Skocz do zawartości

Linux


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

http://i.imgur.com/B7UZh22.jpg tak to wygląda. Nie wiem dlaczego mi nie znajduje tego folderu, sterowniki miałem rozpakowane do compat w home najpierw, potem do downloads/sterowniki. nazwy folderów na pewno są poprawne.

Zamiast pisać cd itp w konsoli możesz też wejść w menedżerze okien do katalogu docelowego, prawą stroną myszy i "Open Terminal here" ;) (przydatne jak masz długą ścieżkę dostępu, ze spacjami czy pliterkami)

Klikam i nie mam takiej opcji.

Daj zawartość /etc/network/interfaces

 

U mnie jest:

 

auto lo
iface lo inet loopback

 

Nie wiem jak to zrobić.

Kliknij PPM na network manager i zobacz czy masz włączoną sieć (Enable Networking) :>

Jak i gdzie? W tym odpowiedniku panelu sterowania, nie pamiętam nazwy, mam tylko networking i nie mogę na nic kliknąć prawym.
Odnośnik do komentarza

http://i.imgur.com/B7UZh22.jpg tak to wygląda. Nie wiem dlaczego mi nie znajduje tego folderu, sterowniki miałem rozpakowane do compat w home najpierw, potem do downloads/sterowniki. nazwy folderów na pewno są poprawne.

w terminalu już jesteś w katalogu home (symbolizuje to tylda [~] przed znakiem dolara). Zawsze i wszędzie możesz przejść do katalogu home poprzez

cd ~/
A więc teraz wystarczy samo:

cd compat
EDIT nie wystarczy, bo dla zmylenia Niemców masz /home/Home/compat ;)

zawsze też możesz komendą ls sprawdzić gdzie jesteś

 

 

Zamiast pisać cd itp w konsoli możesz też wejść w menedżerze okien do katalogu docelowego, prawą stroną myszy i "Open Terminal here" ;) (przydatne jak masz długą ścieżkę dostępu, ze spacjami czy pliterkami)

Klikam i nie mam takiej opcji.

 

Bo jak zauważył zovalik - w Nautilusie (menedżerze plików Ubuntu) takiej funkcji nie ma, jest w Thunarze (Xubuntu)

 

 

Daj zawartość /etc/network/interfaces

 

U mnie jest:

 

auto lo
iface lo inet loopback

 

Nie wiem jak to zrobić.

 

np Alt+F2 i wpisz sudo gedit /etc/network/interfaces

 

 

Kliknij PPM na network manager i zobacz czy masz włączoną sieć (Enable Networking) :>

Jak i gdzie? W tym odpowiedniku panelu sterowania, nie pamiętam nazwy, mam tylko networking i nie mogę na nic kliknąć prawym.

 

Na twoim screenie - pomiędzy kopertą i głośnikiem

 

Ale i tak zacznij od instalacji sterowników

Odnośnik do komentarza

No i dzięki waszym poradom samodzielnie zainstalowałem Spotify. :) Niby wszystko jest tutaj wyjaśnione: https://www.spotify.com/pl/download/previews/, ale gdyby nie Gabe nie wiedziałbym, że w pierwszym punkcjie trzeba wpisać najpierw "sudo gedit". Jest gdzieś taki spis najważniejszych poleceń/podstawowych wiadomości, z których mógłbym skorzystać?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...