Skocz do zawartości

Liga NOS


Rekomendowane odpowiedzi

Zaskoczyło mnie to, że jeszcze takiego tematu nie ma, więc zakładam. Są oddzielne tematy o Benfice i Porto, ale ostatnie posty w nich są z 2008. roku. Myślałem, żeby założyć topic o Sportingu, ale to nie ma większego sensu, więc będzie to ogólny temat, w którym będziemy pisać o portugalskich rozgrywkach piłkarskich i reprezentacji Portugalii. Aktualnym mistrzem kraju jest Benfica, która zdecydowanie zasłużyła na ten tytuł, a w następnym sezonie o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów powalczy Sporting, ale niestety ten z Bragi. W Lidze Europejskiej Portugalię reprezentować będę Smoki z Porto, Lwy z Lizbony oraz Maritimo. Do Liga de Honra spadło Belenenses i Leixoes, nowymi zespołami Ligi Sagres będą Beira-Mar oraz Portimonense.

Ja będę pisał głównie o Sportingu, ale zapraszam również innych do dyskusji na temat lig portugalskich.
Lwy w poprzednim sezonie mocno rozczarowały i zdobyły w 30. kolejkach zaledwie 48. oczek, Benfica zgromadziła ich aż o 28. więcej. Jest to po prostu katastrofa. W sezonie 2010/2011 Sporting trenował będzie były szkoleniowiec Vitorii Guimaraes Paulo Sergio. Do Lizbony wrócił Andre Santos, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Leirii i dobrze sobie radził, ten 21. latek podpisał również nowy kontrakt, który obowiązuje do 2014. roku. Ronny nie przekonał do siebie trenera i wzmocnił Herthę Berlin. Sporo pisze się o kolejnych transferów, a w plotkach wymienia się takich zawodników jak Deco, Maniche, Toldo, Evaldo i Viana. Atletico Madryt zainteresowane jest usługami Daniela Carrico. Simon Wukcewić, który w poprzednim nie grał zbyt wiele szuka nowego klubu.

Znany jest też plan przygotować Sportingu do nowego sezonu. Zawodnicy treningi rozpoczną 21. czerwca, a pierwszy sparing rozegrają 5. dni później. Rywalem Lwów będzie 1.º Maio Sarilhense, w kraju rozegrają też mecz kontrolny z Mafrą. Następnie będę grali na wyjazdach w Szwajcarii, Francji oraz USA, zmierzą się tam z takimi zespołami jak Nice, PSG, Lyon, Manchester City, Celtic czy Tottenham.

Andre Villas Boas będzie w następnym sezonie szkoleniowcem FC Porto, ten 32. letni szkoleniowiec wcześniej był asystentem Jose Mourinho, samodzielnie prowadził jedynie Academicę Coimbra. To odważny ruch działaczy z Porto i zobaczymy czy im się opłaci.

Dużo pisze się o osłabieniu aktualnego mistrza kraju, rozchwytywani na rynku transferowym są Di Maria, Luisao, David Luiz i Oscar Cardozo.

Odnośnik do komentarza

Ciekawy temat, brawo dla autora.

 

Nie mogę powiedzieć, że jestem kibicem czy fanem, któregoś z portugalskich klubów, aczkolwiek najbardziej interesuje mnie sytuacja właśnie stołecznego Sportingu. Vukcevic (Wukcewić) miał podobno na pieńku z managerem klubu, być może po zmianie na tym stanowisku jednak piłkarz zostanie.

 

Lucas07, czy orientujesz się może czy w klubie zostaną Moutinho i Veloso? Tym ostatnim interesował, tudzież wciąż się interesuje Man Utd, przynajmniej tak donosiły serwisy sportowe.

Odnośnik do komentarza

Simon kilka tygodni temu mówił coś takiego: Wiele ostatnio mówiło i pisało się o mojej sytuacji w Sportingu. Jedyne co mogę powiedzieć, to że nie wierzę, już w odbudowanie mojej pozycji w klubie. Jest to bardzo skomplikowana sytuacja i mimo, że ze Sportingiem łączy mnie jeszcze 2 letni kontrakt ja jak i mój agent dostaliśmy wolną rękę w szukaniu nowego klubu. Za wcześnie jeszcze na mowy pożegnalne ale grałem w Lizbonie przez 3 sezony i zapamiętam głównie ten pierwszy, teraz jednak nadszedł czas rozstania i mam nadzieje jak najszybciej znaleźć klub i w nowym otoczeniu przygotować się do zbliżającego się sezonu

 

Sytuacja raczej się nie zmieni, szkoda bo go lubię. Miał świetny przede wszystkim pierwszy sezon, to zawodnik, który potrafi zmienić sytuację w meczu, dobry technik, a takich graczy w Portugalii lubią. Ciągle mam jednak nadzieję, że zostanie na Jose Alvalade.

 

Jeśli chodzi o dwójkę Veloso - Moutinho to wierzę w ich lojalność i przywiązanie do barw klubowych, obaj są przecież wychowankami Sportingu. Ostatni sezon może ich jednak zmusić do poszukania nowego klubu, chętni się znajdą, a wysoką ofertę Sporting pewnie przyjmie, ponieważ z niewolnika nie ma pracownika. To kluczowi zawodnicy i bez nich ciężko będzie patrzeć optymistycznie na przyszłość Sportingu.

Odnośnik do komentarza

Nowym zawodnikiem Sportingu Lizbona został Evaldo, ten 28. letni Brazylijczyk w poprzednich sezonach reprezentował barwy rewelacyjnej drużyny z Bragi. Lwy zapłaciły za niego 3. miliony euro i podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do 2014. roku. To powinno być konkretne wzmocnienie, teraz ciekawie będzie wyglądały boki Sportingu na prawej stronie Joao Pereira, a na lewej Evaldo, obaj kupieni z Bragi.

 

Innym nowym Lwem został doświadczony środkowy pomocnik, Maniche. Ten wielokrotny reprezentant Portugalii w swojej karierze grał już w Benfice oraz Porto, a teraz będzie występował Sportingu, W poprzednim sezonie reprezentował barwy Koeln.

Odnośnik do komentarza

Fernando Couto, wielokrotny reprezentant Portugalii, został nowym dyrektorem sportowym Sportingu Braga. Rewelacja poprzedniego sezonu Ligi Sagres wzmocnił się również personalnie, ich nowym zawodnikiem został Jose Collado, 20. letni napastnik, który występował ostatnio w Gimnástica de Torrelavega, był tam wypożyczony z rezerw Villarreal. Wcześniej do Bragi trafili pomocnik Leandro Salino oraz lewy denfensor Uwa Echiéjilé, który ma zastapić Evaldo.

 

Sporo pisze się również o odejściu z popularnych Os Arcebispos polskiego golkipera Pawła Kieszka, od teraz razem z Eduardo [jeśli zostanie w klubie] i Kieszkiem rywalizował będzie doświadczony Quim, to wychowanek Bragi, a ostatnie 6. lat spędził w Benfice Lizbona. 

 

Yves Desmarets przeszedł na zasadzie wolnego transferu z Vitorii Guimaraes do Deportivo La Coruna.

 

Bardzo utalentowany Fabio Coentrao, którym interesuje się wiele europejskich zespołów powiedział w wywiadzie, że chce w następnym sezonie również występować w Benfice, gdzie jest szczęśliwy.

 

Bardzo dużo pisze się o kolejnym wzmocnieniem Sportingu Lizbona, który po fatalnym sezonie chce znowu walczyć o mistrzostwo kraju, blisko podpisania kontraktu z Lwami jest Hugo Viana. Ten środkowy pomocnik jest wychowaniem Sportingu, a w poprzednim sezonie grał w Bradze. Jednak jeszcze przez rok obowiązuje kontrakt Viany z Valencią, ale Lwy liczą na to, że Nietoperze rozwiążą kontrakt z reprezentantem Portugalii za porozumieniem stron. Leandro Grimi jest bliski powrotu do Włoch, tym lewym defensorem interesują się Udinese oraz Catania. 

