Skocz do zawartości

Przeklęty Podróżnik


Głosik

Rekomendowane odpowiedzi

3 dni później musieliśmy być już gotowi na kolejny z rzędu wyjazd, tym razem do Koszyc.

W 27 minucie Sedivy po kilku słabszych spotkaniach przypomniał o sobie kibicom i zdobył bramkę fantastyczną główką z linii pola bramkowego. Spotkanie obfitowało w wiele nie mających nic wspólnego z rywalizacją fair play starć. Nie obyło się bez kontuzji. Koszyce straciły Smrka, a my Cikosa. Urazy ponadto odnieśli Vencel, Guede i Durica. W 81 minucie Toth – kapitan gospodarzy brutalnie powalił Sedlaka i otrzymał za to czerwoną kartkę. To nie koniec tragicznych wydarzeń dla Koszyc. Minutę później wykorzystaliśmy dziurę w formacji obronnej rywali i Burza dobijając do pustej bramki strzał Johancsika zapewnił nam zwycięstwo.

 

23.3.2010, Cermel, Koszyce
Corgon Liga [23/33] 
Widzów: 2609

[9] Koszyce - Artmedia [3] 0:2 (0:1)

27’ P.Sedivy [A] 0:1
81’ P.Toth [K] Cz.K
82’ A.Burza [A] 0:2

 MoM:  P. Sedivy [A] (8)

 Artmedia: Jenco – Hantak, Mores, Sedivy, Cikos(35’Poncak) – Sedlak, Kiss, Guede(68’Hilek), Burza– Fodrek© –  Durica(46’Johancsik)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze niemal cała 3 runda spotkań więc cytując Anitę Lipnicką "wszystko się może zdarzyć" . Slovan gra z Trnavą w 28 kolejce. My ze Slovanem w 26, a z Trnavą w 31.

 

Po chwilowej radości po zwycięstwie nad Koszycami przyszedł czas nostalgii i zadumania powrotu do rzeczywistości. Durica został wyłączony z gry na 3, a Cikos na 4 tygodnie. Ponadto na porannym poniedziałkowym treningu nie zastałem Daniela Hoska. Winowajca tłumaczył się walką psychologiczną ze swoim kotem, który nie chciał zejść z drzewa, ale nie uchroniło go to od grzywny w wysokości dwutygodniowych zarobków. Dodatkowo został wystawiony na listę transferową.

 

W spotkaniu z Dunejską Stredą dałem szansę w linii w ataku nominalnemu skrzydłowemu - Mikuliciowi i żałowałem że… nie zrobiłem tego kilka kolejek wcześniej. Nasz wychowanek co chwila stwarzał zagrożenie pod bramką i dziw, że strzelił ''tylko'' 2 bramki. W 15 minucie najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i pokonał zaskoczonego tym faktem golkipera. Rywale wyrównali wprawdzie 13 minut później za sprawą Hassana, który ograł 5 graczy mojej drużyny(!) i plasowanym strzałem pozbawił czystego konta Jenco. Z remisu Dunejska Streda cieszyła się tylko 8 minut. Fodrek w swoim stylu znakomicie posłał piłkę za plecy obrońców i Mikulic z zimną krwią zaliczył kolejne trafienie. W drugiej części meczu tempo spadło. Jedyną wartą odnotowania szansą była kontra w wykonaniu Mikulicia, ale na drodze do 3 bramki stanął słupek.

 

 

 

28.3.2010, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [24/33] 
Widzów: 2368

[3] Artmedia – Dun. Streda[9] 2:1 (2:1)

15’  M. Mikulic [A] 1:0
28’ I. Hassan [D] 1:1
36’ M. Mikulic [A] 2:1

MoM:  M. Mikulic [A] (8)

Artmedia: Jenco – Stranianek, Mores, Sedivy, Gallo – Sedlak(45’ Hantak), Kiss, Guede, Burza(78’ Johancsik)– Fodrek© –  Mikulic(78’ Hilek)

Odnośnik do komentarza

Jako, że tym razem przyszło nam rywalizować z jak dotychczas najsłabszą drużyną Corgon Ligi liczyłem na łatwe 3 punkty. Jednak podobnie jak w pierwszej serii spotkań gracze Senicy pokazali, że nie są chłopcami do bicia. W 30 minucie Piroska wykorzystał źle ustawioną pułapkę ofsajdową i zdobył pierwszego gola tego meczu. Tuż przed przerwą Sedivy wykorzystał swój wzrost i doprowadził do wyrównania. Nam to nie wystarczało i walczyliśmy o 3 punkty, lecz przez dłuższy czas musieliśmy uznawać wyższość linii obrony Senicy. W końcu w 76 minucie wyprowadziliśmy zabójczy kontratak, po którym Johancsik zdobył drugą bramkę. 180 sekund później byliśmy świadkami kuriozalnej bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sedlaka, futbolówka odbiła się od nogi strzelca pierwszej bramki myląc bramkarza i ku jego rozpaczy znalazła się w siatce. Mimo przeciętnej gry odnieśliśmy ważne zwycięstwo. W następnej kolejce czeka na nas Slovan Bratysława. W przypadku wygranej zostaniemy głównym faworytem do końcowego triumfu.

 

4.4.2010, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [25/33] 
Widzów: 3117

[3] Artmedia – Senica [12] 3:1 (1:1)

30’ J. Piroska [s] 0:1
45+1’ P.Sedivy  [A] 1:1
76’ P. Johancsik [A] 2:1
79’ J. Piroska [A]og. 3:1

MoM:  P. Sedivy [A] (8)

Artmedia: Jenco – Hantak, Mores, Sedivy, Poncak(70’Gallo) – Sedlak, Kiss, Guede(60’Hilek), Burza– Fodrek© –  Mikulic(46’Johancsik)

Odnośnik do komentarza

Spotkanie z wiceliderem od początku nie układało się po naszej myśli. W 10 minucie nie upilnowaliśmy Halenara i odpokutowaliśmy to stratą gola. Nie potrafiliśmy przeciwstawić się atakom Slovanu i w 38 minucie padła druga bramka po rajdzie Obzery zakończonym celnym trafieniem. To nie koniec kanonady gospodarzy. Chwilę po przerwie Halenar miażdżącym strzałem z dystansu zdobył 3 bramkę tej rywalizacji i rozwiał wątpliwości która drużyna jest mocniejsza . W 70 minucie trafiliśmy w końcu do siatki, ale gol nie został uznany gdyż sędzia słusznie dopatrzył się pozycji spalonej.

 

10.4.2010, Tehelne Pole, Bratysława
Corgon Liga [26/33] 
Widzów: 10189

[2] Slovan – Artmedia [3] 3:0 (2:0)

10’ J. Halenar 1:0
38’ B. Obzera 2:0
49’ J. Halenar 3:0

MoM: J.Halenar (9)

Artmedia: Jenco – Hantak, Mores, Sedivy, Poncak – Sedlak, Kiss(72’Dovicovic), Guede, Burza(46’ Mikulic)– Fodrek© –  Durica(63’Johancsik)

Odnośnik do komentarza

Uraz Burzy okazał się groźniejszy niż na początku wyglądało. Nasz prawy skrzydłowy najprawdopodobniej w tym sezonie na boisku już się nie pojawi.

 

Chcąc zmazać plamę z poprzedniego meczu szybko rzuciliśmy się do ataku. Mogło to przynieść efekt w postaci bramki już w 10 minucie. Dośrodkowanie Duricy wylądowało na głowie Fodrka, ale ten uderzył w słupek. Na bramkę czekaliśmy do 60 minuty. Niestety strzelcem był zawodnik Żyliny, a konkretnie Kobylik świetnie znajdując się w polu karnym po zagraniu z kornera. Przejęliśmy inicjatywę, ale na niewiele się to zdało. W 73 minucie Lietava wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Angelovicia świetną główką podwyższając wynik. Druga porażka z rzędu zdecydowanie zmniejszyła nasze szanse na awans na wyższą lokatę. W dodatku nasz dzisiejszy pogromca zbliżył się do nas na tylko 3 punkty różnicy.

 

13.4.2010, Pod Dubnom, Żylina
Corgon Liga [27/33] 
Widzów: 3507

[4] Żylina – Artmedia [3] 2:0(0:0)

60’ D. Kobylik [Z] 1:0
73’ I. Lietava [Z] 2:0

MoM: S. Angelovic [Z] (9)

Artmedia: Jenco – Hantak, Mores, Sedivy, Gallo – Sedlak(60’Stranianek), Hilek, Guede(69’ Kiss), Mikulic– Fodrek© –  Durica(69’ Johancsik)

Odnośnik do komentarza

Do zespołu dołączył testowany od dłuższego czasu Djordje Babalj [28, Serbia; GK]. Związany z Artmedią został 3-letnim kontraktem. Sprowadzenie Serba przekreśliło szanse na transfer wypożyczonego ze Slovanu Daniela Kissa [26, Słowacja; GK] który przypomnijmy zdążył jak dotychczas zagrać tylko w pucharowym spotkaniu z Banovą.

 

Po serii słabszych występów zawodnicy usłyszeli sporo cierpkich słów. Nie obyło się bez min. uwag o cnocie ich matek…

Jak się okazało wyszukane obelgi przyniosły nadspodziewany efekt. Już w drugiej minucie Durica ubiegł obrońców i wpakował futbolówkę do siatki dając nam prowadzenie. Zdecydowałem się powiedzieć graczom by uspokoili grę i nie przeprowadzali szturmowych ataków. Przyniosło to skutek i kontrolując przebieg meczu odcięliśmy przy okazji Nitrę od możliwości przeprowadzania szybkich ataków. W 84 minucie Kona za uporczywe faule otrzymał drugą żółtą kartkę i osłabił zespół przez co jeszcze trudniej przychodziło im się przedostawanie nie tylko pod nasze pole karne, ale nawet linię środkową boiska.

 

18.4.2010, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [28/33] 
Widzów: 2284

[3] Artmedia - Nitra [8] 1:0 (1:0)

2’ P. Durica [A] 1:0
84’ T. Kona [N] Cz.K

MoM: P.Durica [A] (8)

Artmedia: Jenco – Hantak, Mores, Sedivy, Poncak – Sedlak(74’Stranianek), Kiss(64’Dovicovic), Guede, Mikulic– Fodrek© –  Durica(64’Johancsik)

 

Trnava – Slovan 0:2

 

1. 	Slovan   	51
2. 	Trnava   	51
3. 	Artmedia 	46

Odnośnik do komentarza

Media typowały nas na 8 miejsce, przyznam że po cichu liczyłem na miejsce w pucharach, więc raczej jestem zadowolony. Nie zmienia to faktu, że gdyby nie frajerskie porażki z pierwszej rundy nasze szanse o wyższą lokatę byłyby znacznie większe.

Odnośnik do komentarza

Za przekroczenie limitu żółtych kartek zawieszony na jedno spotkanie został Pavol Durica. Bez niego nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Mimo przewagi własnego boiska Rużomberok został przez nas zdominowany, jednak nie potrafiliśmy tego udokumentować bramkami. Najbliżej zdobycia gola był w doliczonym czasie gry Hilek, jednak jego strzał z dystansu z trudem został sparowany na rzut rożny przez bramkarza. Tym większa szkoda, że nie udało nam się uzyskać kompletu punktów gdyż Slovan i Trnava przegrały swoje mecze.

 

24.4.2010, Pod Cebratom, Rużomberok
Corgon Liga [29/33] 
Widzów: 4587

[4] Rużomberok – Artmedia [3] 0:0

MoM: K. Drahno [R] (7)

Artmedia: Jenco – Stranianek(72’Hantak), Mores, Sedivy, Poncak – Sedlak, Kiss, Guede(70’Hilek), Cikos(46’Johancsik) – Fodrek© –  Mikulic

Odnośnik do komentarza

czyli pozostają 4 mecze do końca i strata 4 punktów. Mecz z Trnavą do zagrani, myślisz, że jest jeszcze szansa? z kim grasz ostatnie mecze i jak wyglądają przeciwnicy konkurentów z ligi? Wiem, że wiele pytań, ale przeżywam z Tobą ten sezon na maxa :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli pokonamy Trnavę szanse będą wyrównane, wszystkim drużynom zdarzają się wpadki i przy odrobinie szczęścia Slovan straci jeszcze punkty.

 

Artmedia:

 

02.05 - Bańska Bystrzyca DOM

08.05 - Trnava WYJAZD

15.05 - Preszów D

29.05 - Dubnica D

 

Trnava:

 

01.05 - Rużomberok D

08.05 - Artmedia D

15.05 - Dubnica W

29.05 - Dun.Streda D

 

Slovan:

01.05 - Dun.Streda W

08.05 - Senica D

15.05 - Nitra W

29.05 - Bańska Bystrzyca D

Odnośnik do komentarza

Spotkanie z Bańską Bystrzycą rozgrywaliśmy ze świadomością, że strata punktów przekreśli nasze szanse na mistrzostwo kraju. Początek pojedynku to jednak przewaga gości i gdyby nie czujność Jenco mogliśmy obudzić się z ręką w… w każdym razie nie byłoby to przyjemne uczucie. Na całe szczęście duet Fodrek-Durica zatroszczył się o rozgrzanie bramkarza i kilkakrotnie postraszyli go swoimi dwójkowymi akcjami. W 24 minucie Durica wykorzystał bierność obrońców i mógł zaprezentować swoją nowo wymyśloną cieszynkę. 8 minut później ponownie on w roli głównej tym razem w idealny sposób przyjął precyzyjnie zagraną piłkę z prawego skrzydła i oddał mocny strzał nie dając możliwości obrony Borosowi. Nasz super-snajper zdołał ustrzelić klasycznego hat-tricka. Tym razem odbitym od słupka podkręconym strzałem z 20 metrów zawstydził bramkarza. Spotkanie mogło zakończyć się okazalszym wynikiem, ale Sedlak uderzył w słupek, a Durica chyba zbyt rozluźniony strzeleniem 3 bramek dał się dwukrotnie pokonać golkiperowi w sytuacji 1 na 1. Dopiero na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Cikos zdobył gola po zespołowej akcji.

 

2.5.2010, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [30/33] 
Widzów: 2509

[3] Artmedia – Bańska Bystrzyca [7] 4:0 (3:0)

24’ P.Durica  [A] 1:0
32’ P. Durica [A] 2:0
40’ P. Durica [A] 3:0
88’ E.Cikos [A] 4:0

MoM: P. Durica [A] (10)

Artmedia: Jenco – Stranianek(46’Hantak), Mores, Sedivy, Poncak – Sedlak, Kiss(60’Hilek), Guede, Mikulic(72’Cikos) – Fodrek© –  Durica

Odnośnik do komentarza

To był bez wątpienia jeden z gorszych tygodni Bańskiej Bystrzycy w tym sezonie. W finale pucharu Słowacji przegrali z Rużomberokiem 2-6. Nie zwykłem zwalać wyników swojej drużyny na pogodę, złośliwych kibiców czy też kalendarz gier. Trzeba jednak przyznać, że w tym sezonie terminarz nas nie rozpieszczał i najtrudniejsze mecze musieliśmy grac na wyjeździe. Ponadto w spotkaniu ze Spartakiem Trnava nie mogłem skorzystać z wykartkowanego Sedivego co było sporym osłabieniem.

 

Gracze Spartaka już od pierwszego gwizdka rzucili się na nas jak wygłodniały drapieżnik. Za pierwszym razem uratowała nas poprzeczka, za drugim… napastnik Trnavy w którego trafiła piłka zmierzająca do siatki po uderzeniu Tiago Bernardiego. Za drugim razem już nikt Brazylijczykowi nie przeszkodził i mocnym strzałem w okienko naszej bramki dał gospodarzom prowadzenie. Tuż po przerwie Kozuch podwoił wynik płaskim strzałem, po tym jak uwolnił się od zbyt niedokładnego krycia naszych defensorów. Nie minęło 5 minut i Jenco po raz kolejny wyjmował piłkę z siatki. Tym razem winowajcą Kiss, który w niezrozumiały dla mnie sposób sprezentował futbolówkę Bernathowi. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło, co przy dzisiejszej dyspozycji graczy Petrzalki jest dobrą wiadomością. Pozostaje nam skupić się na walce o obronę 3 pozycji dającej możliwość gry w Lidze Europy. Ostatnie dwa spotkania sezonu 2009/2010 zagramy na własnym stadionie co z pewnością ułatwi nam zadanie.

 

8.5.2010, Stadion Antona Malatinskeho, Trnava
Corgon Liga [31/33] 
Widzów: 12704

[2] Trnava - Artmedia [3] 3:0 (1:0)

34’ Tiago Bernardi [T] 1:0
47’ V. Kozuch [T] 2:0
52’ L.Bernath [T] 3:0

MoM: L.Bernath [T] (9)

Artmedia: Jenco –Hantak, Mores, Gallo, Poncak – Sedlak, Kiss(52’Hilek), Guede, Cikos(66’Mikulic)– Fodrek© –  Durica(66’Johancsik)

Odnośnik do komentarza

Senica po porażce ze Slovanem jest już pewna gry w przyszłym sezonie na boiskach drugiej ligi. Ladislav Hudec – szkoleniowiec tej drużyny pożegnał się natomiast z posadą.

 

Dzień przed meczem doszła nas zła informacja o trzytygodniowej kontuzji Duricy. W zamian fizjoterapeuta poinformował o powrocie do zdrowia Burzy. Będzie w pełni gotów na ostatni mecz sezonu.

 

Mimo iż przez pierwsze 30 minut zdecydowanie atakowaliśmy na przerwę schodziliśmy ze spuszczonymi głowami. W 34 minucie Krajnik najwyżej wyskoczył do wrzutki z rzutu rożnego i uciszył dumnych kibiców Petrzalki. W doliczonym czasie pierwszej połowy wzorowo wyprowadzony kontratak zamienił na bramkę Zivadinovic. W drugiej części meczu mimo momentami ofiarnych ataków futbolówka z niewiadomych przyczyn nie wpadała do siatki, pluć sobie w brodę może Johancsik dwukrotnie główkując w idealnych okazjach nad bramką. Jedyną dobrą wiadomością tego dnia była informacja o porażce Żyliny. O zajęciu najniższego stopnia podium zadecyduje korespondencyjny pojedynek. Gramy z piątą Dubnicą, natomiast do Żyliny przyjedzie Nitra.

 

15.5.2010, Pasienky, Bratysława
Corgon Liga [32/33] 
Widzów: 2812

[3] Artmedia - Preszów [11] 0:2 (0:2)

33’ M.Krajnik [P] 0:1
45+1’ P. Zivadinovic [P] 0:2

MoM: M.Krajnik (8)

Artmedia: Jenco – Stranianek(65’Hantak), Mores, Sedivy, Poncak – Sedlak, Kiss, Guede, Cikos (57’Gallo)– Fodrek© –  Mikulic(46’Johancsik)

Odnośnik do komentarza

Do Żyliny wysłałem jednego z naszych szpiegów trenerów aby przekazywał mi wynik równoległego meczu naszego konkurenta. My natomiast trudziliśmy się z niewygodnym rywalem z Dubnicy. Mimo iż nie mieli już szans awansować na wyższą lokatę postawili trudne warunki i atakowanie nie przychodziło nam z łatwością. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, który mnie nie zadowalał gdyż Żylina prowadziła i na tą chwilę to oni byli jedną nogą na 3 miejscu. Ten kto spóźnił się 5 minut na drugą odsłonę meczu ma czego żałować. Najpierw Porazik doprowadził do szału naszych fanów wykorzystując centrę z prawej flanki. Z prowadzenia Dubnica cieszyła się 120 sekund. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fodrka nasz specjalista od takich sytuacji – Sedivy doprowadził precyzyjną główką do wyrównania. Mi to nie wystarczało i kazałem graczom jeszcze bardziej przycisnąć gości. Niestety skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Wprowadzony w przerwie Mikulic popisał się znakomitą indywidualną akcją, ale jego beznadziejny strzał przyprawił bramkarza o złośliwy uśmiech. Nasłuchiwaliśmy wieści z Żyliny i w 85 minucie wpadliśmy w euforię, gracze Nitry wyrównali stan meczu co oznaczało utrzymanie naszej pozycji na podium. Żylina nie zdołała już strzelić zwycięskiego gola! Kiedy sędzia po raz ostatni w tym sezonie użył gwizdka by zakończyć mecz wybiegliśmy na środek murawy manifestując naszą radość.

 

 
29.5.2010, Pasienky, Bratysława 
Corgon Liga [33/33] 
Widzów: 2806

[3] Artmedia - Dubnica[5] 1:1 (0:0)

47’A. Porazik [D] 0:1
49’ P. Sedivy [A] 1:1

MoM: Sedivy [A] (8)

Artmedia: Jenco – Stranianek, Mores, Sedivy, Poncak(39’Cikos) – Hantak, Kiss, Guede, Burza(63’Gallo) – Fodrek© –  Johancsik(46’Mikulic)

 

