Skocz do zawartości

[FM 2010] Predomination 10.3


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym wam przedstawić taktykę, którą stworzyłem (jeśli można tak to nazwać) na podstawie znanych taktykach (imho) taktyce "Complete Dominance 10.2" i "Ultimo Domination 10.3" . Nazwałem ją po prostu Total Newcastle 10.3 (10.3, ponieważ na tym właśnie patchu ją stosuję), gdyż stosuję ją testując na Newcastle United w sezonie 2010/2011 w Premiership. Poniżej znajdziecie odnośnik do foto przedstawiający moją taktykę, jak i link do pack'a z taktyką:

+Foto

+ Pack

 

Jak jej `rodzice` tak i ona oparta jest na grze krótkimi podaniami, wąskim polu i wolnym tempie gry. Jedyne co w niej zmieniłem, to wysunąłem obronę do przodu (nieznacznie), zmieniłem zadania dla bocznych obrońców (częściej włączają się do gry ofensywnej), jak i wykonanie rzutów rożnych (piłka grana do zawodnika ustawionego przed polem karnym). Jak każda inna taktyka, tak i ta posiada mankamenty, która trzeba wyeliminować. Między innymi:

- brak `playmakera` ;

- zła gra napastników ;

- nieskuteczna gra napastników ;

- niewykorzystywanie okazji z rzutów wolnych ;

- nieudolna gra 1 z śr. pomocników (prawdopodobnie ze względu na identyczne zadania na boisku co drugi z pomocników) ;

- brak wsparcia napastników ze strony atk. pomocnika

 

A oto screeny z wynikami i poszczególnymi meczami:

 

Wyniki

Newcastle 5 : 0 Hull

Valencia 2 : 1 Newcastle

Newcastle 2 : 2 Stoke

Newcastle 3 : 0 CSKA M.

 

Jeżeli macie jakieś propozycje, co do zmian w tej oto taktyce piszcie o nich tutaj, udzielę również odpowiedzi na wasze pytania, o ile będą one sensowne. Mam również nadzieję, że włączycie się do aktywnego testowania mojej taktyki, a nie zaprzestaniecie tylko i wyłącznie na biernym, gdyż chciałbym, aby ta taktyka zmierzała ku doskonałości (w 100% doskonałą, to ona nie będzie, ale kto wie?).

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie,

Pomimo braku zainteresowania pomocy z waszej strony i małego stanu pobierania pliku postanowiłem, że będę dalej pokazywać tutaj moje rezultaty pracy z taktyką Total Newcastle 10.3.

Dzisiaj postanowiłem spróbować sił z innym zespołem, a mianowicie wybór padł na Bayer Leverkusen. Drużyna z Bundesligi nie była faworytem sezonu, gdyż prognozowano im zaledwie 10 lokatę. Wprawdzie moje testy zakończyły się po 7 meczach ligowych, to mimo tego widać, że na starcie mamy większe aspiracje. Mecze odbywały się podczas pobytu na urlopie, nie zmieniałem nic w składzie (zero nowych piłkarzy, jak i trenerów). Taktyka sprawdziła się według mnie, gdyż pomimo 2 porażek i 2 remisów na start sezonu jest to dobra zaliczka. Jeżeli doliczymy do tego zwycięstwo z Bayernem, to nie powinniśmy narzekać. Poniżej znajdziecie kilka fotek:

 

Tabela po 7. meczach w Bundeslidze

Terminarz Rozgrywek

Bayern 0 : 1 Bayer

Bochum 2 : 2 Bayer

Nuernberg 2 : 0 Bayer

 

Może wyniki nie są powalające, ale mnie zadowalają, ponieważ nie zmieniałem nic, ani w składzie, ani w sztabie, jak i również w ustawieniach taktyki, a mimo to w dużej mierze sprawdziła się i w tych spotkaniach. Wprawdzie w meczu z Bayernem, to gospodarze mieli przewagę, to w rezultacie moja drużyna odniosła sukces. Co się później okazało (np. w meczu z Bochum) przewaga w spotkaniu to nie wszystko. W meczu z Nuernbergą Aptekarze oddali 16 strzałów z czego tylko 7 celnych, a rywale aż 2 celne, które zamienili na bramki. Może gdybym zmienił reżim treningowy moi zawodnicy oddawali by celniejsze strzały i nie doznali by porażki.

 

Niebawem mam zamiar wprowadzić kilka zmian w aktualnej `wersji` tejże taktyki, a mianowicie:

- ustawienie playmakera;

- ustawienie wykonywania rzutów wolnych;

- edycja ustawień i poleceń dla napastników.

O rezultatach zamierzam się podzielić również z wami.

 

Dzisiaj również stworzyłem taktykę w stylu Dungi (byłego selekcjonera reprezentacji Brazylii), na razie testuję ją w kolejnych meczach na urlopie w drużynie Bayeru, ale mam również zamiar wprowadzić ją do drużyny Newcastlu w czasie przygotowań do nowego (2011/2012) sezonu. O rezultatach testów również podzielę się z forumowiczami i mam nadzieję, że włączycie się do aktywnej zabawy i pracy(?) z taktyką.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Na starcie dzisiejszego postu chciałbym prosić kogoś z Teamu Modów o nazwę tematu na: [FM 2010] Predomination 10.3. Z góry dziękuję.

