Skocz do zawartości

Przywrócić sławę!


Donkey

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2010 10.3.0

Baza Danych: Duża

Dodatki: FAKE by Axa

Ligi: Dwie ligi z każdego kraju Anglia,Belgia,Czechy,Dania,Finlandia,Francja,Grecja,Hiszpania,Holandia,Irlandia,Niemcy,Norwegia,Polska,Portugalia,Rosja,Serbia,Szkocja,Szwecja,Turcja,UkrainaWłochy

Cel: Przywrócenie chwały jednemu z moich ulubionych klubów.

Informacje Dodatkowe:własne

 

Prezesie tak nie może być! - krzyknąłem do prezesa wzburzony. Zdenerwowanie osiągnęło zenit.

Wiem John wiem - odpowiedział - ale co Ja na to Ci poradzę?

Daj mi się spróbować mam wszystkie potrzebne patenty radzę sobie w tym sporcie od 10 lat i chce, aby ten klub wrócił na szczyt! - darłem się jak oszalały w gabinecie bądź co bądź prezesa.

John jesteś moim przyjacielem i wiesz co dam Ci tą posadę, ale wiesz mamy fanatycznych kibiców więc John radzę Ci uważać - powiedział po czym wskazał na drzwi.

Dzięki Mike, nie zapomnę Ci tego - odpowiedziałem i wyszedłem

 

Następnego dnia w gazecie

"Nieznany manager objął urząd w Newcastle United!!"

 

Po takim wstępie nie oczekiwałem niczego specjalnego i nie myliłem się

 

"...Jan Donkey został oficjalnie managerem jednego z największych klubów w Anglii. Niestety drużyna z Newcastle spadał do Championship przez co pracę stracił manager a na jego miejsce zatrudniony został Donkey. Jeśli myślicie, że znajdziecie jakieś informację o nim to się srogo mylicie gdyż jest on kompletnym nowicjuszem! Nigdy nie był managerem a zaledwie jakimś "pomagierem" w paru klubach. Jeśli to czytasz Janie Donkey strzeż się bo będziemy Ciebie rozliczać z każdego wyniku!..."

 

I tym optymistycznym akcentem zakończyłem czytanie gazety. Jak widać nie zostałem zbyt ciepło przyjęty przez ludzie z miasta, ale ciesze się, że mam tą posadę. Udowodnię wszystkim, że stać mnie na wzniesienie Newcastle na szczyt i razem z tym klubem osiągniemy wiele!

 

Następnie co zrobię to przywitam się z kibicami i zawodnikami i opracuję krótki raport na temat kadry.

Odnośnik do komentarza

Xaerok nie gram tak świetnie jak Ty, ale nie wiem czemu zawsze jak zacznę grę ciągnie mnie do Newcastle. Postaram się grać jak najlepiej no i zdecydowanie wygrać tę ligę. Dzięki za życzenia postaram się wygrać to i owo aczkolwiek nie w pierwszym sezonie ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

| Inf | Nazwisko | Pozycja | Kraj | Wzrost | Waga | Wiek | Wartość | Cena wyjściowa |

 

Bramkarze

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Steve Harper | BR | ENG | 188 cm | 83 kg | 34 | £1.7mln | - |

Jak na razie nasz czołowy bramkarz. Pomimo wieku wciąż broni na świetnym poziomie i na pewno będzie dobrym punktem na linii bramkowej.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Tim Krul | BR | NED | 188 cm | 74 kg | 21 | £975tys. | - |

Zmiennik Steviego gdy ten będzie w dołku/kontuzjowany/z problemami. Młody i wciąż przyszłościowy a to jest jego zaleta. Mam nadzieję, że pod moim okiem rozwinie się na czołowego bramkarza drużyny i reprezentacji.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Ole Söderberg | BR | SWE | 191 cm | 85 kg | 18 | £30tys. | - |

Niestety, ale Szwed niczym mnie nie zachwycił. Na treningach spisuje się na razie słabo a i jego umiejętności nie zaliczam do wysokich. Młody, ale patrząc realnie nic wielkiego z niego nie wyniknie.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Plany: Zadowalają mnie Ci zawodnicy większych planów nie mam chyba, że trafię perełkę.

 

Obrońcy

 

| - | | Danny Simpson | O P | ENG | 173 cm | 77 kg | 22 | £750tys. | - |

Szybki wytrzymały a do tego mało marudny. Jego umiejętności oceniam wysoko i aż dziw bierze, że ten zawodnik pobiera taką małą pensje. Jeśli dobrze się zaprezentuje na pewno powalczy o skład.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | Ktz | Steven Taylor | O PŚ | ENG | 188 cm | 81 kg | 23 | £3mln | - |

Bez względnie nasza największa gwiazda i ulubieniec kibiców. Ma wszystko czego potrzeba rasowemu obrońcy i na pewno będzie dzielił w tym sezonie w Championship. Mam nadzieję, że po urazie nie będzie widać śladu (problem ze ścięgnem achillesa).

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | Ktz | Tamás Kádár | O LŚ | HUN | 188 cm | 72 kg | 19 | £1.2mln | - |

Jak dla mnie przyszłość Newcastle. Świetny jak na swój wiek i na 100% nie raz dostanie szanse gry w składzie Newcastle. Widać, że ambitny chłopak i zależy mu na grze w Newcastle. Jak na razie leczy uraz nogi (złamanie), ale za dzień dwa powinien się wykurować.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Fabricio Coloccini | O Ś | ARG | 183 cm | 78 kg | 27 | £2.2mln | - |

Któż nie zna tego niezwykle sympatycznego argentyńczyka. Pomimo spadku został z drużyną i chwała mu za to. Cenię sobie jego umiejętności jak i poczucie humoru i styl bycia. Wielce lojalny i już zapowiada, że w Newcastle chciałby grać do końca swojej kariry ze względu na wspaniałych kibiców i atmosferę w klubie i na trybunach.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Fitz Hall | O Ś | ENG | 193 cm | 83 kg | 28 | £800tys. | - |

Wypożyczony z Q.P.R być może dostanie szansę, ale wątpię. Wolę stawiać na "swoich".

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Mike Williamson | O Ś | ENG | 191 cm | 84 kg | 25 | £1.8mln | - |

Nie oceniam jego umiejętności zbyt wysoko, ale chłopak rwie się do gry. Może dostanie szanse lecz jeśli trafi się jakaś okazja sprzedam go bez zastanowienia.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | José Enrique | O/WO L | ESP | 184 cm | 76 kg | 23 | £2.3mln | - |

Chcę go sprzedać praktycznie już jestem dogadany z jednym klubem. Ani to dobre ani nic a dostanę za niego 2x więcej niż wart więc jestem zadowolony.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Plany:Po raz kolejny brak planów wszystkie pozycję obstawione chociaż z przyjemnością ściągnąłbym jakiegoś "lewusa" w celu zwiększenia rywalizacji o skład.

