Skocz do zawartości

Monitory


Scorpio

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego też proszę o radę ;) bo w temacie LCD jestem zielony, wiem tylko mniej więcej które liczby powinny być większe, a które mniejsze. Obecny CRT to jeszcze wypukły kineskop, robi 1152X864x32 przy odświeżaniu 75Hz i wydaje mi się że działa całkiem dobrze.

 

http://allegro.pl/item876522993_hit_monitor_philips_19_cali_190s_d_sub_sklep.html

 

A takie coś? jest to taki górny pułap cenowy na jaki sobie mogę pozwolić...

 

I jeszcze zainteresowało mnie to:

 

http://allegro.pl/item883157907_acer_v193w_panorama_19_cali.html

 

Jakoś te ryski bym przebolał, tyle że nie wiem czy jakiś większy sens jest posiadania panoramy?

Odnośnik do komentarza

Ten Acer pomazany markerem na wypalone piksele :>

Swoja drogą w tak niskiej cenie ciężko będzie znaleźć coś do rzeczy. Eizo to świetny produkt, ale cena budzi podejrzenia o sprzęt typu "refurbished" czyli odświeżona, wypalona używka. Normalnie takie Eizo to koszt około 1500 zł (w czasie, gdy był to model nowy).

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się, czy na pewno potrzebujesz LCD. Jeżeli nie siedzisz przed monitorem 10h dziennie i masz miejsce na biurku, to lepszym/tańszym wyborem może być CRT - ja od dwóch lat lecę na hp7550 za 50 PLN i jestem bardzo zadowolony (a wymagania mam nieco większe niż przeciętny zjadacz worda). Na pewno musisz pamiętać, że kupowanie używanego monitora na allegro to jak chodzenie po polu minowym z zamkniętymi oczami.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Od jakiegoś już czasu przy wielu grach komputerowych w moim LG wyświetla się tryb oszczędny, co uniemożliwia dalszą grę i funkcjonowanie komputera. Obraz staje się czarny i jedynym wyjściem jest reset. Nie mam zielonego pojęcia od czego to zależy. Objawy te występują przy znakomitej większości gier.

 

Mass Effect 2 (udało mi się z tym uporać zmniejszając rozdzielczość gry do 1024x768), NFS: Shift, Dragon Age (pogrzebałem w ustawieniach grafiki gry i niby jest lepiej, ciekawe na jak długo) czy Far Cry 2.

 

Na temat tej usterki naczytałem się na różnych forach naprawdę wiele, niestety nikt nie był w stanie udzielić jakiejś konkretnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 5 miesięcy później...

W sklepie dla idiotów według gazetki te monitory są w takich cenach:

 

Samsung - 599zł

Acer - 749zł

 

Warto się nimi zainteresować? Ktoś posiada? Chętnie bym zmienił swojego Samsunga SyncMastera 913v. Monitor służyłby mi do grania i oglądania filmów (jakieś divixy, bo od lepszego materiału to mam tv LG37LH300 i Sharpa 42-XL2E). Drugie pytanie, czy warto dopłacać do tego Acer'a? Na tunerze, głośnikach mi kompletnie nie zależy. Cena tego Samsunga jest dość kusząca (chociaż nawet w Komputroniku są w tej samej cenie już), ale jakoś specjalnie testów nie widzę w sieci.

Da się coś lepszego w cenie 600zł kupić? Kompletnie nie siedzę teraz w sprzęcie.

Odnośnik do komentarza

Skoro juz ktos podbil, to wrzuce. Sprzedam monitor, kupiony kilka lat temu (2-3?) za tysiac zlotych :(, dzis juz zdaje sobie sprawe z tego, ze jego wartosc jest duzo nizsza, ale mam nadzieje chociaz te 200-300 za niego dostac (w zadnym sklepie internetowym go nie widze, na Allegro rowniez, dlatego nie wiem czy cena nie jest z kosmosu, ktos moze mnie sprowadzic na ziemie :keke:), bo jest w stanie idealnym. 24', Benq. Wady? Na pewno brak HDMI, DVI i chociazby USB, posiada jedynie D-SUB.

 

Recenzje zbiera dobre: http://www.ceneo.pl/885738. Mozliwe obejrzenie oraz odbior osobisty 35km od Poznania ;) Od przesiadki na telewizor stoi nieuzywany i sie kurzy, wiec moze ktos chce go przygarnac.

Odnośnik do komentarza

Dobra kupiłem tego Benqu, co mi Smętek poleciłeś. Kurde jaki on wielki (przesiadka z 19") :P Przy okazji mogę polecić sklep SDN z Łodzi (www.sdn.com.pl) wczoraj zamówiłem, dzisiaj odebrałem, zapłaciłem 891,90, więc wprawdzie drożej niż na esc.pl ale realizacja szybsza chyba :) Ogólnie z tego sklepu już kiedyś kupowałem laptopa i też byłem zadowolony. Będę zmieniał kompa i pewnie też tutaj zamówię.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...