Skocz do zawartości

Liga NOS


Rekomendowane odpowiedzi

Nie oglądałem całego meczu tylko ostatnie 30 minut i o grze Sportingu można powiedzieć wszystko oprócz tego, że grał dobrze. Tu raczej nie Cassio, a Rui Patricio interweniował świetnie - mogło być spokojnie wyżej. Nie wiem jak to wyglądało wcześniej, ale to co widziałem, to było bezproduktywne walenie z głową w mur bez praktycznie żadnej składności w grze.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że napisałem trochę zbyt optymistycznie, ale próbowałem szukać jakiś dobrych stron tego meczu, grę Sportingu można porównać do gry Lecha ;( W pierwszej godzinie gry Sporting miał jednak dwie dobre sytuacje, ale raz Liedson z pięciu metrów nie trafił w bramkę [:picard:], a później Pacos uratował bramkarz. Obie sytuacje pod koniec pierwszej połowy. Następnie Lwy próbowały atakować, ale nic z tego nie wychodziło.

Odnośnik do komentarza

Zespoły z Lizbony zaliczyły fatalny start rozgrywek. Aktualny mistrz kraju, Benfica również przegrała i była to jeszcze bardziej bolesna porażka niż ta Sportingu, Orły przegrały na własnym obiekcie 1:2 z Akademikami z Coimbry. Academica od 50. minuty grała w 10., a zwycięską bramkę zdobyła w 90. minucie. Brawa dla Akademików!   :eusa_dance:

 

Dzisiaj ostatni mecz pierwszej kolejki, Guimaraes - Olhanense.

Odnośnik do komentarza

Kilka minut temu zakończył się mecz Sportingu z Brondby. Meczu nie oglądałem i patrząc na wynik to miałem szczęście :| 0:2 z Duńczykami na własnym stadionie, kompromitacja! ;( Ale jak w pierwszym składzie wychodzi Helder Postiga to się nie dziwię :roll: Świetnie grający w sparingach Djalo zaczął na ławce, a Wuk który zagrał całkiem dobrze z Pacos [jeśli można powiedzieć, że ktoś zagrał dobrze w tym meczu] też. Dobrze, że tym razem Carrico zagrał już jako OŚ, bo z Polgą byłoby pewnie 0:4..

 

Wczoraj znacznie lepiej poradziła sobie Braga, która wygrała 1:0 z Sewillą na własnym obiekcie w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Maritimo przegrało 0:3 z BATE, a Porto 3:0 pokonało Genk.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W ostatnim meczu trzeciej kolejki Ligi Sagres Sporting pokonał 3:1 Naval na wyjeździe :) Lwy dzięki tej wygranej awansowały na trzecią pozycję w tabeli, do Porto tracą trzy, a do Bragi jeden punkt. 

 

Do Portimonense odszedł Pedro Silva, a Pongolle został wypożyczony do Zaragozy. Wcześniej wypożyczony do Partizana został Stojkowić, a Tonel przeszedł do Dinama Zagrzeb.

 

Sporting w rewanżu z Brondby wygrał 3:0 i awansował do fazy grupowej LE, gdzie zagra Lille, Levskim i Gent. 

 

Powołanie do reprezentacji na mecze z Cyprem i Norwegią dostali Nuno Andre Coelho, co jest dla mnie dużym zaskoczeniem, bo mimo że gra on naprawdę dobrze to bardziej liczyłem na Carrico oraz Liedson. Na liście rezerwowej jest Patricio. Pełna kadra:

 

Bramkarze: Eduardo e Beto;

 

Obrońcy: Rolando, Miguel, Ricardo Carvalho, Bruno Alves, Nuno André Coelho, Fábio Coentrão, Sílvio;

Pomocnicy: Miguel Veloso, João Moutinho, Manuel Fernandes, Raúl Meireles, Tiago;

Napastnicy: Varela, Ronaldo, Danny, Liedson, Nani e Hugo Almeida.

 

Lista rezerwowa: Rui Patrício, Paulo Machado e Quaresma.