Odnośnik do komentarza

Paulo Sergio podał listę zawodników, którzy rozpoczną przygotowania do nowego sezonu z pierwszym zespołem Sportingu, nie ma na niej Caneiry, Pedro Silvy oraz Simona Wukcewicia, którzy będę szukać nowych klubów. Nie znalazło się tam również miejsce dla Adriena i Pereirinhy, którzy zostaną wypożyczeni. Szkoda, że jest tam Postiga, miałem nadzieję, że odejdzie, w poprzednim sezonie strzelił jednego gola w 22. meczach :roll:

 

Pełna lista zawodników (Moutinho, Liedson, Veloso, Mendes i Fernandez zaczną trenować później, obecnie są na MŚ w RPA :))

 

bramkarze: Rui Patrício, Tiago, obrońcy: Abel, João Pereira, Daniel Carriço, Tonel, Polga, Grimi, Evaldo, Mexer, pomocnicy: João Moutinho, Andre Santos, Maniche, Izmailov, napastnicy: Postiga, Pongollle, , Carlos Saleiro e Yannick Djaló.

 

Jest tam również miejsce dla kilku juniorów, którzy dostaną szansę w sparingach [Victor Golas, Joao Goncalves, Andre Martins, Wilson Eduardo i William Owuso].

Odnośnik do komentarza

Lizbońskie Lwy pozyskały kolejnego zawodnika, to już czwarte wzmocnienie w tym okienku transferowym, które w zasadzie jeszcze się nie zaczęło ;) Po Maniche, Evaldo i powracającym z wypożyczenia Andre Santosie tym razem padło na Marco Torsiglieriego. Ten 22. letni Argentyńczyk to były gracz Velez Sarsfield, środkowy obrońca, który może występować również na lewej stronie defensywy uznawany jest za duży talent, ale ostatni sezon spędził głównie na ławce rezerwowych. Sporting zapłacił za niego 3.5 miliona euro, moim zdaniem to trochę zbyt duża kwota, ale nie interesuję się ligą argentyńską i wierzę, że to dobry ruch Paulo Sergio. Liczę na wypowiedź kogoś kto interesuje się argentyńskim futbolem [Vami?] :>

Odnośnik do komentarza
Innym nowym Lwem został doświadczony środkowy pomocnik, Maniche. Ten wielokrotny reprezentant Portugalii w swojej karierze grał już w Benfice oraz Porto, a teraz będzie występował Sportingu, W poprzednim sezonie reprezentował barwy Koeln.

Wystarzy dokładnie czytać posty ;) 

Odnośnik do komentarza

Na jakiej ławce? Torsiglieri był podstawowym obrońcą Velez (grał tyle samo co reprezentant Argentyny na Mundialu - Nicolas Otamendi). To typowy stoper, 190 cm wzrostu, prawonożny. Stracił rok gry rok temu - nie wiem z jakiego powodu, może kontuzja albo niełaska trenera. W obecnym sezonie był integralną częścią składu Velez.

Odnośnik do komentarza

W tej gorszej części Lizbony ;) odbyła się dzisiaj prezentacja dwóch nowych piłkarzy. Pierwszy z nich to Franco Jara, były gracz Arsenalu Sarandi, a drugi to Nicolas Gaitan, który przybył do Benfici z Boca Juniors za ponad 8. milionów euro i jest kreowany na zastępce Angele Di Marii, którego transfer do Realu jest już bardzo bliski. Mam nadzieję, że obaj zawiodą i rozczarują fanów Orłów ;)

Odnośnik do komentarza

Nowym Smokiem został Kleber, były zawodnik Atletico Mineiro, potwierdził to prezes brazylijskiego klubu. W poprzednim sezonie Kleber był wypożyczony do Maritimo, gdzie zdobył 8. bramek.

 

Blisko przejścia do Porto jest bramkarz Bragi Paweł Kieszek, który ma zastąpić Nuno. Do Bragi w jego miejsce ma trafić inny Polak, Bartosz Białkowski.

 

Wzmocniła się również Benfica Lizbona, która zakupiła za ponad 8. milionów euro hiszpańskiego bramkarza Roberto Jimeneza, którego wykupiła z Atletico Madryt. Jimenez ostatnio występował na wypożyczeniu w Zaragozie.

