Skocz do zawartości

Telewizja, radio, prasa - rzecz o mediach


timon

Rekomendowane odpowiedzi

Abonament powinien być wliczony do podatku, co miesiąc ściągać odpowiednią kwotę, a potem rozliczany

Taa pewnie. Pewnie to ja mam też udowadniać, że nie mam sprzętu RTV i jak uwierzą to dostanę zwrot. No i mają obracać moimi pieniędzmi przez półtora roku nie wypłacając żadnych odsetek.

 

Kodowanie jest znacznie lepszym pomysłem. Zakodować i kto ma ochotę to gówno oglądać, niech płaci.

Odnośnik do komentarza
Abonament powinien być wliczony do podatku, co miesiąc ściągać odpowiednią kwotę, a potem rozliczany

Taa pewnie. Pewnie to ja mam też udowadniać, że nie mam sprzętu RTV i jak uwierzą to dostanę zwrot. No i mają obracać moimi pieniędzmi przez półtora roku nie wypłacając żadnych odsetek.

nie masz? masz

powinno być, dajmy na to, 20 zł od każdego gospodarstwa domowego, odpadliby emeryci i najmniej zarabiający, a TVP miałaby dość kasy, żeby nie emitować reklam

Odnośnik do komentarza
Abonament powinien być wliczony do podatku, co miesiąc ściągać odpowiednią kwotę, a potem rozliczany

Taa pewnie. Pewnie to ja mam też udowadniać, że nie mam sprzętu RTV i jak uwierzą to dostanę zwrot. No i mają obracać moimi pieniędzmi przez półtora roku nie wypłacając żadnych odsetek.

nie masz? masz

powinno być, dajmy na to, 20 zł od każdego gospodarstwa domowego, odpadliby emeryci i najmniej zarabiający, a TVP miałaby dość kasy, żeby nie emitować reklam

Jakby mnie ktoś zmusił do płacenia za telewizor to juz by leżał koło śmietnika. Po prostu bardzo rzadko używam i jakbym miał za to płacić to bym nie używał.

Odnośnik do komentarza
Kodowanie jest znacznie lepszym pomysłem. Zakodować i kto ma ochotę to gówno oglądać, niech płaci.
dla wielu ludzi TVP jest jedynym źródłem informacji ze świata

To niech płacą. Ja mam inne źródła informacji.

 

Przykro Wam?

 

99,99999999% obywateli Polski nigdy nie skorzysta Wujek z Twoich urzędniczych usług, z jakiej racji mają oni Tobie płacić (podatki), co?

Zgadzam się!!! Nie płacić Wujkowi, bo mi dalej zwrotu podatku nie wysłał!!! 111

Odnośnik do komentarza
Abonament powinien być wliczony do podatku, co miesiąc ściągać odpowiednią kwotę, a potem rozliczany

Taa pewnie. Pewnie to ja mam też udowadniać, że nie mam sprzętu RTV i jak uwierzą to dostanę zwrot. No i mają obracać moimi pieniędzmi przez półtora roku nie wypłacając żadnych odsetek.

nie masz? masz

powinno być, dajmy na to, 20 zł od każdego gospodarstwa domowego, odpadliby emeryci i najmniej zarabiający, a TVP miałaby dość kasy, żeby nie emitować reklam

Jakby mnie ktoś zmusił do płacenia za telewizor to juz by leżał koło śmietnika. Po prostu bardzo rzadko używam i jakbym miał za to płacić to bym nie używał.

abonament nie powinien być podatkiem od telewizora, z tym się zgadzam

abonament powinien być podatkiem gwarantujący dostęp do informacji, kultury, rozrywki dla każdego mieszkańca Polski

Odnośnik do komentarza
Przykro Wam?

 

99,99999999% obywateli Polski nigdy nie skorzysta Wujek z Twoich urzędniczych usług, z jakiej racji mają oni Tobie płacić (podatki), co?

 

A czy ja Was o to proszę?

Z moich urzędniczych usług korzysta większość polskich rolników, więc zamknij paszczę misiek :] .

 

Jestem przeciw opłacaniu urzędników z budżetu.

Odnośnik do komentarza
Przykro Wam?

 

99,99999999% obywateli Polski nigdy nie skorzysta Wujek z Twoich urzędniczych usług, z jakiej racji mają oni Tobie płacić (podatki), co?

 

A czy ja Was o to proszę?

