Skocz do zawartości

I Wielki Mrówkojad CMF - wprowadzenie i zasady


Vami

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Wstęp

 

Ongiś zabawa ta, pod nazwą "Bieg na orientację" zyskała sporą popularność na innym forum. Wymyślił ją znany skądinąd przez weteranów Sceny CM/FM i bywalców #cm3pl Prem. Następnie powstawały kolejne edycje, coraz bardziej zaawansowane i dłuższe. Apogeum osiągnęła, kiedy to zorganizowałem wyścig o nazwie "Le Mans 24h". Nazwa nie była przypadkowa, gdyż pytań było co niemiara, a czas zwycięskiej drużyny oscylował w okolicach 16 godzin. Jako że uważam, iż na CMF mamy więcej "tęgich głów", myślę, że dobrym pomysłem będzie spróbowanie tejże zabawy i tutaj :)

 

O co chodzi?

 

I Wielki Mrówkojad CMF to gra polegająca na odpowiadaniu na zagadki, pytania, rebusy, itp. w przeglądarce internetowej, poprzez wpisywanie odpowiedzi w pasku (coś jak notpr0n). Zagadki są różnego typu: od logicznych, przez łamigłówki językowe, pytania piłkarskie, zadania na myślenie, itd. Jak to się odbywa, zobaczycie w wersji demo, która poniżej.

 

Zasady

 

1. W I Wielkim Mrówkojadzie CMF biorą udział dwuosobowe drużyny, które sami tworzycie i nadajecie nazwę swej ekipie (w temacie zgłoszeniowym wpisujecie np. "Nazwa drużyny: Maryniarze Cżłonkowie: me_who, Wujek Przecinak)

 

2. Link do startu IWMCMF zostanie podany na czacie, w obecności przedstawicieli wszystkich drużyn. (Datę i godzinę podam, gdy już wszystko będzie gotowe, wraz z uczestnikami)

 

3. Współpraca wewnątrz drużyn jest wskazana, współpraca z przeciwnikami zabroniona (w końcu to wasi rywale!)

 

4. Podawanie odpowiedzi lub podpowiedzi do jakiejkolwiek zagadki do wiedzy publicznej (czy to w Maryni czy w tym temacie, czy na czacie) jest kategorycznie zabronione i skutkuje natychmiastową dyskwalifikacją

 

5. Każda drużyna ma 10 kół ratunkowych (czyli może mnie zapytać o podpowiedź). Każda następna podpowiedź to kara dziesięciu minut dodanych do czasu dotarcia do finiszu. Daje to jedną podpowiedź na 10 zagadek (łącznie jest ich 100) za darmo. Każda inna, jak wspominałem, kosztuje dziesięć minut.

 

6. Co 10 pytań jest checkpoint. Po odpowiedzeniu na 10, 20, 30 itd. pytanie dostaniecie komunikat, iż należy wysłać pewien kod, słowo-klucz, na podany adres e-mailowy. Jest to niezbędne, by móc kontynuować wyścig. Brak meldunku na checkpoincie to dyskwalifikacja.

 

7. Wygrywa ta drużyna, która dotrze na metę pierwsza (czyli przyśle mi kod, który ukaże się po setnym pytaniu).

 

Słowo końcowe

 

Zabawa jest naprawdę przednia i można się nieźle w to wciągnąć, kombinując i szukając odpowiedzi na zagadki. Mam nadzieję, że trafiłem na podatny grunt, bo wierzę, iż inteligencji i kreatywności wam nie brakuje :> (tak, gram wam na ambicji ;) ).

 

Wersja demo

 

Aby dokładnie zobaczyć, jak to działa, zapoznajcie się proszę z pięciopytaniową wersją demo:

 

:gool:Wersja demo :gool:

 

Jeśli spodobała Ci się ta inicjatywa, namów drugą osobę i zgłoście drużynę w tym temacie:

 

:gool:Temat zgłoszeniowy :gool:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...