Skocz do zawartości

Linux


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Mam Asusa X55U, na którym zainstalowałem Ubuntu 12.04 i za nic nie mogę ustawić połączenia internetowego. Do rozdzielania netu używam modemu Pentagrama P6361 i na wszystkich Windowsach (XP, Vista, 7) było ok, tylko tutaj nie działa. Wydaje mi się, że wpisałem wszystkie niezbędne dane (gateway, Mac, SSID, BSSID). Przy tych połączeniach myślałem, że nie ma może sterowników, patrzyłem na stronie Asusa i tam przy karcie jest napisane tylko 'zintegrowana 802.11'...

 

Jakieś rady? Bo nawet nie mam już punktu zaczepienia.

 

Hasło też wpisałem, żeby nie było :D (i szyfrowanie odpowiednie jest zaznaczone)

Odnośnik do komentarza

jak instalowałeś ubuntu miałeś wpięty kabel LAN ? ja kiedyś jak stawiałem ubuntu(dell d430) bodaj 11.10, to jedyną opcją zainstalowania poprawnych sterowników od wifi było podpięcie LANu podczas instalacji oraz automatyczna aktualizacja systemu/sterowników przy aktualizacji podczas instalacji

 

12.04 nie instalowałem, podejrzewam, że jest analogicznie, reinstall z Lanem polecam :P ew. może wystarczy wpiąć się w LAN i zrobić koszerną aktualizację całego systemu i wireless drivers się naprostują

Odnośnik do komentarza

To problem z kartą sieciową jednak (AR8161 Gigabit Ethernet), trzeba by tam instalować sporo bibliotek, a mi się nie chce tego robić szczerze mówiąc. Poza tym z tego co wyczytałem na forach Ubuntu, to połączenie kablowe jeszcze rzadziej działa niż wi-fi... Nie wiem czy na tej nowszej wersji, 13, by już działało, ale chyba wrócę do Windowsa.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy później...

http://download.novell.com/Download?buildid=4uiuDMzX0ck~&ref=suse

 

Ściągnąłem tę wersję. Czyli docelowo 32 bitową. Na lapku mam Windows 7 Ultimate 32 bity. Chciałem sobie Linux Serwer zainstalować na wirtualnej maszynie w Virtual Boxie, ale... jak odpalam to wywala mi błąd, że to jest wersja 64bity, a ja mam 32 :|

 

No i dwa pytania:

- czy na virtalu nie da się instalować 64 bitów jak masz 32 bitowy komputer?

- gdzie na tej stronce jest 32 bitowy Linux Serwer?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...