 

Pomocnicy

 

| - | | Ryan Taylor | O/WO/P P | ENG | 173 cm | 69 kg | 24 | £2mln | - |

Ciekawy zawodnik raczej z tych średniawych, ale na treningu nie raz udowodnił swoją przydatność. Mam nadzieję, że w meczach będzie grał z takim samym zaangażowaniem jak na treningach.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | Ktz | Nicky Butt | DP, P Ś | ENG | 178 cm | 71 kg | 34 | £500tys. | - |

Największa gwiazda i pożeracz budżetu. Zostawię go na ten sezon gdyż może się okazać przydatny. Niestety po sezonie nie widzę dla niego miejsca w składzie.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | Ktz | Danny Guthrie | P Ś | ENG | 171 cm | 73 kg | 22 | £2.1mln | - |

Czy mieliście przed sobą kiedyś takiego zawodnika i pomyśleliście, że to gwiazda? Tak właśnie prezentuje się Danny. Ma wszystko czego oczekuję a nawet więcej! Wciąż młody i rozwija się i to należy zaliczyć mu na plus zobaczymy jak sobie da radę w lidze, aczkolwiek dużo od niego będę wymagał.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Alan Smith | P Ś | ENG | 178 cm | 69 kg | 28 | £2.1mln | - |

Twardy jak stal. Agresywny jak Amstaff. Współpracuje z zespołem jak David B. Cały on gwiazda środka pomocy Alan Smith. Zdecydowanie lider formacji pomocniczej i już zapowiada w tym sezonie, że Newcastle z jego pomocą wchodzi do Premiership.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Jonás | OP PL | ARG | 182 cm | 73 kg | 25 | £3.2mln | - |

Dobry argentyńczyk to zwinny, szybki i dryblujący. Jonás jak wyjęty z tego opisu. Na skrzydle będzie wymiatał i mam nadzieję, że zostanie u nas parę lat.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Kazenga LuaLua | OP PL | COD | 181 cm | 77 kg | 18 | £1.9mln | - |

Młody z przebłyskami talentu, ale jeśli mu w głowie będą Angielskie dziewczyny to kariery nie zrobi.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Wayne Routledge | OP PL | ENG | 170 cm | 64 kg | 24 | £900tys. | - |

Starszy od Kazengi, ale z tymi samymi problemami. Nie widzę dla niego miejsca w zespole i wystawię go na dniach na listę transferową.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Fabrice Pancrate | OP P, N Ś | FRA | 185 cm | 80 kg | 29 | £1.4mln | - |

Zawodnik grający poprawnie i tylko tyle. Średni zmiennik może zabłyśnie w sezonie, ale szczerze wątpię. Przez rok zostanie następnie będę chciał go sprzedać.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Peter Løvenkrands | OP L, N Ś | DEN | 181 cm | 75 kg | 29 | £2mln | - |

Szybki, zwinny z "gorącą głową". Może być czołowym napastnikiem lub też czołową wpadką roku. Jeśli opanuje swoje nerwy z chęcią wstawię go na parę meczy.

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Joey Barton | OP Ś | ENG | 175 cm | 70 kg | 26 | £2.3mln | - |

Dobrych pomocników Ci u nas dostatek. Barton to zawodnik ze starej dobrej angielskiej szkoły futbolowej. Wie co, jak, gdzie i kiedy. Jeden z czołowych graczy Newcastle.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Kevin Nolan | OP Ś | ENG | 183 cm | 96 kg | 27 | £4mln | - |

Wolny, ale za to z cudowną techniką. Kolejny przykład, że nie trzeba być dobrym aktorem żeby grać w Realu. Rywalizacja w środku pola w tym sezonie będzie ciekawa.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Plany: Klasowa formacja na prawdę musiałby się tu stawić talent żeby wgryźć się do składu.

 

Napastnicy

 

| - | | Jóan Simún Edmundsson | N Ś | FRO | 184 cm | 70 kg | 17 | £30tys. | - |

Na wypożyczeniu na pewno wróci do swojej drużyny za rok.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Shola Ameobi | N | ENG | 191 cm | 77 kg | 27 | £2.9mln | - |

Czołowy snajper no, ale nie zachwyca. Niestety zawodnik nie może się pochwalić niczym ciekawym. Dostanie szansę i oby ją wykorzystał.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | | Leon Best | N | IRL | 186 cm | 84 kg | 22 | £1.5mln | - |

No niestety kolejny "mierny" napastnik. O ile w obronie i pomocy mamy urodzaj o tyle tutaj niestety, ale kompletna klapa.

 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| - | Ktz | Andy Carroll | N | ENG | 191 cm | 70 kg | 20 | £2.7mln | - |

Taki trochę Peter Crouch dla ubogich. Kolejny nic nie wnoszący zawodnik do drużyny.

 

Plany: Chcę sprowadzić przyszłość Czeskiej piłki nożnej i mam nadzieję, że transfer dojdzie do skutku gdyż ta formacja nie jest zbyt ciekawa.

 

Tak więc kadrę mam już sprawdzoną. I stwierdzam, że zadanie postawione mi przez prezesa jest osiągalne. Obiecuję wszystkim kibicom, że za rok czeka nas Premiership i każdy z piłkarzy da z siebie sto procent w każdym meczu.

 

 

Colin wiesz, że jesteś moim asystentem i oczekuję od Ciebie czegoś - rzekłem do człowieka stojącego przede mną.

Tak słucham John - odpowiedział lecz w jego głosie wyczułem strach.

Nie obawiaj się Colin nie chce Cię zwolnić! Chce abyś zajął się organizacją sparingów i ich przeprowadzeniem. I zdał mi szczegółowy raport z tego pasuje? - spytałem.

Tak szefie jasne, że pasuje! Zabieram się do roboty! - odrzekł i wybiegł

28.06.2009

 

Czy Ty jesteś poważny chłopie jest 4 rano a Ty dzwonisz. CZEGO CHCESZ?!?! - wręcz ryknąłem do słuchawki gdyż nienawidzę wybudzania mnie ze snu.

Tu szef EZPN. Wysyłałeś mi swoją aplikację parę dni temu o przyjęcie Cię na stanowisko selekcjonera naszej kadry. Dalej jesteś zainteresowany? - spytał facet po drugiej stronie słuchawki który nawet nie był zmieszany tym jak przed chwilą krzyknąłem.

Tak zdecydowanie tak! - odpowiedziałem w końcu zgodnie z prawdą - Jakie są cele stawiane przede mną i dlaczego Ja?.

Dlaczego Ty? Pracujesz w Newcastle i pomimo tego iż jesteś nowy dostałeś szansę we wspaniałym klubie. Prezes Ci zaufał to i my zaufamy niczego nie spiernicz tylko! A wymagania masz już na e-mailu. Powodzenia życzę i połamania gwizdka! - odpowiedział i rozłączył się.

 

Tego dnia nic nie było wstanie zepsuć mi humoru. I cieszę się, że Ekwador dał mi szansę. Spróbuję swoich sił i zaprezentuję się jak najlepiej potrafię. Z innych mało istotnych ruchów odszedł od nas Enrique za 4,5 miliona funtów do Fiorentiny. Życzę mu szczęścia i powodzenia w grze w tamtejszym klubie. Pomimo iż kontrakt zostanie podpisany 1 lipca zawodnik wraz z rodzią przeprowadził się już do Włoch.

 

07.07.2009

 

Cudownie, świetnie i idealnie! Tak mógłbym rzecz po udanym przeprowadzeniu transferu Vaclava Kadleca.Pomimo iż wydałem wszystkie pieniądze na niego (i przy okazji zmodyfikowałem budżet). Kibice jak i zawodnicy są wniebowzięci tym transferem i wszyscy jesteśmy przekonani, że Kadlec poprowadzi nas do wielkich sukcesów.

