Skocz do zawartości

MŚ 2010 RPA


Kamtek

Rekomendowane odpowiedzi

...Wij houden van Oranje!...

 

Icon pięknie, tak od serca :*

 

Reguła Pucharu Świata jest niezmienna od lat. Wygrywają drużyny, które są solidne w obronie, cechuje je wojskowa dyscyplina taktyczna i mają w swych szeregach indywidualności, które przesądzają o wyniku. Języczkiem u wagi, czasem decydującym, bywa też osoba trenera. Z tego ostatniego powodu los Argentyny i Barcelony na tych mistrzostwach był z góry przesądzony.

 

Niedawno, podczas rozgrywania ćwierćfinałów, pisałem, że w finale zagra Holandia z Hiszpanią. Podtrzymuję zdanie, ale równocześnie obawiam się drużyny nielubianej od zawsze przez rzesze forumowych kibiców, która akurat w tym turnieju zaskakuje nieoczekiwaną jakością gry... Niemcy.

 

Z drugiej strony, czy zespół strzelający "przypadkowo" pierwszą bramkę, a potem "tylko" broniący się i zdobywający trzy kolejne gole po kontratakach zasługuje na finał? ;) Holandia będzie miała większe szanse z Hiszpanią, z Niemcami niestety polegnie.

Odnośnik do komentarza

Z Löwa można się nabijać że zjada smarki, albo że wygląda jak gej czy emo, ale nie przestaje mnie zadziwiać w jaki sposób wydobył pokłady najwyższej formy u takich przegranych w obecnym sezonie klubowym jak Klose czy Podolski? Żaden inny trener na tym Mundialu nie wycisnął więcej z zawodników którzy mieli tak fatalny sezon w klubie. Jutro będę oczywiście za Hiszpanią, ale obawiam się że del Bosque nie dosięgnie do stóp niemal cybernetycznej perfekcji w niemieckiej taktyce :| Świat staje na głowie, bo nagle okazuje się że to Niemcy grają najbardziej atrakcyjny futbol na świecie. Wygląda na to że na poprzednim Mundialu Klinsmann był tylko pionkiem i wszystkim zza tylnego fotela sterował Löw.

 

Moim zdaniem od czasów Francji '98 nie było równie emocjonującego Mundialu. Miejmy tylko nadzieję że finał będzie mniej jednostronny niż 12 lat temu ;)

Odnośnik do komentarza

Trzeba przyznać, że od 1/16 oglądamy prawie same świetne (z małymi wyjątkami) spotkania, a wystarczy sobie przypomnieć jakie były opinie po 1, a nawet jeszcze 2 czy 3 kolejce grupowej.

 

Wielkie brawa dla Urugwaju, któremu naprawdę nie wiele zabrakło do tego aby znaleźć się w finale, może gdyby grał Suarez, ale to teraz tylko gdybanie. Od strony taktycznej, ułożenia oba zespoły prezentowały się bardzo podobnie, ale Holendrzy mieli w swoim składzie kilku zawodników, którzy potrafią zrobić różnicę.

Odnośnik do komentarza
W finale zdecyduje dyspozycja dnia i geniusz kogoś z pary Ozil - Sneijder.

Ozil to, Ozil tamto, Ozil sramto... Po mojemu Sneijder nawet nie bedac w 100% formy bedzie lepszym pilkarzem tego meczu niz wznoszacy sie na wyzyny Ozil - to jest po prostu ogromna roznica klas i umiejetnosci; chociaz nie znosze Mourinho, a i do Sneijdera nie zywie wielkiej sympatii za jego kastylijska przeszlosc, to musze stwierdzic, ze pod skrzydlami Portugalczyka, Wesley wyrosl na klasowego rozgrywajacego, przycmiewajac na tym turieju takie slawy AM C, jak Xavi, Lampard czy Kaka

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz tak mocno będę ściskał kciuki za naszych zachodnich sąsiadów. Marzy mi się finał HOL vs NIE. Piękny mecz, wynik 2-2 do 90 minuty, dogrywka w której każda z ekip strzela po jednym golu i karne zwycięskie dla Holendrów. Obawiam się, że jeżeli Hiszpania awansuje do finału to nie będzie tak ciekawie.

 

Deutschlaaaaaand!

Odnośnik do komentarza

albowiem zaprawdę powiadam ci: prześlizgiwać się mogą jedynie Niemcy i Francuzi...

 

serio uważasz, że Niemcy byli w tym meczu lepsi? lol

 

Bilans bramek Hiszpanii po 5 meczach do wczoraj - 6:2. (Szwajcaria, Honduras, Chile, Portugalia, Paragwaj)

Bilans bramek Niemiec po 5 meczach do wczoraj - 13:2 (Australia, Serbia, Ghana, Anglia, Argentyna)

 

Nie powiesz mi chyba, że Hiszpanie bardziej zasłużyli na finał w przeciągu całego turnieju? Wczoraj Hiszpania zagrała tak, jak Niemcy z Serbią, gdy przegrali.

Odnośnik do komentarza

Przyznaj im osiemset punktów za wartość wizualną w turnieju. A i tak w piłce nożnej decydują te cholerne bramki. A w tej jakże bezensownej statystyce w bezpośrednim starciu wypadło 1 dla Hiszpanii i 0 dla Niemiec.

Może żeby mistrz nie był przypadkowy to zrobimy ligę? albo to o czym wcześniej mówiłem - miks ocen na tle techniczno&artystycznym?

Odnośnik do komentarza

albowiem zaprawdę powiadam ci: prześlizgiwać się mogą jedynie Niemcy i Francuzi...

 

serio uważasz, że Niemcy byli w tym meczu lepsi? lol

 

Bilans bramek Hiszpanii po 5 meczach do wczoraj - 6:2. (Szwajcaria, Honduras, Chile, Portugalia, Paragwaj)

Bilans bramek Niemiec po 5 meczach do wczoraj - 13:2 (Australia, Serbia, Ghana, Anglia, Argentyna)

 

Nie powiesz mi chyba, że Hiszpanie bardziej zasłużyli na finał w przeciągu całego turnieju? Wczoraj Hiszpania zagrała tak, jak Niemcy z Serbią, gdy przegrali.

Finał za zasługi- ciekawe, ciekawe... :-k

Odnośnik do komentarza
W dniu dzisiejszym podane zostały nazwiska 10 piłkarzy nominowanych do nagrody Złotej Piłki Adidasa, przyznawanej najlepszemu zawodnikowi Mistrzostw Świata w RPA, które będą miały swój koniec w najbliższą niedzielę. Wśród wyżej wspomnianej dziesiątki widnieją nazwiska czterech piłkarzy Dumy Katalonii: Davida Villi, Andresa Iniesty, Xaviego Hernandeza oraz Lionela Messiego. Oprócz nich przedstawicielem ligi hiszpańskiej jest również Diego Forlan.

 

Blaugrana najliczniejsza, za nią Bayern Monachium

 

Oprócz wyżej wymienionych graczy do zdobycia tej nagrody zostali także nominowani dwaj piłkarze Bayernu Monachium, który po Barcelonie ma najwięcej piłkarzy w gronie ewentualnych triumfatorów.

 

Pełna lista nominowanych graczy:

 

Diego Forlán(Urugwaj)

Asamoah Gyan(Ghana)

Mesut Oezil(Niemcy)

Arjen Robben(Holandia)

Bastian Schweinsteiger(Niemcy)

Wesley Sneijder(Holandia)

David Villa(Hiszpania)

Xavi(Hiszpania)

Andrés Iniesta(Hiszpania)

Lionel Messi(Argentyna)

 

Wyboru dokona FIFA wraz z gronem ekspertów, między innymi z Gerardem Houllierem, Humberto Grondoną czy też z Christianem Karembeu. Nagroda przyznana zostanie 11 lipca, po finale Hiszpania-Holandia.

 

Złota Piłka Adidasa zostanie przyznana po raz ósmy. Jej pierwszym triumfatorem był Paolo Rossi, znakomity włoski napastnik.

 

Lista wcześniejszych zwycięzców:

 

1982- Paolo Rossi

1986- Diego Maradona

1990- Salvatore Schilaci

1994- Romario

1998- Ronaldo

2002- Oliver Kahn

2006- Zinedine Zidane

 

Jak tak patrze, na ta liste, to wlasciwie kazdy pilkarz moglby taka nagrode otrzymac :-k Chociaz najblizej jest chyba Sneijder, Villa i Forlan (kolejnosc nieprzypadkowa)

Odnośnik do komentarza

Diego Forlán(Urugwaj)

Bastian Schweinsteiger(Niemcy)

Wesley Sneijder(Holandia)

David Villa(Hiszpania)

Xavi(Hiszpania)

Andrés Iniesta(Hiszpania)

 

Dla mnie ktoś z tej 6. Najbardziej chciałbym, żeby to był Xavi. Patrząc jednak obiektywnie to ktoś z trójki : Sneijder, Forlan, Villa powinien wygrać, bo oni byli motorami napędowymi swoich drużyn.

Odnośnik do komentarza

Cholera, będę tu chyba pierwszym, który w finale życzy zwycięstwa Hiszpanom. Nie wiem w sumie, od kiedy im tak mocno kibicuję, wiem kiedy klamka zapadła ostatecznie: od mundialu w USA, od momentu gdy Tasotti zmasakrował Luisa Enrique (którego nawiasem mówiąc kojarzyłem w tych czasach najlepiej z CeeMa, w którym wtedy był chyba obok Niklasa Alexandressona najbardziej uniwersalnym piłkarzem w historii serii :D ) a cholerny sędzia (bodaj Sandor Puhl, ale nie jestem pewny) uznał iż Hiszpan symulował. No i wygrali Makaroniarze...

Oranje bywali w finałach MŚ, Hiszpanie nigdy. I również dlatego im kibicować będę bardziej (choć do Holandii nic generalnie nie mam). Tyle bolesnych upokorzeń już przeżyłem. Najgorszy był mundial w Azji i to cholerne przepychanie Koreańczyków do karnych (nawiasem mówiąc, w 1/8 tego mundialu chyba jedyny raz w życiu kibicowałem Włochom niemiłosiernie rolowanym w podobnym stylu). Mistrzostwo Europy było jakąś tam rekompensatą, tegoroczny finał również, ale tytuł... tytuł wynagrodziłby mi wszystko.

Odnośnik do komentarza

No to Chodzież za Hiszpanią! :) Jak wygra Holandia nie będę rozpaczał, bo tez ich lubię, choć dalej uważam, że finał zapewnili im głównie sędziowie. Mówię o meczu z Urugwajem - 2 bramki z dupy to trochę dużo... no ale Urugwajczycy przyzwyczajeni: Korea 2002 mecz przeciwko Senegalowi - 1:0 bramka po spalonym, 2:0 karny z dupy gdy El Hadji "el nurek" Diouf niedotykany runął jak rażony gromem w polu karnym. Wyciągnęli na 3:3, ale wygrać już nie zdążyli. Miałem małe deja vu... :/

Odnośnik do komentarza

Wiem, ze jeszcze finał, ale jaka jest waszym zdaniem jedenastka turnieju?

Moja to:

 

----------------------Cassilas--------------------------

 

Maxi Pereira--------Lugano-------Friedrich-------van Bronk

 

----------Schweinsteiger---Iniesta--------------

 

----Muller-----------Sneijder----------Villa--------

 

-----------------------Forlan------------------------

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...