Skocz do zawartości

NHL 10, 11, 12...


Kamtek

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mówiło się, że w kolejnej (oznaczonej jako NHL11) odsłonie gry dołączone zostaną ekipy z CHL. Dzisiaj potwierdzono te doniesienia - wszystkie trzy juniorskie ligi (WHL, OHL i QMJHL) znajdą się w grze, która swoją premierę będzie miała we wrześniu tego roku.

 

Czteroletnia umowa zakłada, że zespoły CHL znajdą się we wszystkich modułach gry - Be a Pro, Be a GM i playoff/season/tournament po MasterCard Memorial Cup). Najważniejsze przy tym jest to, że rozpoczęcie gry w ramach Be a Pro w jednej z drużyn CHL może być kontynuowane po drafcie w NHL. Zapowiada się naprawdę interesująco :)

Odnośnik do komentarza

O ile pamiętam, wersja 2k10 zostało dość surowo potraktowana przez branżę, która znacznie wyżej oceniła produkt EA Sports (wcześniej bywało z tym różnie). Co więcej, panowie z Take-Two i 2k Sports zapowiedzieli, że 2k11 będzie wydane wyłącznie na platformę Wii. Osobiście preferuję produkcję EA, ale to pewnie przez wzgląd na sentyment do pecetowej wersji sięgający 10-12 lat wstecz (do dziś zdarza mi się zagrać kilka spotkań w NHL2002 na laptopie).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Pograłem ostatnio w demo NHL 11 (udostępnione są w zasadzie dwie możliwości prowadzenia rozgrywek w wersji demo - albo rozegranie trzeciej tercji finałowego meczu PHI-CHI, albo skorzystanie z opcji "Ultimate Team" i stworzenie własnej ekipy z graczy NHL i AHL).

 

Gra generalnie d**y nie urywa, ale kilka ciekawych rzeczy się pojawia. Trochę popracowano znów nad silnikiem gry, czego efektem są np. unikalne ataki ciałem (atak jest dopasowany do sytuacji, do miejsca na lodowisku, zachowanie gracza, który zostaje trafiony, również zdecydowanie bliższe jest rzeczywistości), walka przy wznowieniach (np. możliwość blokowania rywali w czasie walki o krążek w buliku), "problemy" z kijami (gracze je gubią i łamią, można partnerowi z drużyny przekazać swój kij albo posłać go po drugi na ławkę), zmiany w systemie podań, dodanie przycisku "Hustle" (zastępującego dawniej pojawiający się "speed burst button", można go wykorzystać w pogoni za krążkiem czy np. w kontrataku). Wspomina się również (tego niestety sprawdzić na razie nie sposób), że wreszcie gra będzie w modułach sezonowych oddzielnie traktować graczy UFA i RFA. Widoczne to ma być głównie w Be a GM (dodatkowo: poszerzona paleta umów, poprawiony system generowania rookie).

 

Zapowiedziano również, że pojawi się opcja "play-off beards" :keke: , a także możliwość unieważniania bramek przez sędziów i możliwość przeskoczenia nad leżącym (kontuzjowanym) rywalem. Jest też ponownie dość szeroki wachlarz możliwości wyboru sposobu wyrażania radości po strzelonej bramce (co gdzieś się ostatnimi czasy zagubiło producentom gry).

 

Na okładce Jonathan Toews (u Szwedów bracia Sedinowie, u Szwajcarów po raz trzeci z rzędu Streit). Premiera gry w Europie - już w piątek, 17.09.

Odnośnik do komentarza

Pograłem ostatnio w demo NHL 11 (udostępnione są w zasadzie dwie możliwości prowadzenia rozgrywek w wersji demo - albo rozegranie trzeciej tercji finałowego meczu PHI-CHI, albo skorzystanie z opcji "Ultimate Team" i stworzenie własnej ekipy z graczy NHL i AHL).

