Skocz do zawartości

Borussia Dortmund


Rekomendowane odpowiedzi

Borussia Dortmund 3-0 (0-0) Bayer Leverkusen (50' Barrios, 60' Barrios, 87' Rangelow)

 

Fantastyczny rezultat :jupi:. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo mizerna. Od utraty gola po strzałach Derdiyoka i Kiesslinga ratował nas Roman oraz słupek. Naszego golkipera uważam za bohatera meczu. Nie zdobył dwóch bramek (Barrios :respekt:), ale gdyby nie jego interwencje w pierwszych 45' na drugą połowę wychodzilibyśmy z bagażem dwóch-trzech goli. To co działo się po przerwie to czysty majstersztyk! Świetnie środek pola kontrolował Kehl, zabójczo skuteczny był Lucas, dużo szumu robił Zidan, choć mylił się w swoich strzałach niemiłosiernie. Kuba in plus szczególnie za grę w destrukcji. Na brawa zasługuje cały zespół, bo rozegraliśmy jeden z najlepszych meczów sezonu, po którym nadzieje na CL odżyły! Jeśli utrzymamy obecną dyspozycję wszystko jest możliwe. Za tydzień jedziemy do Berlina pogrążyć Herthę. Nie możemy tam stracić punktów!

Odnośnik do komentarza

Rok temu klub obchodził swoje setne urodziny. W ciągu wieku istnienia odnosił liczne sukcesy:

 

* Mistrzostwo Niemiec: 1956, 1957, 1963, 1995, 1996, 2002

* Mistrzostwo RFN: 1948, 1949, 1950, 1953,

* Wicemistrzostwo Niemiec: 1949, 1961, 1966, 1992,

* Puchar Niemiec: 1965, 1989

* Superpuchar Niemiec: 1989, 1995, 1996, 2008

* Halowy mistrz Niemiec: 1990, 1991, 1992, 1999,

* Finał Pucharu UEFA: 1993, 2002,

* Puchar Zdobywców Pucharów: 1966

* Liga Mistrzów: 1997

* Puchar Interkontynentalny: 1997

* W tabeli wszech czasów Bundesligi Borussia plasuje się na 5 pozycji z 2038 punktami

 

Dziś występuje w nim nasz rodak - Kuba Błaszczykowski, a zespół ma realne szanse na występ w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Uważam, że Borussia to zespół zasługujący na oddzielny wątek.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Magiciem :) Borussia jeden z dwóch zespołów w Niemczech, który lubię [drugi to FCN, ponieważ świetnie grało mi się nimi w FM i wtedy ich polubiłem). Życzę zespołowi z Dortmundu jak najlepiej nie tylko ze względu na to, że gra tam Kuba, ale również dlatego, że ich po prostu lubię, w Dortmundzie zawsze jest niesamowity doping. Jeśli takie zespoły jak Benfica, Porto, PSG, Everton czy Crvena mają oddzielne tematy to Borussia też na to zasługuje.

Odnośnik do komentarza
One millionth spectator this season: BVB second in Europe behind Barcelona

 

[16.03.] In their 14th home game of the season, Borussia Dortmund will surpass the one million mark in attendance in this Bundesliga campaign. The one millionth spectator will pass through the turnstiles of the Signal Iduna Park in the home game against Bayer Leverkusen on Saturday, 20 March (1830 CET). For the 12th time in a row, BVB now have reached this magic number - and there are another three home games remaining this season! So far this season, 992.156 fans have gone to BVB´s Bundesliga games at the Signal Iduna Park, Germany´s biggest stadium with a capacity of 80.552. Borussia Dortmund have an average attendance of 76.320, and in this regard they are in Europe second only to FC Barcelona (77.607), but ahead of Manchester United (74.729) and Real Madrid (72.862, source: weltfussball.de).

 

And the remaining home games against Bayer Leverkusen, Werder Bremen, TSG Hoffenheim and VfL Wolfsburg, all attractive teams, even promise to increase this incredible number.

