Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na mój koncert życzeń:

 

- mniejsza ilość błędów - nie mam ochoty czekać na trzecią łatkę by pograć w długą karierę.Co więcej nawet to nie rozwiązuje sprawy - w obecnej wersji zdarzyły mi się takie kwiatki jak wygranie MŚ przez Włochy,gdzie wszystkie mecze w fazie play-off wygrali poprzez...rzuty karne czy rozegranie 2 meczów tego samego dnia (Superpuchar Polski i tournee,niby wcześniej odwołane,ale mecz musiałem rozegrać,co więcej zawodnikom cudownie zregenerowała się wytrzymałość po pierwszym meczu),

 

- kompletnie przemodelowany system treningu - marzą mi się mikrocykle,co obecnie jest nie do zrealizowania,

 

- mam pewne obiekcje co do zmiennej reputacji lig - już teraz w PL dochodzi do takich kwiatków jak kupno przeze mnie Zigoniego (polecił go skaut,inaczej nawet do głowy by mi nie przyszło staranie się o niego)z Milanu do Motoru za 500 tys €...przecież to niemożliwe,nawet do świeżo koronowanego MP (beniaminka!),

 

- przemodelowanie systemu reputacji - niby wszytko funkcjonuje jak trzeba,ale często zespoły o niskiej reputacji mają na prawdę silne składy.Niby nic w tym dziwnego,ale po co w takim razie skautowanie najbliższego rywala,skoro siłę przeciwnika określa się na podstawie jego reputacji?

 

- poprawienie newgenów - czasami mają tak bezsensownie rozmieszczone atrybuty,że aż głowa boli - głownie dotyczy bocznych obrońców (po co np.wysokie wykańczanie akcji,kiedy jego drybling czy dośrodkowania krótko mówiąc są na poziomie B-klasy?).

Odnośnik do komentarza

A ja mam jedno małe życzenie - niech poprawią wydajność przede wszystkim. Żeby na zwykłym procesorze dwurdzeniowym, 2gb ramu można było swobodnie pograć na dowolnej ilości lig. Oni tą grę testują chyba na samych najnowszych komputerach, stąd później takie kwiatki jak zacinający się tryb 2d, albo strasznie "mulące" menu, tj. wchodzenie do profilu zawodnika etc. Co innego szybkość przetwarzania danych, dni - tutaj jest w stosunku do poprzednich wersji w 2010 naprawdę dobrze - dni idą bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza

No dobra, ale czym różni się taki FM2010 od 2008? Tryb 3d ok - ale to dotyczy tylko trybu meczowego, sama gra jakoś np. wyglądem się nie różni w ogóle, a w wydajności różnica jest duża. FM to nie Fifa, czy Pes, gdzie zrozumiałe jest że trzeba mieć dobre kompy. Wydaje mi się, że SI po prostu olewa to, jak gra będzie chodzić na słabszych sprzętach.

Odnośnik do komentarza

Ale w grze nie jest obciążająca jedynie jakość grafiki - co roku baza rozbudowywana jest o x pozycji, w tym istniejące wpisy mają kolejne pozycje, nic nie wiemy o powiązaniach i łączeniach (i dobrze, bo gra by się zrobiła schematyczna) w bazie itd... Z wersji na wersję wiele rzeczy jest dodawanych/zmienianych, co oczywiste informowani jesteśmy jedynie o tych najbardziej zauważalnych np dodanie konferencji prasowych - ok, wygląda na kilkadziesiąt pytań i odpowiedzi, co to jest za obciążenie? A co z opracowaniem i zaimplementowaniem algorytmów wpływania konkretnych wypowiedzi na piłkarza, biorąc pod uwagę jego - powiedzmy - osobowość, morale i formę? To co pierwsze przychodzi mi do głowy, a przecież dziennikarze pamiętają nasze wypowiedzi, na wypowiedzi reaguje także zarząd itd.

 

Mówiąc krótko - za jak najbardziej realistyczne zachowania gry trzeba niestety płacić mocą obliczeniową.

