Skocz do zawartości

[FM 2010] Iron


Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie skopiować mój post działu Taktyki pod FM 2010:

 

Dobrze, czas i na moją taktykę. Niektórzy być może pamiętają moją Iron '08 z czasów FM'a 2008. Ta taktyka to jej rozwinięcie i przystosowanie do najnowszej części. Filozofia gry opiera się na kontroli, na futbolu totalnym i kreatywności rodem z szatni Rinusa Michelsa ;) Ustawienie to też typowo holenderskie 4-2-3-1. Najważniejszą rolę w tej taktyce spełnia dwójka środkowych pomocników, playmaker oraz snajper. Obaj środkowi pomocnicy grają mocno defensywnie i ciężko pracują na chwałę dwóch gwiazd - rozgrywającego i napastnika. W ataku wspierają ich skrzydłowi i jeden albo obydwaj boczni obrońcy. Dzięki wysokiemu wysunięciu defensywy zespół na ogół przejmuje kontrolę w środku pola. W defensywie podstawą gry jest dobre ustawianie się i pułapki offside'owe. W ataku liczy się przede wszystkim błysk playmakera i spryt snajpera. Aby skutecznie grać tą taktyką ważne jest znalezienie odpowiednich zawodników na te pozycje. Playmaker wiadomo - technika, kreatywność, dobre podanie. Może być też dobry strzał, wtedy bywa bardzo skuteczny. Natomiast napastnik nie musi być ani szybki, ani dobry technicznie. Ustawiany jest jako Lis Pola Karnego, więc najważniejsze cechy to opanowanie, gra bez piłki i wykańczanie akcji. W ostateczności, jeśli nie udało się znaleźć odpowiednio kreatywnego rozgrywającego, można ofensywnemu pomocnikowi ograniczyć kreatywność i zmienić rolę z Klasycznej 10 na Ofensywnego Pomocnika, który będzie wspierał napastnika.

 

Jak wygląda taktyka?

Ustawienie

Ogólna filozofia gry

 

Oto efekty:

Rotherham United przewidywany był do zajęcia 5 miejsca w tabeli. Przez długi czas byliśmy niekwestionowanym liderem, dopiero zadyszka w końcówce sprawiła że zajęliśmy drugą pozycję w Coca-Cola League Two.

Tabela

 

Odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu:

Ronnie O'Brien, czyli playmaker. Statystyki mówią same za siebie.

Willy Topp, czyli snajper z prawdziwego zdarzenia - król strzelców CC League 2.

 

A oto i sama taktyka:

http://www.filefront.com/15140667/4-3-2-1%20Iron%20%28Rotherham%2C%20O

Odnośnik do komentarza

Witam postanowiłem zastosować Twoją taktykę. Zrobiłem to ze względu na to , że sam grałem moim ustawieniem gdzie identyczne były pozycje zawodników tylko inaczej miałem porobione założenia taktyczne. Gram drużyną Premiership Stoke City .Swoją taktyką oraz innymi z forum rozegrałem 3 sezony zajmując kolejno miejsca 13 , 7 , 11.

 

W 4 sezonie postawiłem od 1 kolejki na taktykę Iron. Na koniec sezonu zająłem 2 miejsce mimo iż typowany byłem na 11. Także jest to najlepsza taktyka jaką do tej pory testowałem na wszystkich moich sejvach.(gram oczywiście bez loadowania)

Przez 4 lata myślę , że dobrałem odpowiednich zawodników pod tą taktykę.

Mój obecny skład pod taktykę Iron :

 

GK : Ochoa , Stekelenburg (Ochoe kupiłem za 12 mln euro z America Mexic, Stekelenburg z wolnego transferu)

DL : Jelle Van Damme (ciekawy obrońca , postanowiłem go kupić dlatego że fajnie włącza się w akcje ofensywne ma w miarę dobry drybling i dośrodkowania,cena 5mln euro)

DR: Zabaleta ( w grze komputer wystawia go na mc lecz dałem go jako ofensywnego prawego obrońcę kupiony za 4,8mln euro .Man City wystawił go na listę)

DC: Showcross i Huth ( są od początku ) Henrique ( kupiony za 6mln z Barcelony) Otamendi ( kupiony z ameryki połudn. Za 3mln)

MC: Michael Johnson ( z Man City za 3 mln ) Lucas ( Liverpool za 7mln)

AML : Angel Di Maria ( z Benfiki za 5,5 mln)

AMR : Krivetes ( z Bate Borysów za grosze)

AMC : Dominguez ( z Rubinia za free transfer)

FC : Jo ( z Man City za 6mln)

 

Na ławce pozostaja m.in.: Granero , Van Der Vaart , Kadlec , Lawrence , Bojinov ,Aristmendi

 

 

 

Kieruje również reprezentacją Szwajcarii . W eliminacjach w grupie miałem do tej pory takie wyniki:

Belgia 0 – 1 Szwajcaria

Szwajcaria 7 – 0 Armenia

Szwajcaria 0 – 0 Finlandia

Chorwacja 0 – 1 Szwajcaria

Szwajcaria 1 – 0 Cypr

 

W podsumowaniu mogę stwierdzić , że taktyka ta w Anglii jak dla mnie sprawdza się wyśmienicie . Szczególnie ważne jest że udało mi się znaleźć ofensywnie usposobionych bocznych obrońców , środkowego pomocnika z dobrym podaniem i strzałem , napastnika co dobrze gra głową , no i skrzydłowi co świetnie dośrodkowują na głowę napastnika spod linii bocznej.

