Skocz do zawartości

Linux


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coś innego niż gedit do HTML-a? Ten jest fajny, ale nie ma opcji jak w notepad++, czyli podświetlania po kliknięciu na </> początku <>, jeśli rozumiecie o co mi chodzi :P

 

I czy znajdę gdzieś do ściągnięcia wirtualną maszynę na Linuxa? Jakie mam do wyboru?

Odnośnik do komentarza

GRUB się instaluje w MBR pierwszego dysku (/dev/sda), który znów wskazuje na resztę programu w /boot/grub.

 

Tak czy inaczej, nawet jak zrobisz update starego systemu, to grub da radę ;) (gorzej z systemem, bo w zależnościach może być syf).

 

A jak ci odpowiada wielkość partycji, to nic nie wywalaj, tylko ustaw formatowanie tej linuksowej i mounting point na /

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Hej, mam nieprzydzielone 18gb. Mogę je jakoś dodać do istniejącej już partycji z Ubuntu? W Win 7 jest narzędzie systemowe do tego, jest taki odpowiednik z Ubuntu? Bez konieczności reinstalacji systemu?


Boże, przecież Gparted :picard:

 

Chociaż i tak lipa - nie mogę dodać do istniejącej już nieprzydzielonego miejsca :/


http://i.imgur.com/AX65yqI.png

 

Tak to wygląda. Te 18gb chcę dodać do tej 22gb. Utworzyć nowej też nie mogę, bo mam już cztery partycje podstawowe, na wszystkich mam dane, więc lipa ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chcę zainstalować Ubuntu i całkowicie usunąć Windows 7 i wszystkie moje dane. Wystarczy zrobić formata, a później zainstalować Ubuntu z wypalonej płyty czy proces jest bardziej skomplikowany?

Jak to jest ze sterownikami? Wszystko muszę instalować ręcznie czy system sam sobie wyszuka, co trzeba?

Jak wygląda szybkość działania w porównaniu z Windowsem 7? Przede wszystkim zależy mi na czasie włączania się systemu i prostych programów typu Google Chrome.

 

EDIT: Jeszcze bebechy komputera:

 

Procesor Intel Core 2 Duo E7500 2.93GHz

4 GB RAM

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 440

Odnośnik do komentarza

Szybkość raczej jest porównywalna, co do sterowników to zależy. Jeżeli komputer nie jest jakiś super nowy to powinny być od razu. Dysku nie musisz formatować przed instalacją, w trakcie i tak będziesz musiał zrobić formata, bo zmienia się system plików z NTFS na ext4.

 

Według mnie Ubuntu jest bardziej przyjazne dla użytkownika od tych nowych Windowsów (7 jeszcze może być, ale od 8 na pewno dużo wygodniejsze).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...