Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
Profesor

Puchar Narodów Afryki

Rekomendowane odpowiedzi

Kodjovi żyje, jest przytomny, odbiera bodźce i jest w prywatnej klinice w Johannesburgu.

A co do udziału Togo, to pewnie angolijski rząd posmarował komu trzeba :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kodjovi żyje, jest przytomny, odbiera bodźce i jest w prywatnej klinice w Johannesburgu.

A co do udziału Togo, to pewnie angolijski rząd posmarował komu trzeba :>

Show must go on

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widze ze malo kto oglada PNA? Po dzisiejszym cwiercfinale zastanawia mnie jedna rzecz. Jakim cudem ci sami pilkarze, ktorzy w swoich klubach graja z zelazna dyscyplina taktyczna, wyjezdzajac na PNA dostaja "malpiego rozumu"? Taki Geremi majacy za soba gre w Realu czy Newcastle, nagle gra jak nieopierzony gowniarz. Bramkarze puszczaja babole, stoperzy drybluja. Ale przyanjmniej zabawnie sie oglada.

No i sedziowie... Ciekawe czy doczekamy sie kiedys czasow w ktorych Blatter i jego mafia ugna sie i wreszcie wprowadza rewolucyjne zmiany zwiazane z powtorkami? Chyba jeszcze dlugo bedzie nam czekac. Beton pozostaje betonem. Najpierw wczorajszy mecz Algierii z WKS, dzisiaj ta nieszczesna bramka z wolnego dla Egiptu. Ehhh... W RPA bedzie dramat sedziowski. Czarno to widze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym, że Geremi cały czas jest na równi pochyłej i w niczym nie przypomina siebie, jeszcze sprzed kilku lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Geremi to tylko jeden z przykladow. Mowie raczej o ogolnej tendencji. Znakomici pilkarze zaczynaja pajacowac niczym malpy w cyrku. Mie dziwota ze ostatnio regularnie wygrywa Egipt, ktory moze nie ma wybitnych zawodnikow, za to prezentuje kapitalna jak na Afryke dyscypline taktyczna. Choc dzisiejsze spotkanie troszke temu zaprzeczylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem oglądać PNA, ale męczy mnie gra afrykańskich reprezentacji. Tego "rozkosznego" futbolu nie da oglądać w większej dawce. Podobnie miałęm dwa lata temu. Turniej oglądałem do pewnego momentu. Później obudziłem się na finale.

W tym roku wiemy przynajmniej, że w finale zagrają przedstawiciele czarnej i arabskiej Afryki.

Półfinały:

Ghana - Nigeria

Algieria - Egipt

Stawiam na finał Egipt - Nigeria w którym wygrają "Faraonowie".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigeria gra tragiczny futbol, wczoraj przysnąłem na ich meczu, grają kilka razy wolniej, bez żadnego błysku. Moim faworytem też jest Egipt, Algieria wygrałaby zarówno z Ghaną jak i Nigerią ale z Egiptem raczej polegną. Nie wiecie co z bramkarzem Algierii, doszedł już do siebie i będzie grał w półfinale?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No rzeczywiście, sędziowie błyszczą na tym turnieju. Tak samo jak obrońcy i bramkarze. Zabawnie się to ogląda. Mniej zabawna za to była wczorajsza gra Nigerii. Syf i malaria.

Może się jeszcze obudzą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już po 2 kolejkach fazy grupowej PNA, a nikt nawet nie wspomniał :P Można gdzieś oglądać na żywo zmagania afrykańców?

Aczkolwiek dziwny ten puchar... nie ma Kamerunu, WKS-u, Tunezji, Egiptu, Algierii, Senegalu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest Puchar Narodów Afryki :P To są Mistrzostwa Narodów Afryki. Jest to turniej w którym grają drużyny złożone wyłącznie z zawodników występujących w rodzimych ligach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi