Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2010/2011


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem je w odniesieniu do argumentu Qcza, że powinni transmitować mecze, które w poprzednich latach miały najwyższą oglądalność, prosząc o dane statystyczne jak to wyglądało w przypadku meczu Jagiellonia - Lech w poprzednim sezonie. Kolejny, który widzi tylko to co chce?

Odnośnik do komentarza
Dla twojej informacji - to Ruch, który skompromitował Polskę zdobył dla tego kraju w tym sezonie najwięcej punktów do rankingu UEFA

 

Szramek, odpusc. Icona znam już na tyle dobrze i wiem, że tymi cyferkami znów próbował się dowartościować, więc zaskoczony taką postawą nie jestem.

 

I zeby nie bylo OT: Canal+ zapewne kieruje sie swoim zyskiem (ogladalnosc, liczba dekoderow etc.), ma do tego prawo. Mam jednak wrazenie, ze paradoksalnie ogolnopolska nienawisc do Legii bardzo jej pomaga, bo nienawisc oznacza brak obojetnosci, na ktora nie ma miejsca w TV.

Odnośnik do komentarza

Szramek, odpusc. Icona znam już na tyle dobrze i wiem, że tymi cyferkami znów próbował się dowartościować, więc zaskoczony taką postawą nie jestem.

Tyle, że te moje cyferki coś dają Polsce do rankingu UEFA, a cyferki Qcza nic. Nigdzie nie napisałem, że Ruch wspaniale reprezentował Polskę w pucharach, ale niezaprzeczalne jest to, że wygrał 2 mecze i 2 zremisował, a co za tym idzie zdobył 3 punkty do rankingu czyli prawie połowę z tego co pozostałe polskie kluby.

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method4/ccoef2011.html

Trzeba być mocno zaślepionym przez swoje kompleksy panie Szkodziński żeby tego nie widzieć.

Ty to potrafisz zachęcić człowieka do dyskusji. Zachęcanie - 19

Bo wyskakujesz jak Filip z konopi z Jagiellonią i Lechem. Nie negowałem w ani jednym poście wyboru tego meczu do transmisji, bo i prestiżowo i sportowo zapowiada się ciekawie. Próbowałem udowodnić Qczowi, że samo kierowanie się wynikami oglądalności przy wyborze meczu jest nierozsądne. Mecz Legii i Bełchatowa sportowo będzie pewnie na podobnym poziomie jak Górnik - Ruch, a jeżeli chodzi o tradycję to mecz w Warszawie nie umywa się do tego w Zabrzu.

Odnośnik do komentarza

Ale ja nigdzie nie napisalem, ze Ruch nie zdobyl najwiecej punktow dla Polski w rankignu UEFA, wiec nie wiem, skad wniosek, ze tego nie dostrzegam. Widocznie Canal+ ma inne kryteria atrakcyjnosci spotkan, anizeli ranking UEFA. Dla mnie moze to byc nawet ten smiechowy ranking IFFHS albo jedenastka kolejki "Przegladu sportowego" - to prywatna stacja i niech robi jak chce.

 

Nadmieniam, ze brakuje Ci konsekwencji - jedziesz na Qcza za argumentowanie cyferkami, a sam robisz to samo.

Odnośnik do komentarza

Pod względem marketingowym, to argumenty Qcza bronią jak najbardziej C+ i tego nie neguję. Neguję natomiast to w jaki sposób C+ podszedł do analizy atrakcyjności spotkań. Nie można opierać się na statystykach sprzed ponad 30 miesięcy to raz, dwa nie można się opierać na statystykach, które były wypaczone przez to, że wtedy na samym stadionie było 40k ludzi, a w przypadku dwóch porównywanych spotkań łącznie 9k. Jak ktoś się chce bawić na cyferki to niech to robi rzetelnie.

 

Naprawdę chciałbym zobaczyć jakieś statystyki pokazujące udział w rynku C+ w konkretnych regionach kraju oraz dane pokazujące ile stacja ma abonentów w danych regionach kraju. Jeżeli ktoś mi pokaże takie statystyki będę wdzięczny. Na chłopski rozum nie ma takiej możliwości żeby na Górnym Śląsku było mniej odbiorców C+ niż w Warszawie czy Poznaniu z prostego względu - liczba ludności i zamożność.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Prawie 10 milionów widzów na Śląsku może zacząć świętować.

Orange sport przygotował dla fanów piłki nożnej atrakcję - na żywo w specjalnym paśmie otwartym (niekodowanym) będą mogli zobaczyć Wielkie Derby Śląska.

W niedzielę (29 sierpnia 2010 roku) o godzinie 17.15 naprzeciw siebie staną dwaj śląscy giganci - Górnik Zabrze i Ruch Chorzów. - To mecz, który elektryzuje nie tylko mieszkańców Śląska. Po 14 tytułów mistrza Polski dla Górnika i Ruchu to wystarczająca rekomendacja, by na żywo oglądać zmagania obu śląskich klubów. Za każdym z nich stoi historia, sukcesy, dramaty i piękne wspomnienia - mówi Janusz Basałaj, redaktor naczelny Orange sport.

