Skocz do zawartości

Monitory


Scorpio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ktokolwiek przymierza się do kupna LCD 19'' to szczerze polecam produkt LG L1960TR. Monitor można kupić już za około 950 zł.

Zdaniem wiarygodnego, moim zdaniem, niemieckiego serwisu http://www.testberichte.de/ jest to jedna z najlepszych 19-tek na rynku. Porównywalnych jest tylko kilka modeli Eizo i jeden model Philipsa (zdecydowanie droższe i z idiotycznymi "pierdziałkami").

Swoją drogą polecam ów serwis testowy. Można tam znaleźć mnóstwo informacji na temat rozmaitego sprzętu. Niestety (?), serwis jest w pełni po niemiecku. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ok. Zdecydowalem sie juz prawie na zakup monitora. Wybor padl na model podany kilka postow wyzej przez DIXa, jednak na Allegro znalazlem takie dwa, dosc znacznie rozniace sie cena. Moglby ktos kompetentny powiedziec mi czym one sie od siebie roznia(oprocz wspomnianej ceny)? A moze niczym? 100zl to jednak nie jest mala kasa :) Bylbym wdzieczny.

 

http://allegro.pl/item264015610_monitor_lg..._fvat_raty.html

 

http://allegro.pl/item267815852_lg_l1960tr...0_1_tanio_.html

Odnośnik do komentarza

To tak, zakupilem LG o ktorym wspominalem powyzej, mialem kilka problemow na poczatku ale ostatecznie wszystko dziala jak nalezy. Pojawil sie jednak jeszcze jeden maly problem. Monitor strasznie meczy mi oczy :|. Kupowalem go w duzej mierze wlasnie ze wzgledu na zdrowie i jestem nie mile zaskoczony. :| Wczesniej pracowalem na zwyklym Flatronie 17 calowym z czestotliwoscia odswiezania 85Hz i rozdzielczoscia 1024x768. Teraz w tej 19stce jest to 75 HZ i 1280x1024. W tym upatruje ewentualna przyczyne. Niestety 75Hz to najwyzsza wartosc jaka moge ustawic tzn. sa wieksze ale po odznaczeniu we wlasciwosciach ekranu opcji "ukryj tryby ktorych ten monitor nie moze wyswietlic"(wtedy jest nawet 200Hz na liscie) boje sie jednak ryzykowac bo groza mi spaleniem sprzetu ;>. Kontrast i jasność ustawilem na najmniejsze. Potrafi ktos jakos pomoc? W czym moze byc problem?

Odnośnik do komentarza
Wczesniej pracowalem na zwyklym Flatronie 17 calowym z czestotliwoscia odswiezania 85Hz i rozdzielczoscia 1024x768. Teraz w tej 19stce jest to 75 HZ i 1280x1024.

LCD to nie CRT, ze im wyzsza czestotliwosc odswierzania tym lepsza. Wlasciwie kazdy producent wyraznie pisze, ze najlepsza c.o. dla jego produktow jest 60Hz i taka wypadaloby uzywac. Co do oczojebnosci, faktycznie, plaskate monitory mocno bija po galach, ale bez przesady, przy absolutnie minimalnej jasnosci i kontrascie to powinna byc kopalnia. Ja do gier oba te parametry mam ustawione mniej wiecej na 75-85%, do czytania i pisania (znaczy sie biale tlo) cos kolo 45-65% i jest odpowiednio. Tyle tylko, ze nie na LG, a Samsungu. :]

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jakiś czas temu sprawiłem sobie monitor LCD. Przez kilka lat na CRT przyzwyczaiłem się i nowy był dla mnie za jasny. Musiałem zmniejszyć jasność i gammę w programie RivaTuner (sterowniki Ati Omega szwankowały w tym względzie) i osiągnąłem zadowalający mnie efekt. Ale to tylko ustawienia "pulpitowe", które w grach, aplikacjach 3D nie są uruchamiane i obraz jest za jasny. Może ktoś wie, jak zmienić ustawienia, które odnosić się będą do gier w RivaTuner albo w jakimś innym programie? Nie chodzi mi o opcje samej gry, bo nie we wszystkich da się ustawić parametry obrazu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...