Skocz do zawartości

XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie


Keith Flint

Klasyfikacja medalowa XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich  

97 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się cieszę z medalu i naprawdę z fajnych występów Justyny. Owszem, czas półfinału narobił pewnie smaku na olimpijskie złoto, ale ze srebra na pewno też się trzeba cieszyć. Czekam z niecierpliwością na koronny dystans Kowalczyk, po którym - jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego - będziemy się cieszyć z olimpijskiego złota :)

 

Po cichu liczę na Paulinę Ligocką...

Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla Justyny. Mam wrażenie, że Ona bardziej cieszy się z tego medalu, niż większość Polaków. My patrzymy z perspektywy, że prowadziła 2/3 dystansu i złoto było blisko, a Ona się cieszy, że jest w światowej czołówce. I jest świadoma, że jednak nie jest jeszcze najlepsza i ma kilka rzeczy do poprawki. Każdemu naszemu sportowcowi życzę takiej ambicji.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza kolejka rozgrywek męskiego hokeja za nami. Obyło się bez większych niespodzianek, choć nie ukrywam, że liczyłem, iż Słowacy nie dadzą się Czechom i zaczną turniej od zwycięstwa.

 

W grupie A wygrali ci, którzy wygrać mieli. Norwegowie byli skazani na pożarcie i chwała im, że dość długo potrafili opierać się Kanadyjczykom. Zwycięstwo (efektowne) tych ostatnich mnie oczywiście cieszy i liczę, że to początek ich drogi po olimpijskie złoto. Amerykanie nie dali większych szans Helwetom, potwierdzając przy tym, że może nie mają wielkich nazwisk, ale tworzą ciekawą drużynę.

 

W grupie B bezdyskusyjnie zwycięstwo Rosjan. Zważywszy na to, że potencjał Łotyszy zdaje się być znacznie większy niż Norwegów, tak efektowna wiktoria "sbornej" jest potwierdzeniem, że Rosjanie przyjechali tu w jednym celu - zdobyć złoto! I mają ku temu całe stado powodów! Z Owieczkinem, Kowalczukiem, Małkinem i Siominem na czele. Nie wspominając o całej reszcie. Gospodarze muszą czuć ogromną presję ze strony dwukrotnych (w dwóch ostatnich edycjach) z rzędu mistrzów świata. W drugim meczu tej grupy wspomniani Słowacy nie dali rady Czechom. Powiedziałbym, że zdecydowało doświadczenie tych drugich, ale patrząc na skład Słowacji, akurat doświadczenia trudno im odmówić. Czegoś jednak zabrakło, a do tego Czesi mieli Vokouna w bramce, a Słowacy hokejowe ADHD, które prowadziło do licznych kar i osłabień zespołu. W takim układzie wydaje się, że Słowacy powalczą co najwyżej o trzecie miejsce w grupie, choć będę im gorąco kibicował w starciu z Rosją.

 

Wreszcie grupa C z dwójką faworytów z Europy Północnej - Szwedami i Finami. Jedni i drudzy odnieśli zwycięstwa, ale szczególnie Szwedzi nie zachwycili, męcząc się dość mocno z przeciętną ekipą Niemiec. Jak na razie, nie widzę więc w żadnej z tych drużyn ewentualnego konkurenta do rywalizacji z Rosją i Kanadą. To jednak dopiero początek...

Odnośnik do komentarza

Petra Majdić nie wystapi w dzisiejszym biegu laczonym w wyniku kontuzji odniesionej na rozgrzewce przed startem w sprincie. Okazalo sie, ze Slowenka ma zlamane cztery zebra i uszkodzenie oplucnej :o :o Znalazl ktos moze jakies wiarygodne zrodlo, potwierdzajace ta informacje?

 

 

edyta pokazuje, ile udalo sie znalezc na onecie:

 

Brązowa medalistka olimpijska w narciarskim sprincie Słowenka Petra Majdic wycofała się z igrzysk w Vancouver. Badania lekarskie wykazały złamanie czterech żeber i uszkodzenie opłucnej - poinformowała agencja prasowa SID.

 

Podczas treningu przed środowym sprintem Słowenka spadła z trzymetrowej skarpy przy trasie i mocno się potłukła. Pierwsze badania nie wykazały poważniejszych urazów i Majdic z grymasem bólu startowała w kolejnych biegach. W finale sprintu przegrała tylko z Norweżką Marit Bjoergen i Justyną Kowalczyk.

