Skocz do zawartości

Odtwarzacze DVD


Kwiatek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiego tematu, a potrzebna mi pomoc więc mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów będzie mógł mi pomóc.

Otóż posiadam odtwarzacz Philips dvb 3040k i gdy wkładam jakąś oryginalną płytę np. dodatki do Gazety Wyborczej wyskakuje błąd: zły region płyty. Niestety płyta ma region 2 więc odtwarzacz też powinien i dam głowę, że ma. Dodam, że kilka miesięcy temu wszystko chodziło bez problemu. Nie wiem co zrobić, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.:_confused:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Zaczynam się rozglądać za kinem domowym. Chciałbym aby w zestawie była nagrywarka DVD z HDD (tak ze 160 GB) żeby mógł sobie od czasu do czasu coś nagrać najlepiej z wejściem HDMI. Głośniki najlepiej 2.1 , bo miejsca dużo nie mam i nie lubię jak mi się kable walają po domu :P Co do wzmacniacza nie mam wymagań.

Powiedzmy, że mam na to 2-2,5 tysiąca. Pomożecie coś złożyć?

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Mam taką zagwozdkę natury egzystencjalnej.

 

Posiadam obecnie mini kino domowe ELTAX, które całkiem dobrze się sprawuje, ale powoli odtwarzacz wykazuje oznaki zużycia, myślę więc nad jego wymianą (tym bardziej, że nie ma obsługi polskiej czcionki i ma jedynie USB 1.1, a do tego support takiego modelu skończył się chyba zaraz po jego produkcji :keke:). Głośniki, jako całkiem przyzwoite (w końcu z nich najbardziej Duńczycy słyną) chciałbym zachować, i tu pojawia się problem: są one połączone z odtwarzaczem przez zwykłe dwużyłowe kable głośnikowe i łączone na zaciskowe wtyki (takie jak na tym obrazku), zarówno w głośnikach, jak i w odtwarzaczu, natomiast jak przeglądam modele na allegro, to są same z wyjściami cinch :-k

 

Jak to można rozwiązać? Wystarczy dokupienie wtyków RCA i zalutowanie, czy muszę szukać od razu głośników?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam w domu DVD Wiwa HD-128U oraz głośniki 5.1 Creative których nie używam. Chciałem zrobić takie pseudo kino domowe - podłączyć te głośniki do odtwarzacza. Za bardzo nie wiem jak to zrobić.

DVD ma Takie wyjścia. Sprawa z głośnikami wygląda następująco. Satelitki podłączam do SUboofera i od niego wychodzi kabel z Takimi 3 zakończeniami. Da się to w ogóle podłączyć? Pewnie dało by się przez amplituner - chociaż tego bym chciał uniknąć (dość droga i nieopłacalna w tym przypadku sprawa)

Jakieś sugestie, rady?

Odnośnik do komentarza

przejsciowka cinch / aux-in(minijack)

 

Coś tego typu?

ile masz przewodow od subbufera do PC z tego zestawu creativa ?

 

Rozwiązałem problem. Kupiłem 3 przejściówki jack na 2 'cziny'. Wszystko nawet dobrze się sprawuje. Nie spodziewałem się aż takich rezultatów. Tylnie satelitki mogły by głośniej grać ale tego problemu pewnie bez amplitunera nie rozwiążę?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Czołem!

 

Takie deczko głupie pytanie mam: kupiłem jakieś stare DVD bez gniazda SCART i teraz mam zagwozdkę czym to podłączyć do telewizora - tylna ściana wygląda tak:

 

http://s623.photobucket.com/albums/tt312/palacev74/?action=view&current=100_6326a.jpg

 

Czy wystarczy do tego kabel SCART->6xRCA aby mieć dźwięk i obraz? I co gdzie wtedy wepchać?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...