Taktyką tą traci się więc też mało bramek.Stoke straciłem najmniej w Premiership . Niektóre wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania jak wygrana z Man City 7–0 lub wyjazdowa wygrana z Totenhamem 0-5.Grając w Angli polecam przeglądanie rezerw czołowych klubów gdyż co chwilke trafia tam naprawdę dobry piłkarz do wyciągniecia za małe pieniądze.Szczególnie Man City z , którego tanio kupiłem z 5 piłkarzy.

Gram razem z Kuzajem on prowadzi zespół Hull City . Od nowego sezonu również będzie próbował grać taksą Iron.( jak będę miał chwilkę wkleję fotki)

Szczerze ją polecam

Odnośnik do komentarza

witaj ; )

 

Postanowiłem przetestować twoją takse i rezultaty są bardzo dobre!

 

Mam 5 kolejek do konca sezonu, gram Man City. Suksecy? Zajmuje 3 miejsce w lidze, walcze o mostrzostwo, jestem w finale pucharu anglii.. czego chcieć wiecej?! ;)

Prestiżowe wygrane: 3x z Man Utd! 2:0, 3:0, 3:0! 2x z Arsenalem i Liverpoolem! Ogólnie taktyka sprawdza sie b. dobrze, panuje na boisku, stwarzam mase podbramkowych sytuacji.

 

Mam tylko jeden problem, stwarzam około 10 sytuacji stuprocentowych (sam na sam) z czego wykorzystuje 2! strasznie mnie to irytuje, ta rażąca nieskuteczność, może wiesz jak ją wyeliminować?\

 

PS gram na najnowszym patchu

Odnośnik do komentarza
Mam tylko jeden problem, stwarzam około 10 sytuacji stuprocentowych (sam na sam) z czego wykorzystuje 2! strasznie mnie to irytuje, ta rażąca nieskuteczność, może wiesz jak ją wyeliminować?

 

Grając Manchesterem City, śmiem twierdzić, że masz bardzo dobrych napastników. Jeśli mają wysokie atrybuty opanowania i wykańczania sytuacji skuteczność powinna być niezła. Jeśli nie jest spróbuj ograniczyć napadalcom kreatywność, ale ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Mam tylko jeden problem, stwarzam około 10 sytuacji stuprocentowych (sam na sam) z czego wykorzystuje 2! strasznie mnie to irytuje, ta rażąca nieskuteczność, może wiesz jak ją wyeliminować?

 

Grając Manchesterem City, śmiem twierdzić, że masz bardzo dobrych napastników. Jeśli mają wysokie atrybuty opanowania i wykańczania sytuacji skuteczność powinna być niezła. Jeśli nie jest spróbuj ograniczyć napadalcom kreatywność, ale ostrożnie.

 

W ataku mam Robinho, ograniczyc kreatywnosc? tzn? ; >

Edytowane przez Counter
Proszę ogranicz ilość odstępów.
Odnośnik do komentarza

Nie mam czagoś takiego jak pasek kreatywności, chodzi Ci o swobode taktyczną?

 

 

PS Zaczynam myśleć że ta rażąca nie skuteczność to jakiś bug, bez przesady, dobrzy zawodnicy z dobrym opanowaniem nie mają prawa na taką nie skutecznoiść

 

Man City - OLDHAM

Strzały na bramke - 32, Celne 21, Wynik- 0;0...

Odnośnik do komentarza

Tak, o to chodzi. Wydaje mi się że Robinho nie jest idealnym zawodnikiem na tą pozycję. To raczej typ błyskotliwego skrzydłowego, ewentualnie wspierającego napastnika. Na szpicy trzeba postawić na prawdziwego snajpera. Masz pewnie Adebayora, więc on lepiej by się nadawał. W mojej taktyce napastnik musi się wykazywać takimi cechami jak: opanowanie, gra bez piłki i wykańczanie akcji. Dobrze byłoby gdyby był też silny. Szybkość i technika to cechy drugorzędne dla gracza na tej pozycji. Popróbuj z innymi na szpicy. Spróbuj sobie wyobrazić takich rasowych snajperów jak Maakay, Tomasson, Inzaghi, czy van Nistelrooy. Napastnicy o takim profilu sprawdzają się w tej taktyce najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Tak, o to chodzi. Wydaje mi się że Robinho nie jest idealnym zawodnikiem na tą pozycję. To raczej typ błyskotliwego skrzydłowego, ewentualnie wspierającego napastnika. Na szpicy trzeba postawić na prawdziwego snajpera. Masz pewnie Adebayora, więc on lepiej by się nadawał. W mojej taktyce napastnik musi się wykazywać takimi cechami jak: opanowanie, gra bez piłki i wykańczanie akcji. Dobrze byłoby gdyby był też silny. Szybkość i technika to cechy drugorzędne dla gracza na tej pozycji. Popróbuj z innymi na szpicy. Spróbuj sobie wyobrazić takich rasowych snajperów jak Maakay, Tomasson, Inzaghi, czy van Nistelrooy. Napastnicy o takim profilu sprawdzają się w tej taktyce najlepiej.

