Skocz do zawartości

Prawo (lewo) jazdy


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Niby jest tekst o prawie jeździe i egzaminach, ale TO powinno raczej trafić do kącika totalnej bzdury tudzież tragi-komicznego :p

Zmiany w egzaminie na prawo jazdy. Będzie ekojazda, hamowanie silnikiem i...

Nie wiem sam, czy mam się śmiać, czy płakać z takich "fajnych" pomysłów:

 

"Już niebawem zdający będą musieli jeździć ekologicznie – za zmianę biegu nie wtedy, kiedy trzeba i za brak umiejętności hamowania silnikiem, będą mogli oblać egzamin."

 

"– Egzaminator będzie zwracał uwagę na wskazania obrotomierza, a także będzie korzystał z własnego doświadczenia określając, np. na podstawie słuchu. czy bieg jest zmieniany we właściwym momencie. "

 

"zielony listek, który będzie musiał obowiązkowo przykleić w widocznym miejscu na samochodzie." - farmazon jakich mało! Mój samochód, użyczam dzieciakowi. I co? Ma mi naklejać jakieś dziadostwo, bo jakiś stary cep tak chce?? Wolne żarty :D

 

"Kierowcy którzy mają już prawo jazdy, nie będą – przynajmniej na razie – zdawać dodatkowych testów i uczyć się poślizgów." - z tego, co się orientuję, to w Polsce prawo nie działa wstecz?!

Odnośnik do komentarza

Moją siostrę ostatnio ujebał za to, że nie umiała hamować silnikiem, więc co za zmiana :D

A czy odbyło się to na podstawie słuchu? :keke: Może niedosłyszał czegoś. A poważnie mówiąc- zawsze na egzaminie, jak zrobisz coś źle to jest zaznaczone, że Dynamika Jazdy źle. Jak wsio ok, to Dynamika jest ok. Jeździsz tak samo :D

Więc, obstawiam w przypadku siostry coś jeszcze źle ;)

Odnośnik do komentarza

teraz jest gorący temat, bo mało ludzi idzie na egzaminy. Mniej ludzi na egzaminach=mniej kasy w WORDzie, to trzeba coś wymyślić do zarobienia (szkolenia, testy itd.).

Dużo mniej niż przed wprowadzeniem zmian (z pytaniami). Wiadomo, różne pomysły i przykłady zmienią się jeszcze ze sto razy. Ale fakt jest taki, że głupoty wymyśla ktoś niesłychane ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Tak. Jest to po prostu kurs/szkolenie redukujący/e punkty karne. Trwa to 6 godzin i masz 6 punktów mniej. Koszt to 300-400 zł (nie wiem, czy może się to różnić w zależności od WORD). Kiedyś można było uczestniczyć w takim kursie dwa razy w roku, mieli to zmniejszyć do jednego, ale nie wiem, czy to przeszło.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

http://www.rp.pl/Prawo-drogowe/312099961-Na-rondo-wjezdzamy-bez-wlaczania-lewego-kierunkowskazu---wyrok-WSA-w-Gliwicach.html#ap-1

 

 

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w K. podtrzymało, jednak interpretację Marszałka Województwa. SKO podkreśliło, że zgodnie z § 36 rozporządzenia Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków znak C-12 "ruch okrężny" oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się ruchem okrężnym dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku. Współwystępowanie tego znaku ze znakiem A-7 "ustąp pierwszeństwa przejazdu" skutkuje tym, że wjeżdżający jest zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom znajdującym się już na skrzyżowaniu. Nie zmienia to tego, że ruch odbywa się dalej w kierunku wskazanym znakiem C-12. - Czyli przy wjeździe na skrzyżowanie o ruchu okrężnym nie następuje zmiana kierunku jazdy i brak podstaw by taki manewr sygnalizować – wskazało SKO.

(...)

W niedawnym wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uznał, iż w świetle obowiązujących przepisów Prawa o ruchu drogowym wjeżdżający na skrzyżowanie o ruchu okrężnym nie może sygnalizować zmiany kierunku ruchu lewym kierunkowskazem. Jak przy tym zaznaczono nie dotyczy to sytuacji, gdy wjazd na takie skrzyżowanie jest połączony ze zmianą pasa ruchu (np. w przypadku konieczności ominięcia przeszkody, czy też zmiany pasa na samym skrzyżowaniu, jeśli posiada ono co najmniej dwa pasy ruchu).


Zdaniem sądu żaden z przepisów nie nakazuje kierującemu pojazdem sygnalizowania manewru wjazdu na skrzyżowanie. "Rondo" należy uznać za "zwykłe" skrzyżowanie. - Sygnalizacja powinna mieć miejsce podczas zjeżdżania ze skrzyżowania, kiedy to następuje zmiana kierunku ruchu – wyjaśnił WSA.

 

 

:eusa_clap:

 

Mam nadzieję, że pójdzie za tym zmiana nauczania przez ten beton.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Panowie, mam pytanie:

 

Pod koniec roku dostalem list z Austrii - mandat za przekroczenie predkosci podczas powrotu ze Slowenii. Mandat juz zaplacilem, ale zastanawiam sie, czy w takich sytuacjach zostaly mi naliczone jakies punkty karne. Gdzies czytalem, ze w takich przypadkach punkty nie sa naliczane, ale chcialbym to jakos sprawdzic. Ktos wie, czy da sie to zrobic inaczej, niz idac na komisariat?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...