Skocz do zawartości

Car Audio


Greg

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawcow :) Na co zwracac uwage przy zakupie radia samochodowego odtwarzajacego mp3 ? Chyba podstawowy problem (obok typowych parametrow car-audio) to nawigacja miedzy utworami ? Ktos mial jakies doswiadczenia ? Do tej pory mialem radio cd, ale juz dobija mnie to wyjmowanie i wkladanie plytek, wolalbym wsadzic raz a dobrze :keke: W ogole to obsluga takiego radia jest ... bezpieczna ? Co by nie mowic to zwykle radio sie odpala, pyk pyk pyk, leci utwor ten co chcemy , a tutaj poruszac sie po tych wszystkich piosenkach to chyba kosmos jakis ?

Odnośnik do komentarza

hmm no bede cos chcial kupic w przedziale powiedzmy 450-600 zl. Wczesniej mialem Kenwood'a tyle, ze tylko CD odtwarzal, ale ogolnie bylem zadowolony. I teraz w sumie szukam czegos podobnego - zeby dzwiek byl dobrej jakosci, mialo jakies tam ustawienia equalizera no i zastanawiam sie, na ile przydalby mi sie pilot przy radiu mp3. Mniej wiecej interesuje mnie Kenwood, Pioneer, Sony, Blaupunkt - cos takiego co bedzie w mediamarkt'cie pewnie. Co do Alpine to nie wiem bo za ta cene to oferuja pewnie maja jakies najtansze egzemplarze i w tej sytuacji nie wiem jak to sie przeklada na jakosc. Radio nie musi miec super dupereli, wazne zeby obsluga byla intuicyjne, AUX tez sie przyda no i w sumie tyle. Nie jestem jakos wybredny, ale w tym przedziale cenowym jest sporo propozycji i mam lekka zagwozdke. Co sadzicie np. o Blaupunktach ? Wygladem mi sie w sumie podobaja, ale jesli idzie o jakosc dzwieku, o opcje jakie dostarczaja to nie mam pojecia co oferuja.

Odnośnik do komentarza
Co jest najwazniejsze? Wejscie AUX.

Oraz system antywstrz?sowy.

Ogolnie rozwazalbym Pioneer albo Sony.

Nie polecam sprz?tu Sony. A ju? pod ?adnym pozorem nie kupuj ?adnych LG czy innym Thompsonów. Pioneer owszem, to moim zdaniem najlepsza marka.

 

Zapomnijcie o sprzecie Sony- jezeli chodzi o jednostki steruj?ce wy??cznie Alpine i Kenwood- nowa gama Kenwooda na rok 2007 oferuje bardzo dobry sprzet w umiarkowanych cenach- Alpine to juz wieksze koszty ale zdecydowanie najlepsza jakosc dzwieku...

Odnośnik do komentarza
Nie spotkałem się jeszcze z dobrym sprzętem muzycznym firmy Sony - płacisz za nazwę a nie za jakość sprzętu - taka jest prawda o Sony.

A ja się spotkałem. Stoi u mnie w domu i brzmi naprawdę nieźle.

 

heh..u mnie tez w domu stoi i gra swietnie...niestety car audio to inna bajka:)

Odnośnik do komentarza
Nie przeczę. Odniosłem się jedynie do uogólnienia Icona ;] A w samochodzie brzdęka mi odtwarzacz MP3 za 250 zł (coś, co zwie się First Austria) i nie narzekam. Braku porządnych głośników nawet najlepsze radio nie nadrobi...