Odnośnik do komentarza

Cholera, ale GAFA. Mój manager nie nazywa się Jan a Kamil. Serdecznie przepraszam pokiełbasiło mi się!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15.07.2009

 

I tak o to poznaliśmy nowy ranking reprezentacji FIFA. Na czele bez zmian i nie ma czego ciekawego opisywać największy skok pozycji zaliczyła reprezentacji Rwandy która awansowała aż o 23 miejsca na 95 pozycje.

1.Brazylia 1604 pkt.

2.Hiszpania 1588 pkt.

3.Holandia 1376 pkt.

4.Niemcy 1186 pkt.

5.Włochy 1186 pkt.

[...]

36.Ekwador 768 pkt.

37.Polska 768 pkt.

 

30.07.2009

 

Fraser Forster przedłużył kontrakt z klubem Newcastle. Jest zachwycony podpisaniem i zapowiadam, że chce jak najlepiej spożytkować rok na wypożyczeniu i dobrze zaprezentować się przed nowym managerem.

Podsumowanie Lipiec 2009

Bilans:

nC:

Miejsce -

Bilans bramkowy -

Puchary - brak

Finanse: - 10.258.253 Ł (+764.014 Ł)

Budżet transferowy: 0 Ł (wykorzystane 100%)

Budżet płac: 675.000 Ł (wykorzystane: 655.576 Ł)

Nagrody: brak

 

Transfery (Polska):

1.Hamed Kavianpour Steel Azin >>> Legia 110.000 Ł

2.Preuce Nakoulma Górnik Łęczna >>> Wisła 100.000 Ł

3.Chibozur Uzurumba Sharks >>> Górnik Łęczna 65.000 Ł

4.Tomasz Wróbel Bełchatów >>> Wisła 55.000 Ł

5.Cire Dia Raja Casablanca >>> Odra Wodzisław 45.000 Ł

 

Transfery (świat):

1.Chinedu Obasi Hoffenheim >>> Chelsea 14.000.000 Ł

2.Felipe Deportivo >>> Chelsea 12.000.000 Ł

3.Landon Donovan Los Angeles >>> Chelsea 11.250.000 Ł

4.Luciano Galetti Olympiakos >>> Barcelona 8.750.000 Ł

5.Sthepan Lichtsteiner Lazio >>> Inter 8.500.000

 

W ramach ciekawostki należy przytoczyć tu 2 wzmocnienia Arsenalu. Dwójka polskich zawodników Jakub Błaszczykowski i Sebastian Boenisch zostali zawodnikami Kanonierów. W zasadzie nie wiadomo jak wygląda sprawa Sebastiana który jest uprawniony do gry w reprezentacji zarówno Polski jak i Niemiec i jak na razie nie dostał z żadnej z nich powołania. Jednakże należy się cieszyć, że Polska piłka jest wreszcie doceniana.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Sławoj chłopak faktycznie prezentuje się ciekawie. I mam nadzieje, że dzięki niemu wywalczymy awans (tzn dorzuci on swoją cegiełkę! bo jak nie to:amasz:)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mecze Towarzyskie - przygotowanie przedsezonowe

Newcastle - Newcastle II - 2-0

Olimpique Lyonnais - Newcastle - 2-0

Kansas City - Newcastle - 2-7

Dumbarton - Newcastle - 0-1

Burton - Newcastle - 1-4

Leeds - Newcastle - 1-0

Newcastle - Fiorentina - 2-3

Huddersfield - Newcastle - 0-3

Oxford - Newcastle - 0-3

 

Sparingi wyszły wyśmienicie aczkolwiek dopiero w 2 ostatnich meczach załapaliśmy ten rytm meczowy. Skład ułożony w głowie mam mniej więcej i wiem kogo na ile stać.

 

4.08.2009

 

O to powołania na towarzyski mecz z ZEA.

 

Bramkarze:

Rorys Espinoza BR, Rorys Espinoza BR, Edwin Alberto Villafuerte BR

Obrońcy:

Iván Hurtado LB, O Ś, Néicer Reasco O PL, WO P, Vinicio Fricson George O L, Isaac Mina O LŚ, Luis Oswaldo Gómez O LŚ, WO L, Ulises de la Cruz O/WO P, DP, P Ś, Óscar Bagüí O/WO L

Pomocnicy:

Segundo Castillo DP, P Ś, Patricio Urrutia DP, P Ś, Christian Noboa P PŚ, Antonio Valencia OP P, Luis Bolaños OP LŚ, Fernando Guerrero OP LŚ, Franklin Salas OP L, N Ś, Cristian Lara OP Ś, Edison Méndez OP Ś, Jefferson Montero OP Ś

Napastnicy:

Joffre Guerrón N Ś, Felix Alejandro Borja N, Felipe Caicedo N

 

7.08.2009

 

Szkoda, że już przed meczem doszło do słownych utarczek. Chciał mnie sprowokować manager drużyny West Brom Albion - Roberto Di Matteo. Nie chciałem się wtrącać w takie sytuacje gdyż sam nie lubiłem zbytnio medialnego życia i powiedziałem, że mój zespół będzie miał ciężką przeprawę w tym meczu. Co można zatem powiedzieć o WBA? Niezbyt się wzmocnili dwoma średnio udanymi transferami na które nie wydali złamanego grosza. Odszedł od nich natomiast ich najlepszy pomocnik Brant i ciężko będzie im znaleźć jakieś ciekawe zastępstwo w jego miejsce. W dodatku ich najlepszy snajper - Miller , ma ponad półroczną kontuzję więc ciemne chmury zbierają się nad ich ekipą. Tym lepiej dla mnie. Pomimo kontuzji Butta i Guthiere nie jestem zbytnio zmartwiony gdyż wiem, że mam na ich miejsce wspaniałych zmienników. Tak więc jak mamy zacząć sezon? Najlepiej od wygranej!

 

Początek spotkania zaczął się dla nas niezwykle obiecująco. Co rusz jakaś akcja, zespół dobrze zgrany tak jak powinna wyglądać drużyna! I tak o to już w 15 minucie Jonas zdobył gola który wyprowadził nas na prowadzenie. Niestety w dalszej części gry nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia i pomimo wielu składnych i ładnych akcji nie zdobyliśmy gola. Druga połowa to ponownie teatr dwóch graczy (Jonas-Kadlec) którzy wspierani przez partnerów z drużyny tworzyli cudowne akcje niestety często zmarnowane. Statystki strzałów do 90 minuty prezentowały się następująco WBA Strzałów 7 celnych 0 a Newcastle strzałów 13 celnych 6. Gdy już chciałem pakować powoli swoje manatki pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Wayne Routledge który zdobył w doliczonym czasie gry zdobył gola. I tak o to pomimo buńczucznych zapowiedzi Roberta Di Matteo drużyna WBA poległa na własnym stadionie 2-0.

 

Mecz Ligowy npower Championship (1/44)

Stadion: The Hawthorns

West Brom Albion(23) 0 - 2 Newcastle(4)

Frekwencja:26200

1-0 - Jonas (15)

2-0 - Wayne Routledge (90+1)

MoM - Steven Taylor - 8.4

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Pomeczowe informacje

Vaclav Kadlec został kontuzjowany na okres 5-6 dni.

