Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2010/2011


Rekomendowane odpowiedzi

Sezon 2010/2011 - runda jesienna Ekstraklasy (wyłącznie terminy weekendowe):

 

1. kolejka - 7/8 sierpnia

2. kolejka - 14/15 sierpnia

3. kolejka - 21/22 sierpnia

4. kolejka - 28/29 sierpnia

5. kolejka - 11/12 września

6. kolejka - 18/19 września

7. kolejka - 25/26 września

8. kolejka - 2/3 października

9. kolejka - 16/17 października

10. kolejka - 23/24 października

11. kolejka - 30/31 października

12. kolejka - 6/7 listopada

13. kolejka - 13/14 listopada

14. kolejka - 20/21 listopada

15. kolejka - 27/28 listopada

16. kolejka - 4/5 grudnia

 

Sezon 2010/2011 - runda wiosenna

 

17. kolejka - 26/27 lutego

18. kolejka - 5/6 marca

19. kolejka - 12/13 marca

20. kolejka - 19/20 marca

21. kolejka - 2/3 kwietnia

22. kolejka - 9/10 kwietnia

23. kolejka - 16/17 kwietnia

24. kolejka - 21 i 23 kwietnia (bez meczu w Wielki Piątek)

25. kolejka - 30 kwietnia/1 maja

26. kolejka - 7/8 maja

27. kolejka - 14/15 maja

28. kolejka - 21/22 maja

29. kolejka - 25 maja (środa)

30. kolejka - 29 maja (niedziela)

 

 

Superpuchar na tydzień przed inauguracją ligi.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...
Śląskie kluby piłkarskie chcą mieć wpływ na ramówkę sportowego kanału Canal+ Sport. Szykują protest ponieważ telewizja nie zaplanowała transmisji z tzw. Wielkich Derbów Śląska. Mecz na żywo pokaże tylko Orange sport, którego nie ma w kablówkach.

Piłkarskie święto na Śląsku, czyli Wielkie Derby Śląska zostaną rozegrane 29 sierpnia 2010 roku. Jednak mecz Górnik Zabrze - Ruch Chorzów na żywo pokaże tylko stacja Orange sport, której zasięg jest ograniczony jedynie do platformy Cyfra+ i Telekomunikacji Polskiej. Abonenci Canal+ Sport, stacji która dostępna jest także w kablówkach, w tym sam czasie na żywo będą mogli oglądać inny mecz: Jagiellonia Białystok - Lech Poznań.

 

Szefowie śląskich klubów piłkarskich są oburzeni zachowaniem Canal+ i zapowiadają protest. Będą pisać listy w tej sprawie, by Canal+ zmienił decyzje w tej sprawie - podaje Sport.pl. Przedstawiciele klubów są nawet skłonni zagrać w innym terminie, by tylko trafić na antenę bardziej dostępnej dla widza telewizji Canal+ a nie tylko do niszowej stacji Orange sport. Dla śląskich klubów decyzja Canal+ jest niezrozumiała. - To policzek dla całej śląskiej piłki - mówią.

 

Warto jednak dodać, że walka o transmisję w Canal+ to nie tylko ukłon stronę kibiców, dla klubów to także dodatkowe pieniądze. Co na to Canal+? Przedstawiciele stacji podkreślają, że o wyborze transmisji decyduje atrakcyjność spotkania. W ramach czwartej kolejki stacja zaplanowała mecze: Legia Warszawa - GKS Bełchatów, Widzew Łódź - Polonia Warszawa oraz wspomniany wcześniej mecz: Jagiellonia Białystok - Lech Poznań.

 

Przypomnijmy, że ten sezon (2010/2011) jest ostatnim do którego telewizyjne prawa posiadają Canal+ (3 mecze na żywo każdej kolejki) oraz Orange sport (6 transmisji każdej kolejki). Pełny dostęp do Ekstraklasy mają zapewniony jedynie abonenci platform Cyfra+ oraz Telekomunikacji Polskiej - tylko w ofertach tych operatorów dostępny jest kanał Orange sport.