 

Pelna zgoda:)- dobre glosniki, wytłumienie auta, wzmacniacz, bass -to elementy w miare profesjonalnego zabudowy- oczywiscie liczy sie jeszcze jakosc komponentow

Odnośnik do komentarza

I tu się wszystko wyjaśnia. Czy sprzęt w samochodzie ma ładnie brzdękać (wystarczy jakiś no-name i zestaw głośników fabrycznych), przyzwoicie grać (jakiś Kenwood czy coś tej klasy wraz z przyzwoitym wzmacniaczem i niezłej klasy głośnikami) bądź po prostu brzmieć, bo tutaj sprzęt musi być już z wyższej półki i większą liczbą zer w cenie... ;]

Odnośnik do komentarza
Ale bardziej awaryjny w porównaniu z Pioneerami czy Alpine'ami. Nie spotkałem się jeszcze z dobrym sprzętem muzycznym firmy Sony - płacisz za nazwę a nie za jakość sprzętu - taka jest prawda o Sony.

 

 

Powiedziałbym coś na temat Twojej wiedzy, ale znowu powiesz, że czerstwymi tekstami sypie.

 

 

Sony robi bardzo fajny sprzęcik audio do samochodów (mam w jednym z samochodów) i jestem z niego zadowolony. Nie ma tam miejsca na jakieś mega fajerwerki, ale jest dobry. Jeśli miałbym jednak kupować teraz nowy sprzęt, to dla mnie są tylko trzy firmy, które brałbym pod uwagę.

 

Kolejność przypadkowa:

 

1. Blaupunkt - mam w swoim aucie i jestem bardzo zadowolony. Praktycznie zero stresu, nawet na dziurawych ulicach Wrocławia nie występuje skakanie i w ogóle super. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z Blau, bo miałem jeszcze w starym samochodzie i bardzo polecam ten sprzęt - zresztą, firma, która zajmuje się praktycznie tylko tym i od lat jest na topie. Jak kupowałem swój odtwarzacz, to faceta, który mi go sprzedawał zapytałem jaka jest różnica między podobnej klasy Pioneerem i bodajże Sony. Odpowiedział: zobaczy Pan, jak Pan wsiadzie do auta - wgniecie pana w fotel. Miał rację.

 

2. Kenwood - także powiem z doświadczenia, że sprzęt jest bardzo dobry. Nie miałem z nim żadnych problemów i był bardzo ceniony w owych czasach przez złodziei :keke: Firma wie co robi i robi to bardzo dobrze.

 

3. Alpine - jak szukałem radia do swojego autka, to brałem tą markę też pod uwagę, bo robią bardzo dobry sprzęt. Niestety wtedy cenowo stał za wysoko i został odrzucony, ale z tego co czytałem na różnych portalach, to był bardzo chwalony.

 

 

 

Co do kupowania w MM to powiem tak: ja swojego właśnie tam kupiłem, bo trafiłem na promocję i za wartego wówczas 700 zeta Blaua zapłaciłem niecałe 500. W tym samym czasie na Allegro stały po 650 ... :-)

Odnośnik do komentarza
3. Alpine - jak szukałem radia do swojego autka, to brałem tą markę też pod uwagę, bo robią bardzo dobry sprzęt. Niestety wtedy cenowo stał za wysoko i został odrzucony, ale z tego co czytałem na różnych portalach, to był bardzo chwalony.

to jest sprzęt dla tych, co lubią lans :)

moim zdaniem szkoda jednak wydawać kupe kasy, żeby się polansować autem z alpine'owskim systemem nagłośnienia, ja zauważyłem, że połączenie mojego Kenwooda (lynk dalem pare postów wcześniej) ze standardowym wyposażeniem głośnikowym daje bardzo przyjemny efekt, a że nie jestem muzycznym koneserem więc uważam, że to mi w zupełności wystarcza

zwłąszcza, że autem jeżdżą też rodzice, dla których najważniejsze są raczej tylko cogodzinne wiadomości :]

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie lans. Niektórzy mają bardziej wyczulony zmysł słuchu i chcą, by w głośnikach dźwięki brzmiały. Innym (np. mi) wystarcza, by brzdękało. Różnica dość istotna, acz nie dla każdego.