Z moich urzędniczych usług korzysta większość polskich rolników, więc zamknij paszczę misiek :] .

to nie podpisuj się pod argumentem nie płacenia podatku dlatego, że nie korzystasz z TVP

Odnośnik do komentarza
Abonament powinien być wliczony do podatku, co miesiąc ściągać odpowiednią kwotę, a potem rozliczany

Taa pewnie. Pewnie to ja mam też udowadniać, że nie mam sprzętu RTV i jak uwierzą to dostanę zwrot. No i mają obracać moimi pieniędzmi przez półtora roku nie wypłacając żadnych odsetek.

nie masz? masz

powinno być, dajmy na to, 20 zł od każdego gospodarstwa domowego, odpadliby emeryci i najmniej zarabiający, a TVP miałaby dość kasy, żeby nie emitować reklam

Jakby mnie ktoś zmusił do płacenia za telewizor to juz by leżał koło śmietnika. Po prostu bardzo rzadko używam i jakbym miał za to płacić to bym nie używał.

abonament nie powinien być podatkiem od telewizora, z tym się zgadzam

abonament powinien być podatkiem gwarantujący dostęp do informacji, kultury, rozrywki dla każdego mieszkańca Polski

Abonament powinien być opłatą gwarantującą dostęp do informacji, kultury, rozrywki dla każdego mieszkańca Polski. Kto chce mieć do nich dostęp niech zapłaci, kto nie chce nie powinien być do tego zmuszany. A może zagwarantować Ci dostęp do komunikacji samochodowej? Kup ode mnie 40 letniego Fiata 126p za 50000, bo wpierdol. Tak właśnie wygląda podatek, o którym mówimy. Jakość TVP = jakości 40 letniego Fiata 126p. Cena TVP = cenie całkiem dobrych jakościowo ofert rynkowych.

Odnośnik do komentarza
porównujesz dostęp do informacji z dostępem do samochodu? nie widzisz różnicy?

 

Maniak, z Twoich podatków są opłacane miliony rzeczy, z których nigdy w życiu nie skorzystasz.

I właśnie mi się to cholernie nie podoba. I nie porównuję dostępu do informacji do samochodu, tylko wymuszenie rozbójnicze to wymuszenia rozbójniczego.

Odnośnik do komentarza
porównujesz dostęp do informacji z dostępem do samochodu? nie widzisz różnicy?

 

Maniak, z Twoich podatków są opłacane miliony rzeczy, z których nigdy w życiu nie skorzystasz.

I właśnie mi się to cholernie nie podoba.

na tym polega życie w społeczeństwie

inaczej nie przeżyjesz

Odnośnik do komentarza
porównujesz dostęp do informacji z dostępem do samochodu? nie widzisz różnicy?

 

Maniak, z Twoich podatków są opłacane miliony rzeczy, z których nigdy w życiu nie skorzystasz.

I właśnie mi się to cholernie nie podoba.

na tym polega życie w społeczeństwie

inaczej nie przeżyjesz

Na tym polega socjalistyczne społeczeństwo. Oczywiście, że każde musi być w jakimś stopniu socjalistyczne, ale im mniej, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Przykro Wam?

 

99,99999999% obywateli Polski nigdy nie skorzysta Wujek z Twoich urzędniczych usług, z jakiej racji mają oni Tobie płacić (podatki), co?

 

A czy ja Was o to proszę?

Z moich urzędniczych usług korzysta większość polskich rolników, więc zamknij paszczę misiek :] .

to nie podpisuj się pod argumentem nie płacenia podatku dlatego, że nie korzystasz z TVP

 

Podpisuję się, bo nie mam ochoty płacić za coś z czego nie korzystam

Przecież ty też możesz się podpisać pod wnioskiem o niepłacenie urzędnikom pensji z budżetu państwa.

Ja też chętnie nie płaciłbym podatków na pensje dla urzędników.

Odnośnik do komentarza

Nie, na tym polega życie w społeczeństwie, na tym opiera się ludzka cywilizacja.

Życie w społeczeństwie polega na tym, że wszyscy ponosimy, w różnym stopniu, koszty utrzymania względnej harmonii, np. zagwarantowania różnych praw, po to, abyśmy wszyscy z tego korzystali, tak jak tego będziemy chcieć.

Nie potrzebuje usług szpitala psychiatrycznego, ale utrzymuję go, ponieważ chcę, aby ludzie tego potrzebujący byli w nim leczeni.

Nie chcę mieć dzieci, nie mam, ale z moich podatków są opłacani nauczyciele, aby w moim społeczeństwie żyli wyedukowani obywatele.

Nie chcę oglądać telewizji, to nie oglądam, jednak powinienem zagwarantować równy dostęp do podstawowych informacji.