 

Blisko transferu do Sportingu Lizbona jest skrzydłowy Bragi Alan, Lwy mają za niego zapłacić 1.5 mln euro, a do tego wypożyczyć na Axa Pereirinhę.

Odnośnik do komentarza

Sporting we wczorajszym sparingu zmiażdżył amatorski zespół Maio Sarilhense i wygrał 10:0. Na listę strzelców wpisali się: Joăo Moutinho, Carlos Saleiro (2), Wilson Eduardo (2), Owusu, Maniche (2), Pongolle i Daniel Carriço.

 

Podana została również lista zawodników, którzy zostali wypożyczeni na następny sezon do innych klubów. Adrien będzie występował w Maccabi Haifa, Pereirinha w Vitorii Guimaraes, Andre Marques oraz Wilson Eduardo do Beira-Mar, a Mexer i Joao Goncalves trafili do Olhanense. 

 

Fabio Coentrao mówił w wywiadach, że chce zostać w Benfice, ale Bayern i Juventus ciągle polują na tego gracza i plotki mówią, że są w stanie wyłożyć za niego 30. milionów euro, reprezentant Portugalii ma w kontrakcie właśnie tyle wynoszącą klauzulę odejścia.

Odnośnik do komentarza

Simon Wukcewić jest bardzo blisko Olympiakosu, Czarnogórzec jest już w Atenach, gdzie przechodzi testy medyczne. Simon prawdopodobnie zostanie tam na rok wypożyczony, a Grecy będą mogli wykupić go później za 3.7 mln euro.

 

Zastępcą Andersona Polgi, który ma pożegnać się z Alvalade ma być Xandao, defensor Sao Paulo. Kolejny transfer z Ameryki Południowej? :-k Vami możesz coś napisać o tym graczu?

 

Po zakupieniu Evaldo czas na kolejnych graczy Bragi. Pisałem ostatnio o Alanie, a teraz pojawiła się informacja, że Lwy mają przelać na konto Sportingu Bragi  6. milionów euro za karty właśnie Alana oraz Eduardo, to byłoby konkretne wzmocnienie.

 

W jednym z wywiadów Paulo Sergio powiedział, że razem z Costinhą poszukują na rynku transferowym graczy na następujące pozycje: skrzydłowego, dwóch pomocników - jeden lewonożny środkowy, a drugi bardziej wysunięty, środkowego obrońcy i napastnika. 

 

Trener Sportingu powiedział również, że Hugo Viana imponuje mu swoimi umiejętnościami i chętnie sprowadziłby go na Alvalade. Na tej samej konferencji prasowej Portugalczyk powiedział, że Stojkowić musi poszukać sobie nowego pracodawcy. Mam nadzieję, że identyczny los spotka Postigę i Polgę ;)

 

Były szkoleniowiec FC Porto Jesualdo Ferreira został nowym trenerem Malagi.

 

Benfica jest zainteresowana pozyskaniem Jamesa Rodrigueza, 18. letnim kolumbijczykiem interesuje się również Juventus i Espanyol.

 

Bruno Alves i Raul Meireles w wywiadzie powiedzieli, że obaj nie myślą teraz o swojej przyszłości, a w 100% skupiają się na trwającym turnieju w RPA. Tymi graczami interesuje się wiele wielkich europejskich zespołów.

Odnośnik do komentarza

Sporo pisało się o transferze Pawła Kieszka do Porto, ale teraz pojawiły się informacje, że to nie Polak, a Nigeryjczyk Vincent Enyeama jest bliżej Porto.

 

Benfica miała ściągnąć Jamesa Rodrigueza, a kupiła Sebastiana Leto. James trafił do FC Porto.

 

Arsenal jest zainteresowany kupnem Rafika Halliche, którego Benfica kupiła w 2008 roku, ale wypożyczyła go potem na 2 sezony do Nacionalu Madera, gdzie Algierczyk dobrze się spisywał i został zauważony przez Arsene Wengera.

 

Usługami Fabio Coentrao interesuje się również Manchester City.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...