Skocz do zawartości

Linux


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy później...

Nie mam pojęcia czy temat odpowiedni, ale uznałem że taki będzie najlepszy. Zdecydowałem się zainstalować na starym laptopie Linuxa, dotychczas miałem tam XP. I mam następujące pytanie: Jaką dystrybucję polecacie? Najważniejsze czynniki dla mnie to prostota, szybkość i stabilność. Zastosowanie systemu będzie się sprowadzać do internetu i edytora tekstu.

 

Próbowałem z Ubuntu 14.04, ale byłem średnio zadowolony - po zamianie sterowników z otwartych na zamknięte Nvidii, po restarcie systemu zawsze były problemy, więc odpuściłem.

Odnośnik do komentarza

Xubuntu, najlepiej 14.04 LTS.

Dzięki. Już próbuję :) Co MUSZĘ zrobić po instalacji, ograniczając się do minimum (internet, edytor tekstu + czasem jakiś film/serial)? W Ubuntu w polskiej wersji był "Pisklak" i "on prowadził za rękę". Jak to będzie wyglądać w Xubuntu?

Odnośnik do komentarza

Jak to jest z tymi sterownikami do grafiki? Xubuntu działa generalnie w porządku, ale jak np. chcę obejrzeć NBA z League Pass, czy jakiś inny mecz to obraz klatkuje. To przez używanie sterownika Nouveau (otwartozrodlowego)? Jak na Ubuntu próbowałem zmienić na NVIDIA legacy binary driver - własnościowy, przetestowany to po restarcie systemu wszystko się zawieszało i wyskakiwały artefakty, dlatego teraz na Xubuntu mam obawy by to robić - nie chcę mi się po raz kolejny wszystkiego instalować od nowa, ale jeśli zmiana sterowników na te własnościowy zmieni to o czym pisałem to mogę podjąć ryzyko :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...