Skocz do zawartości

Drukarki i ich zakamarki


Rekomendowane odpowiedzi

Mojej kobiecie sie wlasnie skopalo urzadzenie wielofunkcyjne HP z drukarka atramentowa. Duzo drukuje i kurcze malo ekonomiczne to jest. Na ile stron starcza lasorowka? Wujak jak u Ciebie z tym?

Czy ktos mial do czynienia z urzadzeniem wielofunkcyjnym ale laserowym? Znalazlem cos takiego..ale czy to zjadliwe wogole?

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Hewlett...pelny,id,32080/

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Brother...pelny,id,45015/

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Canon/l...pelny,id,39133/

 

Pytanie laika:

rozdzielczość druku w czerni600 x 600 dpi im wiecej tym lepiej czy jak? Jaki jest wymog-standart przy drukowaniu glownie tekstu?

rozdzielczość skanera600 x 1200 dpi Jaki tu standart-norma?

 

dzieki za pomoc :)

 

Hej Qcz, kupiłeś któreś z tych urządzeń? Sam się przymierzam do kupienia urządzenia wielofunkcyjnego laserowego i każda opinia będzie cenna;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

a) Podłączyć drukarkę do rutera przez port usb

b) Podłączyć drukarkę do jednego z komputerów i udostępnić ją drugiemu. To rozwiązanie ma oczywiście dużą wadę, bo komputer z drukarką musi być włączony żeby można było z niej korzystać na drugim.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Jestem osobą średnio zorientowaną w temacie drukarek, a ojciec poprosił mnie bym doradził mu "coś" przy zakupie, tak więc zwracam się do was.

Wymagania:

 

- drukarka raczej małych gabarytów

- jej najgłówniejszym przeznaczeniem ma być drukowanie zdjęć (amatorskich, ale porządnie zrobionych)

- koszty eksploatacji w miarę rozsądne

- niezawodność

- niezbyt skomplikowana obsługa

 

Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Mam w piwnicy starą drukarkę HP DeskJet 640C. Pomyślałem, że może wezmę ją na druki rok studiowania do Kielc, bo czasem przydawało się coś wydrukować. Tylko w laptopie, oczywiście, nie ma takiego wejścia, jaka końcówka jest w kablu od drukarki. Przy drukarce, przy wejściu do kabla jest IEEE 1248-B- to chyba jest rodzaj kabla albo wejścia, nie znam się. Istnieje jakiś kabel, który na jednym końcu miałby wejście pasujące do drukarki a na drugim wejście USB? Albo jakaś przejsciówka, czy coś podobnego? Czy jedynym wyjściem jest kupno nowej drukarki?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Na dniach musimy zakupic do firmy urzadzenie wielofunkcyjne laserowe (drukarka, wystarczy mono + w miare dobre skanowanie + opcja zrobienia jednorazowej kopii jakiegos dokumentu szybko). Cena to max 1000 pln, moze byc cos tanszego, byleby jakosciowo bylo dobre i trwale przede wszsytkim. Kupowal ktos ostatnio tego typu kombo i cos moze polecic?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

mam taki problem ze swoja drukarka HP DeskJet 930c (cicho! wiem, ze przedpotopowa ;P ): mianowicie chodzi o to, ze dzis drukowalem sobie kilkanascie stron potrzebnych do napisania pewnego raportu, a tu nagle ni z gruchy ni z pietruchy drukarka wysiadla i przestala drukowac. Problem objawia sie tak, ze po wlaczeniu nie reaguje na przesylanie do niej kolejnych zadan, a co wiecej - mruga na niej dioda odpowiedzialna za kontrole stanu tuszu w pojemnikach. Myslalem z poczatku, ze to moze tusz sie po prostu skonczyl, ale na ostatnich kartkach ktore sie udalo wydrukowac nie ma zadnych przeslanek, ktore mialyby o tym swiadczyc - wszystko jest ladnie wydrukowane i na czarno i w kolorze. Co ciekawe, po wylaczeniu drukarki i ponownym jej wlaczeniu nic sie nie zmienia - caly czas mruga ta sama dioda. I jeszcze jedna rzecz: po otwarciu klapy przy wlaczonej drukarce pojemniki na szynie ustawiaja sie w pozycji "smutnej bużki", co zapewne oznacza jakis blad, tudziez awarie, ale do tego to juz sam doszedlem... Wszelkie proby naprawiania programowego z poziomu sterownikow rowniez nie zdaja egzaminu - drukarka w ogole na nie nie reaguje.

Any ideas?

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Mam dość nietypowy problem.