 

Gra generalnie d**y nie urywa, ale kilka ciekawych rzeczy się pojawia. Trochę popracowano znów nad silnikiem gry, czego efektem są np. unikalne ataki ciałem (atak jest dopasowany do sytuacji, do miejsca na lodowisku, zachowanie gracza, który zostaje trafiony, również zdecydowanie bliższe jest rzeczywistości), walka przy wznowieniach (np. możliwość blokowania rywali w czasie walki o krążek w buliku), "problemy" z kijami (gracze je gubią i łamią, można partnerowi z drużyny przekazać swój kij albo posłać go po drugi na ławkę), zmiany w systemie podań, dodanie przycisku "Hustle" (zastępującego dawniej pojawiający się "speed burst button", można go wykorzystać w pogoni za krążkiem czy np. w kontrataku). Wspomina się również (tego niestety sprawdzić na razie nie sposób), że wreszcie gra będzie w modułach sezonowych oddzielnie traktować graczy UFA i RFA. Widoczne to ma być głównie w Be a GM (dodatkowo: poszerzona paleta umów, poprawiony system generowania rookie).

 

Zapowiedziano również, że pojawi się opcja "play-off beards" :keke: , a także możliwość unieważniania bramek przez sędziów i możliwość przeskoczenia nad leżącym (kontuzjowanym) rywalem. Jest też ponownie dość szeroki wachlarz możliwości wyboru sposobu wyrażania radości po strzelonej bramce (co gdzieś się ostatnimi czasy zagubiło producentom gry).

 

Na okładce Jonathan Toews (u Szwedów bracia Sedinowie, u Szwajcarów po raz trzeci z rzędu Streit). Premiera gry w Europie - już w piątek, 17.09.

 

wlasnie ostatnio sie nad tym zastanawialem - czy aby nie bylo takiej opcji w NHL99? :-k

 

a EA i tak sux - nie wybacze im ze nie robia juz NHL na pc ;(

Odnośnik do komentarza

a EA i tak sux - nie wybacze im ze nie robia juz NHL na pc ;(

Zastanawiałem się ostatnio, czy w ogóle jakiś sensowny hokej pojawi się w najbliższym czasie na PC - NHL11 ma trafić wyłacznie na konsole PS3 i Xbox 360, a 2k11 ma być dedykowane Wii (plus ma pojawić się wersja na produkty Apple'a).

 

Co do unieważniania bramek, macie rację. To bardziej powrót opcji niż jej premiera.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Pewnie apdejty jakies nieformalne są, tak samo jak jest progs do zmiany odzienia hokeistów.

Co jest znakomitym dodatkiem jak się gra Fantasy Draft :) Szczególnie przy GK :]

A tak swoja drogą, to musisz Kamt koniecznie wbić na sesje 09 - co prawda jest gorsza od 10, ale wiem gdzie jest turbo i dzięki temu gra jest tysiąc razy szybsza ;)

Z kompem już w sumie nie mam o co grac, nawet na trudnym dostaje oklep :|

Odnośnik do komentarza

Ja obecnie też. Właśnie trwa sezon 20/21 (Be a GM) - Toews, Voracek, Pietrangelo mają już sporo po 30-tce, pozostała część drużyny to wygenerowane cudaki (to jedna z największych wad gry - połowa Niemców nosi rosyjskie nazwiska, Czesi zasiedlili najpewniej okolice Zagrzebia, Zadaru i Splitu, bo co drugi Chorwat to Zdenek Tesar, itp.) :)

Odnośnik do komentarza

Witam,od wielu lat (2001 roku) jestem fanem NHL i ogólnie lubię hokej ... do dziś na PC pogrywam w NHL 04, jednak od jakiegoś czasu mam PS3 i zastanawiam się jaka wersja jest najlepsza na konsole Sony?? Czy warto kupować NHL11 czy może lepiej jej starszą wersję 10???

Odnośnik do komentarza

Jeśli zamierzasz pobawić się nieco np. modułem Be a GM i Be a Pro, to "11" wydaje się być lepszym rozwiązaniem (rozróżnienie RFA/UFA, ligi juniorskie). W przypadku grania standardowego (liga, turnieje), to różnice nie są aż tak istotne, choć zauważalne (pisałem o nich w jednym z pierwszym postów tego tematu). Ja na razie katuję "10", najnowszą odsłonę planuję nabyć niebawem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ktoś grał już w demo "13"? Jak wrażenia? Ja dzisiaj rano poświęciłem godzinę na zapoznanie się z nowym produktem EA i w sumie nie jest najgorzej. Zmiany nie są może rewolucyjne, ale na pewno dostrzegalne (mechanika poruszania się zawodników /w tym bramkarzy/, tempo gry, panowanie nad krążkiem, gra na bandach, zachowanie obrońców na niebieskiej w ataku). Poziom trudności wzrósł w sposób dostrzegalny. Na pewno skuszę się na zakup po premierze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...