Skocz do zawartości

Monitory


Scorpio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. W ostatnim czasie grajac w PESa wylacza mi sie obraz a dokladniej robi sie pstryk i wyswietla sie komunikat o braku sygnalu. I teraz nie wiem czy to moze byc wina przegrzewania sie karty graficznej, czy moze jakies problemy z kablami i wtyczkami. Gdy sie tak zrobi wiem, ze komputer i uruchomione programy dzialaja normalnie, nie zawieszaj sie, poruszanie kablami nic nie daje (chociaz trudno to stwierdzic bo zawsze nimi ruszam ale nie ma tak, ze akurat przesune je i sie obraz wlacza).

Smigam w PES na max detalach i patchach z grafika, mam GF7300GT i wmontowalem w obudowe wentylatorek co na nia dmucha wiec ciezko powiedziec czy sie przegrzewa skoro bez dodatkowego chlodzenia wytrzymuje spokojnie i ze 100*C.

Dokladniej sprawdze jak poinstaluje spowrotem narzedzia diag do temp i tune.

 

Moze ktos mial podobne doswiadczenia z naglym brakiem sygnalu. Nadmienie, ze roznie bywa ale po minucie czy dwuch obraz wraca (oczywiscie 3magiczne klawisze, alt+tab itp zawsze sie ponaciska bo czarnego ekranu nie sposob zniesc w bezczynnosci)

Odnośnik do komentarza

Kupiliśmy monitor i od razu zauwazyliśmy wypalonego niebieskiego subpiksela. Pojechaliśmy i wymieniliśmy. Cacy. Przyjeżdżamy i po kilku minutach wypalił się czarny piksel :/ . K... mać. Pojechałbym jeszcze raz wymienić, ale boję się że możemy trafić na jeszcze gorszy :/ . Trzeci raz nam nie wymienią, bo jednak normy dopuszczają 2 wypalone pixele :/ . Daliśmy sobie z bratem czas na zastanowienie co zrobić do środy :) .

Cóż po 20 calowym monitorze za 850 zł można się było tego spodziewać :/ . Oprócz tego pixela wszystko jest miodzio :) .

Jak się wypali więcej to oddamy go na naprawy w ramach gwarancji :] .

Odnośnik do komentarza

Mój SyncMaster 152s kupiłem w 2gim czyli już (ojp ile czasu) 4-5 lat temu. Po jakiś paru m-cach zauważyłem przepalony pixel, a potem jeszcze jeden. Wnioskuję więc, że jak teraz nie zobaczysz jakiś nowych to już raczej nigdy nie powinny się nowe pojawić ;)

 

Ogólnie z nimi nie jest tak źle, bo one zmieniają swoje kolory ^^ Jeden robi się czarny na białym tle, a drugi biały na białym tle. Na czarnym zaś oba są czarne :P Mimo że wiedziałem, gdzie ich szukać to zajęło mi to dobre 2min by je odnaleźć ;)

Odnośnik do komentarza

Mam problem. Mój monitor powoli umiera - siada mu gamma. Jest cholernie ciemno. W ustawieniach sterowników karty graficznej wyregulowałem ręcznie gammę, ale w aplikacjach dalej jest ciemno. Poszukuję jakiegoś programiku do regulowania gammy w aplikacjach, coś w rodzaju PowerStripa, tyle że freeware.

Odnośnik do komentarza
Mam problem. Mój monitor powoli umiera - siada mu gamma. Jest cholernie ciemno. W ustawieniach sterowników karty graficznej wyregulowałem ręcznie gammę, ale w aplikacjach dalej jest ciemno. Poszukuję jakiegoś programiku do regulowania gammy w aplikacjach, coś w rodzaju PowerStripa, tyle że freeware.

 

Rivatuner :]

Odnośnik do komentarza
Ale ten program jest do kart NVIDIA a ja mam ATI.

 

Osobiście (i subiektywnie) polecam sterowniki Omega do kart na chipsecie ATI. Wszelkie ustawienia - włącznie z gammą w aplikacjach 3d (bo podejrzewam, że tam Ci ginie) - można łatwo i przystępnie dostroić :]

Odnośnik do komentarza

:doh!: Ale matoł ze mnie :lol: Pewnie że można ręcznie :D Już to zrobiłem :) Zastanawiam się tylko jak mógłbym umieścić Catalysta na autostarcie? Nie wiem jaki plik odpowiada za jego uruchomienie, a w opcjach sterowników nigdzie nie mogę znaleźć funkcji ładowania automatycznego?

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się tylko jak mógłbym umieścić Catalysta na autostarcie?

 

Najłatwiej przez umieszczenie go w folderze Autostart ;)

 

A tak serio - to nie wiem. powinien uruchamiać się i rezydować w pamięci od uruchomienia. Najłatwiej pewnie zainstalować sterowniki ponownie (BTW - mówiłem już, że polecam Omega Drivers? :>;) )

Odnośnik do komentarza

ma tragiczny kat widzenia Scorpio :o

w pionie: 125o

w poziomie: 140o

 

Ponizej 160o bym w zyciu nie bral.

 

Tak na szybko jaki 17 calowy monitor do 1000pln byscie polecili? Moze ktos cos kupil ostatnio? Siorze skladam kompa i nie mam pomyslu :/

 

 

edyta mowi ze znalazla cos takiego:

http://www.agito.pl/product/41550?bid=40

czas reakcji 2ms, kontrast 3000-1 :o, jasnosc 300cd/m2, ladny kat 170o..... parametry chyba niezle co?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...