 

bvb.de

 

Wielki :respekt: dla naszych kibiców. Stadion na każdym meczu pęka w szwach niezależnie od klasy rywala. Ba! Obiekt wciąż nie może pomieścić wszystkich chętnych. Gdyby Signal Igunda Park Westfalenstadion był większy o 20.000 miejsc myślę, że problemów z zapełnieniem nie byłoby żadnych.

Odnośnik do komentarza

Ostatnie oficjalne dane odnośnie sytuacji finansowej klubu pochodzą z czerwca 2009 roku. Zespół słabo spisał się w ówczesnym Pucharze UEFA i DFB Pokal, przez co w całym sezonie 2008/09 księgowa musiała odnotować straty w wysokości ~6 milionów Ojro. Z tego co jednak ostatnio mówił Watzke (bodajże w Eurosporcie) zadłużenie klubu zostało zmniejszone o 8 milionów Euro i wynosi obecnie 61 milionów Euro. Sytuacja finansowa stabilizuje się i wszystko zmierza ku lepszemu. Jeśli jeszcze uda się opchnąć Zidana za duże $ do Premiership i awansować do Champions League będzie pełnia szczęścia ;).

Odnośnik do komentarza
Blackburn Rovers, Genoa i ponownie Borussia Dortmund - te trzy kluby zamierzają sprowadzić Roberta Lewandowskiego. Lech prawdopodobnie otrzyma za piłkarza nie mniej niż 5 mln euro.

 

O propozycjach z tych trzech klubów poinformował serwis weszlo.com. Pięć milionów są w stanie zapłacić Anglicy i Włosi (będzie to najdroższy transfer z polskiej ligi), o milion mniej na razie oferują Niemcy.

 

Zainteresowanie z Blackburn i Borussii to nie nowość. Podczas meczu z PGE GKS w Bełchatowie piłkarza Lecha obserwował sam menedżer "Rovers" Sam Allardyce. To musiało o czymś świadczyć, bo angielscy "bossowie" rzadko osobiście lecą na drugi koniec Europy dla jakiegoś zawodnika.

 

Jeśli chodzi o Borussię, to dortmundczycy chcieli sprowadzić Lewandowskiego latem, złożyli nawet ofertę na 2,5 mln euro. Kolejorz wówczas odmówił.

 

Nowością w tym zestawieniu jest Genoa, czyli jeden z najskuteczniejszych obecnie zespołów w Serie A (trzeci po Interze i Romie). Pytanie. Po co im więc kolejny napastnik?

 

Jedno jest pewne. Robert Lewandowski rozgrywa właśnie swoje ostanie (na razie) mecze w polskiej Ekstraklasie. W niedzielę w programie "Cafe Futbol" jego menedżer Cezary Kucharski powtórzył, że piłkarz jest zdecydowany na wyjazd za granicę. Tym razem problemów w transferze nie będzie też stawiał poznański klub.

 

wp.pl

 

Lewandowskim interesujemy się już od jakiegoś czasu, a scouci systematycznie obserwują grę Roberta. Jeśli piłkarz Lecha nie wybierze naszego klubu, to :picard:. Z Borussi po sezonie odejdzie Zidan. Słabo prezentuje się Valdez, który też jest na wylocie. Bezsprzecznym liderem formacji ofensywnej jest Barrios i to on byłby głównym konkurentem Polaka do miejsca w składzie, choć mogliby grać w pierwszej jedenastce również razem. Kuba z pewnością pomógłby Lewemu w aklimatyzacji w zespole.

Blackburn to przeciętny zespół, któremu europejskie puchary nie grożą. Genoa natomiast ma napastników, z którymi o wygranie rywalizacji byłoby szalenie ciężko - Palacio, Sculli, Palladino, Suazo, a jest jeszcze Acquafresca.

Moim zdaniem Bundesliga jest znacznie bardziej odpowiadającymi rozgrywkami do predyspozycji Lewandowskiego niż Serie A czy Premiership.