 

porównujesz dostęp do informacji z dostępem do samochodu? nie widzisz różnicy?

 

Maniak, z Twoich podatków są opłacane miliony rzeczy, z których nigdy w życiu nie skorzystasz.

I właśnie mi się to cholernie nie podoba.

na tym polega życie w społeczeństwie

inaczej nie przeżyjesz

Na tym polega socjalistyczne społeczeństwo. Oczywiście, że każde musi być w jakimś stopniu socjalistyczne, ale im mniej, tym lepiej.

zagłosuj na partię Vamiego, o ile taka by istniałą

Odnośnik do komentarza
Nie, na tym polega życie w społeczeństwie, na tym opiera się ludzka cywilizacja.

Życie w społeczeństwie polega na tym, że wszyscy ponosimy, w różnym stopniu, koszty utrzymania względnej harmonii, np. zagwarantowania różnych praw, po to, abyśmy wszyscy z tego korzystali, tak jak tego będziemy chcieć.

1) Nie potrzebuje usług szpitala psychiatrycznego, ale utrzymuję go, ponieważ chcę, aby ludzie tego potrzebujący byli w nim leczeni.

2) Nie chcę mieć dzieci, nie mam, ale z moich podatków są opłacani nauczyciele, aby w moim społeczeństwie żyli wyedukowani obywatele.

3) Nie chcę oglądać telewizji, to nie oglądam, jednak powinienem zagwarantować równy dostęp do podstawowych informacji.

1) Prywatna służba zdrowia. Chcesz się leczyć, wykupujesz abonament. Nie chcesz, Twój problem jak zachorujesz. Cena byłaby niższa, niż w przypadku, gdy muszę płacić za tłum hipochondrycznych staruszek, którym nudzi się w domu i sobie z przychodni kawiarnię robią. Usługi znacznie o znacznie wyższej jakości, bo o tym z czyich usług korzystasz decydujesz sam.

2) Płatne, obowiązkowe szkolnictwo z pomocą socjalną dla najuboższych, których nie stać na kształcenie dzieci. Niby też trochę socjalizmem śmierdzi, ale znacznie mniej, niż aktualnie.

3) Prywatna telewizja.

 

porównujesz dostęp do informacji z dostępem do samochodu? nie widzisz różnicy?

 

Maniak, z Twoich podatków są opłacane miliony rzeczy, z których nigdy w życiu nie skorzystasz.

I właśnie mi się to cholernie nie podoba.

na tym polega życie w społeczeństwie

inaczej nie przeżyjesz

Na tym polega socjalistyczne społeczeństwo. Oczywiście, że każde musi być w jakimś stopniu socjalistyczne, ale im mniej, tym lepiej.

zagłosuj na partię Vamiego, o ile taka by istniałą

Vami ma trochę zbyt ekstremistyczne poglądy w stosunku do moich.

Odnośnik do komentarza
1) Prywatna służba zdrowia. Chcesz się leczyć, wykupujesz abonament. Nie chcesz, Twój problem jak zachorujesz. Cena byłaby niższa, niż w przypadku, gdy muszę płacić za tłum hipohondrycznych staruszek, którym nudzi się w domu i sobie z przychodni kawiarnię robią. Usługi znacznie o znacznie wyższej jakości, bo o tym z czyich usług korzystasz decydujesz sam.

2) Płatne, obowiązkowe szkolnictwo z pomocą socjalną dla najuboższych, których nie stać na kształcenie dzieci. Niby też trochę socjalizmem śmierdzi, ale znacznie mniej, niż aktualnie.

3) Prywatna telewizja.

1. Dobrze, niech będzie prywatna (co właściwie popieram), ale mój pogląd jest taki, że powinno to wyglądać w sposób podobny to dzisiejszego systemu emerytalnego tzn. sam wybieram firmę, która ma mnie leczyć. Państwo powinno jedynie wyznaczyć podstawowe, niezbędne świadczenia.

2. Nie, szkolnictwo powinno być państwowe. W wypadku prywatyzacji tracimy kontrolę nad tym, czego uczą w takich szkołach. Po za tym, w Twoim wypadku, zawsze będzie istnieć grupa ludzi, która się nie załapie na świadczenia, mimo, że tego potrzebuje (bo skąd brać kasę?).

3. Prywatna telewizja jest zbyt tendencyjna, a ma ogromny wpływ na społeczeństwo, a więc np. wybory. W prywatnej telewizji nie znajdziesz np. programów edukacyjnych, jakie powinny być w telewizji publicznej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...