 

Być może władze spółki Ekstraklasa podpisując nowy kontrakt z nadawcami powinny zadbać o to, by Ekstraklasa byłą szerzej dostępna dla widza, także w sieciach kablowych. Obecnie w kablówkach szeroko dostępny jest wyłączenie Canal+, z kolei w kablu na próżno czukać Orange sport. To oznacza, że pośrednictwem kabla widzowie mają dostęp do "wybrakowanej" Ekstraklasy na żywo.

media2

Polska to naprawdę dziki kraj. Z drugiej strony, dlaczego nie mają pretensji do TVP, w końcu cała polska mogłaby zobaczyć tzw. Wielkie Derby Śląska. Ja osobiście wole mecz Jagiellonia-Lech.

Odnośnik do komentarza

A ja podobnie jak prawie 10 milionów widzów na Śląsku wolę WDŚ od meczu Legii z Bełchatowem czy Jagi z Lechem. I co teraz?

 

Canal+ naprawdę poleciał w chuja. Spokojnie mogli tak rozłożyć ramówkę żeby WDŚ znalazły się na atenach C+. Mi to ryba bo mam OSTV, więc mecz zobaczę, ale co z ludzmi, którzy nie mają Cyfry+ tylko kablówkę, w której nie ma OSTV a jest tylko C+? Patrzenie krótkowzroczne jest mocno ograniczone. Poziom piłkarski w Polsce jest żenujący i tłumaczenie się tym, że jakiś mecz jest bardziej atrakcyjny piłkarsko jest kpiną. WDŚ to ogromna tradycja, do tego grają dwa najbardziej zasłużone dla Polski kluby. Pomijanie tego wydarzenia w ramówce jest policzkiem w stronę wszystkich kibiców na Górnym Śląsku.

Odnośnik do komentarza

Bzdura jest planowanie WDŚ w ten sam dzień co mecz Mistrza Polski ze zdobywca PP.

WDŚ powinny być w piątek na ten przykład, jako mecz dnia. Tak samo jak się działo z derbami Wa-wy w tej kolejce, czy niejednokrotnie z derby Łodzi. Ewentualnie w niedzielę, wieczorem, jako deser kolejki. Przecież mecz na Śląskim dwa czy tam trzy sezony temu to był spektakl na całego.

 

Przypomnijmy, że ten sezon (2010/2011) jest ostatnim do którego telewizyjne prawa posiadają Canal+ (3 mecze na żywo każdej kolejki)

A co będzie od przyszłego sezonu, ze się tak z ciekawości zapytam? Zero meczów?

W ogóle jak Canal+ może dawać takie kwoty na ligę i mieć TRZY mecze w tygodniu? Kto to negocjował?

Odnośnik do komentarza

Cóż, Lech jest w tej chwili bardziej medialny niż Górnik czy Ruch, stąd pewnie taka decyzja ludzi z C+ i chyba jednak wygrywa tym z WDŚ i ich tradycją, etc. Ja osobiście też wolałbym obejrzeć WDŚ, ale to tak naprawdę ze względu na Ruch. Górnik Zabrze natomiast szanuję za zasługi dla polskiej piłki.

Odnośnik do komentarza

No ale królu złoty, czy ja oskarżam którykolwiek z klubów?

Mówię, że jest bzdurą takie organizowanie meczów, że umykają ciekawsze. Ja np. zawsze byłem zły, ze bardzo rzadko pokazywano derby Trójmiasta. Może te mecze mają niski poziom, ale przynajmniej stawka i napięcie są fajne.

O ile mecz Lech - Jaga się broni (nie to, ze jestem kibicem Lecha, ale zwyczajnie dlatego, ze to MP - zdobywca PP) to nie wiem jak wytłumaczą "wyższość" pozostałych spotkań ponad starciem śląskim. Rozumiem, ze słowo "planować" odniosłeś do zainteresowanych - Górnika i Ruchu. Nie o to mi chodziło :D

Mamy taka biedną ligę, ze powinniśmy "pomagać" komputerowi losującemu kolejki, tak, by telewidzowie oglądali spotkanie ciekawe choć na papierze :)

 

Pomijam już to, czy kluby powinny protestować w tej sprawie, skoro sprzedały prawa bez możliwości ingerencji w transmisje. Może trzeba sobie zaklepać takie coś.

