Skocz do zawartości

Islands of Peace


łaziii

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem, że skin się spodoba. To Scherm.

Jak ściągnęliście skin Scherm, to sprawdźcie proszę, czy możecie na profilu zawodnika podpatrzeć efekt ostatnich treningów (wzrost/spadek atrybutów). U mnie nie działa :( A może wiecie, co zrobić, aby działało?

------------------------------------

 

 

 

Zmień skórkę na standardową, tam zaznacz by ci pokazywało zmiany w atrybutach i ponownie zmień na scherm i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza

@Pisi - dzięki wielkie!

@Vetr - staram się, ale kryzys musiał przyjść.

----------------------

 

Samogon Kasparsa uleczył moją styraną duszę i choć następnego dnia obudziłem się potężnym kacem, to od razu wziąłem się do ostrej roboty. Najpierw zasiadłem do odrobienia taktycznej pracy domowej, poprawiając zarówno domowe jak i wyjazdowe ustawienie. Cofnąłem jednego napastnika na pozycję AMC, a drugiemu środkowemu pomocnikowi nakazałem częstsze wspieranie defensywy. Sięgnąłem także po raporty skautów, aby jeszcze przed zamknięciem okienka transferowego wzmocnić zespół. Z wartych zainteresowania zawodników wybijali się dwaj zambijscy defensorzy lidera RoPS Rovaniemi. Negocjacje trwają.

 

Dobrą okazją do przełamania złej passy były dwa kolejne mecze na własnym stadionie. Chłopaki najwyraźniej mieli już dość tracenia punktów i od pierwszego gwizdka meczu z KPV Kokkola ruszyli do huraganowych ataków. Poszło aż za łatwo, bo dzięki asyście i dwóm bramkom Andreasa Frimana mogliśmy schodzić na przerwę przy wyniku 3:0. Mogliśmy, bo w oczekiwaniu na końcowy gwizdek pozwoliliśmy gościom na zmniejszenie strat już w doliczonym czasie gry.

 

Po zmianie stron nadal graliśmy mocno ofensywnym ustawieniem, ale gdy to nie przynosiło rezultatów, a zegar wskazał 70. minutę, poleciłem bardziej ostrożną postawę. Wykorzystali to zawodnicy z Kokkoli, którzy w ostatnich 10. minutach zepchnęli nas do głębokiej defensywy i zdołali strzelić kontaktową bramkę. Stadion zamilkł, moich chłopaków obleciał strach, bo oto niemal już pewne zwycięstwo wymykało się z rąk. Na szczęście na nerwach się skończyło i udało się dowieść komplet punktów do końca. Pierwszy raz od pięciu spotkań.

 

Ykkönen (kolejka 19/26), 31.08.2008

[3.] IFK Mariehamn – KPV Kokkola [6.] 3:2 (3:1)

9’ Weckström 1:0

34’ Friman 2:0

44’ Friman 3:0

45+2’ Savage 3:1

85’ Iivonen 3:2

 

MoM Friman (ST, MIFK) – 2 gole, 1 asysta, nota 9

 

Widzów – 1524

 

Doskonałe wieści doszły do nas z Helsinek, gdzie równolegle rozgrywano mecz na szczycie. Lider RoPS zremisował z Klubi-04 i nasza strata do prowadzącej dwójki zmalała do odpowiednio 7. i 5. punktów.

Odnośnik do komentarza

Moje późna wycieczka na zakupy zakończyła się połowicznym sukcesem. Z radością powitałem w klubie Stephena Kundę (24, DC/DM, ZAM), którego jakimś cudem udało mi się wyrwać ze składu lidera RoPS Rovaniemi za 14 tysięcy euro. Wysoki, ale dość wątły fizycznie defensor ma inne zalety – świetna gra w odbiorze, umiejętność prostopadłych podań, a do tego determinacja i waleczność. Będzie walczył z Lyyskim i Arajuurim o miejsce w podstawowej jedenastce.

 

Niestety zbyt późno dogadaliśmy się z innym obrońcą RoPS, Georgem Chilyfyą (30, DRC, ZAM). Wymagane dokumenty wysłaliśmy do związku kilka minut po północy i ostatecznie transfer został przesunięty na listopad.

 

 

Znów zabraknie polskiej drużyny w elitarnej Lidze Mistrzów. Wisła Kraków zdołała poradzić sobie jedynie ze szwedzkim Hammarby, ale decydującą rundę przeciwko Celticowi rozpoczęła od 0:3 na Reymonta i późniejsze zwycięstwo 1:0 w Glasgow ledwie starczyło na otarcie łez.

 

Może więcej szczęścia będzie mieć Biała Gwiazda w Pucharze UEFA, gdzie o fazę grupową zmierzy się ze Steauą Bukareszt. Podobnej rangi rywala będzie mieć warszawska Legia, która po wcześniejszym uporaniu się z Austrią Wiedeń, teraz rzuci wyzwanie Club Brugge. Swoją szansę na zaprezentowanie się na europejskiej scenie straciła ekipa Zagłębia Lubin, która już w 2. rundzie nie sprostała Iraklisowi Saloniki.

 

Wracając do Ligi Mistrzów, w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej doszło do kilku sporych niespodzianek. Największą sprawiła Crvena Zvezda, która po rzutach karnych wyeliminowała Romę. Zaskoczeniem były także porażki Besiktasu z Artmedią oraz Schalke 04 z Heerenveen.

 

Sierpniowa odsłona okienka transferowego przyniosła rekord Kuby Błaszczykowskiego, który przechodząc do Bayeru za 10 milionów euro, stał się najdroższym polskim piłkarzem w historii. Pięć razy więcej kosztował 20-letni pomocnik Ever Banega. Cała Europa puka się w czoło, widząc transferowy ruch Atletico Madryt, bo wychowanek Boca zaliczył na razie tylko 13 spotkań w Valencii i niczym nie zachwycił. Może jednak to stołeczny klub będzie się śmiał ostatni?

 

 

Sierpień 2008

 

Bilans: 1-2-2, 6:9

Ykkönen: 3. [-7 pkt.], 36 pkt, 33:18

Suomen Cup: 4. runda – 1:2 z TPS Turku

Finanse: € 645K (+ € 44K)

Budżet transferowy: € 144K (€ 0K)

Budżet płac (rocznie): € 358K (€ 404K)

Nagrody: XI Miesiąca: Lyyski

 

Transfery (Polacy):

Jakub Błaszczykowski (22, D/WB/AMR, POL 12/0) [Dortmund -> Bayer] - € 10M

Jakub Rzeźniczak (21, DRC, POL u21 7/1) [Austria Wiedeń -> Brescia] - € 4,4M

Maciej Truszczyński (27, DRC/WB/AMR, POL) [Górnik Zabrze -> Groclin] - € 1,1M

 

Transfery (świat):

Ever Banega (20, DM, ARG u21 2/0) [Valencia -> At.Madryt] - € 51M

Maxi Rodríguez (27, AMRC/FC, ARG 23/7) [Chelsea -> Real Madryt] - € 31,5M

Fabio Quagliarella (25, AMRL/ST, ITA 4/2) [Udinese -> Valencia] - € 28,5M

 

Ligi świata:

Anglia: Liverpool [+1]

Finlandia: FC Honka [+3]

Francja: Auxerre [+0]

Hiszpania: Betis [+0]

Niemcy: Dortmund [+0]

Norwegia: Rosenborg [+6]

Polska: Polonia Warszawa [+1]

Szwecja: Halmstad [+1]

Włochy: Udinese [+0]

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania [+0], 2. Włochy [+0], 3. Argentyna [+0], …, 13. Polska [+0]

Odnośnik do komentarza
Maciej Truszczyński (27, DRC/WB/AMR, POL) [Górnik Zabrze -> Groclin] - € 1,1M

 

Maciek, jeden z wymiatających O P z 06 :]

 

No, w końcu wygrałeś i lepiej trzymaj waćpan ten kurs do końca, a będzie dobrze.

Niech moc KuPS będzie z Tobą :D

Odnośnik do komentarza

KuPS to się teraz o utrzymanie w ekstraklasie bije.

-------------------------------

 

Do meczu z JJK Jyväskylä przystępowaliśmy bez powołanych na spotkania reprezentacji różnych kategorii wiekowych bramkarza Ochienga (Kenia, kadra A), stopera Arajuuriego (Finlandia U-21) oraz napastnika Majavy (Finlandia U-19). A ich pomoc była nam bardzo potrzebna, gdyż na Wiklöf Holding Arena przybyła ekipa, która odniosła 4 kolejne zwycięstwa i odważnie atakowała zajmowaną przez nas pozycję na pudle. Całe szczęście w Mariehamn był już nowopozyskany stoper Kunda, który zastąpił w składzie Arajuuriego. Początkowo zarówno on jak i Lyyski nie mieli dużo pracy, bo nasza przewaga była bezdyskusyjna. Graliśmy swoje i po 25. prowadziliśmy 2:0 dzięki golom Björka (wreszcie trafił po 6. meczach) i karnym Weckströma. Mogło być jeszcze lepiej, gdyby Krisoffer wykorzystał „jedenastkę” także w 16. minucie.

 

Obraz gry zmienił się diametralnie po strzeleniu przez nas drugiej bramki. Do ofensywnej roboty wziął się zespół gości i nie musiał długo czekać na zdobycie kontaktowego trafienia. Krótko po przerwie drugi raz na listę strzelców wpisał się Mika Lahtinen i nagle ze świetnie układającego się nam meczu zrobiła się ciężka walka o zwycięstwo. W 79. minucie wprowadziłem do gry będącego ostatnio nie w sosie Mohamed Bellahssana. Mój trenerski nos mnie nie zawiódł, bo już po dwóch minutach Marokańczyk ładnie zgasił daleki wykop bramkarza Överströma, na szybkości wjechał w pole karne i silnym uderzeniem dał nam prowadzenie. Sędzia doliczył aż sześć minut gry więc w końcówce mogliśmy przeżyć horror, ale moi piłkarze zdołali długo utrzymywać się przy piłce i bez nerwów dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka.

 

Ykkönen (kolejka 20/26), 07.09.2008

[3.] IFK Mariehamn – JJK Jyväskylä [4.] 3:2 (2:1)

6’ Björk 1:0

16’ Weckström (AM L, MIFK) n.rz.k.

24’ Weckström (kar.) 2:0

28’ Lahtinen 2:1

56’ Lahtinen 2:2

81’ Bellahssan 3:2

 

MoM Lahtinen (ST, JJK) – 2 gole, nota 8

 

Widzów – 1528

Odnośnik do komentarza

Po wielkim sukcesie w niedawnych Mistrzostwach Europy (półfinał), reprezentacja Polski rozpoczęła kwalifikacje na afrykański mundial z wielkimi oczekiwaniami. Grupa nie jest trudna i wydawało się, że tylko Portugalia sprawi Biało-Czerwonym problemy. Węgry, Armenia, Mołdawia i Irlandia Płn. miały być dostarczycielami punktów, a jednak już na inaugurację wybrańcy Beenhakkera ulegli Brytyjczykom 0:1 w Chorzowie. W dużym stopniu przyczynił się do tego Łukasz Garguła, który w drugiej połowie obejrzał czerwony kartonik.

 

 

Dwa zwycięstwa w Mariehamn przywróciły wiarę w awans, ale prawdziwym testem naszej formy miały być kolejne dwa wyjazdy z ligowymi przeciętniakami. Na początek przybyliśmy do balansującego na skraju strefy spadkowej OLS Oulu. Optyczna przewaga długo nie przynosiła nam wymiernych efektów, ale w obwodzie miałem Bellahssana. Marokańczyk, podobnie jak tydzień wcześniej z JJK, tak i teraz wziął sprawy w swoje ręce i w ostatnim kwadransie gry zapewnił nam wygraną. Dwa razy filigranowy napastnik znakomicie odnalazł się przy rzutach rożnych i w ogromnym zamieszaniu wepchnął piłkę do siatki gospodarzy.