Tabela na koniec sezonu 2009/2010

 | Pos   | Inf   | Team          	|   	| Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   | 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 1st   | C 	| Trnava        	|   	| 33    | 18	| 9 	| 6 	| 44	| 19	| +25   | 63	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 2nd   |   	| Slovan Bratislava |   	| 33	| 19	| 3 	| 11	| 51	| 31    | +20   | 60	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 3rd   |   	| Artmedia* 		|   	| 33    | 15	| 6 	| 12    | 34	| 31	| +3    | 51	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 4th   |   	| Zilina        	|   	| 33    | 14	| 8 	| 11    | 42	| 37	| +5    | 50	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 5th   |   	| Dubnica   		|   	| 33    | 14	| 5 	| 14    | 40	| 40	| 0 	| 47	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 6th   |   	| Ruzomberok    	|   	| 33    | 12	| 11	| 10    | 38	| 30	| +8    | 47	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 7th   |   	| Nitra     		|   	| 33    | 10	| 14	| 9 	| 37	| 30	| +7    | 44	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 8th   |   	| Banska Bystrica   |   	| 33    | 12	| 6 	| 15    | 39	| 49	| -10   | 42	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 9th   |   	| Kosice        	|   	| 33    | 11	| 9 	| 13    | 33	| 39	| -6    | 42	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 10th  |   	| Dun. Streda   	|   	| 33    | 10	| 7 	| 16    | 33	| 50	| -17   | 37	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 11th  |   	| Presov        	|   	| 33    | 9 	| 10	| 14    | 33	| 38	| -5    | 37	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 | 12th  | R 	| Senica        	|   	| 33    | 7 	| 6 	| 20    | 25	| 55	| -30   | 27	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 |   	|   	|           		|   	|   	|   	|   	|   	|   	|   	|   	|   	| 

 | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie Sezonu 2009/2010

 

Bramkarze:

 

Tomas Jenco [21, Słowacja 34–31–11-1; 6.75: 2012]

Djordje Babalj [20, Serbia 0-0-0-0; 0.00: 2012]

 

Przed sezonem martwiłem się o umiejętności naszego bramkarza. Niepotrzebnie, Tomas imponował spokojem i pewnością interwencji. Sprowadzony niedawno Djordje będzie miał ciężkie zadanie.

 

Lewi Obrońcy:

 

Emil Stranianek [20, Słowacja 18(5)-0-0-0; 6.78: 2013] DL

Andrej Hantak [29, Słowacja 23(5)-2-0-3; 6.91: 2012] D/WB/AM L/ST

Matej Klenovsky [20, Słowacja 1-0-0-0; 6.80: 2012] D L

 

W mojej opinii lewa strona prezentowała się o niebo lepiej od prawej. Starałem się aby Hantak ze Straniankiem grali po równą ilość spotkań, na żadnym z nich się zawiodłem i obaj są pewni przyszłości w klubie.

 

Prawi Obrońcy:

 

Vladimir Poncak [27, Słowacja 11(2)-0-1-0; 6.76: 2013] D/WB R

Erik Cikos [21, Słowacja U-21 5/0 25(3)-1-0-0; 6.56: 2013] D/WB R/M R

Amadou Coulibaly [25, Burkina Faso 9/1 3(5)-0-0-0; 6.65) D/WB R

 

Niezwykle chimeryczna pozycja. Bywały spotkania gdzie właśnie ta flanka stwarzała zagrożenie pod bramką przeciwnika, ale nierzadko również pod … własną bramką. Jeśli nie uda się znaleźć dobrego i jednocześnie taniego gracza ten rok będziemy skazani na powtórkę z historii.

 

Środkowi Obrońcy:

 

Aldo Mores [28, Argentyna 24-1-0-0; 6.83: 2013] DC

Peter Sedivy [27, Słowacja U 21 2/0 32-5-0-4; 7.18: 2013] DC

Michal Gallo [21, Słowacja 3(3)-0-0-0; 6.57: 2012] D RC

Daniel Hosek [24, Słowacja 7(1)-0-0-0; 6.76: 2012] DC

Marek Moravcik [20, Słowacja 2-0-0-0; 6.80: 2012] DC

 

Do momentu przyjścia Moresa gra naszych stoperów wyglądała tragicznie. Argentyńczyk uspokoił grę i stworzył dobrą parę obrońców z Sedivym, który często groźnie główkował po stałych fragmentach i zdobył kilka ważnych goli. Przydałby się jednak jeszcze jeden solidny ławkowicz.

 

Defensywni Pomocnicy:

 

Jaroslav Hilek [31, Słowacja 20(11)-0-1-1; 6.82: 2012] DMC

Karim Guede [25, Togo 1/0 20(2)-0-2-0; 6.87: 2013] DMC

Filip Kiss [19, Słowacja U 21 5/0 28(6)-2-1-2; 6.87: 2012] DMC

 

Nie mogłem narzekać na dyspozycję żadnego z powyższych graczy. Poza nielicznymi błędami imponowali inteligencją w grze i wykonywali mrówczą pracę w środkowej strefie boiska. Eksplodował talent Kissa zauważony przez selekcjonera młodzieżowej kadry. Będziemy mieć z niego pociechę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...