Zapewne przypominasz sobie też, że nie podoba mi się polityka C+ dla abonentów kablówek i wyrażam tą niechęć od co najmniej kilku lat. A to jak pokazano inauguracyjna kolejkę ligi uważam za jawny skandal.

Odnośnik do komentarza

Canal+ kupiło prawa do rozgrywek razem z TP-są. Według umowy 3 najciekawsze spotkania pokazuje Canal+ (zwykle po jednym przez 3 dni) a 5 pozostałych można na żywo obejrzeć w Orange Sport. Potem te mecze są również dostępne w Canal+ w "Klubie Kibica". Żadna filozofia.

Odnośnik do komentarza

c+ wraz Ekstraklasa SA dali dupy, bo tak jak pisze me_who: WDŚ powinny być daniem głównym w piątek o 20:00, ale:

 

A ja podobnie jak prawie 10 milionów widzów na Śląsku wolę WDŚ od meczu Legii z Bełchatowem czy Jagi z Lechem. I co teraz?

"a dla kogo ten wywiad?" bez kozery powiem 100 mln!! ;)

 

Początek wiosny 2009, mecze z jednego weekendu, oglądalność w c+:

-Polonia Warszawa - Legia Warszawa (27.02) 136.000

-GKS Bełchatów - Lech Poznań (1.03) 108.000

-Ruch Chorzów - Górnik Zabrze (28.02) 58.000

 

Wyniki za: link

Gdzie te 10 mln? ;)

Jestem zdziwiony tymi wynikami, ale może po prostu c+ widząc wyniki z lat poprzednich nie transmituje meczy, które mają najsłabszą widownie :P

Odnośnik do komentarza

Szczegół, że na meczach Polonia - Legia było zaledwie 4000 widzów, a na Bełchatów - Lech magiczne 5000. Na meczu Ruch - Górnik było ponad 40000 widzów, więc w tym momencie o kant dupy możesz sobie potłuc te twoje śmieszne statystyki, które podałeś. Skoro była możliwość obejrzenia WDŚ na wielkim stadionie to wszyscy zainteresowani poszli na mecz, a oglądała reszta, która nie załapała się na bilety. Teraz sytuacja jest inna - Śląski jest remontowany, a pojemność stadionu Górnika ograniczona do 13500 widzów. Więc nie pierdol mi tu Pyro o jakichś wynikach oglądalności, które nijak się mają do stadionowych realiów. Meczu Polonia - Legia nie mogło obejrzeć 40k widzów na stadionie, więc oglądali przed TV, podobnie w Bełchatowie. W Chorzowie była taka możliwość, więc automatycznie widownia przed telewizorami była niższa o te +/- 35k.

Odnośnik do komentarza

ee po co ta agresje? Pisałem, ze WDŚ zaslugują na bycie "meczem dnia" i powinna byc transmisja ::czytaj:

Skoro była możliwość obejrzenia WDŚ na wielkim stadionie to wszyscy zainteresowani poszli na mecz, a oglądała reszta, która nie załapała się na bilety.

a gdzie te 10 mln? ;)

 

Co do wyliczen to nawet jak dodasz te 26.5k, ktore rok wczesniej bylo więcej na stadionie to masz 84.5 i nadal najmniejszą ogladalnosc :P Co jest dziwne dla mnie również, bo myslalem, że spokojnie te 150-180k powinien ten mecz przyciagnac przed odbiorniki. C+ widocznie to jakoś skalkulował, nie wiem. Błąd, bo mecz powinien być transmitowany. Sam go niestety nie obejrzę bo nie mam orange sport.

Odnośnik do komentarza
a gdzie te 10 mln?

To odpowiedź na absurdalny argument Msmichała, że on woli inny mecz.

