Skocz do zawartości

Monitory


Scorpio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Przydał by się jeszcze jeden monitor dla porównania. Ja osobiśącie się nie znam, ale zaproponuję coś od siebie:

Pierwszą propozycją jest monitor od HP (model W1907 19''), a kolejną monitor od Samsunga (model SM943SN, 19").

W wyborze tych monitorów sugerował się ceną, a nie danymi technicznymi, ponieważ one mi i tak nic nie mówią :keke: .

Tak więc prosił bym o jakąś ocenę, czy brać to co podał Doktorek czy może któryś z moicha, a może jeszcze inny. :-k

Odnośnik do komentarza

Mam problem z monitorem...Jest to stary 15 calowy monitor "z tyłkiem", jest on do użytku mojej mamy, tylko do internetu.

 

Ma on w sobie kabel (prawdopodobnie przewód VGA się to nazywa) z jednej strony kabel jest wmocowany na stałe w monitorze, a z drugiej podłącza się go do komputera. Ostatnio kabel zachowywał się dziwnie i po ruszeniu go obraz zmieniał kolory np wszystko było zielone...Wystarczyło go jednak jeszcze raz ruszyć ( przy wtyczce do komputera) i działał. Teraz jednak przestał działać całkowicie.

Jak mogę to naprawić, ewentualnie wymienić skoro kabel jest mocowany na stałe?

Odnośnik do komentarza
I coś takiego by mnie interesowało. Jest to "kwadrat" a co powiecie o LCD-kach "prostokątach? (jeśli dobrze spojrzałem)

To nie jest żaden kwadrat tylko 16:10 czyli panorama.

 

Mam problem z monitorem...Jest to stary 15 calowy monitor "z tyłkiem", jest on do użytku mojej mamy, tylko do internetu.

 

Ma on w sobie kabel (prawdopodobnie przewód VGA się to nazywa) z jednej strony kabel jest wmocowany na stałe w monitorze, a z drugiej podłącza się go do komputera. Ostatnio kabel zachowywał się dziwnie i po ruszeniu go obraz zmieniał kolory np wszystko było zielone...Wystarczyło go jednak jeszcze raz ruszyć ( przy wtyczce do komputera) i działał. Teraz jednak przestał działać całkowicie.

Jak mogę to naprawić, ewentualnie wymienić skoro kabel jest mocowany na stałe?

Sam tego nie zrobisz a serwis zabije Cię śmiechem gdy zapytasz o taką naprawę. Powodem będzie oczywiście cena naprawy niewspółmierna do wartości sprzętu (przewyższająca go). Jesteś z Wawy?

Odnośnik do komentarza
I coś takiego by mnie interesowało. Jest to "kwadrat" a co powiecie o LCD-kach "prostokątach? (jeśli dobrze spojrzałem)

To nie jest żaden kwadrat tylko 16:10 czyli panorama.

 

Mam problem z monitorem...Jest to stary 15 calowy monitor "z tyłkiem", jest on do użytku mojej mamy, tylko do internetu.

 

Ma on w sobie kabel (prawdopodobnie przewód VGA się to nazywa) z jednej strony kabel jest wmocowany na stałe w monitorze, a z drugiej podłącza się go do komputera. Ostatnio kabel zachowywał się dziwnie i po ruszeniu go obraz zmieniał kolory np wszystko było zielone...Wystarczyło go jednak jeszcze raz ruszyć ( przy wtyczce do komputera) i działał. Teraz jednak przestał działać całkowicie.

Jak mogę to naprawić, ewentualnie wymienić skoro kabel jest mocowany na stałe?

Sam tego nie zrobisz a serwis zabije Cię śmiechem gdy zapytasz o taką naprawę. Powodem będzie oczywiście cena naprawy niewspółmierna do wartości sprzętu (przewyższająca go). Jesteś z Wawy?

 

 

No, nigdzie w sklepach nie mieli takich kabli już :keke: Ze Szczecina jestem :P

Udało mi się go wykręcić u podstaw, ale co z tego :D

Będę musiał chyba jakiemuś znajomemu polecić naprawę :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

11 sierpnia oddałem monitor (Samsung) do naprawy w serwisie. Dzisiaj został odebrany - minął więc miesiąc. Jednak część usterek, które w serwisie zostały podane przyjmującemu, nie została naprawiona - czytaj: obsługa panelu, włączanie i wyłączaniu monitora. Jak wygląda teraz naprawa takiego sprzętu? Można się jakoś odwołać, że nie został monitor naprawiony?

