Skocz do zawartości

Linux


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

@Elfiszon: Wiem, że ręczna edycja xorg.conf pomoże, ale wcześniej się obywało bez tego gdyż była pozycja w preferencjach w której można było wybrać rodzaj monitora, rodzaj karty graficzne itp i nie trzeba było się bawić z xorgiem. A teraz albo usunęli tą pozycje albo przeniesli w inne miejsce ale ja tego nigdzie nie widzę.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Jeżeli wiesz coś o linuxach to weź debiana, jak nic nie wiesz, ale masz trochę samozaparcia to weź debiana. Możesz pomyśleć o ArchLinux i innych różnych, ale to niszowe systemy. Jeżeli zaś chcesz system działający jak windows tylko wolniej weź ubuntu. Dobrą alternatywą wydaje się fedora, działa imho szybciej, ale coś czasem może nie działać od razu.

Odnośnik do komentarza

Nie zapominajmy o Mandrivie. Dla początkujących równie dobry co Ubuntu. Co do środowiska graficznego to polecam jednak Gnome gdyż w KDE w obecnej wersji (4.1) nie jest najlepszym wyborem moim zdaniem. Na początku stycznia ma wyjść KDE 4.2 które ma być dużo lepsze w stosunku do 4.1 więc wtedy można się zainteresować tym środowiskie.

Ja obecnie używam Mandrivy i KDE. Wcześniej używałem Ubuntu i Gnoma ale obecnie nie za dobrze się sprawował na moim kompie i przerzuciłem się na Mandrivę.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się co do KDE 4.1 - mi także wydaje się niedorobione (w wersji z systemu Kubuntu 8.10). Jeśli Ubuntu, to wersja z GNOME jest najbardziej dopracowana. Sam używam Xubuntu (XFCE) i mi odpowiada, ale nie ma tam tyle magii, co w sztandarowym Ubuntu (to też mi w sumie odpowiada).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 8 miesięcy później...

s1 - Napisz skrypt, który dla każdego z plików podanych jako argumenty wywołania posortuje jego zawartość, np.:

> s1 plik1.txt plik2.txt plik3.txt

powinien posortować zawartość plików plik1, plik2 i plik3.

Dodatkowe uwagi:

 

* Liczba podawanych argumentów może być dowolna.

* Skrypt powinien wyświetlać ostrzeżenie, jeśli podany argument nie jest plikiem.

 

 

#!/bin/bash
if [ $# -eq 0 ]
then
       echo "Brak plikow"
       exit
else
       echo "Jest $# plikow: "
fi

FILES="$@"
for i in $FILES
do
       if [ -f $i ]
       then
               echo "Sortuje: $i"
               cat $i|sort -b > $i
       else
               echo "$i niejest plikiem!"
       fi
done

sklecilem takie cos.. moze mi ktos powiedziec, czemu skrypt zamiast sortowac zawartosc pliku najzwyczajniej w swiecie mi ja czysci?

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Zastanawiam się nad przejściem na Kubuntu i jest taka kwestia, że obecnie wszystkie dyski mam w NTFS. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że systemowa partycja musi być w ext4 (nie wiem czy czwórka już jest we wszystkich dystrybucjach), a jak będzie z obsługą NTFS? Poza tym mam dyski podzielone tak, że główny (320GB) jest rozbity na dwie partycje, a drugi jest zachowany w całości (500GB). Warto się trochę pomęczyć i sformatować wszystkie na ext? Czy może zostać NTFS?

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad przejściem na Kubuntu i jest taka kwestia, że obecnie wszystkie dyski mam w NTFS. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że systemowa partycja musi być w ext4 (nie wiem czy czwórka już jest we wszystkich dystrybucjach), a jak będzie z obsługą NTFS? Poza tym mam dyski podzielone tak, że główny (320GB) jest rozbity na dwie partycje, a drugi jest zachowany w całości (500GB). Warto się trochę pomęczyć i sformatować wszystkie na ext? Czy może zostać NTFS?

partcyje z danymi mozesz zostawic jako NTFS, w zasadzie robisz sobie

 

/ - na system - ext4

/home - katalog domowy -ext4

/swap - partcja wymiany SWAP(2xRam najlepiej)

i potem moga byc NTFSY, ew. EXT4, na laptopie teraz mam win xp + ubuntu i smiga bardzo ladnie jak chce spod ubuntu posluchac muzyki, podpinam partycje DATA[NTFS] i mi to ubuntu 10.10 bladnie obsluguje

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu na swoim netbooku mam postawionego Linuxa Ubuntu. Wczoraj kupiłem sobie bardzo fajną paczkę gier (http://www.humblebundle.com/) którą chciałem właśnie na tym netbooku zainstalować. I mam mały problem. Dwie z nich mają rozszerzenie .bin i nie za bardzo wiem czym i jak je zainstalować. Moglibyście coś doradzić?

Odnośnik do komentarza

Nie działa niestety. Kilka PPM > Właściwości > Uprawnienia > Zaznaczam "Zezwolenie na wykonanie pliku jako programu" - całość oczywiście akceptuję. Potem klikam na tym pliku i jedyne co mi wyskakuje to "Nie można wyświetlić xxx - brak zainstalowanego programu obsługującego pliki bin document". :(

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Mam problem z połączeniem się z Internetem z "play online" na ubuntu. Zainstalowałem program do obsługi, a gdy chcę się połączyć pokazuje "połączenie zostało zakończone". Może ktoś łopatologicznie wytłumaczyć, co powinien zrobić.

 

Próbowałem poradników, ale nie wiele mi to pomogło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...