Skocz do zawartości

Monitory


Scorpio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

potrzebuje zakupic monitor LCD... zastosowania bedzie mial takie:

 

- office

- www

- poczta

- komunikator

 

żadne gry filmy czy cos bardziej wymagajacego... zalezy mi na jak najnizszej cenie i w miare dobrej jakosci obrazu, co by osoba pracujaca za duzo sie nienacierpiala...

 

obecnie trafilem na cos takiego:

 

http://www.infoglob.pl/sklep/podzespoly/3810/22478/opis.html

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

znowu mam problem z wybraniem monitora...

 

tym razem sprawa rozchodzi sie o monitor 22" - 24" cale... do wydania przyjmuje 1300zł albo 2500zł

 

glowne zastosowania

- autocad

- programowanie

- obrobka grafiki

 

http://www.agito.pl/powyzej_19/lg_22_lcd_l...352.326767.html z nizszego pulapu zaciekawila mnie ta oferta

 

a z wyzszego to:

http://www.agito.pl/powyzej_19/lg_24_lcd_l....352.41556.html

 

oba z LG, może jednak warto skupić uwagę na innej firmie produkującej panoramiczne monitory LCD ?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jakoś pod koniec kwietnia planuję zakup nowego monitora i chciałbym się was poradzić. Budżet na ten zakup to 600-700 zł, służyłby on głównie do standartowego, codziennego użytku czyli internet, trochę FM'a, jakiś film czy serial, grzebanie w Photoshopie/Illustratorze. Interesująca mnie przekątna obrazu to standartowe 17-19''.

 

Co myslicie na przykład o tym?

 

Orientujecie się też może czy niektóre monitory z tej kategorii cenowej mają możliwość zawieszenia na ścianie?

Odnośnik do komentarza
Jakoś pod koniec kwietnia planuję zakup nowego monitora i chciałbym się was poradzić. Budżet na ten zakup to 600-700 zł, służyłby on głównie do standartowego, codziennego użytku czyli internet, trochę FM'a, jakiś film czy serial, grzebanie w Photoshopie/Illustratorze. Interesująca mnie przekątna obrazu to standartowe 17-19''.

 

Co myslicie na przykład o tym?

 

Orientujecie się też może czy niektóre monitory z tej kategorii cenowej mają możliwość zawieszenia na ścianie?

Jeśli myślisz, że za 700 zł kupisz dobry LCDek 22'' (bo ten Twój Gateway to własnie taki rozmiar) to jesteś w dużym błędzie. Za 1200 zł możesz (LG 227WT-PF), ale nie za 700 :>

Z 17'' za 700 zł możesz kupić LG L1770HR (722 zł) a za 19'' (LG L1960TR) zapłacisz około 870 zł. Wszystkie wymienione monitory są bardzo dobre i z czystym sumieniem mogę je polecić.

Odnośnik do komentarza

Dlatego własnie zapytałem co o tym sadzicie, tak przeglądałem Allegro i wpadł mi w oko :). Zresztą 22'' to dla mnie za dużo.

Czy ten LG 17'' o którym mówisz to ten co na tej aukcji? Pytam bo piszesz o 700 zł a tam chodzi po 540, w dodatku możliwość odbioru osobistego na terenie Warszawy co by mnie ustawiało. 19'' tak jak piszesz, po 850 zł.

Odnośnik do komentarza
Dlatego własnie zapytałem co o tym sadzicie, tak przeglądałem Allegro i wpadł mi w oko :). Zresztą 22'' to dla mnie za dużo.

Czy ten LG 17'' o którym mówisz to ten co na tej aukcji? Pytam bo piszesz o 700 zł a tam chodzi po 540, w dodatku możliwość odbioru osobistego na terenie Warszawy co by mnie ustawiało. 19'' tak jak piszesz, po 850 zł.

Tak, tyle że nowość tej 17'' to chyba jaja skoro już na starcie mają wypalony pixel. LG gwarantuje bowiem wymianę monitora jeżeli w ciągu 30 dni od daty zakupu jakiś pixel się wypali.

Odnośnik do komentarza

Spróbuję napisać do sklepu sprzedającego te monitorki i nieco potarguję się ;). Jak puszczą go za 400-450 to chyba zaryzykuję. Jak nie to się czegoś innego poszuka. A co myślicie o tym monitorku? Jego zakup byłby dla mnie super wygodny bo sklepik sprzedający go znajduje się dosłownie kilometr ode mnie :P.