Odnośnik do komentarza

Hertha Berlin 0-0 (0-0) Borussia Dortmund

 

Obawiałem się tego meczu. Hertha jest strasznie zdeterminowana i widać, że Berlińczykom zależy na utrzymaniu. Początek spotkania w naszym wykonaniu był niemrawy. Później nastąpiła wymiana ciosów - akcja za akcję. Bardzo dobrze przez całe spotkanie prezentował się Kuba, szarpał Barrios, ale byliśmy nieskuteczni. Gra ofensywna w naszym wykonaniu mizerna. Nie istniał Grosskreutz, a jeśli otrzymywał piłkę szybką ja trącił. Zidan słabo, Hajnal kompletnie niewidoczny. Sahin i Kehl w środku pola to bardzo mocny duet. Obrona in plus, sporo strat notował Owomoyela, kilka niepewnych zagrań miał Santana - choćby przy golu ze spalonego, bodaj Gekasa. Wydaje mi się, że Hertha miała więcej klarownych sytuacji. Ten mecz potwierdził, że jeśli chcemy walczyć o awans do Ligi Mistrzów musimy przemeblować ofensywę. Złom typu Grosskreutz, Hajnal, Rangelow czy Valdez powinien jak najszybciej znaleźć się na liście transferowej.

 

Polskie media cały czas rozpisują się o transferze Roberta Lewandowskiego do BVB09. Od dawna mówi się o odejściu reprezentanta Polski z Lecha Poznań, a na dzień dzisiejszy transfer na Signal Iduna Park wydaje się być najpoważniejszą opcją.

 

Zdaniem polskich źródeł Borussia szuka napastnika, który miałby wspólnie z Lucasem Barriosem tworzyć bramkostrzelny duet. Póki co nic nie wskazuje na to, aby Nelson Valdez wreszcie poprawił swoją skuteczność, a Mohamed Zidan więcej grywa w roli ofensywnego pomocnika, dlatego też Lewandowski ma być lekarstwem na problemy Borussen.

 

Tak, bylem na meczu i obserwowałem Roberta na żywo. To dobry zawodnik. - powiedział trener BVB, Jurgen Klopp, po czym dodał: W ubiegłym roku widziałem około 80 graczy. Gdybym teraz miał powiedzieć coś o każdym, zrobiłby się bałagan.

 

Zdaniem agenta piłkarza, Cezarego Kucharskiego doszło już do rozmów z 6-krotnym Mistrzem Niemiec, a kwota transferu opiewać ma w graniach 4-6 milionów euro. Podobno o byłego piłkarza Znicza Pruszków zabiegają też Blackburn, Parma i Sampdoria.

 

b.com.pl

 

6 milionów Euro :o. Kosmiczna kwota jak na gracza z polskiej ligi. Moim zdaniem wykładanie takich pieniędzy za Lewandowskiego to spore ryzyko. Barrios przychodząc latem z Colo-Colo miał reputację prawdziwego snajpera, zdobywając w lidze chilijskiej niemalże gola na mecz. Dodatkowo, kosztował niewiele ponad 4 miliony Euro.

Odnośnik do komentarza

"zdaniem Kucharskiego" :-))

 

Należy te kwoty przyjmować z przymrużeniem oka. Raz Lewnadowski nie strzela nadzwyczajnej liczby bramek na mecz, dwa dawno żaden polski napastnik nie sprawdził się i nie zabłysnął w Bundeslidze. Wątpie, aby ktokolwiek, a już szczególnie średnio zamożny klub, podjąłby takie ryzyko i wyłożył tak ogromną sumę na piłkarza, który wcale nie zapewnia mnóstwa bramek.