Odnośnik do komentarza

Życzę powodzenia i udanych lotów ze SROKAMI! Mam nadzieję, że chociaż komuś się uda pociągnąć Newcastle ku chwale! Gdyż w mojego sejwa ingerował młodszy brat więc nie kontynuowałem kariery, tylko do testów osobistych i w 2 sezonie skończyłem na 2 miejscu w Premiership, dbaj o Vuckic'ia i Carroll'a, jak i o Spear'a, Krul powinien stać się ważnym elementem drużyny (u mnie 2. bramkarz świata w 2010 roku) Kadar również się rozwinie pozytywnie jako OW L. Ale oczywiście, to Twoja kariera, więc życzę powodzenia.

Zapewne nie raz zaglądnę ;)

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą to 5 rozpoczęcie gry Newcastle mam nadzieje, że będzie równie owocne jak poprzednie ;)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

12.08.2009

 

Kolejny ranking FIFA w którym w czołówce nic się nie zmieniło. Mój Ekwador awansował natomiast o jedno miejsce.

 

1.Brazylia 1604 pkt.

2.Hiszpania 1588 pkt.

3.Holandia 1376 pkt.

4.Niemcy 1186 pkt.

5.Włochy 1186 pkt.

[...]

35.Ekwador 768 pkt.

36.Polska 768 pkt.

 

Dzisiejszego dnia rozegraliśmy pierwsze spotkanie towarzyskie i moja reprezentacja wysoko pokonała ZEA w stosunku 4-1. Do ciekawostek należy dodać nowy "nabytek" reprezentacji Polski który zowie się Damian Perquis który zadebiutował w dzisiejszym meczu.

 

15.08.2009

 

Dzisiejszego dnia odbyła się II runda losowania Curling Cup i łaskawie trafiliśmy na drużynę Charlton. Rywal jak najbardziej do ogrania i nie sądzę abyśmy mieli z nim jakiekolwiek problemy.

 

Dzisiejszego dnia rozgrywaliśmy mecz z Reading. Zespół który nie wzmocnił ani nie osłabił się żadnym piłkarzem fantastycznie rozpoczął sezon wygrywając swój pierwszy mecz w stosunku 2-0. Dobrą wiadomością dla nas jest brak w składzie dwóch podstawowych obrońców Reading co na pewno osłabi tą drużynę. Niestety my też mamy 2 poważne osłabienia. Kontuzji doznali Smith i Wiliamson i jest pewne, że nie wystąpią w tym meczu. Jak się rozstrzygnie mecz? Liczę, że na naszą korzyść gdyż idziemy do "statku premiera" a w takim wypadku spotkania na własnym stadionie należy wygrywać.

 

Mecz przyprawił mnie o parę siwych włosów na głowie. W 11 minucie karnego nie wykorzystał Caroll. Najwidoczniej przybiło to chłopaka i do końca połowy grał po prostu słabo. Drużyna też jakoś specjalnej połowy nie rozegrała i zacząłem się martwić o wynik spotkania. Akacja za akcją a za akcją akcja. Tak prezentowała się ta nasza połówka a skutecznością nie przebijaliśmy reprezentacji Zanzibaru i ręczę głową, że Panu Bogu nie strzelaliśmy w okno a chyba w skład szkła. Podczas naszej rozmowy powiedziałem chłopakom, że tak nie może być i muszą coś zrobić ze swoją grą. I tak o to w 48 minucie drużyna Reading strzeliła gola... samobójczego i tak o to wyszliśmy na prowadzenie. Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby i pomimo miernej gry mojego zespołu w dalszej części połowy byłem zadowolony. Tragedia nastąpiła w 80 minucie kiedy to Hunt strzelił gola do dobrej bramki i Reading wyrównało. Gdy już układałem w głowie każde Angielskie przekleństwo z piekła do nieba wyprowadził na Jonas który w 82 minucie ponownie wyprowadził nas na prowadzenie. Dziękowałem Bogu za tego gola. Należy dodać również, że swoją debiutancką bramkę zdobył Kadlec w doliczonym czasie gry.

 

 

Mecz Ligowy npower Championship (2/44)

Stadion: St.James Park

Newcastle(2) 3 - 1 Reading (11)

Frekwencja:51498

1-0 - Adam Federici (sam.48)

1-1 - Noel Hunt (80)

2-1 - Jonas (82)

3-1 - Vaclav Kadlec (90+4)

MoM - Jonas 9.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Jonas

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Steven Harper 5.8

 

Informacje po meczowe

Joey Barton został kontuzjowany na okres około 5 dni.

Odnośnik do komentarza

19.09.2009

Kolejny trzeci już mecz wydawał się stosunkowo łatwy. Dwa mecze przegrane i zaledwie jedna strzelona bramka tak prezentował się bilans drużyny Sheff Wed. Należy dodać równie, że graliśmy u siebie co jeszcze bardziej ułatwiało nam zadanie. Wiem już na pewno, że Harper nie wystąpi w tym meczu. Zawiódł moje zaufanie i nie mogę ufać tak nie pewnemu graczowi jakim jest Steven. Na jego miejsce wskoczy Krul który wydaje się bardzo zmotywowany przed swoim pierwszym występem w ligowym spotkaniu. Kolejną ciekawą wg mnie zmianą może być posadzenie na ławce Caroll'a a danie szansy innemu napastnikowi. Niestety Andy nie prezentuje nic specjalnego i z żalem sadzam go na ławce. Cieszy powrót do składu Danniego Guthiere który po lekkiej kontuzji będzie mógł wystąpić w dzisiejszym meczu. Jaki cel ? Oczywiście 3 punkty.

 

Już na początku meczu wiedziałem, że zwycięstwo będzie nasze i tak rzeczywiście się stało. W drugiej minucie po dośrodkowaniu ledwie chybił Kadlec. Został przy ty solidnie wygwizdany gdyż była to 99% sytuacja. Odrobił swoje grzechy w 5 minucie gdy pięknym strzałem zdobył bramkę. Podbiegł do sektora najwierniejszych kibiców i szarmancko skłonił im się w pas. Gdy nasza dominacja stała się już faktem pięknym golem dobił gości Lovenkrands i w meczu było pozamiatane. Wiedzieli co mieli robić i to robili do przerwy wynik się nie zmienił, ale nie zmienia to faktu, że byliśmy drużyną marzeń. Po krótkiej odprawie na drugą połowie chłopacy mieli cieszyć się grą. I faktycznie to robili. Piękne składne akcje, cudowne szarże i wspaniałe dryblingi to poziom zdecydowanie wyższy niż Championship. Dlatego sądzę, że kibice nie mogli narzekać na dzisiejszy mecz. Niestety w II połowie zabrakło skuteczności i wynik nie uległ zmianie.

 

Mecz Ligowy npower Championship (3/44)

Stadion: St.James Park

Newcastle(1) 2 - 0 Sheff Wed (21)

Frekwencja:47950

1-0 - Vaclav Kadlec (5)

2-0 - Peter Lovenkrands (19)

MoM - Kevin Nolan 9.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Danny Simpson

Pomoc - Kevin Nolan

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Jonas 6.5

 

22.08.2009

 

Jak dotąd mamy stosunkowo łatwych rywali. Dzisiejszego dnia na naszej drodze stanął zespół Crystal Palace. Zespół który ma -6 punktów. Nie nie oznacza to, że oni są jacyś lewi. Po prostu AZPN nałożył na nich karę -10 punktów na starcie sezonu i tym o to sposobem ta drużyna okupuje "zaszczytne" ostatnie miejsce. Ta drużyna nie prezentuje jakiegoś oszałamiającego futbolu i po 3 meczach ma bilans bramek 1-1. Czy dzisiejszy mecz będzie dla nas łatwy? Teoretycznie tak i należy mieć nadzieję, że nasi piłkarze nie rozluźnią się zbytnio przed spotkanie i nie zagrają na kacu. W składzie nie przewiduje jakiś oszałamiających zmian. Krul zagrał poprawnie i jestem zadowolony z jego postawy w ostatnim meczu. Podobała mi się również gra Lovenkrands'a który w ataku dużo lepiej sobie radził niż na pomocy. Ostatnim słowem wstępu należy wspomnieć o wspaniałej formie Simpsona który już zadomawia się na prawej pomocy. Cieszę się, że chłopacy są zmotywowani do gry i marzy im się szybki powrót do Premiership.