Co do wyliczen to nawet jak dodasz te 26.5k, ktore rok wczesniej bylo więcej na stadionie to masz 84.5 i nadal najmniejszą ogladalnosc

Ale 85k, a niecałe 60k to już spora różnica. Poza tym jak już tak cwaniaczku rzucasz statystykami to podaj mi statystyki oglądalności z poprzednich lat meczów Legia - Bełchatów, Jagiellonia - Lech oraz Widzew - Polonia, bo to właśnie te atrakcyjne mecze będą transmitowane w C+. Potęgę Legii widzieli wszyscy wczoraj na Konwiktorskiej. Tradycja meczów Legia - Bełchatów? W sumie mniejsza nawet od tradycji meczów Legia - Odra, czyli znikoma.

 

Poza tym te statystyki, które podajesz są dla mnie mało wiarygodne, bo mecz Odry z Piastem w I lidze na TVP Sport oglądało 70k widzów (źródło). Z całym szacunkiem dla mojego ulubionego klubu, ale nie wierzę, że jest bardziej medialny od Górnika czy Ruchu. A z Twoich statystyk wynikałoby, że tak właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
a gdzie te 10 mln?

To odpowiedź na absurdalny argument Msmichała, że on woli inny mecz.

ma do tego prawo chyba? Ja wole WDŚ on woli inny mecz - prosta sprawa. Choć wiadomo jakbym miał wybierać mecz Lecha czy WDŚ to wybiere Lecha ;)

Z tym 10mln popłynałeś o 2 zera, bo jak widać i jest to smutne zainteresowanie naszą (s)kopaną jest niskie :(

 

Poza tym te statystyki, które podajesz są dla mnie mało wiarygodne, bo mecz Odry z Piastem w I lidze na TVP Sport oglądało 70k widzów (źródło). Z całym szacunkiem dla mojego ulubionego klubu, ale nie wierzę, że jest bardziej medialny od Górnika czy Ruchu. A z Twoich statystyk wynikałoby, że tak właśnie jest.

ja tych statów nie wymyśliłem.Znajdz inne pokazujące, ze WDŚ w c+ ogląda po 300-500k gdy inne mecze po 100k. Może chodzi o dostępność stacji? Jakby inne lata WDŚ ogładało po 200k to mysle, że c+ by na 100% walczyło o ten mecz - liczą się przecież zyski z reklam itd. Jednak coś jest na rzeczy i musiały być to niższe liczby niż innych spotkań, ze c+ sobie odpuściło.

Swojego czasu, chyba po sezonie 2008/9 czytałem jakiś ranking hitów c+ meczów LP. Wygrał chyba mecz Odra-Lech z liczba coś koło 220-230k. Czyli 100-150k to wyniki w miarę dobre. Smieszne liczby to są, bo jak leci jakis mecz LE/LM z polskim klubem to liczby są z lekka większe. np: 4 mln,a nie wiem czy Austri czy Udine nie ogładało więcej. Chodzi więc może jednak o dostępność stacji, no i fakt, że w tym samym czasie na wszystkich stadionach w Polsce na żywo ogłada też jakoś tam liczba osób.

 

Nie ma co się spinać o te kilkadziesiąt tysięcy, które potencjalnie by ten mecz obejrzały (nie powiedziane, ze 26.5 osób, ktróre nie dostały biletów maja w 100% dekodery c+). Liczby oglądających (jeszcze) naszą śmieszną ligę są na żenującym poziomie. Nie ma sie czemu dziwić jeśli zespoły robią taką "reklamę" w pucharach :(

 

Reasumując: po raz 3 pisze: WDŚ pownnin być live w c+, nie rozumiem ataku na moją osobę, ja statów nie wymyślam, próbowałem tylko na ich podstawie tłumaczyć sobie dlaczego nie dają tego meczu live.

EOT

Odnośnik do komentarza

Te statystyki odnoszą się do sezonu kiedy zarówno Górnik jak i Ruch sportowo stali na niskim poziomie. Górnik później spadł, a Ruch do końca walczył o utrzymanie. Dziś sytuacja jest zupełnie inna - Ruch sportowo stoi całkiem nieźle, jak na razie zdobył dla Polski najwięcej punktów do rankingu UEFA w europejskich pucharach, z kolei nowy Górnik właśnie awansował do Ekstraklasy, jest drużyną przebudowaną i z określonymi ambicjami. Dodatkowy argument za tym meczem jest taki, że w zeszłym roku nie było WDŚ, więc "głód" na ten mecz wśród kibiców jest jeszcze większy. Dlatego takie spotkanie zawsze będzie znacznie ciekawsze niż starcie tytanów na Łazienkowskiej, transmisję którego zobaczymy w telewizji.

