Skocz do zawartości

MŚ 2010 RPA


Kamtek

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle drabinka przesądziła o wszystkim - w jednej części Brazylia odpadła przez głupotę Melo, ale poza tym Holandia prezentowała futbol niegodny półfinałów, a jednak się udało - tam pal sześć brak czerwonych kartek, bo przy takim Melo i w 10 by wygrali. A w drugiej części bardzo dobre Chile, Niemcy, Ghana, nawet Urugwaj (tu zadecydowały kartki) musiały obejść się smakiem i oglądać wielki finał z daleka, choć poziomem nie odstawały od Holendrów. Taka specyfika turnieju niestety.

A to bardzo ciekawe bo z tego co pamiętam to Holandia w półfinale grała właśnie z Urugwajem, a ten w ćwierćfinale pokonał Ghanę.

 

Na dokładkę bardzo dobre Chile chwyciło trójkę od Brazylii, która w ćwierćfinale przegrała z Holandią. Wszyscy byli lepsi od Holendrów, a wyniki świadczyły co innego.

Odnośnik do komentarza

Zakończone Mistrzostwa postrzegam za wysoce brzydkie i uwłaczające tej do niegdyś pięknej dyscyplinie sportowej. Udawanie fauli, symulowanie kontuzji, gra na czas, wymuszanie kartek dla rywala, szukanie karnych, kunktatorstwo, błędy arbitrów i doprawdy irytująca arogancja i ignorancja działaczy FIFA. Do tego dorzucam zmarnowany potencjał Argentyny przez kolejnego ignoranta i narcyza jakim bez wątpienia jest Maradona. Tak przy okazji, oglądałem właśnie powtórkę meczu Niemcy - Argentyna. Żal mi było Messiego, który po piłkę wracał się pod własne pole karne, bo tak się jakoś złożyło, że selekcjoner zapomniał o tym, że ktoś te piłki do ofensywnych pomocników i napastników musi jednak dogrywać i że jest taka pozycja na boisku jak "rozgrywający".

 

Finałowy mecz potwierdził, na czym w dużym stopniu polega dzisiejszy futbol. Zaprezentował to Sneijder, który po tym jak brutalnie sfaulował zawodnika rywali, w obawie przed kartką zaczął również zwijać się z bólu i symulować uraz. Pokazał to Torres w końcówce spotkania, gdy wyłożył się na murawie, po tym jak coś go tam niby zabolało. Niewiele było drużyn grających fair, niewielu też było takich zawodników. Pięknych i emocjonujących spotkań również zbyt wielu wymienić się nie da. Czekałem na ten turniej cztery lata i jestem zawiedziony.

 

PS. Gratulacje dla Forlana, zasłużył :-)

Odnośnik do komentarza

Chciałem sobie stworzyć jedenastkę mundialową i przyszło to z trudem. Miałem kłopot przede wszystkim z obrońcami. Największy wybór był chyba wśród najlepszych na tym turnieju środkowych pomocników. Dlatego też wymienię wszystkich.

 

Moje typy:

 

Bramkarze - najlepszy był oczywiście Iker Casillas, chociaż sam nie ustrzegł się kilku złych interwencji i błędów. Wyróżniam też Muslerę.

 

Obrońcy: Bardzo podobała mi się gra Coentrao i myślę, że trafi on do jakiegoś lepszego klubu w tym okienku. Do tego niezaprzeczalnie Puyol. Jakbym miał tworzyć pierwszą jedenastkę to dodałbym tam jeszcze Pique i Ramosa, ale w obwodzie zostawiłbym Juana, Lugano, Fucile, Van Der Wiela i Gio :) Na prawej stronie wyróżniłbym jeszcze Lahma.

 

Pomoc - jako, że moją ulubioną formacją jest 4-3-3, to też i tak bym ten dream team ustawił. Trzech najlepszych - liderów środka trzech najlepszych drużyn tego turnieju - Xavi, Sneijder, Schweinsteiger. Ciężko ich jednak byłoby ustawić razem toteż dla towarzystwa mieliby Mascherano (chyba jedyny z Argentyńczyków, który nie zawiódł), Perez i Meireles. Na dokładkę Iniesta.

 

Napastnicy: Najlepsi według mnie to Forlan, Villa i Podolski. Nie mogliby jednak grać ze sobą. W mojej taktyce kogoś z dwójki Forlan Villa musiałoby zabraknąć. Na jego miejsce wskoczyłby Muller lub Donovan. Na szpicy zmiennikiem zostałbym Vittek.

 

Podsumowując:

 

Casillas(Muslera) - Ramos(Van Der Wiel, Lahm), Coentrao(Fucile, Gio), Pique(Juan), Puyol(Lugano) - Mascherano(Perez), Xavi(Meireles, Schweinsteiger) - Sneijder(Iniesta)- Donovan(Muller), Villa(Forlan, Vittek), Podolski.

Odnośnik do komentarza

Muslera za zawalony brąz nie powinien mieć miejsca w 11 turnieju. Gdyby nie on, sędzia i pech, to Urusi mieliby spokojnie medal :( Choć nawet pomijając sędziego, to gdyby nie minął się z piłką przy dośrodkowaniu albo odbił piłkę w bok, jak uczył Borubar :D to Celestes by to wygrali ;)

 

Casillas

Ramos - Puyol, Lugano - Fucile

Maxi Pereira - Schweinsteiger, Sneijder - Robben

Forlan, Villa

 

Tak mniej więcej ;)

Odnośnik do komentarza

W sumie, tez zrobie swoja jedenastke, jako ze swietnie grali przede wszystkim srodkowi pomocnicy, jest to 4-1-2-1-2:

 

Bramkarz: Casillas, glownie za ta obroniona setke Robbena, gdyby to wpadlo, Holendrzy pewnie by wygrali. Dobrze grali tez Kingson i Enyeama.

 

Obrona: Fucile gral na dosc wysokim poziomie, czesto podlaczal sie do akcji ofensywnych. Na srodku zaimponowal mi Mathijsen, szybki, silny, napastnicy zwykle sobie przy nim nie pograli. Do tego Pique, ktory po raz kolejny swietnie w obronie, do tego potrafi wyprowadzic pilke z obrony czy znalesc sie w polu karnym rywala. Na lewej swietnie gral Coentrao, chlopak na pewno przejdzie do jednego z lepszych europejskich klubow. Na wyroznienie zasluguja takze Salcido i Lugano.

 

Pomoc: Defensywnym pomocnikiem zdecydowanie Perez z Urugwaju. Niesamowity walczak, czasami faulowal, ale nie bylo to jakies chamskie faulowanie, tak jak np. Van Bommel. Na srodku Schweinsteiger mial swietne mistrzostwa, dyrygowal gra Niemcow. To samo z Sneijderem, ktory rozgrywal praktycznie wszystkie akcje Holendrow. Ofensywnym pomocnikiem/cofnietym napastnikiem turnieju byl Villa, bo w sumie na tej pozycji gral. Dobrze grali tez Maxi Pereira i w sumie cala pomoc Hiszpanii, ale dla nich zabraklo mi miejsca w 11, a jednak az tak bardzo sie nie wyrozniali indywidualnie.

 

Napastnicy: Forlan - tu chyba nie musze nic tlumaczyc? Do tego Mueller, mimo tego ze moim zdaniem jest srednim graczem, to jednak zdobywca zlotego buta musi byc w 11 turnieju. Oprocz nich dobrze zagrali Klose, Gyan i Tae Se.

Odnośnik do komentarza

Oficjalna jedenastka turnieju to farsa:

 

Drużyna marzeń: Manuel Neuer – Sergio Ramos, Carles Puyol, Gerard Pique, Joan Capdevila – Thomas Mueller, Sergio Busquets, Mark Van Bommel, Wesley Sneijder – Luis Suarez, David Villa.

 

Bez Forlana, Lahma, Fucile, Coentrao, Schweinsteigera i Mascherano za to z Capdevillą, Ramosem, Busquetsem i Van Bommelem :picard:

Odnośnik do komentarza

Oficjalna jedenastka turnieju to farsa:

 

Drużyna marzeń: Manuel Neuer – Sergio Ramos, Carles Puyol, Gerard Pique, Joan Capdevila – Thomas Mueller, Sergio Busquets, Mark Van Bommel, Wesley Sneijder – Luis Suarez, David Villa.

 

Bez Forlana, Lahma, Fucile, Coentrao, Schweinsteigera i Mascherano za to z Capdevillą, Ramosem, Busquetsem i Van Bommelem :picard:

 

To nie oficjalna XI MŚ, tylko XI oficjalnego sponsora MŚ. :)

 

To jest przecież XI Castrola, a nie oficjalna. Castrola opiera się przecież tylko na statystykach, dlatego np. Busquets tam jest bo statystycznie ma dobrą celność podań; jest Capdevilla, bo ma dużo kilometrów przebiegniętych itd. Jak by to mogła być oficjalna bez oficjalnie najlepszego piłkarza turnieju?

Odnośnik do komentarza
Bez Forlana, Lahma, Fucile, Coentrao, Schweinsteigera i Mascherano za to z Capdevillą, Ramosem, Busquetsem i Van Bommelem :picard:

 

nie widzę powodu dla którego miałby się nie znaleźć Ramos w jedenastce mistrzostw? Na pewno zrobił więcej i grał lepiej niż wymieniany przez Ciebie Coentrao. Ramos wygrał klasyfikację Castrola na najlepszego piłkarza mistrzostw i według statystyk miał najlepszą liczbę udanych dryblingów. Więcej niż ofensywni gracze. Grał jak na nowoczesnego bocznego obrońcę przystało. Bez błędów w obronie i wiele akcji ofensywnych. Na pewno udane mistrzostwa dla tego piłkarza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...