Zakupiłem sobie drukarkę OKI B2200 do celu wydruku recept. Niestety, recepty mają niestandardowe wymiary (100x210 mm) i po pobraniu pierwszej sztuki z podajnika (i wydrukowaniu jej) drukarka krzyczy, że wystąpił błąd i odmawia drukowania kolejnych. Po zagłębieniu się w ustawienia (i własnoręcznym zdefiniowaniu wymiaru papieru), drukarka żąda ręcznego podawania recept. To jakiś absurd! :x

Niestety, próby ustawienia podawania z podajnika, na własnoręcznie ustawionym wymiarze papieru, spełzają na niczym, gdyż dukarka twierdzi, że gwałcę ustawienia sterownika. Do wyboru mam więc albo druk na kartach A4 - z podajnika, albo na zdefiniowanym wymiarze - podając ręcznie.

 

Czy ktoś wie o co biega? Proszę o szybką pomoc, zanim szlag mnie trafi i wyrzucę to g***o za okno.

Odnośnik do komentarza

Jakiś miesiąc temu zakupiłem urządzenie wielofunkcyjne HP F735. Na początku podchodziłem do tego zakupu z rezerwą, ale po dłuższym czasie użytkowania muszę stwierdzić, że jest to produkt godny polecenia tym, którzy potrzebują urządzenia do skanowania i drukowania, które będzie bardzo oszczędne w zużywaniu tuszu. Dołączone do tego HaPeka wkłady atramentowe koloru czarnego wydrukowały ponad 3000 kartek papieru w jakości niskiej. Producent podaje, że przy używaniu normalnej jakości tuszu starcza spokojnie na około 600 stron wydruku. Tusze są bardzo tanie, ich koszt to około 30 złotych za oryginał HP. Zamienniki są jeszcze tańsze. Drukarka jest stosunkowo szybka - w trybie draft jest w stanie wydrukować nawet 30 stron na minutę. W normalnym trybie 10 stron/minuta. Rozdzielczość w czerni do 600 dpi. W kolorze 1200 dpi. Pamięć 16MB.

 

 

Jedyne minusy jakie moim zdaniem ma to urządzenie to:

- głośna praca

- brak możliwości używania kserokopiarki bez włączenia komputera

 

- cena, ale tutaj chciałbym powiedzieć coś więcej. Otóż cena waha się w przedziale 350-450 złotych (w zależności od sklepu), ale zyskujemy najbardziej oszczędne urządzenie w tym przedziale cenowym jeżeli chodzi o koszt wymiany tuszu. Warto więc na początek dołożyć trochę, by w przyszłości mieć tańsze drukowanie. Do tego drukarka niesamowicie oszczędne dysponuje tuszem.

 

 

Skaner również spisuje się znakomicie, jak i kopiarka. Jeżeli ktoś zamierza w najbliższym czasie kupić urządzenie wielofunkcyjne to Hewlett Packard Deskjet F735 jest produktem, na który warto zwrócić uwagę.

 

Dołączam opinie użytkowników.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Poszukuję jakiejś drukareczki laserowej mono do użytku domowego (głównie drukowanie tekstu, wykresów itd).

Wymagania:

- mała awaryjność

- niewielkie wymiary

- opcjonalnie: port ethernet

- opcjonalnie: wydruk dwustronny

- opcjonalnie: urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową

 

Ogólnie chodzi mi o sprzęt podstawowy, aczkolwiek sprawdzony. Myślę o jakichś HP-kach, Canonach, Samsungach lub Brotherach.

Odnośnik do komentarza

Siedzę nad tym już dwie godziny i mam dosyć, dlatego zwracam się o pomoc. Z niczego odinstalowała mi się drukarka, stąd muszę ją instalować ponownie, ponieważ mam za zadanie wydrukować tekst. Niby wszystko okej, ale gdy dochodzi do instalacji, wyskakuje mi info: "Nie można zakończyć operacji. Usługa buforowania wydruku nie jest uruchomiona". Uruchomiłem, ustawiłem tryb uruchamiania na automatyczny i zresetowałem komputer, ale... ta usługa sama mi się wyłącza.

 

Wygląda to następująco: uruchamiam, szykuję się do instalacji i wyskakuje mi ta informacja. Sprawdzam, faktycznie, jest wyłączona. Mam więc pytanie, jak mam zainstalować tego cholernego Canona i co zrobić, aby w/w usługa się nie wyłączała?

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tanie tusze i 200 złotych gryzą się ze sobą. Jedynie Hewlett Packard Deskjet F2280 jest w tej cenie ale koszt wkładów HP21 to około 65 złotych. Warto zainwestować więcej i kupić sobie sprzęt, do którego oryginalne wkłady HP kosztują 29 złotych. Choćby taki jak opisywałem wyżej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...