 

Ykkönen (kolejka 21/26), 13.09.2008

[11.] OLS Oulu - IFK Mariehamn [3.] 0:2 (0:0)

75’ Bellahssan 0:1

90+3’ Bellahssan 0:2

 

MoM Bellahssan (ST, MIFK) – 2 gole, nota 9

 

Widzów – 252

 

To już nasza trzecia kolejna wygrana, ale jeszcze lepszą passę mają nasi dwaj najwięksi rywale. RoPS Rovaniemi i Klubi-04 kontynuują serię 8. spotkań bez porażki, wśród których zdecydowanie dominują zwycięstwa. Najlepiej prezentuje się drużyna z Laponii, która na dodatek robi furorę w krajowym pucharze. Właśnie awansowała do półfinału, w wielkim stylu eliminując wicemistrza Finlandii HJK Helsinki.

Odnośnik do komentarza

Kto wie, czy z KuPS nie spotkam się w barażach.

-----------------------

 

Ostatnio zauważyłem, że sędziowie doliczają coraz więcej minut w spotkaniach, w których prowadzimy tylko jedną bramką. Czyżby chcieli pomóc naszym rywalom w awansie? Trudno zgadywać, ale aż 96 minut gry z JJK Jyväskylä dało mi do myślenia. Wtedy udało nam się przetrwać, ale szczęście musiało się skończyć.

 

Mecz z ostatnim w tabeli PP-70 Tampere był pokazem naszej niezłej gry, ale i rażącej nieskuteczności. Swoje szanse zmarnowali młodzi Majava i Väisänen, ale prawdziwej „setki” nie uszanował Weckström, który w 67. minucie nie trafił do pustej bramki. W tym momencie zaczął się dobry okres gospodarzy, którzy dwa razy trafili w poprzeczkę. Rosnącą nadzieję w sercach garstki kibiców zgasił Daniel Ahnström, celnie główkując po rzucie rożnym w 77. minucie.

 

4. kolejne zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, ale sędzia postanowił dać gospodarzom czas na doprowadzenie do wyrównania. Siedem doliczonych minut było ostrą przesadą, ale przecież cel uświęca środki. W 96. minucie i 20. sekundzie kolejna wrzutka w nasze pole karne wywołała olbrzymie zamieszanie, w którym debiutujący w zespole PP-70 Samu Ruisniemi umieścił piłkę w bramce Överströma.

 

Ykkönen (kolejka 22/26), 21.09.2008

[14.] PP-70 Tampere - IFK Mariehamn [3.] 1:1 (0:0)

77’ Ahnström 0:1

90+7’ Ruisniemi 1:1

 

MoM Bellahssan (ST, MIFK) – 2 gole, nota 9

 

Widzów – 356

 

Żal straconych punktów na boisku „czerwonej latanii” ligi, bo remis w praktyce oznacza koniec marzeń o bezpośrednim awansie. Musimy liczyć na szczęście w barażach.

Odnośnik do komentarza

Tak późno punktów jeszcze nie straciłem.

-----------------------

 

Tydzień temu nie wykorzystaliśmy bezbramkowego remisu Klubi-04 z Atlantis FC. Teraz wiedzieliśmy, że zaledwie po punkcie zebrali zarówno klub z Helsinek, jak i lider RoPS. Dlatego do spotkania z JIPPO Joensuu przystępowaliśmy w silnym postanowieniem odniesienia zwycięstwa.

 

Spotkanie rozpoczęło się dla nas idealnie. Po jednym z pierwszych dośrodkowań faulowany w polu karnym był Peter Sjölund, a nasz kapitan Jani Lyyski wykorzystał „jedenastkę”. Nasz lewoskrzydłowy stał się jednym z bohaterów wieczoru, gdy w 39. minucie zaliczył drugą asystę. Idealnie wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a wbiegający na krótki słupek niski Ballahssan skierował ją do siatki.