 

Aczkolwiek uważam, że mocna karta graficzna na taki tryb 3d to zdecydowana przesada ;)

Odnośnik do komentarza

Co do wychowanków, to zauważyłem iż nawet jak pozornie słabszemu zawodnikowi się da szansę, jest on czasem osiągnąć CA około 180, po prostu FM 2010, przy obliczaniu potencjału (w gwiazdkach) duży nacisk kładzie na CA. Spójrzcie po paru latach na Oceanie przez Genie Scouta, dużo fajnych zawodników z całkiem niezłym PA, a nawet scout w Lechu ich nie znajduję

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o tym, aby zostało wprowadzone takie coś jak zachęcanie Piłkarza do zmiany narodowości? Np. taki Perquis, albo Koscielny. Oni w FM 2010 póki ich sobie nie edytujesz to nie masz za bardzo jak wziąć ich do repry. A tak to każdy selekcjoner będzie mógł namawiać graczy i np. po wyszukaniu XYZ dowiadujemy się że ma on polskie korzenie no i prowadzimy z nim interakcje :] Czekam na wasze zdanie.

Odnośnik do komentarza

Co sądzicie o tym, aby zostało wprowadzone takie coś jak zachęcanie Piłkarza do zmiany narodowości? Np. taki Perquis, albo Koscielny. Oni w FM 2010 póki ich sobie nie edytujesz to nie masz za bardzo jak wziąć ich do repry. A tak to każdy selekcjoner będzie mógł namawiać graczy i np. po wyszukaniu XYZ dowiadujemy się że ma on polskie korzenie no i prowadzimy z nim interakcje :] Czekam na wasze zdanie.

Też mi tego brakuje, znalazłem w Argentynie chłopaka o nazwisku Zieliński, ma narodowość Argentyńczyk i Polak, ale dla Polski u21 nie chce grać. A pasował by, ma 17 lat, a poziom jak moi 21 latkowie. Nie mam możliwości go namówić, a nie chce też przejść do Legii (już mam 27 miejsce w Europie). Trochę to ogranicza. W praktyce wydaje się że dało by się go namówić, bo na Argentynę i tak jest za słaby.

 

Kolejnym dobrym usprawnieniem było by żądanie do zawodnika aby ćwiczył konkretną cechę fizyczną czy psychiczną poza normalnym treningiem. Mam takiego 16 letniego bramkarza w legii u-21 i ponieważ Szumski i Kurto już skończyli 21 lat i nie mogą grać w Polsce U-21 zacząłem go wystawiać, bo nie mam właściwie za bardzo sensownego młodego goalkeepera. Tylko młodziak ma pracowitość = 1 i słabo mu idzie na treningach, małe postępy mimo, że uczy go mój główny bramkarz kupiony w Brazylii za 31 milionów zł, we wszystkim lepszy o trzy klasy to i tak postępy są małe. Chciał bym wiec młodego zmobilizować, aby popracował właśnie nad pracowitością ale nie mogę.

 

No i jeszcze szkolenia dla trenerów, aby mogli podnosić swoje umiejętności poprzez naukę. Wysyłasz trenera na dwa tygodnie, uczy się i wraca nauczony, bądź nie nauczony, płacisz za takie szkolenie etc :)

Odnośnik do komentarza

żadnego Willshara (ani nikogo o podobnym nazwisku) w pierwszym składzie Arsenalu nie widzę - HAHA :D Jack Wilsheir :* A należy też pamiętać o: Aaron Ramsey/ Cesc Fabregas/ Carlos Vela/ Johan Djuru/ Jay Emmanuel Thomas/ Emmanuel Frimpong/ - może nie są w Arsenalu od początku kariery ale AW sciagnal ich jako b.mlodych i to w akademii Arsenalu dopiero wychodzą na prawdziwe gwiazdy.

 

P.S Gdzie jest dzial w ktorym mozna pisac co bysmy chcieli ujrzec w nowym efemie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...