 

Poziom sportowy w Polsce jest ŻADEN. Przy takich klasykach nie liczy się tylko poziom sportowy czy statystyki oglądalności sprzed 2 lat. Powtarzam - w zeszłym roku nie było WDŚ, więc jak C+ może szacować jak zmienił się rynek odbiorców na Górnym Śląsku, bo to głównie kibice z tego regionu byliby głównymi odbiorcami. Nie wierzę, że w naszym regionie ilość sprzedanych dekoderów jest tak przerażająco niska w porównaniu z Poznaniem czy Warszawą. Poza tym przy dobrej porze emisji meczu czyli wspominanym piątku i godzinie 20:00 oglądalność w innych regionach kraju byłaby spora. Wcześniejsze WDŚ były o debilnej porze o 16:00.

 

Icon, spójrz na to w ten sposób że dostępność TVP Sport jest większa niż C+S

Przypuszczam, że tak jest, choć oficjalnych danych co do dostępności konkretnych kanałów telewizyjnych nie widziałem dawno na oczy. Dlatego też podawanie statystyk jako wymiernych zainteresowania klubami jest przekłamaniem. Ale Qcza znam już na tyle dobrze i wiem, że tymi cyferkami znów próbował się dowartościować, więc zaskoczony taką postawą nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Dziś sytuacja jest zupełnie inna - Ruch sportowo stoi całkiem nieźle, jak na razie zdobył dla Polski najwięcej punktów do rankingu UEFA w europejskich pucharach, z kolei nowy Górnik właśnie awansował do Ekstraklasy, jest drużyną przebudowaną i z określonymi ambicjami. Dodatkowy argument za tym meczem jest taki, że w zeszłym roku nie było WDŚ, więc "głód" na ten mecz wśród kibiców jest jeszcze większy. Dlatego takie spotkanie zawsze będzie znacznie ciekawsze niż starcie tytanów na Łazienkowskiej, transmisję którego zobaczymy w telewizji.

 

Nie wiem na jakiej podstawie tak sądzisz. Ruch pozbył się dwóch najlepszych zawodników poprzedniego sezonu, w pucharach skompromitował się z zespołem z Malty, w pierwszym meczu z Lechią grał padakę. Siłę Górnika pokazała w pierwszej kolejce Polonia.

A w innych meczach zagra zdobywca Pucharu z Mistrzem, dużo mocniejszy od Górnika Widzew kontra wzmocniona Polonia ze Smolarkiem w składzie i Legia, która wydała ogromne jak na naszą ligę pieniądze na piłkarzy z Bełchatowem na nowym stadionie.

Ja rozumiem, że dla Ciebie co śląskie to najlepsze, ale dla większości kibiców w Polsce tak nie jest. Sama otoczka i tytuły sprzed lat nie robią z meczu widowiska.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że czytanie ze zrozumieniem wśród dzisiejszej młodzieży gimnazjalnej jest na tragicznym poziomie, więc nie wypowiadaj się jeżeli masz problemy ze zrozumieniem tego co zostało wcześniej napisane. Nie poziom sportowy w przypadku transmitowania WDŚ powinien odgrywać znaczącą rolę, nie będę tego powtarzał kolejny raz.

 

A co do niby kompromitującego występu Ruchu - wiem, że żal dupę ściska, bo to Ruch zagrał w pucharach, a nie Legia czy Lechia. Dla twojej informacji - to Ruch, który skompromitował Polskę zdobył dla tego kraju w tym sezonie najwięcej punktów do rankingu UEFA, ale to przecież nie ważne, ważniejsze jest powtarzanie idiotyzmów za Kołtoniem i Godlewskim.

 

I których dwóch najlepszych graczy to Ruch sprzedał? Poza Sobiechem odszedł Janoszka, Sadlok, Grzyb, Grodzicki, a może Pulkowski i Pilarz?