 

W gwarancji, która została dołączona do monitora jest napisane, że w przypadku potrzeby ściągnięcia z zagranicy części potrzebnych do naprawy może ona się wydłużyć do 21 dni. Chodzi o dni kalendarzowe czy robocze?

Odnośnik do komentarza

Można się jakoś odwołać, że nie został monitor naprawiony?

Ponownie oddać do naprawy zaznaczając, że nie wszystkie usterki usunięto. A nastepnym razem, odbierając sprzęt - sprawdzić go :x

 

W gwarancji, która została dołączona do monitora jest napisane, że w przypadku potrzeby ściągnięcia z zagranicy części potrzebnych do naprawy może ona się wydłużyć do 21 dni. Chodzi o dni kalendarzowe czy robocze?

Robocze, niestety.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Zastanawiam się nad zakupem nowego monitora. Dotychczasowy Samsung SyncMaster 710N ma swoje lata, a poza tym przydałoby się coś większego do użytku codziennego /czytanie, pisanie, gry, filmy, od czasu do czasu edycja zdjęć/.

 

W zasadzie byłem zdecydowany na LG W2361V-PF, ale teraz moim faworytem jest LG W2353V-PF.

Ponad to zastanawiałem się nad Acer LCD-LED V243HLbmd, Benq 21.5" LED V2200 Eco i monitorem z wbudowanym tunerem: BenQ TV SE2241.

 

Na 80% brałbym LG W2353V-PF, ale jak sprawują się pozostałem monitory /o LG W2361V-PF nie pytam/, a zwłaszcza BenQ TV SE2241?

Odnośnik do komentarza

Lucas mącisz mi. :) Do tej pory zastanawiałem się nad monitorem do 800zł, a ten będzie droższy. Jeśli zdecyduję się na jakiś do 1000zł, to znowu spędzę xx godzin przed komputerem na recenzjami innych monitorów. Nad tym Dellem na początku myślałem, czytałem recenzje. Chyba będę musiał wszystko od początku przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pytanie:

Jaki polecacie monitor do 600 złotych (co najmniej 20 cali, aczkolwiek preferowałbym 21,5)?

Moje dwa typy, jakie sobie upatrzyłem:Typ pierwszy

Typ drugi

 

Ale z uwagi na to, że na monitorach się nie znam, wolałbym zasięgnąć opinii specjalistów. ;) Ze względu na dość napięty budżet i brak wielkich wymagań wobec monitora przeznaczam na niego maksymalnie 600 złotych.

 

Proszę o rady. :)

Odnośnik do komentarza

Pytanie:

Jaki polecacie monitor do 600 złotych (co najmniej 20 cali, aczkolwiek preferowałbym 21,5)?

Moje dwa typy, jakie sobie upatrzyłem:Typ pierwszy

Typ drugi

 

Ale z uwagi na to, że na monitorach się nie znam, wolałbym zasięgnąć opinii specjalistów. ;) Ze względu na dość napięty budżet i brak wielkich wymagań wobec monitora przeznaczam na niego maksymalnie 600 złotych.

 

Proszę o rady. :)

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/428849

 

Sugeruję powyższy. To mniejsza wersja L227WT-PF jaki posiadam. Doskonały produkt. No i LG daje gwarancją na bad pixele. Jako jedyna firma na rynku :-k

Odnośnik do komentarza

Ale z uwagi na to, że na monitorach się nie znam, wolałbym zasięgnąć opinii specjalistów. ;) Ze względu na dość napięty budżet i brak wielkich wymagań wobec monitora przeznaczam na niego maksymalnie 600 złotych.

 

Gdybyś chciał nieco więcej cali to polecam ten: http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/355393

Co prawda nieco trzeba dołożyć, ale opłaca się. Mam od roku i sprawuje się idealnie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Szukam jakiegoś dobrego LCD do 220 zł na allegro. Oczywiście najlepiej coś większego od 17" (obecnie posiadam CRT17"). W tej cenie wybór jest niewielki, więc prosiłbym o doradzenie, bo szukam czegoś z czego mogę być w miarę zadowolony (wiem że w tej cenie cudów nie będzie), co nie będzie smużyło i będzie dawało przyzwoity obraz. Oczywiście nie może mieć jakichkolwiek skaz, przebarwień itd na matrycy (na takie oczywiście nie patrzę nawet). Poza tym jakoś nie mam zaufania do tych mało znanych mi firm. Mam nadzieję że ktoś zarzuci jakąś propozycją ;) w razie czego mogę rozważyć coś co będzie deczko droższe, ale będzie naprawdę tego warte.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...