 

Kolejny świetny mecz "dominatora" (o ile mogę swoją drużynę tak nazwać" Championship. Standardowy początek w który zdobyliśmy gola. Przesunięcie Lovenkrands'a na atak to chyba dla mnie pomysł sezonu. Później dosyć senna drugą część pierwszej połowy i dopiero w 40 minucie drugi z moich znakomitych snajperów (Kadlec) podwyższył na 2-0. Ponownie polecenie cieszenia się grą przez moich graczy i faktycznie to robili. Cieszy mnie, że ta drużyna to jak rodzina i grają jak z nut. Akcja za akcją praktycznie nie daliśmy odsapnąć drużynie Crystal Palace. Dopiero w 75 minucie Pankrate strzelił 3 i ostatniego gola dzisiejszego dnia. Wynik świetny szczególnie dlatego, że przyjechaliśmy tutaj po 3 punkty. Ciesz forma wszystkich zawodników a szczególnie Krula który wspaniałymi paradami uchronił swoje czyste konto bramkarskie.

 

Mecz Ligowy npower Championship (4/46)

Stadion: Selhurts Park

Newcastle(1) 3 - 0 Crystal Palace (24)

Frekwencja:15704

1-0 - Peter Lovenkrands (8)

2-0 - Vaclav Kadlec (40)

3-0 - Fabrice Pankrate (75)

MoM - Kevin Nolan 9.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Kevin Nolan

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Nicki Butt 6.3

Informacje po meczowe

Nicki Butt został kontuzjowany na okres około tygodnia.

Odnośnik do komentarza

Właśnie Krul jak tylko wszedł po słabszym spotkaniu Harpera spisuje się świetnie. Lovenkrands na ataku jest w miarę ok chociaż nie oszałamia zbytnio. W ataku szaleje Kadlec i brakuje mu tylko skuteczności natomiast po świetnym początku sezonu loty obniżył Jonas.

Odnośnik do komentarza

W poprzednim meczu wkradł się błąd to Crystal Palace grało u siebie. Przepraszam za utrudnienie :zawstydzony:

@Xaerok widocznie nie mam takich umiejętności jak Ty doh.gif

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27.08.2009

 

Dzisiejszego dnia zaczynaliśmy swoją przygodę z Curling Cup. Zarówno tutaj jak i w lidze postanowiłem grać najlepszym składem gdyż bardzo mi zależy na zdobyciu jak największej ilości kasy no i chciałbym siebie sprawdzić na innym "podwórku" niż tylko liga. Kontuzja Nickiego Butt'a nie osłabiła specjalnie naszego zespołu i dzisiejszy cel jest taki sam jak w lidze. Wygrać. A cel minimum w Carling Cup ? Chcielibyśmy razem z zespołem dojść do ćwierćfinałów tych rozgrywek.

 

Początek senny, ale kurde bez przesady ! W 1 minucie stracić gola to nawet największe ćućmoki tego nie potrafiły a naszym to się przydarzyło. Jak to jest możliwe nie wiem, ale żałuje tego. Pierwszą połowę graliśmy jak równy z równym nie było naszej dominacji nie było również naszych ładnych i składnych akcji. Co się przydarzyło nie wiem i nie chcę wiedzieć, ale jest cholera nie miło. Zawiodło wszystko więc musieliśmy coś z tym zrobić. Powiedziałem w żołnierskich słowach co o nich sądzę i nakazałem grać lepiej. W 69 minucie przebudził się Pancrate i doprowadziliśmy do remisu. Pomimo ładnej i składnej gry brakowało nam skuteczności. I tak było do 90 minuty. Po przerwie kolejna szybko stracona frajerska bramka i tak o to po niezbyt ciekawej grze odpadliśmy już na tym etapie rozgrywek.

 

Curling Cup

Stadion: The Valley

Charlton 2 - 1 Newcastle

Frekwencja:11880

1-0 - Leon McKenzie (1)

1-1 - Fabrice Pankrate (69)

2-1 - Jose Semedo (92)

MoM - Jonjo Shelvey 8.7

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Danny Guthiere

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Danny Simpson 5.9

Informacje po meczowe

Kibice są wściekli po frajerskim odpadnięciu z pucharów. Mi również przykro i niestety, ale na pucharach nie zarobimy w tym roku.

 

30.08.2009

Dzisiejszego dnia powołałem skład na zbliżający się mecz EMŚ z Kolumbią.

 

Bramkarze

Rorys Espinoza, Cristian Mora, Edwin Alberto Villafuerte

Obrońcy

Iván Hurtado, Néicer Reasco, Vinicio Fricson George, Isaac Mina, Luis Oswaldo Gómez, Giovanny Espinoza, Ulises de la Cruz, Óscar Bagüí

Pomocnicy

Segundo Castillo, Patricio Urrutia, Christian Noboa, Antonio Valencia, Luis Bolaños, Fernando Guerrero, Franklin Salas, Cristian Lara, Edison Méndez, Jefferson Montero, Wellington Sánchez

Napastnicy

Joffre Guerrón, Christián Benítez, Felix Alejandro Borja, Ebelio Ordóñez

 

Skład niestety, ale stary. Trzeba by było przeprowadzić małą rewolucję kadrową, ale następców nie widać niestety.

 

31.08.2009

 

Ostatniego dnia sierpnia rozgrywamy mecz ligowy z drużyna Leicester. Nasza postawa w ostatnim meczu pozostawia wiele do życzenia i mam nadzieję, że tym razem się odkujemy. Leicester nie prezentuje wysokiego poziomu i obecnie zajmuje 10 miejsce wśród drużyn Champioship. W składzie nie planuje zmian chyba, że zobaczę zmęczenie u któregoś z piłkarzy. Chcielibyśmy zakonczyć ten miesiąc miłym akcentem i wysoką wygraną na własnym stadionie szczególnie po ostatnim blamażu. Naszej szansy należy upatrywać w tym, że Leicester od 3 meczy nie potrafi wygrać meczu. Jaki cel? Wygrana z mocnym akcentem na koniec miesiąca.

 

1, 12, 16, 18, 25, 38. Nie to nie są wyniki najnowszego dużego lotka, a pewne sytuacje drużyny z Newcastle oczywiście niewykorzystane. Denerwuje mnie ten brak skuteczności naszej drużyny. Pierwsza połowa to praktycznie 45 minut naszej świetnej gry, ale wciąż nie potrafimy postawić kropki nad i. W pierwszej połowie drużyna z Leicester praktycznie nie istniała i miała jedną sytuacje strzelecką, ale świetną paradą wybronił się Tim Krul. Musiałem powiedzieć chłopakom w szatni, że mają się wziąć w garść i grać w drugiej połowie jak najlepiej bo na razie miernie jest. Pytanie za 100 punktów: Jak osłabić drużynę i zmienić jej oblicze w II połowie meczu? Obrońca dostający kartkę za głupi faul. I w ten o to sposób osłabił nas Tamas Kadar który w 50 minucie zgarnął kartkę. Drużyna która przeprowadzała akcję za akcją teraz momentalnie została zepchnięta do obrony. Przez 20 minut broniliśmy się i naprawdę fuk`siarskim sposobem zdobyliśmy bramkę w 73 minucie. Gdyby nie Caroll zapewne byłby remis lub nawet przegrana bo Leicester wobec naszego naszego osłabienia zagrała świetnie. Do 90 minuty nawet po zdobyciu gola rozpaczliwie broniliśmy się, ale mecz wygraliśmy i to jest najważniejsze.