Odnośnik do komentarza

Jak dawno, skoro Wichniarkowi zdarzyło się w pojedynkę utrzymać Arminię w lidze, Smolarek był najlepszym strzelcem Borussii, a wcale nie tak dawno Juskowiak strzelał wiele goli dla Wolfsburga. Pomijając już znakomite występy Krzynówka w barwach Bayeru, czym wyrobił markę naszym piłkarzom.

Odnośnik do komentarza

Juskowiak, nie tak dawno? Wolne żarty ^^ Smolarek to dokładał nogę, no ale rzeczywiscie trochę wbił. WIchiniarek utrzymał Arminię w lidzę, a ja bym dodał jeszcze, że strzelał duzo bramek w II Bundeslidze. I co z tego? Tutaj konkretnie jest mowa o 6 milionach euro za napastnika, a nie kogoś s, kto trzelił kilka waznych bramek dla druzyny z samego dołu tabeli. Zresztą, w Hercie nie istniał.

 

Krzynówek grał świetnie, ale wcale marki naszym piłkarzom nie wyrobił. Pojedyńczy zawodnik do tego nie wystarczy, tutaj potrzeba kilku nazwisk.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Borussia Dortmund 1-1 (0-0) TSG Hoffeheim

 

Wszystko toczyło się po naszej myśli do 88 minuty. To co odstawiliśmy w samej końcówce może w dniu dzisiejszym zirytować bardziej tylko kibica Arsenalu. Zwycięstwo dałoby nam 3. miejsce i duże powody do optymizmu. Jest zaledwie remis, 5. miejsce w tabeli i rozpędzony Stuttgart za plecami.

 

Rozkład jazdy na końcówkę sezonu:

Norymberga - Dortmund

Dortmund - Wolfsburg

Freiburg - Dortmund

 

Chciałbym powiedzieć plan minimum - siedem punktów, ale po tym co zobaczyłem w ostatnich kolejkach zdobycie tylu oczek byłoby kosmicznym sukcesem :|.

Odnośnik do komentarza

1. FC Nürnberg 2-3 Borussia Dortmund

 

Kolejny krok w kierunku europejskich pucharów został wykonany. Jesteśmy na 5. miejscu w tabeli i tracimy do 4. i 3. zespołu punkt. Wszyscy w BVB marzą o Lidze Mistrzów, ale teraz już na dobrą sprawę nic nie zależy od nas. Werder w ostatnich kolejkach jest bardzo rozpędzony.

Dzisiaj po raz kolejny kunszt pokazał Barrios strzelając hat-tricka i w pojedynkę nokautując gospodarzy. Do składu wrócił Hummels, mimo to obrona nie ustrzegła się błędów. Cóż, najważniejsze były trzy punkty i je zdobyliśmy. Mecz bez historii - walka, walka, walka. Wynik idzie w świat.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Czas na kilka newsów z szeregu BVB.

 

1) Mamy nowego, drugiego bramkarza! Ziegler wrócił do VfB Stuttgart, a na jego miejsce pozyskano za około 0,5 miliona € reprezentanta Australii - Mitchella Langeraka. Nie widziałem go w akcji, ponoć spory talent. Bardzo pochlebne słowa o tym zakupie wyraża społeczność kibicowska.

2) Shinji Kagawa to kolejny Azjata w Bundeslidze. Zapanowała chyba jakaś moda na zawodników z tamtych rejonów. Zorc nazwał Japończyka "azjatyckim Rosickym", pozostaje mieć nadzieje, że nowy zawodnik wkomponuje się w zespół równie dobrze jak Barrios czy Großkreutz.

3) Koch poprosił o wypożyczenie do innego klubu, by mieć możliwość regularnej gry. Potwierdza to tym samym nasze zainteresowanie Piszczkiem, o którego według różnych doniesień powalczymy z VfL Wolfsburg. Dla mnie potencjalne występy Polaka w BVB to istna porażka, mam nadzieję, że ten transfer nie dojdzie do skutku.

4) Mats Hummels i Kevin Großkreutz zadebiutowali w reprezentacji Niemiec w spotkaniu przeciwko Malcie!