 

Nie popełniliśmy błędu z niedawnych spotkań na własnym boisku, kiedy to po objęciu dwubramkowego prowadzenia cofnęliśmy się do obrony. Teraz nie przerwaliśmy ataków, dzięki czemu kibice oglądali spokojną końcówkę. Dla ułatwienia w 79. minucie środkowy pomocnik gości Staffan Svenlin zapracował na czerwoną kartkę i mogliśmy być już spokojni o wynik. Wisienką na torcie była bramka Miki Niskali, którą poprzedziły liczne podania w środku pola i piękna asysta piętą Bellahssana.

 

Ykkönen (kolejka 23/26), 28.09.2008

[3.] IFK Mariehamn – JIPPO Joensuu [6.] 3:0 (2:0)

4’ Lyyski (kar.) 1:0

39’ Bellahssan 2:0

79’ Svenlin (M C, JIPPO) cz.k.

83’ Niskala 3:0

 

MoM Bellahssan (ST, MIFK) – 1 gol, 1 asysta, nota 8

 

Widzów – 1541

Odnośnik do komentarza

Na 3 kolejki przed końcem mamy już tylko matematyczne szanse na bezpośredni awans i takie same na utratę miejsca barażowego na rzecz faworyta przedsezonowych prognoz JJK Jyväskyli. Naszym rywalem w walce o ekstraklasę będzie zapewne zeszłoroczny zwycięzca Ykkönen KuPS Kuopio lub AC Oulu.

 

| Poz   | Zespół          | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt
| -------------------------------------------------------------------------------------
| 1.    | RoPS Rovaniemi  | 23    | 16    | 3     | 4     | 54    | 20    | +34   | 51
| 2.    | Klubi-04        | 23    | 14    | 7     | 2     | 53    | 26    | +27   | 49
| 3.    | IFK Mariehamn   | 23    | 13    | 7     | 3     | 42    | 21    | +21   | 46
| 4.    | JJK Jyväskylä   | 23    | 11    | 6     | 6     | 41    | 33    | +8    | 39
| 5.    | FC Hämeenlinna  | 23    | 9     | 9     | 5     | 36    | 28    | +8    | 36
| 6.    | Atlantis FC     | 23    | 8     | 8     | 7     | 27    | 27    | 0     | 32
| 7.    | JIPPO Joensuu   | 23    | 10    | 2     | 11    | 24    | 34    | -10   | 32
| 8.    | KPV Kokkola     | 23    | 8     | 5     | 10    | 36    | 39    | -3    | 29
| 9.    | GIFK Kauniainen | 23    | 9     | 2     | 12    | 29    | 37    | -8    | 29
| 10.   | GBK Kokkola     | 23    | 6     | 6     | 11    | 31    | 40    | -9    | 24
| 11.   | OLS Oulu        | 23    | 5     | 7     | 11    | 28    | 40    | -12   | 22
| 12.   | JBK Pietarsaari | 23    | 5     | 7     | 11    | 22    | 34    | -12   | 22
| 13.   | PK-35 Helsinki  | 23    | 5     | 4     | 14    | 22    | 45    | -23   | 19
| 14.   | PP-70 Tampere   | 23    | 3     | 5     | 15    | 20    | 41    | -21   | 14

 

Moja ostatnia próba na podkopanie morale RoPS Rovaniemi była dość nieczysta. Otóż w jednym z artykułów przeczytałem, że lider II ligi cierpi na brak gotówki i nie może być pewny utrzymania obecnej kadry. Przepuściłem więc transferowy atak na wyróżniających się zawodników zespołu z Laponii. Wcześniej zaklepałem usługi zambijskiego stopera George’a Chilufii (30, DRC, ZAM), a teraz podpisałem kontrakty z lewym obrońcą/pomocnikiem Jarno Kallijärvi (30, D/WB/AML, FIN) oraz rosłym gruzińskim bramkarzem Gorgi Nikuradze (29, GK, GEO). Wszyscy oni dołączą do zespołu na początku grudnia. Pewnie będą mocno żałować swojej decyzji, jeśli transferem przekreślą swoje szansę na grę w ekstraklasie. Dlatego wygranie baraży jest dla nas absolutną koniecznością.

Odnośnik do komentarza

Gramy z GBK Kokkola (A), GIFK Kauniainen (A) i z Klubi-04 (H). Nie ma znaczenia, z kim gra RoPS. Nasze szanse wyprzedzenia ich są czysto matematyczne.