 

Mecz Ligowy npower Championship (5/44)

Stadion: St.James Park

Newcastle(1) 1 - 0 Leicester(

Frekwencja:46391

1-0 - Andy Caroll (72)

MoM - Vaclav Kadlec 7.6

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Danny Simpson

Pomoc - Danny Guthiere

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Peter Lovenkrands 6.3

 

Podsumowanie Sierpien 2009

Bilans: 5-0-0

nC:

Miejsce - 1

Bilans bramkowy - 11-1

Puchary - Carling Cup wyeliminowany przez Charlton 2-1.

Finanse: 7.293.443 Ł (- 2.964.810 Ł)

Budżet transferowy: 0 Ł (wykorzystane 100%)

Budżet płac: 675.000 Ł (wykorzystane: 655.576 Ł)

Nagrody:

Manager miesiąca - 1 miejsce

Piłkarz miesiąca - Vaclav Kadlec 2 miejsce

Młody piłkarz miesiąca - Vaclav Kadlec 1 miejsce

 

Transfery (Polska):

1.Łukasz Godnal Polonia Warszawa >>> Sogndal 300.000Ł

2.Gordan Goldik Lech >>> Karpaty 200.000Ł

3.Mariusz Zasada Polonia Warszawa >>> Rosenborg 130.000Ł

4.Helder Maxquenne >>> Polonia Warszawa 100.000 Ł

5.Maciej Biernacki Polonia Warszawa >>> Valerenga 65.000 Ł

 

Transfery (świat):

1.Ioannis Amanatidis Frankfurt >>> Birmingham 13.000.000 Ł

2.Rafael van der Vaart Real Madryt >>> Aston Villa 9.000.000 Ł

3.Cristian Ansaldi Rubin >>> Juventus 7.250.000 Ł

4.Andrea Caraciolo Brescia >>> Napoli 7.000.000 Ł

5.Chris Brunt West Brom >>> West Ham 6.250.000 Ł

Odnośnik do komentarza

5.09.2009

 

Pierwszy mecz ligowy czekałem mnie z moim zdaniem jednym z ciekawszych reprezentacji Ameryki Południowej. Kolumbia bo o tym zespole tu mowa jest niezwykle zmotywowana przed spotkaniem z nami. Prawdopodobnie dlatego iż prezes KZPN powiedział piłkarzom, że mogłem objęć ich reprezentację i żeby pokazali mi czego mogę żałować. Nie przejąłem się zbytnio tymi plotkami bo wiadomo, że nasza reprezentacja w obecnym składzie jest w stanie pokonać każdego. Dodatkową motywacją dla moich piłkarzy może być chęć uniknięcia baraży przez które żaden z zespołów nie lubi przechodzić. Kolumbia ma przewagę stadionu co może pokrzyżować nam lekko plany. Jaki cel? Wywalczyć dobry wynik i pokazać na co stać nasz zespół.

 

Obydwie drużyny zagrały poprawnie i nic więcej. Strzałów było jak na lekarstwo a skutecznością zawodnicy nie grzeszyli. Jestem ciekaw co wyniknie w dalszej części EMŚ bo póki co drużyna pomimo starań zagrała słabo, a słabo nie wystarczy na silniejsze drużyny niż Kolumbia. Nie cieszy mnie postawa żadnego z zawodników więc tyle tytułem podsumowania meczu.

Eliminacje Mistrzostw Świata (15/18)

Stadion: El Campin

Kolumbia 0 - 0 Ekwador

Frekwencja:44470

MoM - Neicer Reasco 7.6 (Ekwador)

Najlepszy zawodnik Ekwadoru z formacji:

Obrona - Neicer Reasco

Pomoc - Edison Mendez

Atak - Christian Benitez

Najsłabszy gracz:

Franklin Salas 6.3

 

8.09.2009

 

Mecz z przedostatnią drużyna tych kwalifikacji nie zapowiada się moim zdaniem ciekawie. Boliwia w tych eliminacjach nie pokazuje nic ciekawego i na prawdę powinniśmy ich rozgromić. W składzie chciałbym parę rzeczy zmienić, ale będą one raczej kosmetyczne. Nie pasuje mi gra Franklina Salas'a który gra na treningach wspaniale a przyjdzie mecz to nie potrafi się ruszyć z miejsca porządnie. Cel na to spotkanie ? Komplet punktów i nie widzę innej opcji. Musimy wrócić na miejsce premiowane barażem bo to jest nasze minimum.

 

Początek meczu nie zapowiadał się zbyt ciekawie. Gracze grali spokojnie wręcz leniwie i tu jest pies pogrzebany. W 10 minucie straciliśmy gola i nasza gra jeszcze się pogorszyła. Na szczęście dosyć szybko wyrównaliśmy bo już w 22 minucie i od tego czasu walczyliśmy jak równy z równym. Sygnałem do ataku był gol zdobyty w ostatniej sekundzie I połowy przez co piłkarze schodzili do szatni w wyjątkowo dobrych nastrojach. W szatni wymieniliśmy uwagi i powiedziałem im co należy poprawić. Nasza gra w II połowie wyglądała o niebo lepiej i zdołaliśmy całkowicie zdominować grę. Bramki zdobyte w 76 i 80 minucie nie odzwierciedlają wyniku spotkania i tak na prawdę mogliśmy zdobyć parę goli więcej.

 

Eliminacje Mistrzostw Świata (15/18)

Stadion:Hernando Siles

Boliwia(9) 1 - 4 Ekwador(6)

1-0 - Marcelo Moreno (10)

1-1 - Joffre Guerron (22)

1-2 - Christian Benitez (45+4)

1-3 - Ivan Hurtado (76)

1-4 - Antonio Valencia (80)

Frekwencja:44025

MoM - Antonio Valencia 9.1 (Ekwador)

Najlepszy zawodnik Ekwadoru z formacji:

Obrona - Neicer Reasco

Pomoc - Antonio Valencia

Atak - Joffre Guerron

Najsłabszy gracz:

Patricio Urrutia 6.6

Odnośnik do komentarza

13.09.2009

 

Szóste spotkanie rzuciło nas do miasta Cardiff. Spotkanie prawdopodobnie nie będzie wymagające chociaż bilans bramkowy (11-11) rywali prezentuje się imponująco. Liczymy, że defensywa będzie gospodarzy będzie szwankować jak w poprzednich spotkaniach i zdobędziemy jakąś pokaźną ilość bramek. Atutem gospodarzy jest zapewne granie na swoim boisku jak i brak jakichkolwiek kontuzji. Omawiając kontuzje do gry powrócił ulubieniec Newcastle i jeden z lepszych pomocników w lidze - Alan Smith. Powrót tego znakomitego pomocnika daje nadmiar dobrych zawodników do gry na tej pozycji. Ciężko może być wszystkich pogodzić więc być może na zimę któregoś sprzedam. Wracając do spotkania jaki dziś cel ? Uzyskać dobry wynik bo widać, że w tym sezonie gospodarze są bramkostrzelni.

