Skocz do zawartości

Optymalizacja pamięci


Rekomendowane odpowiedzi

Służą ku temu programy np. RamCleaner, który sobie ściągnąłem..no ale, co ja powinienem ustawić tam w nim i co zrobić, aby przykładowo - mój FM chodził jak najszybciej ?

Ewentualnie- znacie jakieś inne tego typu zabiegi, programy...

Odnośnik do komentarza
Służą ku temu programy np. RamCleaner, który sobie ściągnąłem..no ale, co ja powinienem ustawić tam w nim i co zrobić, aby przykładowo - mój FM chodził jak najszybciej ?

Ewentualnie- znacie jakieś inne tego typu zabiegi, programy...

Moim zdaniem taki optymalizator to porażka. Częste czyszczenie pamięci dodatkowo obciąży pamięć i będzie powodować podwieszenia komputera. Rozsądnie myśląc, można go rzeczywiście używać tylko sporadycznie i RĘCZNIE przed uruchomieniem np. eFeMa a po dłuższej pracy na komputerze przed włączeniem gry (automatyczne działanie programu moim zdaniem mija się z celem przy pamięciach większych niż 256 MB).

Jeśli masz Xp to włącz usuwanie zbędnych dll z pamięci. To powinno trochę pomóc.

Odnośnik do komentarza
A te biblioteki DLL , to opcja programu tak?

Podczas uruchamiania jakiejś aplikacji system kopiuje wszystkie jej pliki DLL do pamięci. Po uruchomieniu wielu aplikacji podczas jednaj sesji (po restarcie peceta pamięć jest zwalniana) pamięć zostaję zaśmiecona wieloma bibliotekami dawno zamkniętych już aplikacji. Pracę systemu Windows znacznie przyspieszy włączenie opcji automatycznego kasowania bibliotek DLL z pamięci.

 

1. Uruchom Edytor rejestru.

 

2. Utwórz wartość DWORD o nazwie "AlwaysUnloadDLL" w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer].

 

3. Ustaw ją na 1.

 

4. Uruchom ponownie komputer w celu zastosowania zmian.

 

/cytat za tweak.pl/

Odnośnik do komentarza

Bblean to alternatywna "powłoka" oparta na znanym z *nixów blackbox'sie. Odznacza się wyjątkowo lekką wagą (wliczając wirtualne pulpity, których domyślnie w explorzerze nie ma), jednak okupione jest to brakiem ikonek (przynajmniej w defaultowej konfiguracji). Rekompensuje to znakomitym wsparciem dla klawiatury. Ma to swoją logikę bo "combos" na klawiaturze jest zawsze szybszy od znalezienia ikony i klikięcia.

 

Więcej na pimpmydesk.org

Odnośnik do komentarza

Domyślnie Windows XP wykorzystuje 80% zainstalowanej w komputerze pamięci RAM, poczym zaczyna zapisywać dane do pamięci wirtualnej. W praktyce 20% pamięci RAM marnuje się. Można więc zmienić ustawienia systemu tak, aby „przypominał sobie” o pamięci wirtualnej dopiero po zapełnieniu 95% pamięci RAM. Niestety Windows XP czasem bywa w tym wypadku „nieposłuszny” i nie stosuje się do naszych żądań. Jednak nie zaszkodzi tą opcje odpowiednio skonfigurować.

 

1. Uruchom Edytor rejestru.

2. Przejdź do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management].

 

3. Znajdź tam wartość DWORD o nazwie "NonPagedPoolSize” (jeżeli jej tam nie ma, musisz ją utworzyć).

 

4. Kliknij dwukrotnie na wartość "NonPagedPoolSize”, wybierz system dziesiętny i ustaw ją odpowiednio według wzoru (tutaj dla 256 MB RAM):

240 x 1024 = 245760

a b c

 

a) ~95% zainstalowanej pamięci ram;

b) należy podać w kilobajtach, dlatego też należy pomnożyć przez 1024;

c) uzyskany wynik, który musisz wpisać;

 

5. Ponownie uruchom system Windows.

Odnośnik do komentarza
# IoPageLockLimit [wartość DWORD trzeba utworzyć]- określa maksymalną ilość kilobajtów, które mogą zostać zarezerwowane na operacje wejścia/wyjścia. Standardowe ustawienie to: 512 KB (wartość=0). Zwiększenie tej wartości przynosi lepszą wydajność systemu plików. System zamiast często zapisywać małe porcie danych, będzie zapisywał większe, ale rzadziej [+mniejsze na żądanie]. Wartość (dziesiętną) ustawiamy zgodnie ze wzorem:

 

Wielkość pamięci Ram * 1024 * 0.125 np.

 

256 MB* 1024 * 0.125=32768,

 

 

inna szkoła zaleca podwojenie tej wartości, co przynosi korzyści aplikacjom, które które nieustannie odczytują i zapisują na dysku np. obróbka filmów.

 

 

# SecondLevelDataCache - określa wielkość pamięci podręcznej drugiego poziomu Cache L2 dostępnej dla systemu Windows. Należy ustawić taką wartość (dziesiętną) ile KB Cache L2 posiada Twój procesor. Może się okazać, że system źle wykrywa tę wielkość, sprawdź! Błędy mogą się pojawić zwłaszcza przy nowych typach procesorów dysponujących bardzo dużą pamięcią Cache L2 np. Athlon FX (512-1024 KB) lub Pentium-M (1024-2048 KB). Błędne wykrycie tej wartości przez system to kilkuprocentowa strata wydajności.

 

I jeszcze te dwie porady, zawsze tego i tego co napisal Dix_ uzywam :)

Odnośnik do komentarza

Kolejne moje dzisiaj pytanie wiem, że głupie ale jak sie spytam to mam nadzieję, że mnie nie zbluzgacie jestem zielony w tych sprawach. Gdzie jest edytor rejestru?? Bo chciałbym zastosowac porady Dixa___

Z góry dzięki za odpowiedź poprostu chce zwiekszyc szybkość mojego FM

Odnośnik do komentarza

Znalazłem artykuł dotyczący Cache:

 

Odpowiednio ustawione cache znacznie wpływa na wydajność komputera. Musisz tylko odpowiednio ustawić wartość ManagementIoPageLockLimit wg. zainstalowanej pamięci RAM.

 

1. Uruchom Edytor rejestru.

 

2. Teraz przejdź do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management].

 

3. Znajdującą się tam wartość DWORD o nazwie "ManagementIoPageLockLimit" (jeżeli nie ma utwórz ją) ustaw odpowiednio na:

 

64MB RAM: 1000;

128MB RAM: 4000;

256MB RAM: 10000;

512MB lub więcej: 40000

 

Czy wartość ManagementIoPageLockLimit ustawiamy w systemie dziesietnym czy szesnastkowym ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...