 

Jak wspominałem wczoraj, zacząłem testy taktyki opartej na `filozofii` Dungi. Taktyka ta preferuje tylko jednego napastnika, którego wspiera dwóch ofensywnie nastawionych pomocników (skrzydłowy-schodzący napastnik i ofensywny pomocnik-klasyczna '10'). Może nie będę za dużo tutaj pisać, a po prostu przedstawię wam fotkę z ustawieniami taktyki. Jak zapewne łatwo można zauważyć, ustawienia tejże taktyki są zbliżone do ustawień poprzedniej wersji: Total Newcastle 10.3. Wyniki po zastosowaniu tejże taktyki w kolejnych meczach sezonu są bardzo zadowalające, gdyż Bayer awansował w tabeli Bundesligi aż na 2. miejsce (foto)! Jak widać w porównaniu z poprzednią wersją, ta spisuje się lepiej, gdyż Aptekarze nie przegrali ligowego spotkania, a w dodatku zremisowali tylko 2! Przy okazji wyeliminowali Schalke z Pucharowych Rozgrywek (foto). Dla niedowiarków umieszczam również fotki z tabelą transferową: zawodników, jak i sztabu szkoleniowego. Poniżej również zamieszczam kilka fotek ze statystykami z poszczególnych meczy. I ku przypomnieniu notuję, że mecze były rozgrywane podczas pobytu na urlopie!

Bayer 4 : 0 Hannover

Bayer 2 : 2 HSV

Bayer 2 : 0 Werder

 

Postanowiłem, że w nowej wersji tejże taktyki ustawię wykonywanie rzutów rożnych, które sprawdziło się w poprzedniej wersji w Newcastle (15 bramek w sezonie 09/10 i 13 w sezonie 10/11 właśnie z `rogów`), jak i zmianę ustawień Środkowego Napastnika, Schodzącego Napastnika, Cofniętego Rozgrywającego i Bocznych Obrońców. Jeżeli jest ktoś chętny do pobrania tej taktyki proszę pisać poniżej, bądź też na pw. Z chęcią ujrzałbym wasze poczynania z moją wersją taktyki, o ile wy chcielibyście z niej korzystać.

Na tą chwilę, to wszystko. Przed chwilką zacząłem testy w lidze szkockiej, a wynikami podzielę się później.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie,

Testy dobiegły końca, ale nie jestem z nich zadowolony. Do oku taktyk wprowadziłem zmiany zarówno do Predomination 10.3 version 1 (ustawienie playmaker'a, zmiana ustawień dla napastników), jak i w taktyce opartej na stylu Dungi (zmiana nastawienia, zmiana ustawień i poleceń dla poszczególnych piłkarzy). Tak wyglądała tabela przy zastosowaniu u Aberdeen taktyki w wersji 1 i przy użyciu `taktyki` Dungi w Inverness (foto). Mimo, że Aberdeen wróżono pozycję maksymalnie na 7. miejscu w tabeli, to pozycja którą aktualnie zajmują nie jest satysfakcjonująca, gdyż odnotowali dwie zbędne porażki, natomiast postawa Inverness była klarowna z góry, gdyż ten zespół (prognoza mediów - 12. miejsce) posiadał braki kadrowe, ale nie było z nimi tak najgorzej pomimo tego, że media się nie myliły. Oto foto z wynikami Aberdeen, a także Inverness. Około 4 października powróciłem do poprzednich ustawień taktyk i one również nie pomogły drużynom. Pomimo nieudanej przygody testowej w Szkockiej Ekstralidze umieściłem taktyki w sieci i chciałbym się nimi z wami podzielić, ponieważ taktyka w stylu Dungi powinna, ale zaznaczam powinna, sprawdzić się w silniejszych klubach, które nie mają problemów kadrowych, zaś Predomination 10.3 version 1, powinna spisywać się nienagannie, a jeżeli zastosujecie swoje zmiany, może i nawet o wiele lepiej niż bez nich. Umieszczam również foto z kadrami obu drużyn zarówno Inverness, jak i Aberdeen. Poniżej również zamieszczam link do paczki tychże taktyk, może komuś z was przydadzą się one w jakimś stopniu.

 

----------> C L I C K <----------

(pack zawiera również inne taktyki, które testowałem)

 

Mile widziane są również wasze propozycje i porady co do ustawień poszczególnych pozycji, nastawienia itp. itd. Każdy ma jakieś doświadczenie, mniejsze bądź też większe, a z chęcią chciałbym usłyszeć wasze opinie, jak i zobaczyć taktyki których używacie.

 

Pozdrawiam,

Kraha

Edytowane przez citko
Na forum nie pozycjonujemy (wyśrodkowujemy) tekstu.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...