 

Pozostałe występy portugalskich drużyn w pucharach: W LM Portugalię reprezentować będzie Benfica i Braga. Zespół ze stolicy trafił do grupy z Lyonem, Schalke i Hapoelem Tel Aviv. Benfica ma szansę nawet na awans, a minimum to dla tego zespołu trzecie miejsce. Braga zagra z Arsenalem, Szachtarem i Partizanem. Podopieczni Domingosa Paciêncii debiutują w LM, ale mogą powalczyć o dobry wynik i może nawet awans. W LE zagra wspomniany już wcześniej Sporting oraz Porto. Smoki będą rywalizować z Besiktasem, CSKA Sofia i Rapidem Wiedeń. To Portugalczycy są faworytem do wygrania grupy i powinni to zrobić.

 

Kilka newsów transferowych z ostatnich dni :) Hugo Viana, którego bardzo chciałem zobaczyć w Lizbonie trafił do Bragi. Były już zawodnik Valencii spędził w Bradze poprzedni sezon na zasadzie wypożyczenia, ale tym razem to już transfer definitywny. Hugo podpisał kontrakt na trzy lata. Meireles odszedł z Porto do Liverpoolu, a Smoki kupiły Otamendiego. Benfica wypożyczyła z Atletico Salvio. Orły pozbyły się Halliche i Yebdy. Ten pierwszy trafił do Fulham, a drugi do Napoli.

Odnośnik do komentarza

Queiroz powołał do reprezentacji Quaresmę i Djalo, bo kontuzji doznali Ronaldo i Varela, więc w pierwszych spotkaniach eliminacji do Euro 2012 w kadrze znalazło się trzech zawodników występujących w Sportingu. Szansę na grę w pierwszym składzie mają raczej małe, ale Djalo i Liedson mają spore szanse na wejście z ławki :)

Odnośnik do komentarza

Sporting wzmocnił się jeszcze w ostatnim dniu okienka transferowego. Lwy sprowadziły Talesa, byłego środkowego pomocnika Internacionalu. Tales ma 20. lat i regularnie gra w reprezentacji Brazylii do lat 20. Nieoficjalnie mówi się, że Sporting zapłacił za niego 400. tysięcy euro.

Odnośnik do komentarza

Tales został do Lizbony jednak tylko wypożyczony, ale Lwy za te wypożyczenie nie zapłacą nic Internacionalowi. 

 

Nie tylko Brazylijczyk dołączył do Sportingu, z wolnego transferu zatrudniony został Timo Hildebrand, były bramkarz VFB Stuttgart, Valencii i Hoffenheim. Niemiec będzie rywalizował o miejsce w pierwszym składzie z Rui Patricio. 

 

Porto wypożyczyło dwóch zawodników, Tomasa Costę do CFR Cluj i Miguela Lopesa do Betisu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Reprezentacja Portugalii zremisowała 4:4 z Cyprem. Ten wynik zdecydowanie można, a nawet trzeba nazwać kompromitacją. Fatalnie zagrała przede wszystkim defensywa, która popełniła błędy przy pierwszych trzech bramkach dla Cypru. Mimo tak fatalnej postawy w defensywnie Portugalczycy powinni wygrać, ale zmarnowali sporo swoich okazji do zdobycia bramki, w poprzeczkę trafił Nani, w słupek Liedson, a bramkarz gości wybronił kilka groźnych strzałów. Brakowało skuteczności i dobrej gry w defensywnie. Z dobrej strony pokazali się skrzydłowi czyli Quaresma i Nani, obaj sprawiali dużo problemów rywalom i to oni stwarzali największe zagrożenie, często pomagał im Coentrao. Remis z takim rywalem to fatalny początek eliminacji do Euro 2012, ale wierzę że z każdym meczem będzie lepiej, w kadrze zadebiutował Yannick Djalo, zawodnik Sportingu.