 

Po 5 minutach gry stwierdziłem jedno. JAK ONI GRAJĄ ?!?!?! Czy na początkach meczy zawsze jest taka "nyndza z bidom". I tak o to pewnej nie pisanej tradycji stała się zadość i straciliśmy bramkę jako pierwsi i po głupim błędzie bo już w 31 minucie pokonał bramkarza znakomity Michael Chopra. Całe szczęście, że przebudził się dzisiaj Jonas który już w 43 minucie odrobił nasze straty i w niezbyt przyjemnych aczkolwiek nie fatalnych nastrojach mogliśmy udać się na pogawędkę po 45 minucie gry. Moja rozmowa motywacyjna osiągnęła chyba zamierzony efekt i tak o to już w zaledwie po rozpoczęciu II połowy było widać znaczącą poprawę w grze moich zawodników. Do 77 minuty brakowało im skuteczności, ale błyskotliwym strzałem błysnął Fabrice Pancrate i to on wyprowadził nas na prowadzenie którego nie oddaliśmy do końca meczu.

 

Mecz Ligowy npower Championship (6/44)

Stadion: Cardiff City

Cardiff(11) 1-2 Newcastle(1)

Frekwencja:25463

1-0 - Michael Chopra (31)

1-1 - Jonas (43)

1-2 - Fabrice Pankrate (77)

MoM - Jonas 8.2

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Fabricio Collochini

Pomoc - Jonas

Atak - Leon Best

Najsłabszy gracz:

Vaclav Kadlec 5.9

 

16.09.2009

 

Aktualny ranking FIFA w którym awansowaliśmy o jedną pozycję względem ostatniego miesiąca.

1.Brazylia 1580 pkt.

2.Hiszpania 1562 pkt.

3.Holandia 1376 pkt.

4.Włochy 1212 pkt.

5.Niemcy 1162 pkt.

[...]

32.Polska 794 pkt.

34.Polska 785 pkt.

 

Po zaledwie 3 dniach odpoczynku wybraliśmy się do Blackpool. Zespół który zajmuje w tym sezonie zaledwie 20 miejsce nie prezentuje w tym sezonie wysokie poziomu i w 6 meczach poniosło 4 porażki przez co kwalifikuję się jako kandydat do spadku. No niestety tak to bywa gdy zamiast wzmacniać się to przed sezonem sprzedaje się gwiazdy (4 miliony funtów) a do klubu przyszło paru zawodników o łącznej sumie 14 tysięcy. I tutaj jest pies pogrzebany. Czy opłaca się sprzedać piłkarzy nawet kosztem utrzymania się w lidze ? To należy kierować do prezesa jak i managera z Blackpool. My takich problemów nie mamy i każde zmiany omawiamy z zespołem i radą klubu. No, ale jak grasz tak masz a u nas po 6 meczach jest komplet. Mamy wspaniałych zawodników i kibiców. Dla takich miast chce się prowadzić klub gdzie pomimo spadku kibice tłumnie przychodzą na mecze. Koniec chwalenia! Jaki cel na dzisiejszy mecz? Nie widzę innego wyjścia jak wygrana pomimo, że gramy na wyjeździe.

 

Miała być pewna wygrana a wyszło jak zwykle. Jednak w tym meczu widać już pozytywną zmianę gdyż to my tym razem zdobyliśmy bramkę pierwsi. No nie powiem zaskoczył mnie Ryan Taylor gdy dałem mu szansę gry w pierwszy zespole wobec nie równej formy Pancrate a ten odpłacił mi się pięknym golem i cudowną grą. No niestety w 45 minucie głupi i całkowicie niepotrzebny faul w polu karnym i sędzie wskazał na "wapno". Szansę wykorzystał Charlie Adam i doprowadził do remisu. Druga połowa to teatr jednego aktora, a mowa tu o Jonasie który odzyskuję formę z pierwszych dwóch meczy i znów gra fantastyczny futbol. Zdobywając bramkę w 53 minucie meczu zaskarbił sobie miłość kibiców gdyż po zdjęciu koszulki ukazała się druga z napisem "Newcastle Forever". Reszta drugiej połowy to akcja zarówno jednej jak i drugiej drużyny, ale wynik się nie zmienił i tym o to sposobem wywozimy z Blackpool 3 punkty.

 

Mecz Ligowy npower Championship (7/44)

Stadion: Bloomfield Road

Blackpool(20) 1-2 Newcastle(1)

Frekwencja:7720

0-1 - Ryan Taylor (19)

1-1 - Charlie Adam (kar.45+1)

1-2 - Jonas (53)

MoM - Jonas 8.0

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Steven Taylor

Pomoc - Jonas

Atak - Leon Best

Najsłabszy gracz:

Danny Simpson 6.4

 

19.09.2009

 

Trzydniowy maraton czas dzisiaj zakończyć. W domowym zaciszu własnego stadionu podejmiemy drużynę z Plymouth. Terminarz jakoś tak łaskawie nas ustawił, że od początku sezonu nie dostaliśmy jakiegoś specjalnie trudnego rywala. Drużyna z Plymouth wpisuje się w trend słabych drużyn która przyjeżdża do nas po przegraną. Inaczej być nie może, bo jak można przegrać z drużyną która wygrała zaledwie 1 mecz na 7. Wracając do naszego składu cieszy mnie powrót do wysokiej formy Jonasa który od dwóch meczy rządzi i dzieli na lewym skrzydle. Martwi mnie marna postawa naszych napastników którzy niezbyt sobie radzą, ale jest to kwestia do dogadania i wszystko będzie lepiej w kolejnych meczach. Cel na dziś wygrana w dobrym stylu.

 

Kevin Nolan wziął sobie do serca moje wypowiedzi o braku goli zdobywanych przez napastników i już w 2 minucie pokonał bramkarza gości. Czemu o tym pisze, że to pomocnik wziął sobie do serca ? Bo mógł podać do Kadleca, który miałby 100 % sytuacje, ale zaryzykował i zdobył bramkę. Jest to mały prztyczek w stronę napastników którzy od 3 meczów nie potrafią zdobyć gola. Praktycznie I połowę meczu można nazwać "Nolan Show". Po prostu bosko zagrał i zdecydowanie należy mu się pochwała. Po zejściu do szatni odbyła się nie miiła sytuacja na linii Nolan-Kadlec. Ten drugi miał pretensje do Nolana, że ten mu nie podał gdy był w 100 % sytuacji. Nolan z nonszalancją odparł, że gdyby Kadlec był dobry to i znalazłby sobie sytuację dogodną do strzelenia bramki i ją wykorzystał. To dosyć otrzeźwiło Vaclawa i II połowę można zdecydowanie nazwać "Kadlec Show". Wszędzie go było pełno a żadna akcja nie mogła się obyć bez jego udziału. I tak o to passa przełamana i w 3 meczu w końcu jakiś napastnik zdobył gola.a było to w 61 minucie. W 64 dobił graczy z Plymouth nasz super pomocnik Jonas i było po meczu. Natomiast Kadlec wziął sobie do serca słowa Nolana o w 74 minucie strzałem o mocy (jak to mówią u nas w Polsce) o sile "pierdnięcia mamuta" zdobył fenomenalną bramkę i było pozamiatane. W końcu rozegraliśmy dobry mecz i widać różnicę pomiędzy liderem a średnią drużyną Chamiponship. Po meczu humory wyjątkowo nam dopisywały i chcemy prezentować taką formę w przyszłych meczach.