 

Wielkie Derby Śląska w Orange sport i Orange sport info rozpoczną się już w niedzielny poranek. Widzowie os rana będą mogli śledzić meldunki reporterów Orange sport z obozów Górnika i Ruchu. Z legendami obu drużyn i działaczami klubowymi widzowie będą mogli spotkać się w programie "Dwa Fotele".

 

Oprócz emocji piłkarskich w specjalnym paśmie otwartym Orange sport będzie miejsce także na gratkę dla fanów sportów walki. Będą mogli obejrzeć pojedynek Frankiego Edgar vs. BJ Penna w ramach UFC 118.

 

Orange sport (kanał 6 na platformie telewizyjnej TP) będzie odkodowany od godziny 16.00 w piątek 27 sierpnia do poniedziałku 30 sierpnia do godziny 9.00 rano. Dzięki temu mecz śledzić będą mogli wszyscy abonenci usługi telewizyjnej TP, czyli dodatkowo aż 500 tys. widzów.

media2

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ekstraklasa, Liga Europejska, Ekstraklasa, Puchar Polski, Ekstraklasa...chyba za dużo mieli atrakcji w krótkim czasie w Poznaniu ;)

 

Mecz szóstej kolejki ekstraklasy piłkarskiej Lech Poznań - Polonia Warszawa, pierwotnie planowany na 19 września, zostanie rozegrany 10 listopada. Powodem przesunięcia terminu jest koncert Stinga, który odbędzie się 20 września na poznańskim obiekcie.

 

Cztery dni wcześniej, 16 września, Lech rozegra swój pierwszy mecz w Lidze Europy - wyjazdowy z Juventusem Turyn.

 

- Termin inauguracyjnego występu Lecha w fazie grupowej LE oznaczał, że swoje ligowe spotkanie poznaniacy mogliby rozegrać w niedzielę, 19 września. To jednak było niemożliwe z uwagi na organizację przez miasto Poznań koncertu Stinga, dlatego musieliśmy przełożyć mecz z warszawską Polonią. Najbliższym możliwym terminem był dopiero 10 listopada - powiedział PAP rzecznik prasowy Ekstraklasy SA Adrian Skubis.

Odnośnik do komentarza

Jednak nasza liga jest ogórkowa nie tylko pod względem poziomu sportowego. Organizacyjnie też jesteśmy sto lat za murzynami. Najpierw Legia przekłada mecz ligowy, bo musi zagrać sparing z Arsenalem, teraz Lech przekłada mecz z Polonią, bo ważniejszy jest koncert Stinga, parę lat temu była sytuacja, gdy Wisła zamiast grać ligę leci do USA - kabaret. No cóż, celem Ekstraka$sy nie jest profesjonalizm.

Odnośnik do komentarza

Pierwotnie, na początku sierpnia, tak właśnie miało być i mecz miał zostać rozegrany 17 września. Pojawił się jednak problem związany z duża liczbą meczów wyjazdowych, jakie Lech miałby rozegrać.

 

Jaga, Śląsk, Juve, Polonia W, GKS Tychy, Legia W.

 

Mi w sumie to by było na rękę, bo na wiosnę dużo meczów i siebie, no ale widocznie ktoś stwierdził, że na to nie pozwoli.

 

O ile kojarzę to Lechowi się z LE udało, że 1 mecz na wyjeździe, jeśli się mylę to niech ktoś mnie sprostuje.

 

Pogorzelczyk rozmawiał jeszcze przed losowaniem z UEFA, żeby ten mecz był rozegrany na wyjeździe w związku z wymianą murawy i udało mu się dogadać.

Odnośnik do komentarza

Lech to nie klub II-ligowy, gdzie drużyny wiążą koniec z końcem a jeżdżą po całej Polsce. Legia grała na wyjeździe, więc argumentacja, że policja nie dałaby rady obstawić dwóch meczów odpadała. Jeżeli Polonia by się zgodziła na takie rozwiązanie to należało tak zrobić i tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Jednak nasza liga jest ogórkowa nie tylko pod względem poziomu sportowego. Organizacyjnie też jesteśmy sto lat za murzynami. Najpierw Legia przekłada mecz ligowy, bo musi zagrać sparing z Arsenalem, teraz Lech przekłada mecz z Polonią, bo ważniejszy jest koncert Stinga, parę lat temu była sytuacja, gdy Wisła zamiast grać ligę leci do USA - kabaret. No cóż, celem Ekstraka$sy nie jest profesjonalizm.

Nie wiem o czym piszesz bo wtedy Wiśle PZPN nie chciał przełożyć kolejki, widocznie różne standardy dla różnych drużyn. Było to tuż po objęciu Wisły przez Skorże i prosto niemal z samolotu z USA Wisła musiała grać w Lubinie gdzie wygrała 1-0.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...