 

Na podium Majdic wchodziła podpierając się o ramię trenera. Wycofała się z biegu łączonego, ale zapowiadała, że postara się jeszcze wystartować 27 lutego w biegu na 30 kilometrów.

 

 

 

Tymczasem kierownictwo słoweńskiej olimpijskiej olimpijskiej złożyło skargę do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego na jury zawodów. Według nich organizatorzy i sędziowie nie zapewnili odpowiedniej ochrony biegaczkom.

 

Petra Majdic po powrocie do kraju zostanie odznaczona przez prezydenta Słowenii Danilo Turka Złotym Krzyżem Zasługi. - Ten brązowy medal olimpijski jest wart więcej niż złoto, jest niezwykłym osiągnięciem - powiedział Turk, dodając, że osiągnięcia sportowe Majdic oraz sama zawodniczka są godne podziwu i naśladowania.

 

 

Odnośnik do komentarza

Przed biegiem mowili, ze nic jej nie jest wiec mysle, ze jak zwykle onet pompuje zbytnio info. Ale poczekamy. Choc i tak brawa dla Niej!

a widziałeś jak wchodziła na podium, albo jak Ją znosili z mety po finale? Bo po tym co zobaczyłem, jestem w stanie uwierzyć w to info.

Odnośnik do komentarza

Przed biegiem mowili, ze nic jej nie jest wiec mysle, ze jak zwykle onet pompuje zbytnio info. Ale poczekamy. Choc i tak brawa dla Niej!

"przed biegiem mowili" super potwierdzona diagnoza :sciana:

Onet cytowal tylko inna agencje to raz. A dwa skad mieli wiedziec przed biegiem o zlamanych zebrach? podreczny rentgen? Jechala napewno na ogromnych srodkach przeciwbulowych i kto wie czy nie na wlasne prosbe. Jak Gancarczykowi zlamali palec tez dostal przeciwbulowy i dogral do konca meczu. Wtedy masz taka adrenaline ze mozna z polamanymi kośćmi wystepowac, jednak na 2 dzien przeswietlenia pokaza prawdziwe urazy.

Odnośnik do komentarza

No i Justyna zdobyła brąz. Nie ma co ukrywać, Norweżka nieźle jej odjechała, odrobinkę może być szkoda, że dała sobie wydrzeć srebro, ale zmęczenie dało się już naszej królowej nart we znaki, dlatego pomijam to i cholernie cieszę się z tego, co mamy :)

 

Justyna!! :polska:

Odnośnik do komentarza

Norweżka jest potwornie mocna :) Brąz nie jest oczywiście złotem, ale ja i tak się cieszę. ZIO w Vancouver są dla Polski bardzo udane, bo zdobyliśmy już 3 medale, a jest jeszcze kilka szans. Jutro Adam, później Justyna, a Sikora ostatnio też trochę się poprawił :) Liczę również na niespodziankę w sztafecie kobiet w biathlonie, bo Polki są w naprawdę dobrej formie :)

Odnośnik do komentarza

Druga kolejka fazy grupowej turnieju hokejowego za nami.

 

W grupie A prowadzenie objęli Amerykanie, którzy odnieśli drugie przekonujące zwycięstwo, nie dając żadnych szans Norwegom. Na uwagę zasługują dwa trafienia doświadczonego Briana Rafalskiego, shorthanded goal Mariusa Holteta dla Norwegii oraz gigantyczna przewaga Amerykanów w strzałach (39-11). W drugim spotkaniu doszło do ogromnej niespodzianki - gospodarze imprezy i faworyci do olimpijskiego złota dopiero w serii rzutów karnych zapewnili sobie 2 punkty w meczu ze Szwajcarami. Prawda jest jednak taka, że Kanadyjczycy sami sobie sprokurowali taką sytuację (dogrywkę i rzuty karne), bo prowadząc 2-0 odpuścili nieco i zostali skarceni. Z Amerykanami w noc z niedzieli na poniedziałek będą musieli zagrać o niebo lepiej, by wygrać i awansować już do ćwierćfinału.

 

Grupa B to niespodzianka, tak przeze mnie oczekiwana, w spotkaniu Rosjan ze Słowakami. Nasi południowi sąsiedzi nie dali się rywalom i po serii rzutów karnych (oraz kapitalnym finalnym trafieniu Pavola Demitry :respekt:) pokonali faworyzowanych Rosjan. Wciąż wierzę, że Słowacy na tych igrzyskach zdołają sporo namieszać najlepszym. Oby tak właśnie się stało! No może z wyjątkiem ewentualnego pojedynku z Kanadą ;] W dsrugim spotkaniu Czesi postawili kolejny krok w kierunku awansu do ćwierćfinału, ale przed nimi jeszcze potyczka z Czechami, która zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie. Wydaje się, że drugiego błędu ekipa Bykowa nie popełni i pokona rywali.

 

W grupie C o wszystkim tak naprawdę zadecyduje mecz w poniedziałkowy poranek, gdy Szwedzi spotkają się z Finami. Obie drużyny odniosły kolejne zwycięstwa - Finlandia nie dała większych szans Niemcom (choć przy bramce na 2-0 Timmonena nie popisali się sędziowie, uznając gola strzelonego łyżwą przez defensora Suomi), a Szwedzi rozprawili się z Białorusinami, choć tracąc dwie bramki przy stanie 3-0, nieco sobie zamieszali.

 

Po dwóch kolejkach najskuteczniejsza jest czwórka graczy: Heatley, Hagman, Crosby i Zidlicky, mając po 4 punkty. Ten pierwszy, wespół z ze swoim rodakiem Iginlą, jest też najlepszym strzelcem turnieju (po 3 gole). Ciężej nieco oceniać bramkarzy, bo jedynie Vokoun zagrał w obu meczach swojej drużyny, tracąc 3 gole przy 50 obronionych strzałach. Niepokonani na turnieju pozostają Luongo, Baeckstroem i Lundqvist.

Odnośnik do komentarza

Cieszymy sie z dzisiejszego medalu Adasia, ale ja o wczorajszym brazie Justynki:

 

 

Norwegowie zamierzają nadal protestować w sprawie biegu łączonego na 15 km, w którym wykroczenia dopuściła się Justyna Kowalczyk. Jedno zażalenie sędziowie już odrzucili, ale media norweskie pokazują dowody, które mogą odebrać Polce medal.

 

Kowalczyk minimalnie wyprzedziła w końcówce Norweżkę Kristin Stoermer Steirę i zdobyła brązowy medal. Ekipa Norwegii od razu złożyła protest, ale sędziowie go odrzucili. Polka za wcześniej zaczęła biec stylem dowolnym.

 

- Mamy 72 godziny. Istnieje organ FIS, który jest ponad jury. Nie wiem, co będzie dalej. Na pewno porozmawiam z Kristin, ale cała sytuacja to jasny przykład świadomego naruszenia zasad i użycia stylu dowolnego zbyt wcześnie, a to jednoznacznie powinno oznaczać dyskwalifikację - cytuje trenera reprezentacji Norwegii Egila Kristiansena portal Sportowefakty.pl.

 

Na zdjęciach i filmach zamieszczonych przez NRK (norweski konglomerat mediów publicznych) widać, że nasza zawodniczka zmieniła styl przed czerwoną linią, po przekroczeniu której mogła dopiero to zrobić.

 

- Najśmieszniejsze jest to, że ja jestem lewa w tym "łyżwowaniu". Wszystkie dziewczyny umieją trochę oszukać, a ja nie umiem - przyznaje szczerze Kowalczyk.

 

Narciarka po biegu przyznała, że bała się dyskwalifikacji. - Po biegu bałam się, że mnie zdyskwalifikują, bo jury zauważyło, jak podczas biegu klasykiem użyłam kroku łyżwowego - mówiła Kowalczyk. - Nie wiem, co by zrobili gdybym nie była najlepszą biegaczką świata, nie wygrała tylu biegów co ostatnio, nie zdobyłam tylu tytułów co w ostatnim roku. Chyba nazwisko mi pomogło. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i mogłam się popłakać - dodała po rozmowie z sędziami.

 

Norwegowie nie zamierzają odpuścić i planują kolejne protesty, ale chcą być roztropni. - Musimy przemyśleć dokładnie co zamierzamy zrobić i przed podjęciem ostatecznej decyzji porozmawiać jeszcze z Kristin - mówił w norweskich mediach Ago Skinstad, szef reprezentacji.

 

Ja rozumiem, ze Norwegowie szukaja jakiejs furtki, zeby Steira zdobyla medal, no ale to jest troche niesmaczne :| Wiele zawodniczek i zawodnikow stosuje takie triki i dlatego uwazam, ze jesli odbiora Justynie medal to bedzie skandal i masonski spisek :keke:

Odnośnik do komentarza

Żałość :lol: Justynie nie zabiorą medalu, jestem o to spokojny, ale to co oni robią jest żałosne. Szkoda, że próbują na chama przepchać swoją rodaczkę, która była gorsza od Justyny i to ich boli, że nie mają dwóch reprezentantek na podium ;)

 

Adaś zdobył drugi medal i trzeba powiedzieć jedno - GENIUSZ. To, co on robi na skoczni jest wprost niesamowite i wielki respekt dla niego za to co robi. Żałuję, że nie udało się zdobyć olimpijskiego złota, bo Małysz jest jedynym (obok Ahonena, ale on był daleko) zawodnikiem w stawce, któremu złoto się po prostu należy. Ale cieszyć się trzeba z dwóch medali, nieważne, że srebrne, ważne, że dał radę. Świetnie.

 

Od siebie mogę powiedzieć tylko jedno - dziękuję :respekt:

Odnośnik do komentarza

Adam to wielki sportowiec. Ponownie to potwierdził w Vancouver. Dwa srebre medale to rewelacyjny wynik, spodziełem się przed rozpoczęciem ZIO gorszego rezultatu, a jest naprawdę świetnie. W moim sercu Adam zawsze będzie złotym medalistą, bo tutaj walczył z prawdziwym cyborgiem. Simi jest obecnie znacznie lepszym skoczkiem od reszty. Adam wygrał z innymi "normalnymi" zawodnikami. 

 

Zdobyliśmy już 4 medale na tych Igrzyskach. Jest świetnie, ale mogliśmy mieć trochę lepszy dorobek, przede wszystkim Justyna Kowalczyk w pierwszym występie oraz pechowa Nowakowska w biegu indywidualnym. Mamy szansę na jeszcze minimum jeden medal, bo Justyna będzie bięgła na 30 km, ale ja liczę na niespodzianki w sztafetach, dokładniej chodzi mi o skoki narciarskie oraz biathlon pań. Może na pudle stanie też Sikora w biegu masowym, bo Tomek z każdym startem spisuje się lepiej, a szanse mają także nasze biathlonistki, które są w formie i przy dobrym strzelaniu również mogą zamieszać.

 

 

Odnośnik do komentarza

Niestety dzisiejszy biathlon nie poszedł po naszej myśli. Najpierw wystartował Sikora, który miał szanse na medal, bo ostatnie występy były już lepsze, ale Tomek zaczął fatalnie. 3 pudła po strzelaniach w pozycji leżącej i nie miał już szans na medale. Następnie było już lepiej, bo w pozycji stojącej Tomek strzelał lepiej i ostatecznie zakończył zawody na 11 pozycji. Fatalnie wystartował Ole Einar, który miał zdobyć złoty medal, a skończył na 27. lokacie. Norweg fatalnie strzelał.

 

W biegu kobiet po cichu liczyłem na jakąś niespodziankę, ponieważ występy naszych zawodniczek w biegu indywidualnym pozwoliły myśleć optymistycznie, ale Cyl, Pałka i Nowakowska pobiegły na swoim poziomie. Najlepszą pozycję zajęla Pałka, która była 20, Nowakowska zajęła 21, a Cyl 23 miejsce.

 

Cieszy mnie zwycięstwo Madzi Neuner, która mimo dwóch pudeł zdołała dogonić Zaicewą i zwyciężyła. Świetny występ debiutującej Niemki na Olimpiadzie, która wywalczyła dwa złote medale i jeden srebrny. W biegu indywidualnym było ciut słabiej, ale piękna Magdalena nie lubi tego dystansu. Ma jeszcze szansę na złoto w sztafecie. Mam nadzieję, że Polki również dobrze się w niej spiszą.

 

 

 

To już koniec indywidualnych zmagań biathlonistów w Vancouver, przed nami jeszcze sztafety :)

Odnośnik do komentarza

Faza grupowa hokejowego turnieju dobiegła końca. Kilka ciekawych i nieco zaskakujących rozstrzygnięć jest.

 

Grupę A wygrali Amerykanie, dzisiaj w nocy pokonując 5-3 gospodarzy imprezy - świetny Rafalski, kapitalny Miller. Kanadyjczycy na drugim miejscu, co więcej z raptem 5 punktami, bo nawet Szwajcarom musieli punkcik oddać. Nie tak sobie wyobrażali zapewne początek tej imprezy kanadyjscy fani. Trzecie miejsce w grupie dla Helwetów, Norwegowie z punktem na koncie na ostatniej pozycji.

 

Grupa B najciekawsza, bezwzględnie. W ostatecznym rozrachunku triumfowali Rosjanie, pokonując wczoraj wieczorem Czechów 4-2. Ci ostatni zajęli drugie miejsce, o punkt przed Słowakami. Bardzo słabo zagrali Łotysze, będąc jedynie tłem dla tercetu RUS-CZE-SVK. Spodziewałem się po nich nieco więcej.

 

Wreszcie grupa C i triumf Szwedów. Trzy zwycięstwa, w tym dzisiejsze nad Finami i pewny awans do ćwierćfinału. Dalej Finowie i Białoruś. Ostatni Niemcy.

 

O ćwierćfinał zagrają jutro Czesi z Łotwą, Szwajcarią z Białorusią, Kanada z Niemcami i Słowacja z Norwegią. Najciekawiej zapowiada się spotkanie Helwetów z naszymi wschodnimi sąsiadami. W trzech pozostałych spotkaniach odpadnięcie którejkolwiek z faworyzowanych drużyn (CZE, CAN, SVK) byłoby nie lada sensacją.

 

W 1/4 finału są już za to: 1) Amerykanie, którzy czekają na triumfatora meczu SUI-BLR; 2) Finowie, którzy zmierzą się najpewniej z Czechami; 3) Szwedzi, którzy za rywali powinni mieć Słowaków; 4) Rosjanie i mega pojedynek z Kanadą zapewne. Najprostszą drogę do półfinału będą mieli Amerykanie, w pozostałych pojedynkach każde rozstrzygnięcie jest niewykluczone!

Odnośnik do komentarza

Cieszy mnie zwycięstwo Madzi Neuner, która mimo dwóch pudeł zdołała dogonić Zaicewą i zwyciężyła. Świetny występ debiutującej Niemki na Olimpiadzie, która wywalczyła dwa złote medale i jeden srebrny. W biegu indywidualnym było ciut słabiej, ale piękna Magdalena nie lubi tego dystansu. Ma jeszcze szansę na złoto w sztafecie.

Podobno odpuszcza start w sztafetach. Ale to pewno plotki ;)

 

 

 

Co do naszych zawodników, to bardzo szkoda mi Tomka Sikory. Medal w Kanadzie był jak najbardziej w zasięgu, tylko w kluczowych momentach brakowało tego celnego strzału. Niestety taki jest biathlon raz się wygrywa innym razem nie. Nie wiele brakowało i niedosyt jest.

A Polki, trzeba powiedzieć że pobiegły na swoim poziomie, niestety dziś brakowało przede wszystkim dobrego strzelania, bo biegowo nasze zawodniczki odstają od czołówki.

Odnośnik do komentarza
W 1/4 finału są już za to: 1) Amerykanie, którzy czekają na triumfatora meczu SUI-BLR; 2) Finowie, którzy zmierzą się najpewniej z Czechami; 3) Szwedzi, którzy za rywali powinni mieć Słowaków; 4) Rosjanie i mega pojedynek z Kanadą zapewne. Najprostszą drogę do półfinału będą mieli Amerykanie, w pozostałych pojedynkach każde rozstrzygnięcie jest niewykluczone!

 

 

Francuzi dali ostro ciala w meczu z USA i teraz IMO beda mieli spory problem z wywalczeniem jakiegokolwiek medalu bo Rosjanie sa bardzo mocni. A tak swoja droga - mozna przegrac wszystkie mecze w grupie a i tak zagrac w cwiercfinale. Glupota :roll:

Odnośnik do komentarza

http://www.sport.pl/vancouver2010/1,103361,7590078,Justyna_Kowalczyk_i_astma_norweskich_biegaczek___Pani.html

 

- Pani Kowalczyk postąpiła nieładnie - mówi Sport.pl specjalista od walki z dopingiem w sporcie prof. Jerzy Smorawiński. - To nieprawda, że leki na astmę poprawiają zdolności do wysiłku fizycznego - dodaje lekarz polskiej reprezentacji w Vancouver Jarosław Krzywański.

 

Ciekawy artykuł. Dobrze, że wypowiedzieli się specjaliści, bo już za dużo się namnożyło złych emocji. Wystarczy wpisać Marit Bjoergen na youtube żeby zobaczyć mnóstwo wpisów od polskich "kibiców".

Osobiście nie znam sie na medycynie, ani na leczeniu astmy, ale Smorawiński wydaje mi się bardziej wiarygodny niż np. Bogdan Chruścicki, który na stronie Eurosportu stwierdził, że Norweżka jest oszustką.

Ciekawe jakie zdanie na ten temat mają forumowi lekarze?

 

PS. Justyna średnio ma prawo oskarżać kogokolwiek o doping skoro sama była za to zdyskwalifikowana. W każdym razie trzeba za nią trzymać kciuki w sobotę :polska:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...