 

Lansować to się można świecącym na niebiesko Soniakiem oraz subwooferem zamiast tylnej kanapy i 154 głośniczkami w 20-letniej "Beemce", z których to głośników i tak leci tylko rytmiczne i rzężące "łup łup"...

Odnośnik do komentarza
Nie spotkałem się jeszcze z dobrym sprzętem muzycznym firmy Sony - płacisz za nazwę a nie za jakość sprzętu - taka jest prawda o Sony.

A ja się spotkałem. Stoi u mnie w domu i brzmi naprawdę nieźle.

Nie obraź się ale dla każdego, kto kupuje sprzęt tylko po to żeby mu grał wszystko brzmi nieźle. Tu chodzi o czystość dźwięku, obsługę oraz awaryjność.

Powiedziałbym coś na temat Twojej wiedzy, ale znowu powiesz, że czerstwymi tekstami sypie.

No bo sypiesz. Bladego pojęcia pewnie nie masz o sprzęcie audio a znów próbujesz swoje mądrości wylewać na forum.

Sony robi bardzo fajny sprzęcik audio do samochodów (mam w jednym z samochodów) i jestem z niego zadowolony. Nie ma tam miejsca na jakieś mega fajerwerki, ale jest dobry. Jeśli miałbym jednak kupować teraz nowy sprzęt, to dla mnie są tylko trzy firmy, które brałbym pod uwagę.

Sony robi bardzo słaby i ubogi sprzęt w porównaniu choćby z Alpine czy Pioneerami. Starczy popatrzeć na parametry techniczne dwóch zbliżonych do siebie cenowo odtwarzaczy i bez włączania sprzętu można stwierdzić który jest lepszy. Już nie wspominając o tym, że Sony nie przekracza pewnej granicy bo po prostu producenci zdają sobie sprawę z tego, że nie mają żadnych szans w droższym sprzęcie. Nie wiem jak sprawa wygląda z odtwarzaczami mp3 ale odtwarzacze CD Sony należą do jednych z najbardziej awaryjnych na rynku. Nie pomagają żadne urządzenia antywstrząsowe - mechanizm wysiada i sprzęt nadaje się na śmietnik.

I nie pierdol mi tu o wiedzy bo "siedzę" w sprzęcie audio wystarczająco długo by mieć o wiele większe pojęcie na jego temat niż Ty. W ogóle kim Ty jesteś? Masz skończoną szkołę muzyczną? Masz dobry słuch muzyczny? Możesz mi podać najważniejsze elementy przy ustawianiu sprzętu w dyskotece/w terenie otwartym? Jak nie to daruj sobie czerstwe teksty i nawet niech one nie przychodzą Ci do głowy.

 

A jak widać sprzęt opisujesz tylko i wyłącznie ze swojego doświadczenia. Gdyby kierując się Twoim kryterium to musiałbym stwierdzić, że magnetofon kasetowy marki "Harmonia" to sprzęt najwyższej klasy bo mam go od 15 lat i ani razu się nie zepsuł i do dziś gra dobrze :] już nie mówię o radiach Eltra czy Śnieżka :doh!:

 

I wcale nie neguję firm, które wymieniłeś bo faktycznie Blaupunkt i Kenwood robią bardzo dobry sprzęt. Ale nie miałeś Pioneera i już nie możesz na jego temat nic powiedzieć. Ja bym na miejscu Grega szukał między tymi firmami. Porządnego Alpine'a za taką cenę nie kupisz, no chyba że znajdziesz jelenia.

Odnośnik do komentarza
Nie spotkałem się jeszcze z dobrym sprzętem muzycznym firmy Sony - płacisz za nazwę a nie za jakość sprzętu - taka jest prawda o Sony.

A ja się spotkałem. Stoi u mnie w domu i brzmi naprawdę nieźle.

Nie obraź się ale dla każdego, kto kupuje sprzęt tylko po to żeby mu grał wszystko brzmi nieźle. Tu chodzi o czystość dźwięku, obsługę oraz awaryjność.

Tak, mistrzu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...