Odnośnik do komentarza

Po kompromitującym remisie z Cyprem przyszedł czas na wyjazdową porażkę z Norwegią. Pięknie Portugalczycy rozpoczęli eliminacje do Euro 2012 :| Ciężko doszukać się jakiś pozytywów w tym meczu, bo gra tej drużyny wyglądała katastrofalnie. Defensywa znowu słabiutko, ale przy jedynej bramce w tym meczu zawinili nie obrońcy, a bramkarz. Eduardo bawił się w Mariusza Pawełka i zaczął kiwać się z Johnem Carew we własnym polu karnym. Nagle nowy golkiper Genui postanowił kopnąć przed siebie futbolówkę, ta odbiła się od Norwega i trafiła pod nogi Erika Husekleppa, a ten wpakował ją do pustej bramki. W taki sposób Norwedzy zapewnili sobie trzy punkty. Z taką grą w obronie i ataku nie można awansować do Mistrzostw Europy. Największym zagrożeniem dla norweskiej bramki był strzał z dystansu Manuela Fernandesa, ale golkiper gospodarzy popisał się znakomitą paradą, Hugo Almeida skutecznie dobił te uderzenie i wyrównał na 1:1, ale sędzia nie uznał tego trafienia, ponieważ snajper Werderu był na spalonym. Dzisiaj brakowało jednego z pozytywnie wyróżniających się z Cyprem zawodnika, kontuzji doznał Fabio Coentrao, a zastąpił do Silvio, piłkarz Bragi, który w swoim reprezentacyjnym debiucie dobrze się spisał. Portugalski związek piłkarski powinien w końcu zareagować. Teoretycznie obecnie selekcjonerem jest Carlos Queiroz, ale Queiroz został zawieszony na sześć miesięcy przez portugalską agencję antydopingową. Obecnie kadrę prowadzi jego asystent Agostinho Oliveira, były pierwszy trener reprezentacji. Obaj panowie powinni zostać zwolnieni już po Mundialu, bo tam Portugalia nie osiągnęła jakiegoś znakomitego wyniku, a teraz wygląda to jeszcze gorzej. W RPA przynajmniej dobrze wyglądała gra w obronie, a w całym turnieju Eduardo puścił jednego gola, tu po meczach z Norwegią i Cyprem ma już pięć puszczonych bramek. Najpierw błędy obrońców, a dzisiaj jego indywidualny. Trzeba coś zmienić, bo na boiskach w Polsce i Ukrainie nie zobaczymy Naniego, Quaresmy czy Ronaldo. Pewnym usprawiedliwieniem jest właśnie kontuzja skrzydłowego Realu i jego brak w tych spotkaniach, ale nawet bez największej gwiazdy po tych dwóch kolejkach taka reprezentacja powinna mieć na swoim koncie przynajmniej cztery punkty. 

Odnośnik do komentarza

Sporting zgłosił kadrę na LE:

 

Bramkarze: Rui Patrício, Tiago, Hildebrand;

Obrońcy: Torsiglieri, Daniel Carriço, Polga, Evaldo, Grimi, Nuno André Coelho, João Pereira, Abel;

Pomocnicy: Pedro Mendes, Izmailov, Maniche, Matías Fernandez, Valdés, Zapater, Tales, Vukcevic;

Napastnicy: Saleiro, Yannick, Postiga, Liedson, Diogo Salomão.

 

Według portugalskiej prasy nowym selekcjonerem kadry będzie Paulo Bento, były trener Sportingu. Skrót meczu z Norwegią.

Odnośnik do komentarza

I po meczach Big Three, a właściwie to Big Four w czwartej kolejce. W piątek Benfica przegrała na wyjeździe 1:2 z Guimaraes, a wczoraj Sporting zremisował z Olhanense, a Porto 3:2 pokonało Bragę. Niestety miałem drobne problemy z internetem i nie mogłem tych spotkań obejrzeć :/ W najbliższą sobotę zapowiadają się super Derby Lizbony :kekeke:. Benfica, która ma 3 punkty podejmie Sporting, który ma ich 7. Lwy wczoraj zawiodły i tylko zremisowały z Olhanense. Fatalny start rozgrywek w wykonaniu zespołów ze stolicy wykorzystuje Porto, które ma już 12. punktów na koncie. Wczoraj Smoki przegrywały z Bragą 0:1 oraz 1:2, ale i tak ostatecznie zdobyły trzy punkty. Mam nadzieję, że w Derbach lepszy okaże się Sporting, bo porażka lub remis w tym meczu to będzie fatalny wynik. 

 

Dzisiaj zostaną rozegrane pozostałe cztery spotkania. O 17 rozpoczną się mecze między Portimonense i Rio Ave oraz Maritimo i Pacos, a później na boisko wybiegną zawodnicy Leirii i Nacionalu. W ostatnim meczu czwartej rundy Akademicy z Coimbry zagrają na własnym obiekcie z Naval.