Odnośnik do komentarza
Budżet na ten zakup to 600-700 zł, służyłby on głównie do standartowego, codziennego użytku czyli internet, trochę FM'a, jakiś film czy serial, grzebanie w Photoshopie/Illustratorze.

 

Generalnie chciałbym nabyć monitor do podobnych zastosowań (plus półamatorskie DTP, ale to bez znaczenia raczej), siedemnastkę, rozdzielczość użytkowa 1280x1024. Kategoria raczej budżetowa, czyli wspomniane 700 PLN to raczej maks - czy da się coś rozsądnego w okolicach 500 PLN znaleźć?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kojarzy ktoś zachowanie monitora, gdy podstawiało się blisko niego jakiś elektromagnes? Obraz jakby latał. Mój LG F700B zachowuje teraz się właśnie w ten sposób, ale w pobliżu nie ma jakiegoś sprzętu, który mógłby powodować takie zakłócenia. Tzn. stoją głośniki obok, ale odłączyłem je od zasilania. Czy może to być objaw jakiejś awarii? Dodam jeszcze, że nie jest to non stop, a jedynie pojawia się okresowo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Własnie siedzę przy nowym LG L227WT-PF.

Totalny odjazd :D

Szczerze polecam.

 

============================

 

Monitor L227WT-PF mam już kilka dni więc pora napisać parę słów. Zasadniczo nie będę różnić się od opinii z jakimi zetknąłem się w internecie na forach pclab.pl i purepc.pl. Monitor wykonany jest estetycznie i po przejściu z CRT 17'' po prostu poraża wielkością :) Obrotowa podstawa (350 stopni) wespół z mozliwością pochylenia panelu (-5 do +20 stopni w pionie) daje możliwość swobodnego dostowania położenia panelu w pozycji najdogodniejszej dla użytkownika. Monitor posiada kilka domyślnych trybów pracy - Film, Tekst, Domyślny i Tryb Użytkownika - co pozwala na szybkie przełączanie a co za tym idzie, komfortową pracę. Możliwości

regulacji paramentów obrazu (gamma, RGB, ostrość, kontrast, jasność, temperatura barwowa) dają naprawdę spore możliwości samodzielnej konfiguracji ustawień.

Monitor najefektowniej prezentuje się w domyślnej rozdziałce 1650x1080 (60Hz) choć możliwe są oczywiście niższe rozdzielczości, które LCD obsługuje bez zgrzytów.

Pora na konkrety:

 

Zalety:

1) Przestrzeń :)

2) Równomierne podświetlenie matrycy.

3) Swoboda konfiguracji ustawień wyświetlanego obrazu.

4) Jakość obrazu.

5) Dobre odwzorowanie kolorów, które jednak należy nieco dopieścić.

6) Estetyka :)

7) Kompletny brak smużenia (próbowałem już i gier i filmów).

8) Niski pobór prądu (45W/1W).

9) Gwarancja 30 dni na padnięte piksele.

10) 3 lata gwarancji door-to-door.

 

Wady:

1) Kąty widzenia, co jest oczywiste przy matrycach typu TN. Przy normalnym użytkowaniu nie jest to jednak uciążliwe.

2) Nieco problematyczne montowanie nogi. Przy "zatrzaskiwaniu" jej na panelu miałem solidnego stracha, że zaraz coś urwę. W zamian mamy jednak gwarancję stabilności. Nic się nie chwieje i nie buja. W instrukcji składania LCD ani słowem jednak o owych zatrzasach nie wspomniano, co grozi ustawieniem "niestabilnego" monitora, dla osób które miast patrzeć na ręce, posługują się ściśle instrukcją.

3) Wychylanie monitora w pionie jest nieco problematyczne, gdyż również wymaga użycia znacznej siły.

 

To tyle na gorąco. Jak coś wpadnie mi do głowy - napiszę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
muszę kupić monitor i zastanawiam się czy moja stara karta geforce 2 32mb, obsłuży nowy monitor w stylu wide? - jaką rozdzielczość muszę mieć w karcie, aby działało to na monitorze wide 19 cali?

Panoramiczne 19'' to z reguły rozdziałka 1440x900. O to ci chodziło? :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...