Odnośnik do komentarza

Wiem, że czytanie ze zrozumieniem wśród dzisiejszej młodzieży gimnazjalnej jest na tragicznym poziomie, więc nie wypowiadaj się jeżeli masz problemy ze zrozumieniem tego co zostało wcześniej napisane. Nie poziom sportowy w przypadku transmitowania WDŚ powinien odgrywać znaczącą rolę, nie będę tego powtarzał kolejny raz.

 

A co do niby kompromitującego występu Ruchu - wiem, że żal dupę ściska, bo to Ruch zagrał w pucharach, a nie Legia czy Lechia. Dla twojej informacji - to Ruch, który skompromitował Polskę zdobył dla tego kraju w tym sezonie najwięcej punktów do rankingu UEFA, ale to przecież nie ważne, ważniejsze jest powtarzanie idiotyzmów za Kołtoniem i Godlewskim.

 

I których dwóch najlepszych graczy to Ruch sprzedał? Poza Sobiechem odszedł Janoszka, Sadlok, Grzyb, Grodzicki, a może Pulkowski i Pilarz?

Nie chce mi się za bardzo odpowiadać. bo wiem że i tak napiszesz, że się nie znam, nie wiem i nie rozumiem. Jak powszechnie wiadomo monopol na rację masz Ty.

Fajnie by było jednak jakbyś zrozumiał, że nie dla każdego derby Śląska są najważniejszym meczem sezonu. Fajnie by było jakbyś zaakceptował, że niektórzy uważają, że inne spotkania tej kolejki będą ciekawsze, bo zagrają w nich po prostu mocniejsze zespoły. Zdobycie największej liczby punktów w pucharach, no, to rzeczywiście wyczyn. W królestwie ślepców jednooki jest królem.

Odnośnik do komentarza
Nie chce mi się za bardzo odpowiadać. bo wiem że i tak napiszesz, że się nie znam, nie wiem i nie rozumiem. Jak powszechnie wiadomo monopol na rację masz Ty.

Nie mam żadnego monopolu, ale jak widzę kolesia, który wpada w jakiś temat, czyta ostatnie zdanie ostatniego posta i chce zabierać głos w dyskusji to mnie coś trafia. Qcz przynajmniej na swój sposób potrafił przedstawić argumenty czemu nie, ty pokazałeś jak nie szanujesz dyskutanta. Celowe pomijanie kluczowych argumentów jest bardzo niehonorowe panie szramek.

Fajnie by było jednak jakbyś zrozumiał, że nie dla każdego derby Śląska są najważniejszym meczem sezonu.

Ja to doskonale rozumiem, ale ignorowanie głosów kibiców z Górnego Śląska jest strzelaniem sobie w kolano. Jeżeli stowarzyszenia kibiców Ruchu i Górnika, które skupiają tysiące osób oraz zarządy klubów są zdegustowane taką postawą C+ to jednak jest w tym coś więcej.

 

Poza tym - ja mam Orange Sport i jak napisałem wcześniej, mnie to zwisa czy pokaże ten mecz C+ czy Orange, ja mecz zobaczę bo mam obydwa kanały. Staram się reprezentować interesy tej grupy kibiców, która chce, a nie będzie mogła zobaczyć meczu przez głupią politykę C+.

Fajnie by było jakbyś zaakceptował, że niektórzy uważają, że inne spotkania tej kolejki będą ciekawsze, bo zagrają w nich po prostu mocniejsze zespoły.

No tak, bo na bezrybiu i rak ryba. Poziom sportowy w Polsce jest ŻADEN, więc nie ma meczów lepszych czy gorszych, są po prostu te, które lepiej się sprzedają marketingowo i te gorsze.

Zdobycie największej liczby punktów w pucharach, no, to rzeczywiście wyczyn. W królestwie ślepców jednooki jest królem.

W kontekście do jakiego się odnosiłeś tylko Ruch skompromitował Polskę. Lech się nie skompromitował, Wisła zagrała megaambitnie, a Legii nawet nie dano okazji się skompromitować. Jaga jako jedyna powalczyła, ale jaki mamy z tego pożytek w punktach rankingowych?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...