Skocz do zawartości

Linux


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

LOLKI, darmowy Virtual Box nie obsługuje 64bitowych maszyn wirtualnych


a może już jest :) bo czytam teraz i piszą że jest :) kiedyś wiem że nie obsługiwało

 

No ale są jeszcze inne obostrzenia:

 

  1. You need a 64-bit processor with hardware virtualization support (see Section 10.3, “Hardware vs. software virtualization”).

  2. You must enable hardware virtualization for the particular VM for which you want 64-bit support; software virtualization is not supported for 64-bit VMs.

  3. If you want to use 64-bit guest support on a 32-bit host operating system, you must also select a 64-bit operating system for the particular VM. Since supporting 64 bits on 32-bit hosts incurs additional overhead, VirtualBox only enables this support upon explicit request.

    On 64-bit hosts (which typically come with hardware virtualization support), 64-bit guest operating systems are always supported regardless of settings, so you can simply install a 64-bit operating system in the guest.

Warning

On any host, you should enable the I/O APIC for virtual machines that you intend to use in 64-bit mode. This is especially true for 64-bit Windows VMs. See Section 3.3.2, “"Advanced" tab”. In addition, for 64-bit Windows guests, you should make sure that the VM uses the Intel networking device, since there is no 64-bit driver support for the AMD PCNet card; see Section 6.1, “Virtual networking hardware”.

If you use the "Create VM" wizard of the VirtualBox graphical user interface (see Section 1.7, “Creating your first virtual machine”), VirtualBox will automatically use the correct settings for each selected 64-bit operating system type.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Który Linux ma najwięcej sterowników do kart sieciowych w sobie? Chodzi mi o automatyczny dostęp do WiFI, a gdyby od razu chodził modem 3g to już w ogóle :)

Miałem Ubuntu, ale tam miałem problemy, nawet po znalezionym w internecie rozwiązaniu z instalacją sterów komendami.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Nowy LTS 14.04 zbliża się wielkimi krokami. Premiera już 17.04.14. Ja używam od ~miesiąca i powiem, że u mnie jest mega stabilny. Wcześniejsze wydania też używałem na długo przed premierą i nie było tak dobrze.

Unity wydaje się już środowiskiem dojrzałym i w takim stanie powinno się pojawić, a nie to co zaprezentowano ponad 2 lata temu. Bardzo ciekawe jak będzie to wyglądać jak porzucą Compiza.

Odnośnik do komentarza

Od momentu wprowadzenia Unity przeszedłem na Xubuntu (gryzło mi się z dual screenem, a poza tym nie podobało mi się nic a nic) - i zostałem do dziś. Betę dziś testowałem na VB, ale miałem problemy z ustawieniem rozdzielczości, a poza tym nie mam bardzo czasu - pewnie więc zainstaluję sobie oficjalkę po premierze.

Odnośnik do komentarza

Właśnie przymierzam się do przesiadki na Linuxa i pewnie padnie na Ubuntu. Tym razem miałem pójść (wbrew sobie) zgodnie z prądem i zainstalować wersję z Unity, ale widzę, że jednak zdania są podzielone. Moglibyście wypisać jakieś najważniejsze plusy i minusy różnych środowisk graficznych?

W sumie chyba najdłuższy kontakt miałem z Kubuntu (świetne programy do multimediów, głównie kAmarok) i xUbuntu, ale to było dawno temo. ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mogę napisać zaletę Xubuntu (dla niektórych to wada): prostota. Wszystko wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo ubogie, ale jak już sobie zdasz sprawę, że bawienie się efektami (które też w jakimś stopniu są w xcfe) okien nudzi się po dwóch tygodniach, to ubogie zmienia się na eleganckie i praktyczne.

 

Plus zgodność z apkami GTK, czyli co możesz mieć w Ubuntu, działa też w Xubuntu, czyli możesz sobie np zainstalować Docky i mieć ładny pasek z apkami.

 

(Clementine to odpowiednik GTK amaroka)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...