 

Mecz Ligowy npower Championship (9/44)

Stadion: St.James Park

Newcastle(1) 4 - 0 Plymouth (18)

Frekwencja:49212

1-0 - Kevin Nolan (1)

2-0 - Vaclav Kadlec (61)

3-0 - Jonas (64)

4-0 - Vaclac Kadlec (78)

MoM - Vaclav Kadlec 9.3

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Fabrico Coloccini

Pomoc - Kevin Nolan

Atak - Vaclav Kadlec

Najsłabszy gracz:

Ryan Taylor 6.4

Odnośnik do komentarza

26.09.2009

 

Jeden z trudniejszych meczy dla naszej drużyny w rozgrywkach ligowych. Czy to oznacza, że Ipswich jest takie mocne ? Nie! To dzisiejszego dnia rozegramy spotkanie bez dwójki naszych podstawowych zawodników a mowa tu o Kadarze i Kadlecu którzy polecieli dziś na ważne mecze swoich reprezentacji. Ciężko zapewne będzie bez tych dwóch młodych i znakomitych zawodników, ale mamy kim ich zastąpić więc nie powinno być tragedii szczególnie, że Ipswich zajmuje dopiero 10 lokatę i nie powinno stanowić zagrożenia. Ich atutem może być własne boisko, ale niezbyt nas to przejmuje gdyż z każdym meczem na wyjeździe przyjeżdża nas dopingować około 2 tysięcy kibiców. Jaki zatem cel dzisiaj jest ? Jeśli nie wygrana to remis w zupełności nas zadowala.

 

Widać jednak brak Vaclava Kadlec już od początku spotkania. Ten zawodnik zawsze robił pozytywne zamieszanie w polu karnym przez co często stwarzał sytuacje do dobrej gry. Dzisiaj nie potrafili zastąpić go ani Best, Caroll, Ameobi czy Pancrate i gola zdobył pomocnik Ryan Taylor w 12 minucie. Czy gram wyglądała tragicznie ? Nie, ale strata dwóch zawodników z pierwszego składu namieszała nam trochę w głowach. Mecz nudny jak flaki z olejem a należy odnotować, że w 77 minucie kontuzję odniósł Ameobi.

 

Mecz Ligowy npower Championship (9/44)

Stadion: Cardiff City

Ipswich(11) 0-1 Newcastle(1)

Frekwencja:21263

0-1 - Ryan Taylor (12)

MoM - Ryan Taylor 7.7

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Mike Williamson

Pomoc - Ryan Taylor

Atak - Leon Best

Najsłabszy gracz:

Shola Ameobi 6.6

 

Informacje po meczowe

Shola Ameobi został kontuzjowany na okres 3 dni natomiast Fabricio Collocini na okres około 2 tygodni.

 

28.09.2009

 

Do grona kontuzjowanych dołączył nasz prawy obrońca Danny Simpson (około 2 tygodnie) i sytuacja z kontuzjami staje się powoli nie ciekawa.

 

30.09.2009

 

Dzisiejszego dnia oprócz meczu kontrakt z innym klubem podpisać miał Nicki Butt. Niestety nie doszło do złożenia "autografu" z prostego względu, klub do którego miał pójść Butt oferował mu zbyt małe wynagrodzenia przez co żądał on od nas 34 tysiące do końca trwania jego umowy. Nie mogłem się na to zgodzić i odrzuciłem tą propozycję.

 

Wracając do meczu jest to nasze ostatnie spotkanie w tym miesiącu a na plus należy zaliczyć, że zagramy przed własną publicznością. Dzisiaj do naszego kochanego Newcastle zajrzy drużyna Q.P.R. Nie jest to wymagający przeciwnik i powinniśmy gładko z nimi wygrać. Czy zatem będzie ono tworzyć jakieś zagrożenie ? Szczerze mówiąc nie sądzę. Na 9 spotkań ta drużyna wygrała zaledwie 2 mecze, wyciułała 2 remisy i 5 razy poniosła porażkę. Nasi wspaniali grajkowie lecą jak burza przez Championship i nie mamy dzisiejszego dnia oddawać wygranej gdyż chcemy jak najszybciej zapewnić sobie awans do najwyższej klasy rozrywkowej. Podczas gdy my będziemy walczyć o dobre wyniki Kadar i Kadlec powalczą o MŚ U-20. W pierwszych meczach swoich drużyn zaprezentował się lepiej Kadar gdzie jako drużyna wygrała spotkanie a Kadlec nie pokazał niczego nadzwyczajnego i Czesi zremisowali. Wracając do meczu jaki cel na dziś? Wygrana oczywiście i żadnej innej opcji nie przewiduje.

 

Q.P.R sprawiło nam niebywale zaciekłą grę i jestem zdziwiony jak od początku meczu zdołali nas zepchnąć do rozpaczliwej obrony. Pierwsza bramka padła już w 13 minucie kolejna w 22, ale tym razem samobójcza i był remis. Taki wynik utrzymywał się do 44 minuty gdy ponownie straciliśmy bramkę. Druga połowa to koncert graczy Q.P.R i ponownie straciliśmy 2 bramki w 74 i 77 minucie. Przy stanie 4-1 dla Q.P.R nawet najwierniejsi kibice zaczęli opuszczać stadion i mają czego żałować! Nagłego olśnienia dostał Andy Caroll i ustrzelił pierwszego hat-tricka w tym sezonie. Do zdobycia trzech goli starczyło mu zaledwie 10 minut i tym samym zapewnił nam remis w tym spotkaniu. Wynik zły nie jest biorąc pod uwagę brak 4 zawodników podstawowego składu. Jednakże liczyłem na coś więcej. No cóż 10 spotkanie i bilans 9-1-0 nie jest tragiczny.

 

Mecz Ligowy npower Championship (10/44)

Stadion: St.James Park

Newcastle(1) 4 - 4 Q.P.R (19)

Frekwencja:44689

1-0 - Marcus Bent (13)

1-1 - Mathew Conolly sam. (22)

1-2 - Akos Buzsaky (44)

1-3 - Marcus Bent (74)

1-4 - Akos Buzsaky (77)

2-4 - Andy Carroll (79)

3-4 - Andy Carroll (83)

4-4 - Andy Carroll (89)

MoM - Andy Carroll 9.5

Najlepszy zawodnik Newcastle z formacji:

Obrona - Rayan Taylor

Pomoc - Jonas

Atak - Andy Carroll

Najsłabszy gracz:

Mike Williamson 5.8

 

Podsumowanie Wrzesień 2009

Bilans: 9-1-0

nC:

Miejsce - 1

Bilans bramkowy - 24-7

Puchary - Carling Cup wyeliminowany przez Charlton 2-1.

Finanse: 3.812.233 Ł(- 3.054.633 Ł)

Budżet transferowy: 0 Ł (wykorzystane 100%)

Budżet płac: 675.000 Ł (wykorzystane: 655.576 Ł)

Nagrody:

Manager miesiąca - 2 miejsce

Piłkarz miesiąca - Jonas 1 miejsce

Najpiękniejsza bramka miesiąca - 3 miejsce - Jonas

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...