------------------------

 

Prezes Cupiał połowicznie zrealizował swoje marzenia o europejskich pucharach. Wisła Kraków wygrała dwumecz ze Steauą dzięki remisowi 1:1 w Bukareszcie i awansowała do fazy grupowej… Pucharu UEFA. Liga Mistrzów nadal zostaje dla Białej Gwiazdy celem na przyszłość. Bohaterem Krakowian został Rafał Boguski, który wyrównał na 6 minut przed końcem drugiego spotkania. Mistrz Polski trafił do trudnej grupy z Romą, Besiktasem, Panathinaikosem oraz AJ Auxerre. Drugi polski reprezentant, Legia Warszawa, przegrał bez walki z Club Brugge.

 

 

Wrzesień 2008

 

Bilans: 3-1-0, 9:3

Ykkönen: 3. [-5 pkt.], 46 pkt, 42:21

Suomen Cup: 4. runda – 1:2 z TPS Turku

Finanse: € 656K (- € 33K)

Budżet transferowy: € 28K (€ 0K)

Budżet płac (rocznie): € 357K (€ 513K)

Nagrody: Manager Miesiąca: Łaziii; Piłkarz Miesiąca: Bellahssan; XI Miesiąca: Lyyski, Weckström, Björk, Bellahssan

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (świat):

Nilmar (24, ST, BRA 5/1) [Palmeiras -> Flamengo] - € 7,75M

Jefferson (25, GK, BRA) [Fluminense -> Internacional] - € 7,5M

Anthony Deroin (29, AMRC, FRA) [Caen -> Rennes] - € 5,75M

 

Ligi świata:

Anglia: Reading [+1]

Finlandia: Tampere Utd [+1]

Francja: Nantes [+1]

Hiszpania: Mallorca [+1]

Niemcy: Dortmund [+7]

Norwegia: Rosenborg [+3]

Polska: Legia [+1]

Szwecja: Halmstad [+1]

Włochy: Reggina [+2]

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania [+0], 2. Argentyna [+1], 3. Brazylia [+1], …, 13. Polska [+0]

Odnośnik do komentarza

Cóż z tego, że trzeci raz w sezonie odebrałem tytuł dla najlepszego managera miesiąca, skoro mój zespół może kolejny sezon spędzić na zapleczu ekstraklasy. O bezpośrednim awansie możemy już zapomnieć. Resztki szans pogrzebaliśmy w fatalnym, ale charakterystycznym dla nas stylu. Po pierwszej, znakomitej połowie i wypracowaniu dwubramkowego prowadzenia, w drugiej oddaliśmy inicjatywę i pozwoliliśmy wyrwać sobie bezcenne zwycięstwo.

 

Do przerwy wszystko przebiegało zgodnie z planem. Kolejny doskonały mecz rozgrywał Marokańczyk Bellahssan, który w ostatnim miesiącu wyrósł na największą gwiazdę zespołu. W 14. minucie Mohamed nie dał się złapać w pułapkę ofsajdową, tuż przed linią dopadł prostopadłą piłkę od Johana Carlssona i technicznie wrzucił ją na 5. metr. Bramkarz nie wyszedł z bramki, trzech obrońców zamknęło oczy i tępo skoczyło w górę, dzięki czemu rosły Andreas Björk mógł strzałem głową dać nam prowadzenie. 10 minut później obejrzeliśmy kopię tej sytuacji, tyle że tym razem Bellahssan przyjął futbolówkę w takim miejscu pola karnego, że z ostrego kąta zdołał zmieścić ją pod poprzeczką.