Odnośnik do komentarza

Powoli robi się kolonia Polaków w BVB. Błaszczykowski, Lewandowski, a teraz jeszcze Piszczek. W mediach też słychać plotki o zainteresowaniu Obraniakiem. Gdyby jeszcze kupili bramkarza to w każdej formacji mamy Polaka :). (chyba, że Łukasz będzie grywał na ataku w co wątpię).

Odnośnik do komentarza

Tak, czekałem na kogoś, kto pokaże Owomoyeli jak się gra na prawej obronie, a dostałem Piszczka. Niemniej, liczę na Łukasza, bo Patrick gra parodię. a najgorsze, że cierpi na tym całe prawe skrzydło, gdy grał jeszcze Lee, to także Kuba radził sobie znacznie lepiej i nie musiał się tak wracać. Widziałem Langeraka i jestem pod wrażeniem, szczególnie za takie pieniądze ( podobno 300 tysięcy euro), znakomity transfer Zorca. Liczę na Kagawę, powinien godnie zastąpić Hajnala, który jest na wylocie. Do tego Valdez, Rangelow, Feulner, powinno uzbierać się tyle pieniędzy, by spłacić Lewandowskiego i trochę zostało. Inna sprawa to formacja na przyszły sezon, dotąd graliśmy 4-2-3-1, ale nie widzę Lewego w roli Zidana, w powietrzu to on gra nawet lepiej od Barriosa, dlatego ustawienie 4-4-2 wydaje się naturalne, szczególnie zyskać może na tym Sahin, którego odciążyć od zadań defensywnych może Kehl ( o ile zdąży wyzdrowieć). Nie ukrywam, że raduje mnie perspektywa Lewandowskiego z Barriosem na szpicy, plus Kuba na prawym skrzydle i jakiś przyzwoity lewy pomocnik ( krążą słuchy o Obraniaku, ale dla mnie to już byłaby przesada, fajnie mieć Polaków w BVB, ale niech Zorc tak nie szaleje wink.gif ), bo Grosskreutz to jest naturalny cofnięty napastnik, ewentualnie mógłby być zmiennikiem Kuby, co by Błaszczykowskiego trochę odciążyło. Fajnie wygląda sprawa z długami, dzięki rozsądnej polityce transferowej co sezon zobowiązania wobec banków znacznie się zmniejszają.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Robert Lewandowski został nowym piłkarzem Borussii Dortmund. Jak poinformowała oficjalna strona niemieckiego klubu, reprezentant Polski podpisał czteroletni kontrakt.

 

- Cieszymy się, że udało nam się tego dokonać, choć trzeba przyznać, że negocjacje nie były proste, choć na pewno uczciwe - powiedział dyrektor sportowy BVB, Michael Zorc. - Najważniejsze, że w nowym sezonie będziemy mieć takiego napastnika, jak Robert.

 

21-letni były już zawodnik Lecha Poznań podpisał umowę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2014 roku. Piłkarz pojawi się na pierwszym treningu na Signal Iduna Park 4 lipca.

 

Lewandowski jest trzecim Polakiem w obecnej kadrze ekipy z Dortmundu. Dołączył on zatem do Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka. Ten ostatni także tego lata trafił do niemieckiej drużyny ze spadkowicza z Bundesligi, Herthy Berlin.

 

onet.pl za bvb.de

 

Nie wiem co myśleć o tym transferze. Robert był w Ekstraklasie zdecydowanie wyróżniającym się piłkarzem. BVB i Bundesliga to już zupełnie inne progi. Przypomina mi się sytuacja z zeszłego lata. Również obawiano się czy Barrios spełni pokładane w nim nadzieje. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce. Słyszałem, że do wyciągnięcia z Arsenalu za podobną kwotę był Rosicky. Nie ukrywam, że wolałbym Czecha w naszym klubie.

Odnośnik do komentarza
  • Pulek zmienił tytuł na Borussia Dortmund

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...