 

W środku tygodnia portugalskie zespoły zaczną przygodę z fazą grupową Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej.

 

Benfica na swoim stadionie zagra z Hapoelem Tel Aviv, a Braga będzie grała w Londynie z Arsenalem. Do Porto przyjedzie Rapid Wiedeń, Sporting zagra na wyjeździe z Lille.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakim cudem został on trenerem Realu Madryt czy potem Portugalii bo najzwyczajniej w świecie nie ma takiego doświadczenia w kierowaniu zespołem. Podglądał przez wiele lat jak pracuje Ferguson ale to zdecydowanie za mało by pracować tam gdzie pracował. Bycie asystentem Fergusona to zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza

Dragon widzę, że nie tylko ja lubię reprezentację Portugalii, bo to znakomita wiadomość dla każdego, który lubi Brazylijczyków Europy :) Najlepszy byłby ponownie Scolari lub Guus Hidding, ale to zdecydowanie marzenia, bo ten pierwszy obecnie znalazł sobie pracę w Brazylii, a dokładniej to w Palmeirasie i nie będzie chciał raczej wrócić do pracy z reprezentacją Portugalii, a drugi prowadzi Turków :/ Paulo Bento to ciekawa opcja, były coach Sportingu potrafi pracować z młodymi piłkarzami i mógłby zrobić kilka dobrych zmian w reprezentacji. W portugalskiej prasie często pada też nazwisko Manuela Cajudy. Byłego trenera Guimaraes, Bragi i kilku innych klubów Ligi Sagres. Jakiś żartowniś podał również informację, że Diego Armando Maradona chce zostać trenerem reprezentacji Portugalii ;) A to byłby jeszcze gorszy wybór od Queiroza.

 

Zapomniałem podać smutnego newsa. Mantorras, były już piłkarz Benficy musiał zakończyć karierę w wieku 28. lat, ponieważ przegrał walkę z kontuzjami kolana.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakim cudem został on trenerem Realu Madryt czy potem Portugalii bo najzwyczajniej w świecie nie ma takiego doświadczenia w kierowaniu zespołem. Podglądał przez wiele lat jak pracuje Ferguson ale to zdecydowanie za mało by pracować tam gdzie pracował. Bycie asystentem Fergusona to zdecydowanie za mało.

 

Niby tak, ale z drugiej strony gdyby nie fatalna końcówka sezony kiedy trenował Real to mógł wygrać praktycznie wszystko, a drużyna grała naprawdę nieźle.

Odnośnik do komentarza

Portugalskie zespoły całkiem dobrze zaczęły przygodę z fazą grupową Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. We wtorek Benfica pewnie pokonała na swoim stadionie 2:0 Hapoel Tel-Aviv po bramkach Luisao i Cardozo. Debiutująca w tych rozgrywkach Braga spisała się znacznie gorzej. Podopieczni Domingosa Paciêncii polegli, aż 0:6 na Emirates Stadium. W LE nie zawiodło Porto oraz Sporting. Smoki na własnym obiekcie wygrały 3:0 z Rapidem Wiedeń, a Sporting, który wystawił na ten mecz zmienników pokonał 2:1 na wyjeździe Lille. W Lwach zagrali Salomao, Torsiglieri, Tiago, Abel i Saleiro, a zespół Paulo Sergio i tak zwyciężył.

 

Najbliższa kolejka Ligi Sagres zapowiada się bardzo ciekawie. Już dzisiaj Olhanense zagra z Portimonense. Jutro mecze Beira Mar - Maritimo i Guimaraes - Leiria. W niedzielę Rio Ave podejmie Academicę, Naval Setubal, a Pacos Bragę. Hitem tej serii spotkań będą oczywiście Derby Lizbony. Na Da Luz zapowiadają się wielkie emocje, oba zespoły mocno średnio zaczęły sezon, Benfica jeszcze gorzej niż Sporting i w teorii to Lwy są faworytami, ale Derby rządzą się swoimi prawami. W poniedziałek również ciekawy mecz. Nacional Madeira zagra na własnym obiekcie z FC Porto.

 

http://www.dailymoti...port#from=embed - skrót meczu Sportingu z Lille.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...