorach a chłopakom powiedziałem, żeby grali taka jak grają. Druga połowa to oblężenie bramki Evertonu. Co rusz jakaś akcja i tylko dobre parady ich bramkarzy chroniły ich przed totalnym blamażem. Gdy w 74 minucie kibice zaczęli opuszczać stadion było wiadomo, kto wychodzi z tego pojedynku z tarczą. W 78 minucie drużynę z Liverpoolu dobił Kadlec zdobywając przepięknego gola. Do końca meczu wynik nie zmienił się a my cieszymy się, że udało nam się wygrać z bądź co bądź trudnym rywalem.

 

Mecz Ligowy Premiership (25/38)

Stadion: Goodison Park

Everton(8) 0-3 Newcastle(10)

Frekwencja:40158

0-1 - Aaron Spear (11)

0-2 - Vaclav Kadlec kar. (38)

0-3 - Vaclav Kadlec (78)

MoM - Vaclav Kadlec 8.6

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Ariel Borysiuk

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

brak

 

26.01.2011

 

Gdyby klub został przejęty to Ja stracę pracę. Tak wynika z artykułu dziennika "The Times". Nowym prezesem ma zostać Vladeta Vejlovic. Jeśli przejmie on Newcastle to Ja stracę pracę na rzecz Paula Jewella. Szokujące informację jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza

@gierobak: jeśli przyjdzie nowy prezes to już tylko od niego zależy co robi.

@Kraha: Środek tabeli i póki co środka się trzymam, nigdy nie daję majstra no chyba że miałbym 11 "wunderkind" a mam zaledwie skład dobry. Nowy prezio nowe porządki.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

29.1.2011

 

Dzisiejszego dnia zagramy przed własną publicznością (w końcu!) z West Brom. Drużyna ta zajmuje obecnie 19 pozycję jednak wciąż utrzymuje kontakt z drużynami spoza strefy barażowej. W drużynie naszych dzisiejszy rywali najlepszym strzelcem jest Ishmael Miller który w swoich dotychczasowych występach zdobył oszałamiającą liczbę 4 bramek. Drużyna zła nie jest tylko manager najwyraźniej nie potrafi ich odpowiednio dobrać i ustawić. W zasadzie tym lepiej dla nas bo póki jestem manager chcę dla tej drużyny jak najlepiej. Mam nadzieję jednak, że jeśli dojdzie do podpisania kontraktu nowy prezes mi zaufa i da jakiś kredyt zaufania. Jednak póki co robimy swoje z Newcastle i chcemy wygrać dzisiejszy mecz. Chociaż będzie nam ciężko ze względu na lekką kontuzję Jonasa i zawieszenie za żółte kartki Stevena Taylora. Co nas nie zabije to nas wzmocni i dzisiaj gramy o zwycięstwo!

 

Mecz od początku nudny jak flaki z olejem. Akcji jak na lekarstwo a gra kompletnie się nie układała. Pierwszą akcję w Newcastle zapoczątkował Borysiuk , zdobył gola Lovenkrands jednak nie został on uznany bo niby był "spalony", a działo się to wszystko w 45 minucie. Pierwsza połowa to świetna gra drużyny West Brom i fenomenalne parady Tima Krula. Ewidentnie brakowało nam dzisiaj zawodnika jakim był Jonas. On potrafił odpowiednio poprowadzić grę i wykończyć akcję. Jednak przed nami druga połowa oby lepsza w naszym wykonaniu. Od początku Newcastle ruszyło do ataku jednak brakowało nam skuteczności. Drużyno grała równo i dobrze jednak nie starczyło to na West Brom i dzisiejsze spotkanie zakończyło się remisem po 0. Każdy punkt się liczy i byle do przodu. Oby w przyszłych spotkaniach było już tylko lepiej.

 

Mecz Ligowy Premiership (26/38)

Stadion: St.James Park

Newcastle(11) 0-0 West Brom(19)

Frekwencja:47071

MoM - Gianni Zuiverloon 7.5

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Danny Simpson

Pomoc - Haris Vuckic

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Bronislaw Prokop 6.4

 

Podsumowanie Styczeń 2011

Bilans: 9-7-10

BPL:

Miejsce - 11

Bilans bramkowy - 34-34

Puchary -

2 Runda Curling Cup Carlisle 0-2 Newcastle

3 Runda Curling Cup Fulham - Newcastle 0-1

4 Runda Curling Cup Newcastle - Everton 2-3 wyeliminowany

3 Runda FA Cup Newcastle - West Ham do rozegrania

Finanse: około 10 milionów in minus

Nagrody:

Piłkarz roku w Czechach - 1 miejsce Vaclav Kadlec

Młody piłkarz roku w Czechach - 1 miejsce Vaclav Kadlec

Piłkarz miesiąca - 1 miejsce Vaclav Kadlec

Transfery:

Polska:

| Data | Osoba | Z | Do | Opłata |

| 6.1.2011 | Pehlivan, Yasin | Rapid Wiedeń >Wisła | £1.9mln |

| 19.1.2011 | Golebiewski, Daniel | Polonia Warszawa >Frosinone | £600tys. |

| 8.1.2011 | Krstanovic, Slobodan | CzSK Pivara > Lech | £450tys. |

| 14.1.2011 | Ogar, Odey | Ismaily >Polonia Warszawa | £400tys. |

| 26.1.2011 | Henríquez, Luis | Lech >Żylina | £120tys. |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------|

Świat:

| Data | Osoba | Z | Do | Opłata |

| 9.1.2011 | Giuliano | Internacional > R. Madrid | £16.75mln |

| 17.1.2011 | Zúñiga, Camilo | Napoli > Inter | £15.5mln |

| 29.1.2011 | Milevskyi, Artem | Dynamo Kijów > Catania | £11.5mln |

| 15.1.2011 | Elia, Eljero | HSV > Napoli | £11.25mln |

| 12.1.2011 | Carvalho, Ricardo | Chelsea > Valencia | £9.75mln |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Ktoś wie czemu mi się ten CODE rozjeżdzą w transferach? bo jak dodam posta to wygląda to gówniato.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...