Skocz do zawartości

Odchudzanie


dragonfly

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki Gabe :)

 

przy okazji, google mi podpowiedzialo strone ilewazy.pl, mozna sie nia posilkowac? w miare dobre wartosci tam sa wpisane?

Stronka jest okej. Sugeruję również wszystko wpisywać w "śniadanie" - po jakimś czasie znudzi Ci się rozbijanie tego, co zjadłeś, na poszczególne posiłki, a będziesz korzystał tylko z "ostatnio używanych".

Odnośnik do komentarza

Panowie, problem i prośba o poradę.

 

Nie ukrywam, zapuściłem się przez ostatnie kilka miesięcy naprawdę mocno (kuchnia teściowej, siedząca praca i rozluźnienie samodyscypliny niestety robią swoje) i aktualnie ważę około 100 kilogramów przy wzroście 176 cm. Nie ciężko się domyślić, że wyglądam jak mały, spasiony byczek, o ogromnym bandziochu i rozstępach na całym ciele nie mówiąc.

 

I teraz pytanie- co najlepiej zrobić, żeby efektywnie i stopniowo tracić na wadze? Targetem jest utrata 25 kilogramów, doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to założenie bardzo długofalowe. Co byście polecali na początek, a następnie utrwalenie diety by sukcesywnie te kilogramy tracić ;>? Osobiście zacząłem się zastanawiać nad rozpoczęciem diety 1500 kcal, od października wracam również na siłownię po przerwie spowodowanej operacją i problemami zdrowotnymi. To dobry trop? Wedle kalkulatora zapotrzebowania kalorycznego (z herk.pl) aby chudnąć około kilograma tygodniowo musiałbym pochłaniać około 1524 kcal dziennie, więc dieta 1500 wydaje się być optymalnym wyborem.

 

No i pytanie- czy warto odwiedzić dietetyka (koszta zachęcające co prawda nie są)/jest to konieczne czy lepiej/można próbować walczyć z wagą na własną rękę ?

Odnośnik do komentarza

Dietetyk i badania u lekarza, serio. Samemu długo nie mogłem schudnąc, okazało się że mam nadnercza chore. Badania takie zalicił mi dietetyk, do którego poszedłem na początku sierpnia. On pod to mi ulożył dietę, efekty pierwsze widać, azkolwiek program mam rozpisany na aż dwa lata, bo stan zdrowia nie pozwala na szybsze rozsadne chudniecie

Odnośnik do komentarza

Zależy, ile szynki, chleba, margaryny (której nie powinno się wcale stosować tak bajdełej, definicja niezdrowości). Ale jak 50g polędwicy sopockiej ma 7g to wyobraź sobie, jak wielgachne i grube musiałyby być plastry na tych kanapkach. Chleb ma trochę białka, ale nie za wiele (i nie powinno się brać tego białka zbyt poważnie).

Odnośnik do komentarza

Musisz zważyć tę szynkę (plaster) i poszukaj jakiejś genericowej, ewentualnie skonfrontuj jej makra z ilewazy.pl. To samo z chlebem. Ogólnie czy to będzie powiedzmy 13 czy 15g białka w 100g to nie ma znaczenia prawie żadnego. Natomiast te 20g to jest zdrowo zawyżone, stawiam, że nawet i dwukrotnie albo więcej.

Odnośnik do komentarza

Do pomiarów żarcia spokojnie starczy najtańsza z allegro kuchenna, ja kupiłem ze dwa lata temu cyfrową za łącznie z przesyłką jakoś 30zł i mi do dzisiaj służy, do tej pory raz w niej baterie wymieniałem.

 

http://allegro.pl/w01-waga-kuchenna-lcd-do-5kg-elektroniczna-szklana-i5424238306.htmlo, dokładnie taką mam

Odnośnik do komentarza

Nie brales w ogole pod uwage rezygnacji z kanapek na rzecz czegos pozywniejszego? Kanapki to w sumie zapychajacy chleb z niezdrowym tluszczem + odrobina wartosci odzywczych z dodatkow... Na sniadanie moge polecic chociazby platki owsiane z rodzynkami, suszonymi morelami, orzechami, lyzka masla orzechowego - cos takiego. Bialko mozna podkrecic smakowa odzywka lub twarozkiem ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...