 

Skauci przestrzegali mnie przed młodziutkim Björnem-Erikiem Sundqvistem i ten dowiódł, że mieli rację. Snajper z Kokkoli wykazał się zabójczą skutecznością i w drugiej połowie pozwolił swojej drużynie zebrać plony dobrej gry. 20-latek wyrównał wynik w ciągu sześciu minut, a w doliczonym czasie gry zapewnił swojej ekipie zwycięstwo. Gol kontaktowy padł po fatalnej w skutkach stracie Bellahssana, przez co wrażenie z jego wybornej gry w pierwszej połowie mocno zbladło. Po chwili nie popisali się moi dwaj stoperzy, którzy biernie przyglądali się wyrównującej bramce, a potem mieli do siebie wielkie pretensje. Trzeci gol to już popis samego Sunqvista oraz jego szybkości i wytrzymałości. Przejął on piłkę w połowie boiska i wykorzystał fakt, że moi obrońcy zaangażowali się w dopiero co przerwaną akcję ofensywną. Po samotnym rajdzie strzelił obok bezradnego Öveströma.

 

Znów przegraliśmy w samej końcówce, tyle że tym razem nie tylko mecz, ale i bezpośredni awans.

 

Ykkönen (kolejka 24/26), 05.10.2008

[10.] GBK Kokkola - IFK Mariehamn [3.] 3:2 (0:1)

14’ Björk 0:1

24’ Bellahssan 0:2

57’ Sundqvist 1:2

63’ Sundqvist 2:2

90+1’ Sundqvist 3:2

 

MoM Sundqvist (ST, GBK) – 3 gole, nota 9

 

Widzów – 540

Odnośnik do komentarza

Ostatnie dwie kolejki nie miały już żadnego znaczenia dla układu w tabeli. Wiadomo było, że zespół RoPS Rovaniemi awansuje bezpośrednio i może skupić się na występie w finale Pucharu Finlandii, do którego awansował po wyeliminowaniu ustępującego mistrza kraju Tampere United. Mój zespół już mógł się szykować do baraży więc ważna była forma oraz morale. Dlatego cieszą niezłe rezultaty - zwycięstwo w Kauniainen oraz remis po ambitnej walce ze zwycięzcą II ligi Klubi-04. Fantastyczną dyspozycję osiągnął Bellahssan, który w ostatnich 4. spotkaniach sezonu zdobył 6 bramek i zaliczył 3 asysty.

 

Ykkönen (kolejka 25/26), 12.10.2008

[8.] GIFK Kauniainen - IFK Mariehamn [3.] 1:2 (1:2)

4’ Meyer 1:0

12’ Bellahssan 1:1

45+2’ Bellahssan 1:2

 

MoM Bellahssan (ST, MIFK) - 2 gole, nota 8

 

Widzów – 275

****************

 

Ykkönen (kolejka 26/26), 19.10.2008

[3.] IFK Mariehamn – Klubi-04 [1.] 3:3 (1:2)

9’ Parikka 0:1

18’ Björk 1:1

45+1’ Pelvas 1:2

64’ Bellahssan 2:2

73’ Haapala 2:3

90’ Bellahssan 3:3

 

MoM Bellahssan (ST, MIFK) - 2 gole, 1 asysta, nota 9

 

Widzów – 1532

Odnośnik do komentarza

Walka na obydwu krańcach Veikkausliigi trwała do samego końca. O mistrzostwo kraju do ostatniej kolejki rywalizowały aż cztery kluby, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero po barażach. W nich lepsi od MyPa Anjalankoski okazali się piłkarze HJK Helsinki, którzy po pięciu latach odzyskali tytuł. W ten oto sposób stołeczny klub okazał się najlepszy w trzech fińskich ligach – w ekstraklasie, II lidze (rezerwy, czyli Klubi-04) oraz w juniorskich rozgrywkach U-20.

 

Jednak nas bardziej interesowały dolne rejony Veikkausliigi. Także w ostatniej kolejce poznaliśmy naszego barażowego rywala, którym okazał się niedawny mistrz II ligi KuPS Kuopio. Po obejrzeniu kilku spotkań tej drużyny stwierdzam, że nie jest to rywal z wyższej (fińskiej) półki i w decydującym starciu mamy spore szanse na sukces.