 

 

 

Posadziłem Teveza i Robinho na ławce, a postawiłem na Adebayora i Sante Cruz. Enekty? Są! Napastnicy wkoncu strzelają bramki, wydaje mi sie ze to był mój ogromny błąd w poprzednim sezonie, ze nie stawialem na nich. Rzegralem 4 sparingi, wysokie wygrane, ale nadal dużo strzelam, przecietnie strzelam 30+ razy z czego celnie 10/15, to dobry wynik, czy słaby, może poprostu zbyt dużo od nich wymagam?

 

 

PS JAK MYSLISZ DZEKO MOZE SIE NADAC NA SZPICE? (jest to NŚ)

Odnośnik do komentarza

Za dużo wymagasz - marnować będą sytuacje, bo nie można wszystkich wykorzystywać. Jeśli strzelają to dobrze. Adebayor i Santa Cruz to typowi silni snajperzy, więc myślę że spokojnie dadzą radę w sezonie. Warto próbować nauczyć ich oddawania plasowanych strzałów. Skuteczność wzrasta.

 

Dżeko - jak najbardziej. Ale skoro masz już dwójkę klasowych snajperów, wątpię czy trzeci byłby potrzebny. Tym bardziej że taktyka opiera się na grze jednym napastnikiem.

Odnośnik do komentarza

No, ale jeśli Robinho ma w meczu 10 okazji sam na sam, a nie trafia ani raz, to chyba nie jest normalne?

Moja drużyna ma miażdżącą przewage, a mało strzela, teraz gdy zaczołem grać na szpicy Adebayorem, jest podobnie, dużo akcji, a mało goli ; )

 

 

Może spróbuj zrobić wersje taksy na patch 10.2.0, może coś byś wymyślił ;)

 

Pozdrawiam ; )

Odnośnik do komentarza

drużyną Stoke rozegrałem kolejny sezon. Taktyką śmiga aż miło.Wygrałem Premiership zdobywając rekordową liczbę 90 goli tracąc 38. Kuzyn grając Hull w połowie sezonu był w spadku po zmianie taktyki na Iron udało się mu wydostać ze strefy spadkowej i uniknął degradacji. Jest idealną taksą do tego jak chciałem aby grali. Pomocnicy boczni najwięcej asyst w zespole (Di Maria 25 w lidze w sezonie) napastnik i AMC strzelają bramki , boczni obrońcy włączają się wspomagać bocznych pomocników.

 

mam pytanko czy testy pod nową łatką są pozytywne ? widzę że Feyenoordem ze skutecznością jest ok a jeśli chodzi o grę to też grają mniej więcej tak jak oczekujesz? bo jeśli by coś nie śmigało to aż żal wgrywać patcha:D

Odnośnik do komentarza

Póki co jestem liderem po kilkunastu kolejkach nie robiąc żadnych korekt, poza jedną. Nie udało mi się znaleźć playmakera, więc zrezygnowałem z tej opcji. Jako ofensywny pomocnik gra Luigi Bruins, któremu zmieniłem rolę z rozgrywającego na ofensywnego pomocnika i ograniczyłem swobodę taktyczną. Zawodnicy nadal wypracowują sytuacje i na ogół je wykorzystują. Tak więc spokojnie można grać bez rozgrywającego.

 

Można bez stresu zainstalować patcha - nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

W akcie desperacji (fatalny sezon) sięgnąłem po Twoją taktykę i wydaje się naprawdę niezła. O ile u siebie gniotłem wszystkich, to jednak na wyjazdach nie było już tak różowo (dwie wygrane, remis i porażka).Niestety przy próbach bardziej ostrożnej gry i np. zmiany kontroli na standard albo cofnięcia obrony jest jeszcze gorzej. To pewnie dlatego, że taktyka polega przede wszystkim na zdominowaniu rywala i jakakolwiek próba „złagodzenia” jej nie służy. Dlatego mam pytanie czy stosujesz jakieś modyfikacje na wyjazdach lub z silniejszymi rywalami, czy może po prostu ze wszystkimi powinno się iść na żywioł i liczyć na jedna bramkę więcej?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...