 

Świętowanie awansu w zespole RoPS Rovaniemi musiało zostać przełożone, gdyż mógł on jeszcze zdobyć równie cenny skalp. Cudowną grą w Suomi Cup klub z Laponii wywalczył prawo do gry w finale tych rozgrywek i nie był bez szans, gdyż rywalem był dopiero 11. zespół ekstraklasy VPS Vaasa. Niestety ambitny zespół z Rovaniemi poległ w serii rzutów karnych i celebracja wcześniej osiągniętego awansu musiała przebiec w nieco smutniejszej atmosferze.

 

Tabela Ykkönen 2008:

| Poz   | Inf   | Zespół          | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt
| ---------------------------------------------------------------------------------------------
| 1.    |       | Klubi-04        | 26    | 16    | 8     | 2     | 66    | 30    | +36   | 56
| 2.    | A     | RoPS Rovaniemi  | 26    | 17    | 4     | 5     | 63    | 28    | +35   | 55
| 3.    | Br    | IFK Mariehamn   | 26    | 14    | 8     | 4     | 49    | 28    | +21   | 50
| 4.    |       | FC Hämeenlinna  | 26    | 12    | 9     | 5     | 43    | 29    | +14   | 45
| 5.    |       | JJK Jyväskylä   | 26    | 12    | 8     | 6     | 51    | 42    | +9    | 44
| 6.    |       | JIPPO Joensuu   | 26    | 11    | 3     | 12    | 28    | 40    | -12   | 36
| 7.    |       | Atlantis FC     | 26    | 8     | 11    | 7     | 29    | 29    | 0     | 35
| 8.    |       | KPV Kokkola     | 26    | 9     | 5     | 12    | 43    | 48    | -5    | 32
| 9.    |       | GBK Kokkola     | 26    | 8     | 7     | 11    | 38    | 45    | -7    | 31
| 10.   |       | GIFK Kauniainen | 26    | 9     | 3     | 14    | 36    | 46    | -10   | 30
| 11.   |       | JBK Pietarsaari | 26    | 6     | 9     | 11    | 25    | 35    | -10   | 27
| 12.   | S     | OLS Oulu        | 26    | 6     | 7     | 13    | 32    | 50    | -18   | 25
| 13.   | S     | PK-35 Helsinki  | 26    | 5     | 5     | 16    | 25    | 52    | -27   | 20
| 14.   | S     | PP-70 Tampere   | 26    | 3     | 5     | 18    | 21    | 47    | -26   | 14

 

Tabela Veikkausliigi 2008:

| Poz   | Inf   | Zespół            | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt
| -----------------------------------------------------------------------------------------------
| 1.    | M     | HJK Helsinki      | 26    | 14    | 6     | 6     | 40    | 26    | +14   | 48
| 2.    |       | MyPa Anjalankoski | 26    | 14    | 6     | 6     | 41    | 28    | +13   | 48
| 3.    |       | Tampere United    | 26    | 13    | 7     | 6     | 41    | 26    | +15   | 46
| 4.    |       | FC Honka          | 26    | 13    | 6     | 7     | 44    | 26    | +18   | 45
| 5.    |       | FC Haka           | 26    | 12    | 5     | 9     | 37    | 31    | +6    | 41
| 6.    |       | TPS Turku         | 26    | 12    | 5     | 9     | 37    | 39    | -2    | 41
| 7.    |       | FC Lahti          | 26    | 11    | 3     | 12    | 33    | 31    | +2    | 36
| 8.    |       | FF Jaro           | 26    | 8     | 8     | 10    | 30    | 43    | -13   | 32
| 9.    |       | AC Oulu           | 26    | 8     | 7     | 11    | 34    | 37    | -3    | 31
| 10.   |       | FC Inter Turku    | 26    | 7     | 9     | 10    | 30    | 35    | -5    | 30
| 11.   |       | VPS Vaasa         | 26    | 8     | 6     | 12    | 33    | 41    | -8    | 30
| 12.   |       | FC KooTeePee      | 26    | 8     | 5     | 13    | 34    | 44    | -10   | 29
| 13.   | Br    | KuPS Kuopio       | 26    | 6     | 7     | 13    | 30    | 42    | -12   | 25
| 14.   | S     | FC Viikingit      | 26    | 5     | 6     | 15    | 22    | 37    | -15   | 21

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...